Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2013 - 2017, 64 h 3 min (Minutáž: 85x45 min)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, Constance Zimmer, Ruth Negga, J. August Richards, B.J. Britt, Blair Underwood, Kyle MacLachlan, Bill Paxton, Edward James Olmos, Dichen Lachman, Dillon Casey, Simon Kassianides, Jamie Harris, Reed Diamond, Maya Stojan, David Conrad, Titus Welliver, Saffron Burrows, Patton Oswalt, Elena Satine, Cobie Smulders, Samuel L. Jackson, Jaimie Alexander, Hayley Atwell, Lucy Lawless, Dylan Minnette, Juan Pablo Raba, Shannon Lucio, Adrian Pasdar, Christine Adams, Maximiliano Hernández, Neal McDonough, Cullen Douglas, Henry Goodman, Leonor Varela, Ian Hart, Drea de Matteo, Stan Lee, William Sadler, Ron Glass, Matthew Willig, Maiara Walsh, Anthony Dilio, Alicia Lagano, Dylan Bruno, Arlene Santana, Troy Glass, Brandon Molale, Emily Baldoni, Carlo Rota, Daniel Zovatto, Boyd Kestner, Rob Huebel, Molly McCook, Beth Kennedy, Michael Graziadei, Peter MacNicol, Ilia Volok, Charles Halford, Vincent Laresca, Austin Nichols, Louis Ozawa Changchien, Assaf Cohen, Carlos Leal, James MacDonald, Matt Mullins, Amy Acker, Brad Dourif, Brannon Bates, Patrick Brennan, Tsai Chin, Bayardo De Murguia, Raquel Gardner, Robert Baker, Joel Gretsch, Brian Van Holt, Kenneth Choi, Bruno Amato, Chase Kim, Trevor Larcom, Brian Tee, Jimmy O. Yang, Kris Lemche, Winter Ave Zoli, Derek Phillips, Mackenzie Astin, Kirk Acevedo, Tzi Ma, Max Daniels, Alvin Ing, Nick Gracer, Natalie Smyka, Wilmer Calderon, Nick Roth, Joel Polis, Sarah Dumont, Melanie Cruz, Eddie J. Fernandez, James Hong, Alex Hyde-White, Spencer Treat Clark, Daz Crawford, Daniel Feuerriegel, Daniel Roebuck, Chad Lindberg, Alexi Wasser, Nick Eversman, Morgan Benoit, Alicia Vela-Bailey, Braden Moran, Ava Acres, Endre Hules, Andrew Howard, Carlos E. Campos, Micah Fitzgerald, T.J. Ramini, Donzaleigh Abernathy, Jeff Corbett, Erin Way, John Hannah, Mark Dacascos, Dorian Gregory, Trevor Torseth, Briana Venskus, Jason Glover, Gaius Charles, Vladimir Sizov, Murielle Telio, Jeff Daniel Phillips, Powers Boothe, Glenn Morshower, Alexander Leeb, Bethany Joy Lenz, Allan Graf, Gabriel Luna, Devon Libran, Parminder Nagra, Stephanie Maura Sanchez, Ric Sarabia, Paul Sanchez, Lilli Birdsell, Jason O'Mara, Samuel Barajas, Lorenzo James Henrie, Mallory Jansen

Samantha Thomas

Debby Germino

Kostýmy:

Betsy Heimann
  • JohnnyD

... ale aj pilot k Firefly bol nuda! Joss Whedon nikdy nevynikal v bombastických šokoch, ale v starosvetskom budovaní vzťahov a psychológie postáv a z nich vyplývajúceho humoru. Hádzať Agents of SHIELD do priemeru už po jednom diele je krátkozraké. Obzvlášť od tých, čo niečo od Jossa Whedona videli.(1.10.2013)

(Hodnotenie po 22. diely). Musím povedať, že som celkom prekvapený zo začiatku. Prvotný film síce nenavnadil až tak ako som očakával, ale aspoň vysvetlili pár scén s Avengers a podobne. A tích prepojení z MCU je viacej, čo som veľmi rád. Marvel si pekne skladá svoj svet dohromady. Druhý diel o trošku lepší ale tretí diel a diel č. 4 zatiaľ najlepšie. Whedon splňuje svoje kvality, že ďalší diel je lepší a lepší. Nechýba akcia, humor a celkom dobré postavy. Ale toto je predsa S..H.I.E.L.D. A na tak veľkú organizáciu to malo slabší úvod. Sem tam efekty trošku slabšie a postrádam tu aj intro. Čo u seriálu nikdy nesmie chýbať. Ešte je stále čo vylepšovať a seriál sa ešte len rozbieha. Ale to je už náš Whedon. Postupne buduje to, čo ho napadá v tej jeho hlave a čo dáva na papier. A ten, kto to nedocení teraz, to docení až potom, keď to náhodou zrušia. Ale potom kričať už bude neskoro. ( podobne ako u FireFly ). Ja si to užívam ako sa len dá. A po piatom diely si to drží nastavenú laťku. Teraz môžem dodať, že 6. a 7. diel sú trošku pokles k horšiemu ale dúfam, že sa to zase zlepší na úroveň 4. a 5. dielu. Po 10. diely ostalo najviac neznámych a tie 11. diel ozrejmil s najlepšou akciou a konečne sme sa dozvedeli, čo sa stalo na "Tahiti". Teda nie úplne. . 1. diel - 70%. 2. diel - 75%. 3. diel - 80%. 4. diel - 90%. 5.diel - 80%, 6.diel - 70%, 7. diel - 65% 8. diel - 68%, 9.diel - 80%, 10. diel - 85%, 11. diel - 90%, 12. diel - 80, 13. diel - 85%, 14. diel - 90%, 15. diel - 92%, 16. diel 85%, 17.diel - 90%, 18.diel - 80%, 19. diel - 80%, 20.diel - 85%, 21. diel - 80%, 22. diel - 100%. Priemerne 80,9 - 4* PS: 14., 15., a 16. diel diel zatiaľ najlepšie diely z celej série. Najviac akcie a najviac sme sa dozvedeli, čo sa stalo Coulsonovi na Tahiti. A 17. diel nadväzuje na Capa 2 a pekne vykresľuje pád SHIELDu. 19. a 20. diel nám dokresľujú rozpad SHIELDU, dianie po Capovi 2 a blížime sa k záveru prvej série. 20. diel splnil moje prianie. Ja som videl, ako sa bije Maria Hill. Paráda. A aj nám konečne odhalil, kto stál za projektom TAHITI. Posledný diel prvej série najlepší ( ako býva zvykom u záveru série ). Ale seriál ide od druhej polovice k lepšiemu a lepšiemu. A že sa stretnú hlášky, akcia a Fury s Coulsonom. Paráda.(19.10.2013)

U mě spokojenost. Někoho může odradit trošku pomalejší začátek, ale mě jako fanouška Josse to vůbec nepřekvapuje a věřim, že ví co dělá. Jen od toho nečekejte další Avengers to by byla chyba. Casting se povedl na výbornou a jsem zvědav jak se budou postavy vyvíjet dál, potenciál mají obrovský. Rozsáhlejší komentář napíšu až po konci první řady. Mé hodnocení jednotlivých dílů najdete v deníčku.(14.10.2013)

Na Agents of S.H.I.E.L.D. som sa tešil už od prvého oznámenia, a vyplatilo sa. Pilot vás vženie okamžite do efektnej a dynamickej akcie, ktorej spracovanie je v duchu tích najkvalitnejších amerických seriálov na prakticky filmovej úrovni. Následne sa v krátkosti zoznámime s jednou z vedúcich postáv, agentom Wardom, aby sa na scéne znenazdajky objavil Clark Gregg alias agent Coulson, v sprievode dvoch elegantných hlášok z kategórie "na nezaplatenie". Celý pilot sa drží jasného sci-fi nádychu, klasicky komiksovo ladeného príbehu, ktorý nadväzuje nielen na Avengers, ale aj tretieho Iron Mana, Wedonových hláškovacích postáv a... akcie, akcie a ešte raz akcie. Trochu mi tam chýbalo niečo aspoň o kúsok hlbšie, ale predsa len je to iba pilot, takže uvidíme neskôr. Zatiaľ zdravých 80% "Don´t touch Lola!" Záverečné zhodnotenie: Úvod seriálu bol skvelý, ale takmer po celú prvú polovicu sa kvalita menila epizódu od epizódy, čo mnohých odradilo. Zatiaľ čo tie horšie epizódy boli slabé a nanajvýš priemerné, niektoré boli naopak veľmi originálne, zaujímavé a silne atmosférické (ešte teraz si pamätám na istý hororový moment alebo hranie sa s časovými líniami v jednom diely). Príbeh sa viditeľne vyvíjal a odrážal aktuálny trend marveloviek - náväznosť na druhého Thora priniesla viac fantasy prvkov, druhý Cap naopak konšpiračné ladenie a príklon k špionážno-politickému thrilleru s vnútorným nepriateľom a globálnym rozvratom. Práve táto časť bola jednoznačne najpôsobivejšia a od polovice seriál konštantne kvalitatívne šplhá hore (a občas kráča míľovými krokmi). Záver je silný, perfektne vygradovaný a v poslednej časti finálovej epizódy srší skvelým humorom. Takže nakoniec, aj po mnohých pochybách, výborné. Stále je však čo zlepšovať a som zvedavý, čo si pre nás pripravia do druhej sezóny. 85%(21.5.2014)

Season One - 60%: "Sólovka" agenta Coulsona, které nečekaně vévodí neznámý Brett Dalton a jsou to právě až díly odehrávající se po Captain America: Winter Soldier, které za to opravdu stojí. Je to opět hravé, místy zábavné a ke konci i příběhově intenzivní. Problémem toho všeho nakonec není nikdo jiný, než (já proti nim vážně nic nemám) úzkoprsý Marvel, který se snaží zavděčit jak preadolescentnímu děcku, tak jeho senilnímu dědovi. Pokud člověk není fanboy nebo si netouží doplnit znalosti z pozadí druhého příběhu Stevena Rogerse, tak zde není moc o co stát. Uvidíme se za pár měsíců.(5.8.2014)