poster

Odpad město smrt

Drama

Česko, 2012, 70 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ***

  Naprosto mě nadchlo, jak obraz podporoval dialogy, někdy je doplňoval jindy je uváděl do ironické roviny. Herecky výborný i když je jasný že tohle je divadlo a ne film, ale neva. Jediný, že občas mě utekla souvislost a těžko říct zda jsem blbej já nebo Hřebejk, ale vem to terč.(4.3.2016)

 • nascendi
  ***

  Priznávam, že sa mi tento film dostal do nahrávacieho plánu náhodou alebo omylom. Napriek tomu neľutujem. Hřebejka nijako zvlášť neobdivujem a Fassbindera považujem za zaujímavú personu z doby, ktorá je už za nami. Ale divadlo, ktoré sa ich pričinením dostalo do pražských ulíc a nadobudlo kontúry filmu, vôbec nie je zlé. Chvíľami vypäté, kŕčovité, ale možno to bolo zámerom tvorcov. A aj keď tento film nepovažujem za žiadne veľdielo, čiastočne v mojich očiach rehabilitoval Hřebejka, v čo som už ani nedúfal.(12.11.2014)

 • NinadeL
  *

  Člověk je rád, že to české kino dělá i něco jiného, než obyčejně, ale stejně k tomu zas potřebuje znásilnit Fassbindera a Lucernu. Takže Václavák zase v trochu jiném světle a Lucerna v tom nejtradičnějším. Má to své momenty, Pechlát jako transka zpívající Haničku patří mezi to zábavnější, ale pak už to jde dolu. Stereotypy o židovských machinacích a jejich gay podomcích náleží vypůjčenému prostředí a Praha s tím tolik nekoresponduje, jako by například mohl ten Berlín, že. A absolutně si netykám s výkonem Gabriely Míčové, neb mám ještě v živé paměti její fiaska v Zázracích života a toto nebylo zase o tolik jinde.(22.11.2012)

 • Houdini

  Český Lev 1 : Herečka HR - Gabriela Míčová + 9 niminací: Nejlepší film, Režie, Kamera, Herec HR - Martin Pechlát, Herec VR - Martin Finger, Scénář, Střih, Hudba, Výprava(10.3.2013)

 • Tom_Lachtan

  Film jsem dosud neviděl a dokud se neobjeví na porůzných internetech, tak ani neuvidím, ale citaci ze zajímavostí si dovolím: Natáčení trvalo osmnáct měsíců. Jednotlivé snímky se totiž netočily paralelně, ale postupně. Později se dotáčely spojovací záběry. [Zdroj: Cinema] (Terva). a oproti tomu: Film vznikl poměrně rychle - od nápadu k premiéře uplynulo půl roku. [Zdroj: deník Metro] (hippyman) hm.... (o=´(9.2.2014)

 • - Celovečerní snímek je prvním českým filmem, který měl ve stejný den premiéru v kinech i na internetu. [Zdroj: Deník Metro] (hippyman)

 • - Natáčení trvalo osmnáct měsíců. Jednotlivé snímky se totiž netočily paralelně, ale postupně. Později se dotáčely spojovací záběry. [Zdroj: Cinema] (Terva)

 • - Film je natočen podle stejnojmenné divadelní hry divadla Komedie. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace