Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2013 - 2016, 48 h 18 min (Minutáž: 66x45 min)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, Constance Zimmer, Ruth Negga, J. August Richards, B.J. Britt, Blair Underwood, Kyle MacLachlan, Bill Paxton, Edward James Olmos, Dichen Lachman, Dillon Casey, Simon Kassianides, Jamie Harris, Reed Diamond, Maya Stojan, David Conrad, Titus Welliver, Saffron Burrows, Patton Oswalt, Elena Satine, Cobie Smulders, Samuel L. Jackson, Jaimie Alexander, Hayley Atwell, Lucy Lawless, Dylan Minnette, Juan Pablo Raba, Shannon Lucio, Adrian Pasdar, Christine Adams, Maximiliano Hernández, Neal McDonough, Cullen Douglas, Henry Goodman, Leonor Varela, Ian Hart, Drea de Matteo, Stan Lee, William Sadler, Ron Glass, Matthew Willig, Maiara Walsh, Anthony Dilio, Alicia Lagano, Dylan Bruno, Arlene Santana, Troy Glass, Brandon Molale, Emily Baldoni, Carlo Rota, Daniel Zovatto, Boyd Kestner, Rob Huebel, Molly McCook, Beth Kennedy, Michael Graziadei, Peter MacNicol, Ilia Volok, Charles Halford, Vincent Laresca, Austin Nichols, Louis Ozawa Changchien, Assaf Cohen, Carlos Leal, James MacDonald, Matt Mullins, Amy Acker, Brad Dourif, Brannon Bates, Patrick Brennan, Tsai Chin, Bayardo De Murguia, Raquel Gardner, Robert Baker, Joel Gretsch, Brian Van Holt, Kenneth Choi, Bruno Amato, Chase Kim, Trevor Larcom, Brian Tee, Jimmy O. Yang, Kris Lemche, Winter Ave Zoli, Derek Phillips, Mackenzie Astin, Kirk Acevedo, Tzi Ma, Max Daniels, Alvin Ing, Nick Gracer, Natalie Smyka, Wilmer Calderon, Nick Roth, Joel Polis, Sarah Dumont, Melanie Cruz, Eddie J. Fernandez, James Hong, Alex Hyde-White, Spencer Treat Clark, Daz Crawford, Daniel Feuerriegel, Daniel Roebuck, Chad Lindberg, Alexi Wasser, Nick Eversman, Morgan Benoit, Alicia Vela-Bailey, Braden Moran, Ava Acres, Endre Hules, Andrew Howard, Carlos E. Campos, Micah Fitzgerald, T.J. Ramini, Donzaleigh Abernathy, Jeff Corbett, Erin Way, John Hannah, Mark Dacascos, Dorian Gregory, Trevor Torseth, Alexander Wraith, Briana Venskus, Jason Glover, Gaius Charles, Vladimir Sizov, Murielle Telio, Jeff Daniel Phillips, Powers Boothe, Glenn Morshower, Alexander Leeb, Bethany Joy Lenz, Allan Graf

Samantha Thomas

Debby Germino

Kostýmy:

Betsy Heimann

U mě spokojenost. Někoho může odradit trošku pomalejší začátek, ale mě jako fanouška Josse to vůbec nepřekvapuje a věřim, že ví co dělá. Jen od toho nečekejte další Avengers to by byla chyba. Casting se povedl na výbornou a jsem zvědav jak se budou postavy vyvíjet dál, potenciál mají obrovský. Rozsáhlejší komentář napíšu až po konci první řady. Mé hodnocení jednotlivých dílů najdete v deníčku.(14.10.2013)

1. Séria - 70% Prvých pár dielov Agenti vôbec nedokázalo zaujať ako filmy a len pár dielov bolo zaujímavých. Predovšetkým tu chýbal lepší príbeh, ktorý sa dostavil až spolu s filmom Captain America: Winter Soldier. Pred tým to vyzeralo len ako zaujímavý high-tech seriál. Marvel ma s jednotlivých filmov dosť prachov a tak treba pochváliť aj vizuál, ktorý tiež nie je najhorší. Rovnako tak potešia aj niektoré vedľajšie postavy s celovečerákov - Nick Fury, Maria Hill, Sif. Najväčšie mínus nie je herecké obsadenie, ale nevýrazne napísané a ploché postavy, ktoré sa poriadne rozbehnú, rovnako ako aj ich vzťahy až v polke seriálu. Kto má rád svet Avengerov, tak ten seriál ho určite poteší, narážok na filmy s Phase Two je tu dosť a Clark Gregg je dobrý líder týmu. Obľúbený soundtrack: Main Theme. 2. Séria - 75% O chlp lepšie ako predošlá séria. Hlavne preto, že už postavy niesu také nevýrazné a ničím nezaujímavé. Vzťahy sú viac vypäté, akčná stránka a efekty dokonalejšie, nové postavy (Hunter, Mack, Bobbi) zaujímavejšie, no príbeh bol miestami dosť rozťahaný. Rovnako ako minule aj tu potešilo (drobné) prepojenie s filmom Avengers: Age of Ultron. Pekne mrknutie filmové bratovi, ale keď prišiel v prvej serie Winter Soldier, odrazilo sa to aj seriáli. Finále síce pekne výživné a miestami aj nečakané zvraty prídu, ale ako som hovoril je to len o chlp lepšie, ako predošlá séria. Viac ma bavila seriálová kolegyňa Peggy Carter, ktorá mi prišla o dosť lepšia. A nie je to preto, že by ma zaujala svojou krásou. 3. Séria - 80% Ešte o chlp lepšie a akčnejšie ako predošlá séria. Príbeh je prekvapivo zaujímavý po celý čas a tretia séria agentov je miestami nastrihaná skoro až v thrillerovskom podaní. Navyše postavy, ktoré boli v predošlej sérii nové, sú tu právoplatnými členmi SHIELDu a rovnako ako príbeh aj oni majú čo ponúknuť. To je predovšetkým najväčšie plus tejto serie. Záverečný diel za plný počet. Obľúbený soundtrack: Reunited, A Spy's Goodbye.(19.5.2014)

Zatím pecka a čím dál tím lepší, pořád se něco děje a seriál utěšeně graduje. Kam až to zajde, jaké překvápko se na nás ještě chystá? Počkáme, uvidíme. A nechybí ani humor, ale už ho tam není tolik, jako na začátku. Ale nevadí.(9.4.2014)

Tak ono to nakonec vůbec to nebylo tak špatný, jak sem si ze začátku myslel... původně sem tu měl jinek komentář k pár prvním epizodám, kterej je už ale dosti bezpředmětnej, tohle dopíšu. Brzo. Fakt. Nekecám(6.10.2013)

Na Agents of S.H.I.E.L.D. som sa tešil už od prvého oznámenia, a vyplatilo sa. Pilot vás vženie okamžite do efektnej a dynamickej akcie, ktorej spracovanie je v duchu tích najkvalitnejších amerických seriálov na prakticky filmovej úrovni. Následne sa v krátkosti zoznámime s jednou z vedúcich postáv, agentom Wardom, aby sa na scéne znenazdajky objavil Clark Gregg alias agent Coulson, v sprievode dvoch elegantných hlášok z kategórie "na nezaplatenie". Celý pilot sa drží jasného sci-fi nádychu, klasicky komiksovo ladeného príbehu, ktorý nadväzuje nielen na Avengers, ale aj tretieho Iron Mana, Wedonových hláškovacích postáv a... akcie, akcie a ešte raz akcie. Trochu mi tam chýbalo niečo aspoň o kúsok hlbšie, ale predsa len je to iba pilot, takže uvidíme neskôr. Zatiaľ zdravých 80% "Don´t touch Lola!" Záverečné zhodnotenie: Úvod seriálu bol skvelý, ale takmer po celú prvú polovicu sa kvalita menila epizódu od epizódy, čo mnohých odradilo. Zatiaľ čo tie horšie epizódy boli slabé a nanajvýš priemerné, niektoré boli naopak veľmi originálne, zaujímavé a silne atmosférické (ešte teraz si pamätám na istý hororový moment alebo hranie sa s časovými líniami v jednom diely). Príbeh sa viditeľne vyvíjal a odrážal aktuálny trend marveloviek - náväznosť na druhého Thora priniesla viac fantasy prvkov, druhý Cap naopak konšpiračné ladenie a príklon k špionážno-politickému thrilleru s vnútorným nepriateľom a globálnym rozvratom. Práve táto časť bola jednoznačne najpôsobivejšia a od polovice seriál konštantne kvalitatívne šplhá hore (a občas kráča míľovými krokmi). Záver je silný, perfektne vygradovaný a v poslednej časti finálovej epizódy srší skvelým humorom. Takže nakoniec, aj po mnohých pochybách, výborné. Stále je však čo zlepšovať a som zvedavý, čo si pre nás pripravia do druhej sezóny. 85%(21.5.2014)