poster

Za trnkovým keřem

Rodinný / Dobrodružný

Československo, 1980, 72 min

 • Slartibarkfast
  ***

  Poslední z řady příběhů Veny a pana Straky. Poněkud plytké a slabší, než díly předchozí. Nevím, co bych k tomu více dodal. Jde o spor lesníka a člověka, kterému jde o pokrok na úkor přírody. Maličko trapné a kýčovité, ale ta příroda je opět velmi krásná. Bohužel v dialozích to malinko vázne a už tu ani není toliko humoru. 60%(23.12.2012)

 • Fanucci
  **

  Opět velice průměrný, ale zábavný film. Hlavně díky "terminátorské" češtině Gustáva Valacha, kterou bych mohl poslouchat pořád:-))(19.6.2005)

 • kingik
  **

  Tomáš Holý zde pomalu ztrácí svou přirozenost. Navíc je film velmi pomalý a Gustáv Valach v roli jeho dědečka mně byl nesympatický. Zdlouhavý snímek především zaujme svou přírodou. Hezká nuda. 40%(23.2.2009)

 • Šandík
  ***

  Ani hodnocení posledního dílu téhle trilogie není příliš jednoduché. na jedné straně by to člověka svádělo k odsudku, protože celá "politická zápletka" je, přes zdánlivou "protirežimnost", vlastně strašně krotká a tkví přesně v tom, co tehdy režim toleroval a dokonce nepřímo doporučoval, totiž kritice jednotlivých "zlořádů". Podstatné bylo nekritizovat celý systém a prostě poukázat na skryté "záškodníky". V tomhle případě navíc jde o záškodníka domnělého, protože se nakonec ukáže, že onen ředitel je "fajn chlap". Špatní jsou tady spíš ti, kteří mu nadbíhají, protože z toho tuší nějaké výhody. Na druhou stranu, lidé tehdy podobné "kritické ostny" vnímali poměrně silně a tak i drobné zmínky, například poznámky o tom, "že se s tím stejně nedá nic dělat", obecné poukazy na "drobnou korupci", ale třeba i jen záběr spícího osobního řidiče v červené T 613... Celkový dojem: 65%(24.11.2014)

 • sud
  ****

  Třetí a poslední pokračování pražského kluka Vaška Straky na krásné Šumavě. Kvalita poměrně stejná, jako u předchozích dvou snímků. Tentokrát se naši známí zaměřují na boj za záchranu zvěře, lesa a životního prostředí. A objeví se i Vaškův táta, "fantom" předchozích dílů. Zkrátka klasika, na kterou se nechá dívat pořád.(26.11.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace