Za trnkovým keřem

Rodinný / Dobrodružný

Československo, 1980, 72 min

• Dudek

Pokud někdo stále hrabe písek z jedné díry, musí se mu stát, že jednou vyhrábne bahno.(6.6.2005)

• kingik

Tomáš Holý zde pomalu ztrácí svou přirozenost. Navíc je film velmi pomalý a Gustáv Valach v roli jeho dědečka mně byl nesympatický. Zdlouhavý snímek především zaujme svou přírodou. Hezká nuda. 40%(23.2.2009)

Závěr, že tyto "holovské" dětské filmy, založené na poněkud skautsky chápaném souznění přírody a jejího vnímání dětskýma městskýma očima mají mnoho co do sebe. Vedle kvalitních dospělých herců - v tomto případě zejména Brejchové, Kemra a hlavně Valácha - jsou důstojným památníkem jedinečného hereckého talentu předčasně zesnulého Tomáše Holého. Jeho osud v mnohém připomíná dětské období dalšího zázračného talentu našeho dětského filmového herectví Vladimíra Dlouhého.(25.12.2010)

Další část je kvalitně skoro stejná. Opět se na to koukat dá. Hodnocení: 60%(14.8.2008)

• zette

Pekelne nudna trilogie. Proti Holemu jsem nikdy nic nemel, v teto trilogii mi vsak prijde strasne protivny a Valacha jsem rad nemel nikdy. Dnes uz detem tyto filmu asi nereknou vubec nic.(5.12.2010)

• - Tomáš Holý se nemusel učit nazpamět texty stačil, když věděl co tam má být. (cariada)