Průzkumný tým Hydry s Wardem a Fitzem v čele má na planetě Maveth za úkol najít bájnou zrůdu. Netuší však, že Coulson je jim v patách. Ostatní agenti S.H.I.E.L.D.u mezitím připravují záchrannou akci. Musí dostat Simmonsovou a Andrewa ze spárů nepřátel za každou cenu. (TV Nova)

BaronMartin

10. díl Maveth je troufám si říct, jeden z nejlepších dílů celého seriálu. Bohužel se o tom nedá moc mluvit bez spoilerů, takže bacha, SPOILERS v celém komentáři. Celá epizoda funguje skvěle jako mid-season finále, je totálně epická a působí hrozně dobře. Celá linka na Mavethu je totálně skvělá a hrozně mě bavila. Jediné, co mě mrzí je to, že postavu Willa jsme neměli moc šanci poznat, vlastně byla jenom v jedné epizodě. Každopádně se nám tu již plnohodnotně představuje záporák Hive, který zde ovládl Willovo tělo a scéna s odhalením, že to není ve skutečnosti Will, je hrozně cool. A samozřejmě, highlight celé epizody. Scéna, kdy Coulson zabije Warda je naprosto neskutečná, plná emocí a úžasný odchod jedné z nejdůležitějších postav seriálu. A finální scéna, kdy vidíme Hive, který posedl Wardovo mrtvé tělo, z té prostě mrazí. Úžasná epizoda, úžasný mid-season. Hodnocení: 80% ()

• Maveth je hebrejské slovo, ktoré sa dá preložiť ako „smrť“. (Pat.Ko)