Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2013 - 2016, 48 h 18 min (Minutáž: 66x45 min)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, Constance Zimmer, Ruth Negga, J. August Richards, B.J. Britt, Blair Underwood, Kyle MacLachlan, Bill Paxton, Edward James Olmos, Dichen Lachman, Dillon Casey, Simon Kassianides, Jamie Harris, Reed Diamond, Maya Stojan, David Conrad, Titus Welliver, Saffron Burrows, Patton Oswalt, Elena Satine, Cobie Smulders, Samuel L. Jackson, Jaimie Alexander, Hayley Atwell, Lucy Lawless, Dylan Minnette, Juan Pablo Raba, Shannon Lucio, Adrian Pasdar, Christine Adams, Maximiliano Hernández, Neal McDonough, Cullen Douglas, Henry Goodman, Leonor Varela, Ian Hart, Drea de Matteo, Stan Lee, William Sadler, Ron Glass, Matthew Willig, Maiara Walsh, Anthony Dilio, Alicia Lagano, Dylan Bruno, Arlene Santana, Troy Glass, Brandon Molale, Emily Baldoni, Carlo Rota, Daniel Zovatto, Boyd Kestner, Rob Huebel, Molly McCook, Beth Kennedy, Michael Graziadei, Peter MacNicol, Ilia Volok, Charles Halford, Vincent Laresca, Austin Nichols, Louis Ozawa Changchien, Assaf Cohen, Carlos Leal, James MacDonald, Matt Mullins, Amy Acker, Brad Dourif, Brannon Bates, Patrick Brennan, Tsai Chin, Bayardo De Murguia, Raquel Gardner, Robert Baker, Joel Gretsch, Brian Van Holt, Kenneth Choi, Bruno Amato, Chase Kim, Trevor Larcom, Brian Tee, Jimmy O. Yang, Kris Lemche, Winter Ave Zoli, Derek Phillips, Mackenzie Astin, Kirk Acevedo, Tzi Ma, Max Daniels, Alvin Ing, Nick Gracer, Natalie Smyka, Wilmer Calderon, Nick Roth, Joel Polis, Sarah Dumont, Melanie Cruz, Eddie J. Fernandez, James Hong, Alex Hyde-White, Spencer Treat Clark, Daz Crawford, Daniel Feuerriegel, Daniel Roebuck, Chad Lindberg, Alexi Wasser, Nick Eversman, Morgan Benoit, Alicia Vela-Bailey, Braden Moran, Ava Acres, Endre Hules, Andrew Howard, Carlos E. Campos, Micah Fitzgerald, T.J. Ramini, Donzaleigh Abernathy, Jeff Corbett, Erin Way, John Hannah, Mark Dacascos, Dorian Gregory, Trevor Torseth, Alexander Wraith, Briana Venskus, Jason Glover, Gaius Charles, Vladimir Sizov, Murielle Telio, Jeff Daniel Phillips, Powers Boothe, Glenn Morshower, Alexander Leeb

Samantha Thomas

Kostýmy:

Betsy Heimann

Pilot dokázal, že je vcelku snadné, vzdát se televizního looku. Seriály tedy mohou být i "filmové", když chtějí - po Whedonově odchodu z režisérské sesle to však teď už bude jenom horší... Kéž by si to i nadále zachovalo stejně vysokou laťku třeskuté zábavy, která je vlastní také MARVELovským celovečerákům!(25.9.2013)

Po jedenácti dílech jsem pořád na rozpacích. Proč? Protože co tu máme... klon Aliciy Keys, dva poloklony Romanové z nichž jeden je z druhé půlky klon Ondřeje Brzobohatého, siamská dvojčata - klony Keiry Knightley a Toma Hollandera, a celou tu partu, jak to tak vypadá, vede asiklon agenta Coulsona:) SHIELD prostě stále zůstává za očekáváními - že je to "jen popcornová zábava" je vzhledem k potenciálu docela málo. Dobré momenty tu jsou, ale takovýhle seriál by snad neměly táhnout emoce jeho postav (a srandovnost jejich britské/skotské angličtiny už vůbec ne), ale hlavně svižná nestereotypní akce. Svižné to dejme tomu je, ale pořád čekám na nějaký opravdový tahák - zatím nejblíž tomu byly epizody 5 a 6, ale zase jen kvůli postavě ženy v květovaných šatech a kvůli Simmonsové. A "Alicia Keys" (že se mi nedaří si zapamatovat jméno herečky ani její postavy není dobré znamení) mi zatím víc než co jiného přijde otravná. Jenom díky řemeslné kvalitě a těm několika "lepším" kusům dávám zatím 70%. Anebo ne, TADY PŘECE MÁ WHEDON A JEHO BANDA K DISPOZICI S.H.I.E.L.D.!!! Zatím 60% s tím, že doufám, že Coulsonova backstory bude mít větší dosah než to, co se ukázalo v 11. díle. Update po konci první série - musím přiznat, že jsem to rozhodně nečekal, ale šestnáctou epizodou chytne seriál takové točky, že to vypadá, jako kdyby to celé točil úplně jiný tým - a taky že to tak v podstatě je, protože zasáhlo výsostné Whedonovo vedení a protnutí dějových linek s filmy, konkrétně druhým Kapitánem Amerikou. Faktem nicméně je, že kdyby se v podobném tempu a za podobných podmínek odehrávalo všechno, bylo by to nevázaně zábavných pět hvězd - takhle je tu sice až šokující kvalititativní posun nahoru (včetně vývoje postav), a náznaky vývoje do druhé série vypadají taky dost slibně, ale ta první má nárok na 70% a nějaké drobné navrch. Ale aspoň mě přesvědčili, abych se zajímal i o druhou sezónu:)(31.1.2014)

Zatím pecka a čím dál tím lepší, pořád se něco děje a seriál utěšeně graduje. Kam až to zajde, jaké překvápko se na nás ještě chystá? Počkáme, uvidíme. A nechybí ani humor, ale už ho tam není tolik, jako na začátku. Ale nevadí.(9.4.2014)

• DaViD´82

Co Whedon slíbil, to také doručil. Tedy epizodickou popcornovku (mozek v offline módu nezbytně nutný) ze světa, kde se „tam někde za rohem“ prohánějí Avengers. A to s tradičními whedonovskými dialogy i tradiční whedonovskou nedějovostí. Co ovšem nemile zarazí; a co seriál potápí dříve než se rozjede; je prostá skutečnost, že jsou veškeré postavy v lepším případě nezajímavé a v tom horším rovnou na zabití. Jeden aby pohledal druhou tak vzácnou symbiózu ochotnického neherectví a otravně napsaných postav. A to je u seriálu, jehož celý koncept stojí čistě a pouze na tom, že chce být sympatickou oddechovkou pro celou (americkou) rodinu, problém zcela zásadní. Celé to stojí jen a pouze na Coulsonovi, jenže tam kde je ve filmech sotva na pět minut a ta jeho jednorozměrná übercool nahláškovaná póza tedy funguje, tak v seriálu, kde je hlavně on, se ta samá póza přejí rychleji než by bylo záhodno a po pár dílech již leze na nervy jako máloco jiného.(26.9.2013)

Jednoznačně zklamání sezóny hodné možná tak Disney Channelu... Po 11. epizodě hodnotím 55% a doufám, že zbytek série bude alespoň o trochu akčnější...(12.1.2014)