Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2013 - 2017, 64 h 3 min (Minutáž: 85x45 min)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, Constance Zimmer, Ruth Negga, J. August Richards, B.J. Britt, Blair Underwood, Kyle MacLachlan, Bill Paxton, Edward James Olmos, Dichen Lachman, Dillon Casey, Simon Kassianides, Jamie Harris, Reed Diamond, Maya Stojan, David Conrad, Titus Welliver, Saffron Burrows, Patton Oswalt, Elena Satine, Cobie Smulders, Samuel L. Jackson, Jaimie Alexander, Hayley Atwell, Lucy Lawless, Dylan Minnette, Juan Pablo Raba, Shannon Lucio, Adrian Pasdar, Christine Adams, Maximiliano Hernández, Neal McDonough, Cullen Douglas, Henry Goodman, Leonor Varela, Ian Hart, Drea de Matteo, Stan Lee, William Sadler, Ron Glass, Matthew Willig, Maiara Walsh, Anthony Dilio, Alicia Lagano, Dylan Bruno, Arlene Santana, Troy Glass, Brandon Molale, Emily Baldoni, Carlo Rota, Daniel Zovatto, Boyd Kestner, Rob Huebel, Molly McCook, Beth Kennedy, Michael Graziadei, Peter MacNicol, Ilia Volok, Charles Halford, Vincent Laresca, Austin Nichols, Louis Ozawa Changchien, Assaf Cohen, Carlos Leal, James MacDonald, Matt Mullins, Amy Acker, Brad Dourif, Brannon Bates, Patrick Brennan, Tsai Chin, Bayardo De Murguia, Raquel Gardner, Robert Baker, Joel Gretsch, Brian Van Holt, Kenneth Choi, Bruno Amato, Chase Kim, Trevor Larcom, Brian Tee, Jimmy O. Yang, Kris Lemche, Winter Ave Zoli, Derek Phillips, Mackenzie Astin, Kirk Acevedo, Tzi Ma, Max Daniels, Alvin Ing, Nick Gracer, Natalie Smyka, Wilmer Calderon, Nick Roth, Joel Polis, Sarah Dumont, Melanie Cruz, Eddie J. Fernandez, James Hong, Alex Hyde-White, Spencer Treat Clark, Daz Crawford, Daniel Feuerriegel, Daniel Roebuck, Chad Lindberg, Alexi Wasser, Nick Eversman, Morgan Benoit, Alicia Vela-Bailey, Braden Moran, Ava Acres, Endre Hules, Andrew Howard, Carlos E. Campos, Micah Fitzgerald, T.J. Ramini, Donzaleigh Abernathy, Jeff Corbett, Erin Way, John Hannah, Mark Dacascos, Dorian Gregory, Trevor Torseth, Briana Venskus, Jason Glover, Gaius Charles, Vladimir Sizov, Murielle Telio, Jeff Daniel Phillips, Powers Boothe, Glenn Morshower, Alexander Leeb, Bethany Joy Lenz, Allan Graf, Gabriel Luna, Devon Libran, Parminder Nagra, Stephanie Maura Sanchez, Ric Sarabia, Paul Sanchez, Lilli Birdsell, Jason O'Mara, Samuel Barajas, Lorenzo James Henrie, Mallory Jansen, Sarayu Blue, Alexandra Bokyun Chun, José Zúñiga, Kerr Smith, Phil Tyler, Usman Ally, Brandon Keener, Patrick Cavanaugh, Ward Roberts, David Anders, Franco Vega, Josh Daugherty, Manish Dayal, John Pyper-Ferguson, Kimberley Drummond, Shelley Robertson

Samantha Thomas

Scénografie:

Gregory Melton

Kostýmy:

Betsy Heimann
  • Segrestor

Vydržet se to dalo do třetího dílu. Jelikož jsem se málem touto juvenilní zábavou uzíval k smrti a zároveň poměrně často rozčiloval nad tím, jak ta nehezká děcka vždycky všechno vyřešila s grácií ostříleného hackera ze CIA, jak krásné sexy velitelky gerilových jednotek přičmoudlých nýmandů z nějaké zaplivané prdele v Kolumbii přeblafnou, pardon, oblafnou jedinýho zkušenýho geronta v jednotce, legendárního agenta Coulsona... ne, to se prostě nedá! Ale jako seriál na odpoledne s "kvalitním" dabingem na Nově pro nenáročné studentíky našich SOU to bude určitě pecka, která překoná i hlubokomyslné Gilmórovy štětky a Hvězdnou blánu.(22.6.2014)

no neviem, neviem, či to bol až taký dobrý nápad vybrať sa aj týmto seriálovým smerom, zatiaľ len priemer po úvodnej časti, lebo skôr ako nejakú plnohodnotnejšiu nádstavbu to pripomenie dosť vatovú osnovu /60%/(17.11.2013)

Čekal jsem naprostou pecku a taky, že jsem ji dostal! Ve srovnání s Arrowem je to slabší. Ale i tak je Joss Whedon borec. Kvalita dílů je kolísavá, ale 2. série je super. Postavy jsou sympatické a nechybí ani občasné fóry. Ocení to ale hlavně fanoušci světa Marvelu. Seriál se zabývá převážně 6-ti člennou skupinou agentů S.H.I.E.L.D.u. Ti mají vlastní letadlo, ve kterém lítají na mise. Časem se složení týmu mění. Vede je Phill Coulson, který záhadně obživl po své smrti při obraně New Yorku. Naráží na různé problémy a nové záporáky. Je to hodně provázané s filmy od Marvelu. Například jedna epizoda navazuje na Thora 2. Ale hlavně po událostech pokračování Kapitána Ameriky se děj hodně převrátí. Spoiler: S.H.I.E.L.D. v podstatě zanikne a z agentů se stanou vyhnanci. Musí napnout poslední síly a odolat jednotkám Hydry. Končí to trochu otevřeně. 2. série přináší spoustu nových postav a odhalení. Hlavě se tu vypořádávají s následky Hydry. Taky se začíná pátrat v minulosti Skye a objevují se i její rodiče. Na scéně se objevuje nová rasa Inhumans. Z té se nakonec vyklube hrozba, kterou musí S.H.I.E.L.D. eliminovat. Skye se ale rozhodla správně a teď je povede jiným směrem. 3. série je tu a s ní nové hrozby ze strany Hydry a Inhumanů. Nastupuje nový záporák jménem Hive v podobě Warda a ten jim dělá pořádné problémy. Finále je trochu otevřené. Některé postavy nás opustí. 4. série je dost temná a S.H.I.E.L.D. má nové vedení. Navazuje to trochu na Civil War. V seriálu se objevují i další postavy jako jsou Nick Fury, agentk Maria Hill a lady Sif. :) "Nesahejte na Lolu!" :D(27.9.2013)

Hodnocení pilotu: Největší dojem z pilotu mám ten, že je to velmi infantilní, ale lostomilý. Pro fanoušky Avengers určitě povinnost, já se přecejen i trošičku nudil. Ale baby tam jsou pěkný, jen ta Ming-Na mě od dob SGU neuvěřitelně vytáčí. 60%.(19.11.2013)

• lesumir

Tak tohle je hooodně hloupej seriál!(18.10.2013)

• - V seriálu lze najít přinejmenším dvě české stopy. Tou první je velké množství plastické trhaviny Semtex použité v epizodě "T.A.H.I.T.I.", druhou úryvek Dvořákovy symfonie "Z nového světa", kterou v úvodu epizody "The Only Light in the Darkness" z autorádia poslouchá jeden z protivníků S.H.I.E.L.D.u. (D.Moore)

• - Ve 14. díle 3. řady "Watchdogs" si můžeme všimnout že, kdyý Watchdogs předávají svoji zprávu, tak proběhne titulek: „V Hell's Kitchen zuří válka gangů." To je odkaz na 2. sérii seriálu Daredevil (od r. 2015). (sniper250)

• - Označení letadla, ve kterém tým léta, je S.H.I.E.L.D. 616, čímž odkazuje na největší vesmír komiksů společnosti Marvel "Universe 616", kam patří Avengers, Fantastická čtyřka a další. (Creonik)