Pár nenormálních aktivit

(neoficiální název)

Pár nenormálnych aktivít

Komedie / Horor

USA, 2013, 86 min

Kdyby bylo novy Scary Movie vtipny aspon jako tohle, tak jsem byl na vysost spokojenej, protoze oproti nejnovejsi Scary Movie traparne, je tohle slusne natoceny a hlavne vtipny. Sice se tu vlastne paroduje jen jeden film, ale to vubec nevadi, protoze tvurci presne trefily tu hranici, kdy staci trochu pridat bububu a uz to funguje jako horor a nebo naopak prihodit nejakou uchylarnu a funguje to jako komedie. Ne ze by tu byly nejaky masakralni vtipky celou dobu, to urcite ne, obcas to je samozrejme bud neoriginalni nebo az trapny, ale Wayansovi tyhle role skvele sednou, takze tahne i ty slabsi pasaze a ja se celou dobu docela slusne bavil.(3.8.2013)

• Paxxx.cz

Film se svou (ne)kvalitou nijak nevymiká standardu parodií dnešní doby. Většina vtipu zde atakuje hranici trapnosti, ale párkrát jsem se u toho nasmál, nicméně tenhle jednoduchý humor není úplně můj šálek čaje, proto 4/10.(16.5.2013)

No, nestojí to za moc, ale něco vám řeknu - bavil jsem se u tohoto líp než u poloviny dílů PA. Takže asi tak...... 55%(23.7.2013)

Jeden z Wayansov opäť servíruje ďalšiu paródiu na v súčasnosti populárne horory. Síce sa z Haunted House, aj keď si na paškál berie v súčasnosti najprevarenejšiu hororovú sériu Paranormal Activity, asi len veľmi ťažko stane rovnaký kult ako kedysi z prvého Scary Movie prevažne stavajúcom na paródii série Scream a jej podobných slasherov, humor ostal približne rovnaký. Občas prehnaný a trápny, ale občas aj trefný a skutočne vtipný. Navyše sa dosť šetrí aj s rôznymi fekálnymi výjavmi, ktoré majú vo väčšine paródií svoje tradične nechutné miesto. Pokiaľ ste prežili minimálne prvé dva zárezy Scary Movie určite Vám nijako neuškodí ani Hautned House. Sympatické je, že sa nevydáva cestou doslovného parodovania každej a jednej scény, ale zo série Paranormal Activity si berie „len“ základnú premisu príbehu a na neho postupne nabaľuje scény známe z posledných found-footage hitov. V značnom množstve dôjde aj na svojho času hitový Devil Inside alebo The Last Exorcism, ale opomenuté neostali ani klasiky ako REC (aj keď pre Američanov skôr známejší Quarantine), Blair Witch a mnoho ďalších. Nezabudlo sa ani na množstvo trefne zvolených popkultúrnych odkazov, pre hráčov napr. na Left 4 Dead (skvelá hláška!) alebo hlášky z iných filmov ako Pulp Fiction, Snakes on Plane a pod. Ako pri všetkých paródiách platí, že čím viac parodovaných filmov máte napozeraných tým stúpa aj šanca, že si užijete daný vtip. Haunted House je ťažké hodnotiť klasickou kvalitatívnou stupnicou. Ako budete vnímať jednotlivé vtipy je pri ňom veľmi individuálne a vplýva na to mnoho subjektívnych faktorov. V porovnaní so serióznejšími snímkami rozhodne viac ako 2* nie, ale tým Haunted House ani nikdy konkurovať nechcel. V rámci paródii rozhodne 3*, hlavne v porovnaní s doslovnými shitmi, ktoré sa v tomto subžánri dokázali za posledné roky urodiť (napr. tohtoročný 30 Days of Paranormal Activity With The Devil Inside The Girl With The Dragon Tattoo, Stan Helsing alebo séria nekončených Date Movie, Epic Movie a pod.) Haunted House je určite jedna z tých menej otravných paródíí, ktorej sa síce taktiež nevyhli nudné a trápne momenty, ale dokázala ich vyvážiť s tými naozaj vtipnými. Pokiaľ vopred viete do čoho idete a čo od toho očakávať, tak sklamať v podstate nemôže, ostatní ruky preč. CELKOVO: slabé 3* PS: mám najradšej hodnotiacich podľa traileru, ktorí si to napíšu ešte aj do komentára. (zdravím užívateľa Hapretor) PS2: uvidíme, čo na to konkurencia v podobe znovu oživenej značky Scary Movie 5(23.4.2013)

• petero

Scary Movie sériu mám rád a niečo podobné som očakával aj od A Haunted House ale paródia na sériu Paranormal Activity skrátka nedisponuje možnosťou sa odviazať až tak aby nebola len nezáživným blbnutím Marlona Wayansa s kamošmi v jednom dome s podpriemernými trademarkami ako sú prdenie pod perinou, srandovanie s vyčíňajúcim duchom v nahúlenom stave či fuckovanie vyhaňačov diabla. I keď sa snaží celkom dobre parodovať aj samotný found footage štýl, najzábavnejšie pôsobila scénka nakladačky plyšáka, proste nič čo by stálo za zmienku.(1.5.2013)

• - Kisha (Essence Atkins) používá parfém s názvem "Entita", čímž odkazuje na film Paranormal Entity (2009). (Lajty)

• - Film prišiel do amerických kín 11. 1. 2013, čo bol pôvodný dátum premiéry konkurenčného snímku Scary Movie 5 (2013) ešte pred tým, ako ho presunuli na 12. 4. 2013. (S3MIR)

• - Při závěrečných titulcích může divák zhlédnout ještě pár bonusových scén z natáčení. (Skarface)