Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál)

Agents of S.H.I.E.L.D.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agenti S.H.I.E.L.D.

Akční / Drama / Sci-Fi

USA, 2013 - 2017, 64 h 3 min (Minutáž: 88x45 min)

Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Brett Dalton, Nick Blood, Henry Simmons, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, Constance Zimmer, Ruth Negga, J. August Richards, B.J. Britt, Blair Underwood, Kyle MacLachlan, Bill Paxton, Edward James Olmos, Dichen Lachman, Dillon Casey, Simon Kassianides, Jamie Harris, Reed Diamond, Maya Stojan, David Conrad, Titus Welliver, Saffron Burrows, Patton Oswalt, Elena Satine, Cobie Smulders, Samuel L. Jackson, Jaimie Alexander, Hayley Atwell, Lucy Lawless, Dylan Minnette, Juan Pablo Raba, Shannon Lucio, Adrian Pasdar, Christine Adams, Maximiliano Hernández, Neal McDonough, Cullen Douglas, Henry Goodman, Leonor Varela, Ian Hart, Drea de Matteo, Stan Lee, William Sadler, Ron Glass, Matthew Willig, Maiara Walsh, Anthony Dilio, Alicia Lagano, Dylan Bruno, Arlene Santana, Troy Glass, Brandon Molale, Emily Baldoni, Carlo Rota, Daniel Zovatto, Boyd Kestner, Rob Huebel, Molly McCook, Beth Kennedy, Michael Graziadei, Peter MacNicol, Ilia Volok, Charles Halford, Vincent Laresca, Austin Nichols, Louis Ozawa Changchien, Assaf Cohen, Carlos Leal, James MacDonald, Matt Mullins, Amy Acker, Brad Dourif, Brannon Bates, Patrick Brennan, Tsai Chin, Bayardo De Murguia, Raquel Gardner, Robert Baker, Joel Gretsch, Brian Van Holt, Kenneth Choi, Bruno Amato, Chase Kim, Trevor Larcom, Brian Tee, Jimmy O. Yang, Kris Lemche, Winter Ave Zoli, Derek Phillips, Mackenzie Astin, Kirk Acevedo, Tzi Ma, Max Daniels, Alvin Ing, Nick Gracer, Natalie Smyka, Wilmer Calderon, Nick Roth, Joel Polis, Sarah Dumont, Melanie Cruz, Eddie J. Fernandez, James Hong, Alex Hyde-White, Spencer Treat Clark, Daz Crawford, Daniel Feuerriegel, Daniel Roebuck, Chad Lindberg, Alexi Wasser, Nick Eversman, Morgan Benoit, Alicia Vela-Bailey, Braden Moran, Ava Acres, Endre Hules, Andrew Howard, Carlos E. Campos, Micah Fitzgerald, T.J. Ramini, Donzaleigh Abernathy, Jeff Corbett, Erin Way, John Hannah, Mark Dacascos, Dorian Gregory, Trevor Torseth, Briana Venskus, Jason Glover, Gaius Charles, Vladimir Sizov, Murielle Telio, Jeff Daniel Phillips, Powers Boothe, Glenn Morshower, Alexander Leeb, Bethany Joy Lenz, Allan Graf, Gabriel Luna, Devon Libran, Parminder Nagra, Stephanie Maura Sanchez, Ric Sarabia, Paul Sanchez, Lilli Birdsell, Jason O'Mara, Samuel Barajas, Lorenzo James Henrie, Mallory Jansen, Sarayu Blue, Alexandra Bokyun Chun, José Zúñiga, Kerr Smith, Phil Tyler, Usman Ally, Brandon Keener, Patrick Cavanaugh, Ward Roberts, David Anders, Franco Vega, Josh Daugherty, Manish Dayal, John Pyper-Ferguson, Kimberley Drummond, Shelley Robertson, Zach McGowan, Tom Virtue, Alex Neustaedter, Stivi Paskoski, Stoney Westmoreland, Matthew Glave, David L. King, Caleb Smith, Heather Olt, Daniel Zacapa

Na pilotní díl trochu rychlý rozjezd, kdy nemá divák ani čas se pořádně rozkoukat a je okamžitě hozen do víru událostí (následujících po bitvě o New York z Avengers). Tím maličko trpí divákovo seznámení s postavami (samozřejmě s výjimkou starého dobrého agenta Coulsona). Každopádně je to start jinak povedený a přestože samotný děj úvodního dílu není nijak překvapivý (za předpokladu, že jste viděli Iron Mana 3), na další díly dokáže pilot spolehlivě navnadit. Pilot - 80% --- V dalších dílech jsme se postupně s postavami více "sblížili" a Agenti tak zůstávají velmi zábavným seriálem, od kterého není dobré čekat zázraky, ale zkrátka se nechat bavit. Některé díly jsou výborné, jiné méně, sem tam to tvůrci přehánějí s patosem, ale jinak spokojenost. Po deseti dílech - 80% Jistě, pár slabších dílů v první řadě bylo, ale to, co se ze seriálu stalo v druhé půlce, to je jedním slovem nářez. A na pět hvězdiček zarovnávám i z toho důvodu, že je tu seriál až nechutně podhodnocený. 1. série - 90% Slabší díly už se ve druhé sérii hledají o poznání obtížněji. Po celou sezónu neztrácí Agenti ani na chvilku dech a o pořádné zvraty a zajímavé dějové zápletky rozhodně není nouze. Jen tak dál. 2. série - 100% Třetí řada měla na můj vkus až příliš velké výkyvy, lepší díly střídaly ty horší a takřka celá jarní část točící se kolem Warda/Hivea a jeho ovládání Inhumans mi přišla kapku slabší, naštěstí se to v závěru zase zvedlo. Ve srovnání s prvními dvěma řadami tu ale byl dost znatelný pokles v kvalitě a nezbývá než doufat, že v té další se tvůrci trochu vzchopí a nebudou se příliš točit v kruhu. 3. série - 80% --- Nejoblíbenější postava: Phil Coulson (Clark Gregg)(25.9.2013)

• NinadeL

Marvel Cinematic Universe mě baví jen v té linii, která se věnuje 40. letům. Takže je tu první Capův film a vše, co se týká agenty Peg. Z tohoto hlediska mi S.H.I.E.L.D. nabídl pouze dvě epizody v 2. sérii s nějakými zajímavějšími flashbacky. Což není mnoho. Hostovačka Lucy Lawless byla bohužel naprosto o ničem a kariéře Adrianne Palicki se musím jen smát. Ta si prošla u DC Smallvillem a dvěmi faily na téma Aquaman a Wonder Woman a nakonec překvapivě zakořenila u konkurence. Takže, pokud budou řešit v budoucnu i nadále nějaké pěkné nacistické zločiny, budu se k seriálu vracet, jinak ne.(27.2.2015)

První díl byla pěkná rychlá jízda, ale poté se 6-7 dílů tak trochu epizodicky táhlo a po každém dalším dílu diváka nic nenutilo vyloženě se těšit na další. Poté přijde zlom, kdy každý díl na předešlý navazuje a stává se z toho parádní spojený celek, kdy se po konci jednoho dílu těšíte na druhý. Já si díky vlažnému začátku počkal na celou sérii a nelitoval jsem, protože jsem mohl v klidu koukat i na několik dílů za sebou. Takže neodsuzovat podle prvních pár dílů a myslím že se budete bavit. Celý seriál začíná po filmu Avengers. V něm se stane událost, která zamotá celkem solidně i seriál. Vedoucím jedné divize je totiž agent Coulson, který v Avengers umírá. Jak byl vývoj první série protáhlý, tak se zde objevují souvislosti k MARVELáckým filmům po Avengers až do Captain America: Winter Soldier, takže je zde i sousta zvratů a zajímavých momentů. Určitě se povedl i výběr hlavních protagonistů. Od potrhlých vědců, po samotného Coulsona si člověk najde své oblíbence. Občas se zde také objeví postavy z velkých filmů, jako například agentka Hillová, Nick Fury, asgarďanka Sif atd..... V seriálu je dost akce, pěkných efektů a i humoru, takže je to takový svěží mix všeho možného............. 1. série je tedy za mnou a až na ten vlažný začátek jsem určitě spokojenej. dávám 90% :) 2. série ukončí děj týkající se neznámých znaků a rozjede další, našlapanější ohledně Inhumans. Zvlášť od druhé půlky série se to rozjede do šíleného tempa plného pěkné akce a skvělých zvratů. Série končí chvíli po událostech Avengers AoU. 100% :)(20.6.2014)

• lesumir

Tak tohle je hooodně hloupej seriál!(18.10.2013)

• liskam

Pouhopouhá vyplňovačka času mezi Marvel filmy. Navíc pro skalní fanoušky, protože tenhle seriál je opravdu slabej. A to zejména v hercích,jejich výkonech a scénáři. Za mě 40%(7.10.2014)

• - Ve 20. díle 2. série "Emancipation" je odkaz na slavný western od Sergia Leoneho Hodný, zlý a ošklivý (1966), když generál Talbot (Adrian Pasdar) říká Philu Coulsonovi (Clark Gregg): "Ukázali jste mi hodnýho, zlýho a teď mi ukažte toho ošklivýho". (Miro_CZ)

• - Jak uvedl Joss Whedon, roli J. Augusta Richardse měl původně hrát Nicholas Brendon. Oba herci předtím hráli ve vzájemně se prostupujících Whedonových seriálech Buffy, přemožitelka upírů (od r. 1997) a Angel (od r. 1999). (ManOfPhoenix)

• - Šestnáctá epizoda s názvem "End of the Beginning" dějově  tesně předchází filmu Captain America: Návrat prvního Avengera (2014) a všechny zbývající díly seriálu jsou událostmi filmu silně přímo ovlivněny. Divák se z nich dokonce dozví všechny zásadní spoilery snímku. (M.u.t.t.t.y)