Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Irsko / Filipíny, 2014, 132 min

• Pluhy

Naprosto dokonalé zrcadlo posledních pár dílů herní série Need For Speed. S narychlo vytvořeným konceptem a trilionkrát použitým šablonovitým scénářem, vstříc casual divákům a hráčům. Připravte se na adrenalinové závody a cestu napříč Amerikou v luxusním mustangu, kdy není čas na čůrání ani na používání mozkových závitů. Jediné co mě za zdlouhavé dvě hodiny překvapilo bylo, že Kid Cudi nehraje na rapera zas tak špatně. Ostatní obsazení ale stále za prd. Pokud ovšem neradi používáte mozek a nevadí vám moře klišoidních dialogů a špatné herecké výkony, plní film Need for Speed roli bezmyšlenkovitého filmu napěchovaného drahými fáry, honičkami a bouračkami naprosto skvěle.(27.3.2014)

Patřím k těm nejadrenalinovějším týpkům, kteří si to se sešlápnutým plynem umí pořádně užít. Důkazem budiž skutečnost, že jsem v posledních letech nejméně dvakrát překročil nejvyšší povolenou rychlost v obci a jednou jsem dokonce na dálnici odvážně zařadil trojku, ale to je jen pro ty největší hazardéry. Tobey samozřejmě není takový bourák jako já, ale adrenalinu mi nabídl celkem dost a kdyby se logika příběhu několikrát nepřevalila přes kapotu, tak bych snad zařadil i čtvrtý hodnotící stupeň.(6.11.2014)

Film ryze pro milovníky hry, v nejhorším případě alespoň pro lidi, co ji někdy hráli. Zbytek se v tom bude patlat a hudrat na to, jak je to nereálné a nedává to logiku. Herní feeling je tam cítit v každém druhém záběru, potěší originální shoty při autonehodách a fantastický "FPS" pohled z auta, je zkrátka vidět, že tvůrci mají něco nahráno a solidně po nás pomrkávají. Scénáristická vata (děj, emoce, motivace postav) možná byla zbytečná, ale tak o nečem to být přece muselo. Aaron Paul dobrý a má zaděláno na drsňácké role. Nejlepší automobilové scény v historii kinematografie.(30.7.2014)

Electronic Arts - vydavatelství všeobecně líbivých, výrazné inovace nepřinášejících, nenáročných her, v nichž jakýs takýs příběh funguje jen jako lepidlo vychytávek chrlených na obrazovku, kterému jde jednoznačně o to (krom zisků, které jsou vždy na prvním místě, samozřejmě) zavděčit se tou samou hrou zarytým fanouškům i hráčským nováčkům, kteří drží joypad v ruce poprvé. A film Need for Speed je přesně jako hra od EA. A já bych ještě do včerejška nikdy nevěřila, že v době, kdy dokážou natočit sračky podle her s příběhem, zvládnou natočit vydařenou poctu předloze, která má příběh nulový a točí se jen kolem závodění a honiček s bengálama. A povedlo se, parádní závody, spoustu připomínek herní série, stopáž valící do cílové čáry třístovkou, takhle to má vypadat.(29.7.2014)

,,VĚC, KTEROU MUSÍTE POCHOPIT JE, ŽE ZÁVODĚNÍ JE UMĚNÍ. ZÁVODĚNÍ S VÁŠNÍ... TO JE PROSTĚ VYŠŠÍ FORMA UMĚNÍ…“ /// Tak určitě pro všechny, jenž se udělaj při pohledu na Koenigsegg Agera R, vycáknou při pohledu na motor 260 CID V8 z Fordu a ke štěstí jim stačí SVT kompresor a závodní vejfuk. (Hmm, ty zůstaň v klidu) Prostě pro cvoky do závodních aut. Příběh napasovanej na rychlou jízdu a bouračky (soráč, ale NFS jsem hrál naposledy, když jsem takhle… ne asi takhle malinkej…), ve kterým spolu dobrák s padouchem nevyjebávaj v ringu, ale na silnici. Předváděj se kousky minimálně stejný (ne-li větší) než v Rychle a zběsile (kterýmchcete). Krom toho se sází na fungující team a já jsem příjemně překvapenej, páč jsem čekal vylízanou automotohoničku, která bude nudná a naprosto pitomá. No, vono nudný to na začátku fakt je, Ainštajn scénář taky neviděl, ale v rámci akce a upozorňuju – NA JEDNO MRKNUTÍ, bych v tom žádný cimprlichy nehledal. A vidět to v sedačce 4DX kina… (nebo si to kurva kupte domů!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju závody před závodem. (kvalifikaci? Di do hajzlu s trapným kroužením!) 2.) Starou jsem si votestoval při srážce s kamionem. 3.) Thx za titule ,,.Bac. a Araziel“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ *(21.7.2014)