poster

Za trnkovým keřem

Rodinný / Dobrodružný

Československo, 1980, 72 min

 • dyfur
  *

  ....tak ešte jeden krát čeština od slováka Valacha a bezprízorné behanie po lese Tomáša Holého....škoda,že sa nenatočilo viacej časti Ako vytrhnúť velrybe stoličku a Ako dostať otecka do polepšovne,kde by Tomáš Holý inak vynikol a musel hrať v tejto patlanine....(9.4.2013)

 • Šandík
  ***

  Ani hodnocení posledního dílu téhle trilogie není příliš jednoduché. na jedné straně by to člověka svádělo k odsudku, protože celá "politická zápletka" je, přes zdánlivou "protirežimnost", vlastně strašně krotká a tkví přesně v tom, co tehdy režim toleroval a dokonce nepřímo doporučoval, totiž kritice jednotlivých "zlořádů". Podstatné bylo nekritizovat celý systém a prostě poukázat na skryté "záškodníky". V tomhle případě navíc jde o záškodníka domnělého, protože se nakonec ukáže, že onen ředitel je "fajn chlap". Špatní jsou tady spíš ti, kteří mu nadbíhají, protože z toho tuší nějaké výhody. Na druhou stranu, lidé tehdy podobné "kritické ostny" vnímali poměrně silně a tak i drobné zmínky, například poznámky o tom, "že se s tím stejně nedá nic dělat", obecné poukazy na "drobnou korupci", ale třeba i jen záběr spícího osobního řidiče v červené T 613... Celkový dojem: 65%(24.11.2014)

 • Slartibarkfast
  ***

  Poslední z řady příběhů Veny a pana Straky. Poněkud plytké a slabší, než díly předchozí. Nevím, co bych k tomu více dodal. Jde o spor lesníka a člověka, kterému jde o pokrok na úkor přírody. Maličko trapné a kýčovité, ale ta příroda je opět velmi krásná. Bohužel v dialozích to malinko vázne a už tu ani není toliko humoru. 60%(23.12.2012)

 • HareS
  **

  Tretie pokračovanie šumavskej trilógie doplatilo na takmer nulový scenár a značne nevyužitý herecký talent Tomáša Holého. 45%(7.4.2010)

 • Tommassi3
  ***

  "Počkejte, pane Straka, připravila jsem Venovi kousek bublaniny !!" - "Děkuju.." - "Ale ty to nejez !! Byl bys ještě víc nabublanej.." ;)(13.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace