Za trnkovým keřem

Rodinný / Dobrodružný

Československo, 1980, 72 min

Roztomilý film pro děti s jejich oblíbeným Tomášem HOLÝM. Není důvod se na tento film "škaredit" je určen jen a jen dětem, ale i dospělý nebude ztrácet čas když se na něj podívá. (Pokud nebude mít zrovna co jiného na práci). Jsou daleko stupidnější filmy pro děti, kde se ještě dozvědí to, co jim doposud uniklo.(3.10.2007)

Ve třetím díle má hajný Straka starosti s helikoptérama, která ruší klidnou šumavskou přírodu. A konečně se sejde se svým synem - za trnkovým keřem.(14.3.2015)

• Dudek

Pokud někdo stále hrabe písek z jedné díry, musí se mu stát, že jednou vyhrábne bahno.(6.6.2005)

• Hrabka

Toto mě už moc nebavilo... Podprůměrně zábavné... 45%(3.1.2008)

Poslední z řady příběhů Veny a pana Straky. Poněkud plytké a slabší, než díly předchozí. Nevím, co bych k tomu více dodal. Jde o spor lesníka a člověka, kterému jde o pokrok na úkor přírody. Maličko trapné a kýčovité, ale ta příroda je opět velmi krásná. Bohužel v dialozích to malinko vázne a už tu ani není toliko humoru. 60%(23.12.2012)

• - Tomáš Holý se nemusel učit nazpamět texty stačil, když věděl co tam má být. (cariada)