Lepší teď než nikdy

• slovenský

Lepšie teraz ako nikdy

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2014, 94 min

Poslední dva filmy od Roba byli moc fajn a tak jsem si i přes nízké hodnocení nemohl nechat ujít tohle. Nebylo to špatné, ale rozhodně jsem očekával více. Diane Keaton kterou mám docela v oblibě a v Lepší pozdě nežli později jsem ji věřil, že by dokázala pobláznit i někoho jako je Keanu Reeves tak tady mě moc nenadchla. Hlavně to její zpívání. :) Jednoznačně největším tahounem je měnící se Michael Douglas za, kterého to jsou příjemné 3*.(30.9.2014)

Nic zázračného to není, ale jinak je to vlastně vcelku příjemný film, který notně připomíná asi deset let starý kus Lepší pozdě nežli později, také s Diane Keaton v hlavní roli. Tu mám celkem ráda a musím říct, že trochu diblíkovské postarší ženy řešící vztahové problémy jí sedí. Douglasův morous byl kouzelný. Je to předvídatelné, sem tam je tu nějaké to klišé, ale na zpříjemnění dne s nemocí v posteli je to myslím ideální.(22.4.2015)

• Rosana

No, táhlo se to jako smrad. Ano, film o tom, že i na stará kolena se z někoho může stát lepší a citlivý člověk, bude mít vždycky nějaký úspěch. Já jsem se nudila.(19.9.2015)

"Při poslední souloži jsem si přetrhal vazy" velmi pohodová komedie, kde dvojice Douglas & Keaton předvádí bravůrně své přednosti :-) Nejde sice o žádnou pecku, přesto se na to výborně kouká. Krásná večerní oddechovka :-)(7.2.2015)

Český distribuční název evidentně odkazuje k filmu Nancy Meyers Lepší pozdě nežli později, čímž pravděpodobně chce oslovit podobnou cílovou skupinu. Vzhledem ke stejnému obsazení hlavní ženské postavy v podobě Diane Keaton je to snad i trochu opodstatněné. Někteří diváci nalákáni na očekávaný zážitek mohou ale velmi rychle vystřízlivět. Především první polovina nemá daleko k nesnesitelnosti, film při jakékoli snaze o vtip selhává, zápletka je banální, příběh předvídatelný a divák jen čeká, jakmile jeho domněnky a hypotézy vyprávění potvrdí. Paradoxně ve druhé polovině, kdy jsou karty jasně rozdány a jde jen o to, jakým způsobem se dojde k očekávanému konci, je film přirozený, vtipný a funguje. Celkově je to tak na 2,5*.(26.5.2015)