Orange Is the New Black (TV seriál)

Drama / Komedie

USA, 2013 - 2016, 50 h 58 min (Minutáž: 39x57 min)

Předloha:

Piper Kerman (kniha)

Taylor Schilling, Jason Biggs, Kate Mulgrew, Lorraine Toussaint, Natasha Lyonne, Yael Stone, Laura Prepon, Taryn Manning, Michael Chernus, Deborah Rush, Teena Byrd, Robert Stanton, Uzo Aduba, Vicky Jeudy, Madeline Brewer, Danielle Brooks, Samira Wiley, Pablo Schreiber, Annie Golden, Jackie Cruz, Rachel Brosnahan, Nick Sandow, Beth Katehis, Joanna Adler, Alysia Reiner, Matt McGorry, Natalie Knepp, Alexander Flores, Madison McKinley, Bill Hoag, Mary Looram, Robert C. Kirk, Stephanie Andujar, Sabrina Carpenter, Joe Caniano, Sebastian La Cause, Olivia Luccardi, Lauren Lapkus, Ruby Rose, Abigail Savage, Laverne Cox, Michael Harney, Oona Laurence, Conor Romero, Maria Di Angelis, Marko Caka, Mike Malvagno, Tyler Alvarez, Jamie Denbo, Chris Beetem, Erin Davie, Alexander Wraith, Morgan Spector, Portia Reiners, Constance Shulman, Dominic Comperatore, Lin Tucci, Matt Peters, Dascha Polanco, Norm Golden, Roy Jackson, Miguel Izaguirre, Beanie Feldstein, Maria Dizzia, Elizabeth Rodriguez, Lori Petty, Clare Foley, Amelia Fowler, Justin Morck, Patricia Kalember, Michael Rainey Jr., Tanya Wright, Dionne Audain, Blair Brown, Brad William Henke, Richard Masur, Jolene Purdy, Shannon Esper, Beth Dover, John Magaro, Mike Birbiglia, Chris Sarandon, Christopher Clawson, Judith Roberts, Demosthenes Chrysan, Michelle Hurst, Catherine Curtin, Nick Stevenson, Kathryn Kates, Todd Susman, Beth Fowler, Harold Surratt, Christian Keiber, Jessica Pimentel, Arden Myrin, James McDaniel, David Aaron Baker, Michael Nathanson, Emma Myles, Diane Guerrero, Lea DeLaria, Lindsay Felton, Laryssa Lauret, Dominic Colon, Kim Director, Mary Boyer, Glenn Farnham, Adrienne Warren, Bekah Mulberg, Adrienne C. Moore, Brendan Burke, Lolita Foster, Yvette Freeman, Mckayla Twiggs, Kimiko Glenn, Barbara Rosenblat, Ramón Franco, Oksana Lada, Nina Rausch, Dale Soules, Deirdre Lovejoy, Leslie Lyles, Rosemary Howard, Skipp Sudduth, Mary Steenburgen, Conor Donovan, Selenis Leyva, Michael Buscemi, Laura Ramadei, Andi Matichak, Corey Parker Robinson, Joe Forbrich, Marija Skangale, Eric Zuckerman, Greg Keller, Isabel Shill, Ronen Rubinstein, John D'Leo, William Hill, Molly Gordon, Laura Gómez, Amanda Stephen, Mike Houston, Michael Torpey, Paulina Singer, Olga Merediz, Gameela Wright, Alfredo De Quesada, Victor Pagan

Tara Herrmann

1. série je totálně návyková, skvělý příběh, poslední sekundy série, kdy hrála ta krásná vánoční hudba, byly prostě totální top, jedna z mých nejoblíbenějších scén ever. Parádní proměna postav, prostě 100%! 2. série je lehce slabší, Vee prahnoucí po moci a hrající si na šéfku mě dost otrávila - 85%. 3. série zase totální nářez, milé zakončení série, kdy alespoň na chvíli byly všechny šťastné. - 100%. 4. série je krásný dárek za zkoušky, měla to asi nejrychleji za sebou, i když ty nové postavy jsou takové nijaké a jen vyplňují prostor. Postupem času jsme se dostali do jakési depresivní tóniny, poslední 2 epizody byly emocionálně nejsilnější za celou dobu existence seriálu. Vyvrcholení totálně luxusní, čekat rok je fakt za trest - 100%. Oblíbené postavy: Piper + Alex, Red, Poussey, Tayste, Gloria, Sophia, Big Boo, Nicky. Neoblíbené otravné postavy: Aleida, Pennsatucky, Vee. Ponaučení: TRUST NO BITCH. 'Cause I seen Shawshank and I don't wanna go to Seg because I did your taxes too good.(27.6.2016)

Pilot: Taylor Schilling nám ukáže prakticky celé svoje tělo v plné kráse už v prvních pěti minutách. A to je rozhodně velké plus. A o tom to je? No, pokud máte rádi lesbičky, tak docela jo. Seriál se s tím očividně srát nebude a lízaček ve sprše si užijeme dosyta. Když opustíme první signální, tak o čem to vlastně je? Taylor je poslaná na nějakejch 15 měsíců do vězení za držení drog. Bývala to lesbička a udělala to pro její hot obrýlenou přítelkyni Lauru Prepon. Tu přestala mít ráda a dala se dokupy a pořád ňoumovsky působícím Jasonem Biggsem (Ten herec si nemůže pomoct). Samozřejmě mu o své minulosti nic neřekla. Pak nastal čas jít do vězení, stavidla se prolomila, všechna tajemství musela jít ven. Ani se nenadějeme, legendární prcičkář odváží Taylor (v seriálu Chapmanová) do ženského vězení, a tam nastává její první den... Pilot hodnotím čtyřmi hvězdičkami, čekal sem, že se přece jenom budu trochu víc smát, jeden vypadlej káblík a dementní kontrola strážnejch je trochu málo. Sleduju dál, zaujalo, hodnocení druhýho dílu již brzy...(14.7.2013)

Uf. Přišlo to podobně s Wentworthem, který je proti tomuhle dost nuda. Nicméně se zásadně nekouří... moooc amér na lesby, mooooc amér na cigára? Tohle by tam asi moc nevadilo, ale co mi fakt vadí, je ta neuvěřitelná nelogičnost různých prvků ve scénáři. Nejsem si jistá, jestli ty šíleně očividné chyby vznikly až při natáčení, resp. u režie, ale je to do očí bijící a bolící. Něco mezi lepší tři - horší čtyři.(4.1.2014)

Nakonec jsem neodolal, a neustále doporučovanou internetovou senzaci" loňské sezony zkusil v jednom dlouhém maratonu. A upřímně řečeno, jako první věc, kterou bych rád slyšel od lidí, co tomu dávají maximální hodnocení, by rozhodně mělo být - viděli jste Oz, ano/ne. Protože právě nejlepší vězeňský seriál všech dob je tu zjevnou inspirací, ovšem jeho ženská verze působí jako mockrát přelouhovaný čaj, až z toho vyleze jen taková lehce zabarvená vodička... Proklamovaná komediální část nefunguje prakticky nikdy, a až když se začne trochu něco vážného dít (cca v polovině sezony kdy jde Piper na samotku) vyslouží si show alespoň ty tři hvězdičky. Cast přitom není špatný, a některé zápletky jsou nadhozené nadějně, ovšem to je víc zdůrazní jejich sterilnost - že by si Netflix nemohl dovolit ani to, co kabel před mnoha lety? Každopádně konec první řady je nadějný, pokud pojede druhá v podobném tempu jako posledních několik dílů první, vyslouží si to o hvězdu víc...(14.6.2014)

Neurazí, ani nenadchne, čo si ale cením, že ani nenudí. Nijak zvlášť vtipné ani inteligentné, chvílkami naivné, ale ako oddychovka po nočnej smene nenáročné tak akurát.(22.3.2015)