Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Irsko / Filipíny, 2014, 132 min

• KarelR

No, bitch! 130 minut (!) romantického tokání a upachtěných dialogů, mezi kterými probleskne několik fajnově vyhlížejících automobilových estrád? Nevím, jestli měl Scott Waugh někdy soudnost (jeho polodokumentární prvotina Act of Valor mě minula), ale tady jí rozhodně vykazuje naprosté minimum. Což zhruba dorovnává jeho kreativní myšlení, které spočívá v totálně bezmezné věrnosti hernímu materiálu. Need for Speed totiž doslova vypadá jako čím dál tím vyčpělejší předloha, která je zajímavá akorát ve chvílích, kdy mačkáte čudlíky na ovladači. Ten ale v kině jaksi nedostanete, takže smíte jen nevěřícně čučet na ten nejohranější příběh o pomstě, kterou vykonává banda přitroublých frajírků, od nichž by si Dominic Toretto nenechal opravit ani blatník. Nesympatické, nesmyslné (neplést s nerealistickým), s asi nejmimóznější rolí Michaela Keatona... vážně si raději pusťte tvůrci adorovaný Bullittův případ. (4/10)(10.3.2014)

Na počítačovou hru Need For Speed rád vzpomínám. Ono na ní totiž nejde jen tak zapomenout, když ze studia uprostřed USA sypají každý rok další a další hru z této série. Někdy lepší, jindy horší. Nicméně byla otázka času, kdy dorazí i samotný film a musím říct, že v rámci příběhu si zvolil ten lepší z celé plejády blbostí, čímž nás v rámci těchto závodů už zahrnuli. Líbí se mi nicméně celá řada momentů v akčních scénách, které vcelku často připomínají samotnou hru. To mi fakt udělalo radost. Na druhou stranu na postavy jsem si musel chvíli zvyknout. Na takovou Imogen Poots jsem si vlastně zvykat nemusel, ta mi dělala radost už od prvního momentu, co jsem jí viděl. Aaron Paul je ale tak trošku ouško a trvalo mi tak půl hodiny, než jsem pochopil, že tohle nebude Vin Diesel ani Paul Walker. Stejně tak jsem se kroutil při každé scéně s Dominicem Cooperem a úplně nejvíc mě sejmul Michael Keaton. Ten si tu svojí postavu fakt absolutně užíval. Nicméně nebejt to tak dlouhý, míň kecací a víc akční, tak sám půjdu vejš. 131 minut na takový film je ale fakt docela dost.(17.11.2014)

Jsem fanda NFS, hlavně série Hot Pursuit, hrál jsem většinu dílů, ty novější už jsou nic moc. A po pravdě něco takového co bylo na konci v tomto filmu jsem vždy čekal od série Rychle a zběsile a vždy marně :). Škoda, že zpracování jedné z nejlepších arkádových her nepřislo dříve.(15.7.2014)

Je to sice plochý jako zájezd desetiletých gymnastek, nicméně jako tupá autozábava to na mě fungovalo. Ale trailer byl mnohem lepší!(6.9.2014)

• choze

Aaron Paul vyměnil nelegální substance za nelegální závodění a výsledkem jsou RIVALOVÉ pro puboše. Bez scénáře, zajímavých postav a co hůř, bez jediné památné honičky (a že mají k dispozici opravdu luxusní stroje). Což je na závodní film tristní bilance. Jako oddechovej tupej akčňáček je to samozřejmě v poho, ale kdejakej film s jedinou honičkou ji má lepší než tenhle, kterej je honiček plnej a ještě je natočenej podle světoznámé závodní série (a že jsme si na něj počkali hodně dlouho).(19.7.2014)