poster

Za trnkovým keřem

Rodinný / Dobrodružný

Československo, 1980, 72 min

 • moviesfan
  ***

  Další část je kvalitně skoro stejná. Opět se na to koukat dá. Hodnocení: 60%(14.8.2008)

 • Šandík
  ***

  Ani hodnocení posledního dílu téhle trilogie není příliš jednoduché. na jedné straně by to člověka svádělo k odsudku, protože celá "politická zápletka" je, přes zdánlivou "protirežimnost", vlastně strašně krotká a tkví přesně v tom, co tehdy režim toleroval a dokonce nepřímo doporučoval, totiž kritice jednotlivých "zlořádů". Podstatné bylo nekritizovat celý systém a prostě poukázat na skryté "záškodníky". V tomhle případě navíc jde o záškodníka domnělého, protože se nakonec ukáže, že onen ředitel je "fajn chlap". Špatní jsou tady spíš ti, kteří mu nadbíhají, protože z toho tuší nějaké výhody. Na druhou stranu, lidé tehdy podobné "kritické ostny" vnímali poměrně silně a tak i drobné zmínky, například poznámky o tom, "že se s tím stejně nedá nic dělat", obecné poukazy na "drobnou korupci", ale třeba i jen záběr spícího osobního řidiče v červené T 613... Celkový dojem: 65%(24.11.2014)

 • nash.
  ***

  Třetí část "šumavské" trilogie se sice pokusila o vážnější téma, Tomáš Holý je stále tutovka, a tady dokonce z dětské roztomilosti pomalu přechází k opravdovému hraní, ale jako by tomu občas scházelo to správné kouzlo. Naštěstí je tu i několik povedených momentů, neméně tolik zábavných a tam kde to zakolísá, poskytnou oporu dobré herecké výkony.(24.2.2012)

 • DinoRaptor
  ***

  Tady už docházely nápady. Vlastně už si jen matně vzpomínám o čem to bylo. Nejslabší z trilogie.(2.3.2010)

 • mzss1
  **

  Konečně poslední díl této české známé trilogie. Jak už jsem připomínal v prvním dílu, Tomáš Holý má jiné lepší filmy, tohle to ne. Jako u předchozích dvou filmů je tohle totální nuda a řekl bych, že tento film nejhorší. Prostředí, Tomáš Holý a něco k tomu je plusem, nic víc. Hodnotím na 37% = **(4.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace