poster

Mandela: Dlouhá cesta ke svobodě

 • Velká Británie

  Mandela: Long Walk to Freedom

Drama / Životopisný / Historický

Velká Británie / Jihoafrická republika, 2013, 141 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dont
  ****

  První polovina mohla být sestříhána do méně minut, ale to je jedna z mála výtek. Ve druhé půlce film pořádně šlápne na plyn a přijdou i očekávané silné momenty. Zamlouval se mi výkon Idrise Elby a bylo zajímavé sledovat i politický vývoj, kterým si JAR prošla. Nedokážu však posoudit, zda se to takto skutečně odehrálo, či nikoliv, nejsem znalec jihoafrických dějin. Nicméně hodnotím kvalitu filmu a ne to, jestli se držel reality.(27.2.2014)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,285,637Tržby Celosvetovo $27,296,387Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ režisérsky poctivo spracovaný prierez životom Nelsona Mandelu, silný film a zimomriavkové momentky, výborný Idris Elba... a v podstate ďalšia smutná etapa ľudstva /80%/(9.3.2014)

 • rt12
  ****

  Velmi hezky zpracováno, bez zbytečných patetických keců a sentimentality. Výborný civilní herecký výkon Irise Elby a Naomi Harris.(3.2.2014)

 • Slasher
  ****

  Pravda že vás to nevytrhne a je to o něco málo zbytečně dlouhý film, ale jako lehce vstřebatelný a zapamatovatelný repete života a boje historicky významné osobnosti - bez otravně přílišné glorifikace, se silnou hlavní rolí, včetně dilemat a nuancí v cestě k demokracii, tak že si můžete i popřemýšlet - to dopadlo chvalitebně.(14.2.2017)

 • LiborGondek
  *****

  Neobyčejný příběh velkého muže s nesplnitelnou vizí, která se po celoživotním urputném boji stala skutečností, pro kterou obětoval rodinu, svobodu a dal by za ni i život. Přestože jde o relativně dlouhý film, nezačne vás nudit. Ba právě naopak, velmi bych litoval kdyby byl snímek kratší a něco se tam pak nevešlo. Plný počet hvězd je pro mne nejen nutností, ale především poctou tomuto skvělému člověku.(22.6.2014)

 • - Herecké duo Idris Elba (Nelson Mandela) a Naomie Harris (Winnie Madikizela) má narodeniny v rovnaký deň, a to 6. septembra. Herec je však o 4 roky starší. (MikaelSVK)

 • - Během vítězných oslav společnosti ANC v roce 1994, je možné si povšimnout, že jeden z účastníků slavnosti má na sobě tričko kriketového týmu Jižní Afriky z roku 2011. (P. J. D.)

 • - V den londýnské premiéry 5. 12. 2013 Nelson Mandela zemřel. (info106)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace