Talaash

Talaash: The Answer Lies Within

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

Indie, 2012, 140 min

Oc jde? Policajt s osobnim traumatem resi sebevrazdu bollywoodskyho herce, potka pri tom prosatitutku, ktera ho osudove pritahuje a leci jeho rany na dusi. On postupne zjistuje, ze jeho pribeh a jeji jsou tajemne propojeny. Fakt dobry, mozna lehce nadhodnocuju, ale dost to na me zapusobilo. Amir je skvelej, Kareena moc hrat neumi, Rani Mukherji ujde, ale celkove - atmosfera, zpracovani, absence tancu a pisni (az na jednu pisen a to peknou), portret Bombaje atd. z toho ucinily velkej zazitek.(13.1.2013)

Je to vydarený mierne mysteriózne ladený kriminálny film. Má dosť dobrý príbeh o vyšetrovateľovi, ktorý sa ešte stále nevyrovnal so smrťou svojho syna, čo mu samozrejme výrazne ovplyvňuje osobný život, ale v práci sa mu darí. Práve dostane za úlohu vyšetriť záhadnú smrť známeho herca, ktorý s autom skončil v rieke, ale v celom prípade je mnoho nejasností, no začne mu pomáhať sympatická prostitútka, ktorá herca poznala. A jej priateľstvo mu pomáha byť konečne o niečo šťastnejší. Spracovanie sa mi páči, jedine ešte ten úvodný dojem nebol práve najlepší, no po chvíli už začne pribúdať pár zaujímavých prvkov a tak po tej úvodnej rozbehovej dvadsaťminútovke si ma to už získalo. Tá kriminálna línia možno sama o sebe nie je až tak zaujímavá, ale má to výbornú atmosféru a pár maličkostí, vďaka ktorým cítiť, že toto nie je úplne tradičná žánrovka, ale je ladená čiastočne mysterióznym štýlom, čo ju výrazne vylepšuje. Navyše je tu výborná postava vyšetrovateľa a to ani zďaleka len v práci, ale hlavne tá jeho osobná línia s manželkou ma veľmi bavila, podobne aj vzťah s jeho novou priateľkou a práve toto ma po celý čas najviac zaujímalo. K tomu ešte nejaké tie doplnkové línie, ktoré už sú trochu menej zaujímavé, ale nemal som s nimi problém a celé to vyvrcholí v záverečnej polhodine, ktorá mi práve kvôli mnohým sprievodným prvkom v priebehu filmu nepríde až tak šokujúca, ale práve toto som nečakal a je to výborne zvládnuté s pár skvelými sekvenciami. Takže celé mi to prišlo, ako ideálna kombinácia krimi, drámy a mysterióznych prvkov a keďže sa jedná o indickú produkciu, nechýbajú ani nejaké tie pesničky. No rozhodne sa nejedná o žiadne tanečné vystúpenia, ktoré by mohli narušiť atmosféru, ale len asi tri sprievodné piesne, ktoré lepšie vyjadria pocity postáv a to sa im aj podarilo, hlavne pri manželskom páre. Herecké obsadenie je na tom dobre, chválim hlavne tri výborné postavy, vyšetrovateľ, jeho žena a prostitútka, ale aj tie zvyšné výraznejšie mi prišli celkom zaujímavé a určite tu majú svoje miesto. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, prostredie možno mohlo byť trochu rozmanitejšie, ale napriek tomu je vizuálna stránka zaujímavá, chválim aj atmosféru a nejaké tie emócie, celkovo mi to sadlo. Talaash je moja prvá indická kriminálka a rozhodne nie som sklamaný, zaujímavý príbeh, výborné postavy a kvalitné prevedenie, určite to stojí za pozretie. 79%(2.12.2013)

Místní komentáře NEČÍST, ani skrz ně nescrollovat!!! Film stojí za to - mysteriózní detektivka s indicky vypjatými emocemi. Víc opravdu vědět netřeba.(6.4.2015)

Asi si na štandard dve- hodiny- a- viac filmov začnem zvykať pretože ma už po hodine a pol začínajú ''mrle žrať '' a robiť pľuzgiere na zadku i napriek tomu, že dej má gule a atmosféra by sa dala krájať! Pakoši ma ale opäť raz prekvapili! Tým, že nedali do filmu žiaden videoklip s idiotskými tančekmi a hlavne pointou, o ktorej som myslel, že som odhalil po prečítaní si hereckého obsadenia na IMDb už po polhodine. ( Ona totiž Kareena Kapoor má uvedené u jej mena dve ďaľšie.) Som rád, že som sa šeredne mýlil...(16.3.2013)

Tak toto bol poriadny psycho-thriller. Len škoda, že prvé dve tretiny boli v porovnaní so záverom pomerne slabšie. No a záverečná polhodina bola úplne famózna - a som len pozeral s otvorenými ústami, že "to naozaj"? Lebo to ako sa to celé vyvinulo a všetko dalo konečný zmysel bolo aspoň pre mňa dosť nečakané. Už počas filmu si asi každý spraví vlastnú predstavu o všetkých udalostiach, ktoré sa tam odohrali. No zaujímalo by ma, kto by očakával takýto koniec - lebo ja veru nie! A čo určite treba vyzdvihnúť bola fantastická kamera počas celého filmu, dokonalá prepracovanosť. No a ako inak vynikajúca Kareena, nechápem ako môže byť taká perfektná vždy a všade. Neskrývam nadšenie, ale tie nevýrazné prvé dve tretiny tomu veľmi ublížili. Ale keby sa dalo dať 3 a pol hviezdičky, tak presne toľko by som dal.(16.7.2013)