Lepší teď než nikdy

Lepšie teraz ako nikdy

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2014, 94 min

• Vxxx

Bohužel. Je to takové lehce povrchní. Film vůbec nejde do hloubky... jako bych na něj koukala přes zamlžené sklo... a když už jsem byla konečně schopná vidět trochu skrz, tak film skončil. Nějak jsem tam asi nepochopila to hrozné drama, ani tu komedii a bohužel ani tu romantiku. Prostě to bylo takové... nijaké. 2*(27.1.2015)

Protivných dědků sršících sarkasmem nemám nikdy dost, samozřejmě na filmovém plátně, protože jinak mne spíše baví srážet je autem. A Douglas si svého Orena střihl tak zábavně, že mi nevadil ani provařený děj, ani sexuální vztah mezi vrásčitými lidmi a přežil jsem i to unylé barové zpívání. Trefných hlášek byl totiž dostatek a mně rozhodně nevadí nechat se jednou za čas zasypat hromadou štěstí.(14.9.2015)

• hygienik

Stal som sa svedkom degradácie amerického filmu na druhotriednu stand up comedy show, v ktorej speakerovi Douglasovi (alebo skôr scenáristovi) došli nápady, a tak stavil na cynické a sexistické vtípky. Ako povedal vo filme:"Já rozbrečím každého." To, čo začalo ako "skoro" romantická komédia, sa skončilo ako znôžka surových narážok, ktorá sa ešte nehanebne tvári, že propaguje rodinné hodnoty. Hlavný herecký pár sa týmto angažmánom znemožnil.(29.10.2015)

• ..Lucas..

S tímto obsazením se dají očekávat minimálně dobré výkony. To je ale tak bohužel téměř všechno. Film nudí, postava vnučky mi nesedla a pár povedených scén to z podprůměru nedostane.(2.11.2014)

Lepší teď než nikdy naprosto přesně ví, jakým filmem chce být a na nic si nehraje. Vznikla tak předvídatelná, neoriginální, ale nekonečně příjemná pohádka o nabručeném vdovci, který zatnul zuby a řekl si, jestli by přeci jen nestálo za to, být ještě jednou v životě šťastný. Film pobaví, pohladí, občas rozněžní, ale nikdy nesklouzne k křečovité sladkobolnosti, která v podobných případech obvykle dovede velice spolehlivě pošlapat všechno ostatní, co se povedlo. 7/10(12.9.2014)

• - Natáčelo se v amerických státech Connecticut a Kalifornie a v anglickém hrabství Greater Manchester. (Terva)

• - Sissy Spacek dostala nabídku na roli Leah (Diane Keaton), ale odmítla ji. (Terva)