poster

Need for Speed

 • USA

  Need for Speed

 • Velká Británie

  Need for Speed

 • Slovensko

  Need for Speed

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Irsko / Filipíny, 2014, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  ****

  Až překvapivě ambiciózní jízda, která alespoň občasného hráče nemůže vyloženě zklamat. K nejrůznějším kaskadérským vylomeninám sedí příběh o závodní pomstě jako poklice na kola a že to bude právě Need for Speed, kdo ze mě vydoluje i nějakou silnější emoci, to jsem nečekal ani v nejoptimističtějších snech. Když navíc funguje i dokonalá rivalská chemie Paul-Cooper, stačí jen sednout za volant a užít si pár typických lokací či záběrů jako vystřižených z vašeho oblíbeného dílu. S příjemně vybrnkaným soundtrackem Nathana Fursta bych se k finálnímu závodu nejradši přidal taky.(27.7.2014)

 • Matty
  ***

  Od hráčů pro hráče. Přesněji od lidí, kteří se prezentují jako hráči videoher (protože je to marketingově výhodné) pro diváky, které tito lidé za hráče považují (mladí muži z chudších poměrů a bez vysokého vzdělání, snící o tom, že budou na své řidičské schopnosti lovit krásné ženy). Waughnův film je možná jednou z nejdůslednějších herních adaptací a tak více než jiné herní adaptace obnažuje limity snahy jít fanouškům předlohy maximálně vstříc. Zápletka je podružná a slouží především jako nerušivý (ale nezbytný) podklad pro akční situace. Tuctové dialogy, přehrávání, infantilní humor a schématické situace ovšem na velkém plátně vyznívají podstatně rušivěji než v herních cut-scenes (ačkoli funkce zůstává totožná – možnost dát odpočinout očím a uším). Otrocké přejímání určitých formálních postupů z videoher (extrémně zpomalené „eye candy“ bouračky) zase nutně působí jako klišé, neboť herní designeři s oblibou chodí pro inspiraci do kina. Tím, že věrně napodobuje špatné napodobeniny filmů – namísto toho, aby více čerpal třeba z citovaného Bullitta nebo dalších sedmdesátkových akcí (jejichž znalostí se režisér umí akorát chlubit) – se Need For Speed stává dvojitým destilátem, který nemá žádnou specifickou chuť. Nemyslím si ale, že by šlo o špatný film, protože zadání (eskapistická automobilová zábava) naplňuje uspokojivěji než například hůře soustředěný poslední díl Rychle a zběsile. V rámci akčních mužských melodramat, která z logiky žánru musí obsahovat nerealistické, emocemi nikoli rozumem podmíněné jednání a do krajnosti vytůrované akční momenty, se tomu fakt nedá moc vytknout. Pro mne šlo o příjemnou intelektuální relaxaci, na níž jsem ocenil, že nevyžaduje větší duševní námahu než hraní libovolného dílu série. 60%(10.3.2014)

 • klerik
  **

  Po nekonfliktných prvých ohlasoch som čakal klasickú auto zábavku typu RÝCHLO A ZBESILO alebo ZBESILÁ JAZDA. Lenže ono je to brutálne nezaujímavé - od príbehu až po naháňačky. Je to skôr akási nudná road movie, kde keď príde na skutočné preteky, dokázali tvorcovia aj tie zaujímavejšie momenty pokaziť napr. zlým strihom (vzdialenosť áut od seba je pri pretekárskom filme dosť dôležitá). Samotný dej býva pri podobných filmoch druhoradý, ale v NFS sa kvantum umelých dialógov nedalo počúvať. Navyše si scenárista zaumienil, že dá filmu akýsi presah týkajúci sa životného štýlu pretekárov, v čom však zúfalo zlyhal. Až sa divím, že Michael Keaton celú dobu pôsobí, že si svoju úlohu užíva... Keď si predstavím, akú zábavu z podobne béčkovej témy dokázala vyťažiť RALLYE SMRTI alebo aj séria TAXI, je mi na zaplakanie... Aj video film BORN TO RACE ma zaujal viac...(1.5.2015)

 • Radek99
  odpad!

  Další doslovný přepis počítačové hry, jejíž tupost na filmovém médiu přehluší vše ostatní. Smysl gamesky, v níž jsou auta chápána jako fetiš, celkem chápu, její otrocky doslovnou filmovou adaptaci ale stěží...(26.9.2014)

 • Spiker01
  ****

  Tak špatný to nebylo. Na skutečně dobře zpracovanou herní adaptaci si sice budeme muset ještě nějakou chvíli počkat, svůj účel to dle mého splnilo a nějak si neumím představit, jak by si vlastně lidi film podle Need for Speed představovali. Bylo jasné, že o nějakém nepřímočarém příběhu si můžeme nechat jen zdát a dle mého to ani není třeba. NFS série byla vždycky hlavně o nelegálních závodech a vytuněných autech, což sice ten film splňuje jen částečně, za to nám však servíruje slušnej automobilovej ranč a tak si fanoušci závodů určitě na své přijdou. Jen pro ty ostatní je tento snímek jaksi zbytečný, Aaron Paul je sice sympaťák, ovšem ani kvůlli němu, ani kvůli Dominicu Cooperovi a už vůbec ne kvůli zbytku jejich no-name týmu do kina chodit smysl nemá. Jedná se zkrátka a jenom o přímočarý akční film. Ještě mě celkem zarazila délka stopáže, kterou jsem dozvěděl až po filmu, a na to, že to má 130 min mě to kupodivu příliš nudit nezačalo, i když k tomu měl občas snímek v jistých pasážích zdárně nakročeno...70%...[13.03.2014_Cinestar_Černý most](13.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace