Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Irsko / Filipíny, 2014, 132 min

Vypněte mozky, začíná letní vyplachovák, který vám zaručeně zvedne adrenalin! Uřvaný motory, plno akce, sexy britskej přízvuk, lehká romantika, ale taky černobílý postavy a předem čitelnej příběh. Ale u tohohle přece každej předem ví, do čeho jde... # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba **** | humor * | akce **** | napětí – | pustil bych si znovu ***(13.7.2014)

• xxmartinxx

Kdybych se na film díval úplně sám, nudil bych se velmi (nebo bych spíš prostě usnul). Protože vedle mě naštěstí seděli kolegové, mohl jsem jejich směrem pohazovat, jak strašně debilní (ale přitom ne cheezy) to celé je. Film se tím stal snesitelnějším, i když bohužel stále ne zábavným. 1 a 1/2(10.3.2014)

• Legas

Need for Screenplay. Neviděl jsem první půl hodinu, ale vůbec mi nechyběla. Mohl jsem vynechat i tu další hodinu. Závěrečných 15 minut mi připomělo hraní prvních Need for Speed, což je dobře. Druhou hvězdičku ode mne získávají kamerové vozy. Brzda. Konec.(20.3.2014)

Zkritizovat něco je snadné. Jenže Need for Speed nám nedává moc onoho diváckého prožitku. Už jen samotná zápletka nikoho nepřekvapí. Možná tak diváky, kteří byli naposledy v kině před patnácti lety. Zbohatlický synek, hodnej mechanik, potíže s bankou, ilegální závod, mrtvý kámoš, vězení a pomsta. Karty jsou rozdané. Jednoduchý děj nevadí, hlavně, když má to okolo spád a drive. Tady máme navíc skutečné kaskadéry, skutečná auta, moc digitálních berliček k vidění není. Díky bohu. Škoda, že to všechno působí nesmírně bezkrevně. A dvakrát škoda, že se nikdo nemůže opřít o kvalitní scénář, navíc nejedna scéna působí opravdu úsměvně (asi vede tankování za jízdy). Přitom je to úplně zbytečné. Divák očekává látku, které se podaří rozpumpovat jeho adrenalin. To mi nepřijde jako přetěžký úkol. Jenže tady je, navíc to trvá neúnosných 130 minut. Ohraných až běda. Hrdinové jsou nesympatičtí, infantilní, chovají se zvláštně a divákovi je prakticky jedno, jestli se za pár minut rozbijí o svodidla. V kině nám bohužel nikdo do ruky nedá ovladač, kdy se prostě rozhodneme, že si uděláme vlastní závod s vlastními pravidly. Musíme holt sledovat přitroublé hrdiny, kteří příliš netuší, jak se dělá oddechová zábava.(30.4.2014)

• klerik

Po nekonfliktných prvých ohlasoch som čakal klasickú auto zábavku typu RÝCHLO A ZBESILO alebo ZBESILÁ JAZDA. Lenže ono je to brutálne nezaujímavé - od príbehu až po naháňačky. Je to skôr akási nudná road movie, kde keď príde na skutočné preteky, dokázali tvorcovia aj tie zaujímavejšie momenty pokaziť napr. zlým strihom (vzdialenosť áut od seba je pri pretekárskom filme dosť dôležitá). Samotný dej býva pri podobných filmoch druhoradý, ale v NFS sa kvantum umelých dialógov nedalo počúvať. Navyše si scenárista zaumienil, že dá filmu akýsi presah týkajúci sa životného štýlu pretekárov, v čom však zúfalo zlyhal. Až sa divím, že Michael Keaton celú dobu pôsobí, že si svoju úlohu užíva... Keď si predstavím, akú zábavu z podobne béčkovej témy dokázala vyťažiť RALLYE SMRTI alebo aj séria TAXI, je mi na zaplakanie... Aj video film BORN TO RACE ma zaujal viac...(1.5.2015)

• - Jde o teprve druhý akční film studia DreamWorks. Tím předchozím byl úplně první film studia - Peacemaker z roku 1997. (Hal_Moore)

• - Výkonný producent filmu Steven Spielberg po sledování seriálu Perníkový táta (od r. 2008), kde hraje Aaron Paul jednu z hlavních rolí, se spolu s režisérem rozhodl, že Aaron Paul by neměl hrát padoucha, ale být hlavním hrdinou filmu. (Nathanielmon)

• - Pomenovanie "Maverick" je narážkou na jedného z najznámejších filmových letcov, ktorého stvárnil Tom Cruise v snímke Top Gun (1986). (MikaelSVK)