poster

Za trnkovým keřem

Rodinný / Dobrodružný

Československo, 1980, 72 min

 • novoten
  ***

  Zatímco v prvních dvou dílech jsou ekologicko-zálesácká poselství výrazně na škodu a zůstává jen snaživé skotačení hlavního hrdiny, tady už se hraje na lehce vážnější notu a díky Holého vyzrálému výkonu (kterým drtí všechny herce okolo) jde o nejlepší díl trilogie.(11.7.2005)

 • moviesfan
  ***

  Další část je kvalitně skoro stejná. Opět se na to koukat dá. Hodnocení: 60%(14.8.2008)

 • sportovec
  ****

  Závěr, že tyto "holovské" dětské filmy, založené na poněkud skautsky chápaném souznění přírody a jejího vnímání dětskýma městskýma očima mají mnoho co do sebe. Vedle kvalitních dospělých herců - v tomto případě zejména Brejchové, Kemra a hlavně Valácha - jsou důstojným památníkem jedinečného hereckého talentu předčasně zesnulého Tomáše Holého. Jeho osud v mnohém připomíná dětské období dalšího zázračného talentu našeho dětského filmového herectví Vladimíra Dlouhého.(25.12.2010)

 • Slartibarkfast
  ***

  Poslední z řady příběhů Veny a pana Straky. Poněkud plytké a slabší, než díly předchozí. Nevím, co bych k tomu více dodal. Jde o spor lesníka a člověka, kterému jde o pokrok na úkor přírody. Maličko trapné a kýčovité, ale ta příroda je opět velmi krásná. Bohužel v dialozích to malinko vázne a už tu ani není toliko humoru. 60%(23.12.2012)

 • duklak2
  ***

  „Véna nepřijede, zůstal v Praze, protože dostal příušnice.“ Mezitím malej Vašek vylézá z auta za svým dědou. Jo, sice tento zavěrečný díl trochu ztrácí dech, ale pořád je to kvalitní film, který samozřejmě vyzdvihuje Tomáš Holý. Líbil se mi i výkon Václava Sloupa. Je jasné, že takovéto filmy už se bohužel nenatočí. Je to veliká škoda. Nejsou pořádní herci, kteří by se dali obsadit do dětských rolí. „Běžte si to vyříkat za trnkovej keř!“(1.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace