Lepší teď než nikdy

• slovenský

Lepšie teraz ako nikdy

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2014, 94 min

Protivných dědků sršících sarkasmem nemám nikdy dost, samozřejmě na filmovém plátně, protože jinak mne spíše baví srážet je autem. A Douglas si svého Orena střihl tak zábavně, že mi nevadil ani provařený děj, ani sexuální vztah mezi vrásčitými lidmi a přežil jsem i to unylé barové zpívání. Trefných hlášek byl totiž dostatek a mně rozhodně nevadí nechat se jednou za čas zasypat hromadou štěstí.(14.9.2015)

Absolutně nenáročná komedie, u níž opravdu nevidím důvod, proč vlastně chodit do kina, když podobných filmů vznikají desítky ročně. Je vidět, že Reiner má řemeslo v malíku, protože nemá potřebu nijak exhibovat, ale rovnou diváka vtáhne do děje, představí nejdůležitější postavy, rozehraje velmi chatrnou a průhlednou zápletku a v tomto duchu pokračuje až do konce. Stopáž má naštěstí přiměřenou, takže vlastně nestihne nudit, i když je od počátku jasné, jakým směrem se všechno bude ubírat. Naštěstí nechybí v příběhu několik poměrně slušných vtipů a příjemných songů, které dotvářejí celkovou pohodovou atmosféru. Reiner ale moc dobře ví, jaký má trumf a využívá ho - Douglas i Keaton jsou výteční (i když se nemůžu ubránit dojmům, že Douglasovi protivní dědci ještě nesedí) a oba si role evidentně užívají, takže když je nejhůř, stačí se na ně dívat a divák se moc nenudí. Chemie mezi nimi funguje báječně a jejich vzájemné pnutí jim lze bez problémů věřit. Jinak toho opravdu And So It Goes moc nenabízí, na nic si ovšem ani nehraje. Prostě a jednoduše jde o žánrovou jednohubku, která poměrně funguje. Jen na ni brzy zapomenete. 60%(11.9.2014)

Nic zázračného to není, ale jinak je to vlastně vcelku příjemný film, který notně připomíná asi deset let starý kus Lepší pozdě nežli později, také s Diane Keaton v hlavní roli. Tu mám celkem ráda a musím říct, že trochu diblíkovské postarší ženy řešící vztahové problémy jí sedí. Douglasův morous byl kouzelný. Je to předvídatelné, sem tam je tu nějaké to klišé, ale na zpříjemnění dne s nemocí v posteli je to myslím ideální.(22.4.2015)

Poslední dva filmy od Roba byli moc fajn a tak jsem si i přes nízké hodnocení nemohl nechat ujít tohle. Nebylo to špatné, ale rozhodně jsem očekával více. Diane Keaton kterou mám docela v oblibě a v Lepší pozdě nežli později jsem ji věřil, že by dokázala pobláznit i někoho jako je Keanu Reeves tak tady mě moc nenadchla. Hlavně to její zpívání. :) Jednoznačně největším tahounem je měnící se Michael Douglas za, kterého to jsou příjemné 3*.(30.9.2014)

• MMR

Blbost od začátku až do konce. Hlavní postavy mají naprosto nesympatické až odpudivé vlastnosti a chovají se hrůzostrašně. Trpěl jsem, přetrpěl jsem.(13.2.2015)

• - Sissy Spacek dostala nabídku na roli Leah (Diane Keaton), ale odmítla ji. (Terva)

• - Natáčelo se v amerických státech Connecticut a Kalifornie a v anglickém hrabství Greater Manchester. (Terva)