Orange Is the New Black (TV seriál)

Orange Is the New Black

Drama / Komedie

USA, 2013 - 2016, 50 h 58 min (Minutáž: 52x57 min)

Předloha:

Piper Kerman (kniha)

Taylor Schilling, Jason Biggs, Kate Mulgrew, Lorraine Toussaint, Natasha Lyonne, Yael Stone, Laura Prepon, Taryn Manning, Michael Chernus, Deborah Rush, Teena Byrd, Robert Stanton, Uzo Aduba, Vicky Jeudy, Madeline Brewer, Danielle Brooks, Samira Wiley, Pablo Schreiber, Annie Golden, Jackie Cruz, Rachel Brosnahan, Nick Sandow, Beth Katehis, Joanna Adler, Alysia Reiner, Matt McGorry, Natalie Knepp, Alexander Flores, Madison McKinley, Bill Hoag, Mary Looram, Robert C. Kirk, Stephanie Andujar, Sabrina Carpenter, Joe Caniano, Sebastian La Cause, Olivia Luccardi, Lauren Lapkus, Ruby Rose, Abigail Savage, Laverne Cox, Michael Harney, Oona Laurence, Conor Romero, Maria Di Angelis, Marko Caka, Mike Malvagno, Tyler Alvarez, Jamie Denbo, Chris Beetem, Erin Davie, Alexander Wraith, Morgan Spector, Portia Reiners, Constance Shulman, Dominic Comperatore, Lin Tucci, Matt Peters, Dascha Polanco, Norm Golden, Roy Jackson, Miguel Izaguirre, Beanie Feldstein, Maria Dizzia, Elizabeth Rodriguez, Lori Petty, Clare Foley, Amelia Fowler, Justin Morck, Patricia Kalember, Michael Rainey Jr., Tanya Wright, Dionne Audain, Blair Brown, Brad William Henke, Richard Masur, Jolene Purdy, Shannon Esper, Beth Dover, John Magaro, Mike Birbiglia, Chris Sarandon, Christopher Clawson, Judith Roberts, Demosthenes Chrysan, Michelle Hurst, Catherine Curtin, Nick Stevenson, Kathryn Kates, Todd Susman, Beth Fowler, Harold Surratt, Christian Keiber, Jessica Pimentel, Arden Myrin, James McDaniel, David Aaron Baker, Michael Nathanson, Emma Myles, Diane Guerrero, Lea DeLaria, Lindsay Felton, Laryssa Lauret, Dominic Colon, Kim Director, Mary Boyer, Glenn Farnham, Adrienne Warren, Bekah Mulberg, Adrienne C. Moore, Brendan Burke, Lolita Foster, Yvette Freeman, Mckayla Twiggs, Kimiko Glenn, Barbara Rosenblat, Ramón Franco, Oksana Lada, Nina Rausch, Dale Soules, Deirdre Lovejoy, Leslie Lyles, Rosemary Howard, Skipp Sudduth, Mary Steenburgen, Conor Donovan, Selenis Leyva, Michael Buscemi, Laura Ramadei, Andi Matichak, Corey Parker Robinson, Joe Forbrich, Marija Skangale, Eric Zuckerman, Greg Keller, Isabel Shill, Ronen Rubinstein, John D'Leo, William Hill, Molly Gordon, Laura Gómez, Amanda Stephen, Mike Houston, Michael Torpey, Paulina Singer, Olga Merediz, Gameela Wright, Alfredo De Quesada, Victor Pagan, Stephen O'Reilly, Edmund Donovan, Wai Ching Ho, Ezra Knight, Michael Bryan French, Gregory Korostishevsky, Andhy Méndez

Tara Herrmann

Scénografie:

Michael Shaw

Trump nový Obama XD Asi spíše záležitost pro něžnější pohlaví... Přítelkyně to baští, já až tolik ne :)(30.11.2016)

Výborně! Baví mně, jak se divík postupem času k současnému ději dozvídá i střípky z minulosti. Nakonec se ukáže, že ti zlí mají i světlé stránky a svatoušci nejsou zase tak nevinní :-) 1. série 90 % - jsem nadšená, nemám co dodat 2. série 75% - stále dobré, dozvídáme se další události z předchozího života vězenkyň, přichází manipulativní Vee. Děje se toho hodně, ale chybí mi tady nějaká silnější dějová linie.(27.7.2014)

Nakonec jsem neodolal, a neustále doporučovanou internetovou senzaci" loňské sezony zkusil v jednom dlouhém maratonu. A upřímně řečeno, jako první věc, kterou bych rád slyšel od lidí, co tomu dávají maximální hodnocení, by rozhodně mělo být - viděli jste Oz, ano/ne. Protože právě nejlepší vězeňský seriál všech dob je tu zjevnou inspirací, ovšem jeho ženská verze působí jako mockrát přelouhovaný čaj, až z toho vyleze jen taková lehce zabarvená vodička... Proklamovaná komediální část nefunguje prakticky nikdy, a až když se začne trochu něco vážného dít (cca v polovině sezony kdy jde Piper na samotku) vyslouží si show alespoň ty tři hvězdičky. Cast přitom není špatný, a některé zápletky jsou nadhozené nadějně, ovšem to je víc zdůrazní jejich sterilnost - že by si Netflix nemohl dovolit ani to, co kabel před mnoha lety? Každopádně konec první řady je nadějný, pokud pojede druhá v podobném tempu jako posledních několik dílů první, vyslouží si to o hvězdu víc...(14.6.2014)

Prva seria ma vtiahla, druha bola ok a tretiu som zabalila niekde po druhej epizode. Uz ma jednoducho tie zenske prestali zaujimat.(30.7.2015)

Od pěti hvězdiček dělí tento seriál pouze několik hluchých míst a občasné nudné pasáže (především se snoubencem Piper). Úžasné je, že se s postavami seznamujeme velmi postupně a některé lépe poznáme dokonce až v posledním díle. Na vězenkyně si uděláme jasný obrázek skrze jejich chování ve vězení, abysme posléze zjistili, jaký vlastně měly život venku. Často proto není nouze o dojemné scény, které jsou leckdy podpořeny opravdu vynikajícím herectvím. Seriálu nechybí ani sofistikovaný humor, vášeň a láska. V hudbě zaujme především úvodní znělka složená a nazpívaná Reginou Spector.(17.10.2013)

• - V prvním díle se Larry (Jason Biggs), Pipeřin (Taylor Schilling) snoubenec, zlobí, že mu neřekla na sebe vše. Namítá, že jí o sobě vyzradil vše, vč. "toho s tou webkamerou a taky ten incident s holením penisu", což jsou události, které se udály Biggsovi coby Jimovi v sérii Prci, prci, prcičky. (Jacinda)

• - V jedné epizodě ukazuje Nicky Nichols (Natasha Lyonne) jizvu mezi prsy. Jizva herečky je pravá. (Scelleton)

• - Kadeřnici Sophii v seriálu hraje transsexuální herečka a LGBT aktivistka Laverne Cox. Její bratr-dvojče pak ztvárnil Sophii před změnou pohlaví v epizodě věnované její minulosti. (Beagle)