Talaash

Talaash: The Answer Lies Within

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

Indie, 2012, 140 min

Hm, jako to, že jsem i bez nějakých spoilerů a předchozího shánění infa o filmu, jsem věděl velmi brzy co je zač postava... Tak jsem si to tolik nemohl vychutnat, čekal jsem nějaký zvrat překvapení, ale drželo se to přísně daného schématu. Ono to bylo až příliš ukázkové a navíc, pokud má člověk tohle téma nakoukáno, tak v tom bylo extrémně mnoho nápověd, indícií. Které se pak v závěru jedna po druhé jen zopakovaly, aby si to diváci uvědomili. Takže dívat se na to s tím, že víte o co... tak to není takové, jako si to užije někdo kdo o tom nemá vůbec tucha. Ovšem líbila se mi aspoň v počátku atmosféra, taková tíživost vyprávění, hodně se mi líbila kamera a práce se scénami, přehledné, barvité a bylo na co koukat. Kareena Kapoor si svou roli určitě dost užila, měl jsem z ní takové dojmy. A to jak si dobírala Aamira Khana bylo hodně pěkné. Holka se snažila vypadat hodně k světu, jenže pořád mám u ní takové nejedno "ale". Zatím jsem ji vážně neviděl pořádně hrát, spíše se jen všude snaží ukazovat a házet očima, v tom je dobrá. No a Aamir Khan hodně suverénní podání postavy. Rani Mukherjee má něco do sebe. Tohle bylo mé první setkání s ní, jsem na ni zvědav i dále. Rozhodně lepší než Kareena, ale zase ne tolik okatá, nemá na to kukuč :) Nakonec v zásadě jen za ten vizuál zvedám o bodík hodnocení. Je fakt, že i přes až moc velké množství nápověd, je tonatočené jinak dobře, více jak dvě hodiny uplynuly jako chvilka. Ovšem vadila mi absence tanečních vložek, tohle mi u těchto tvůrců vážně chybí. Nijak ovšem nic nezlehčuji, já na podobné věci věřím, s něčím jsem se i osobně setkal. Možná proto, byl pro mě film tak brzy odhalený. A děkuji za titulky Morifee. 7/10(28.11.2013)

Spíš temný psycholgický snímek než detektivka, jak tomu napovídá už i kamera. Většina filmu se odehrává ve zšeřelém polosvětle, hrdiny ozařují svíčky, reflektory aut a neony. Temnota je znamením polosvěta prostitutek a pasáků, ale hlavně vyjádřením stavu hlavního hrdiny, který po ztrátě syna sám uvázl mezi světy živých a mrtvých a, aniž by si to přiznal, bez pomoci nedokáže najít cestu ven. _____ Aamir Khan skvěle zahrál uvnitř rozbitého muže, který se halí do nepřístupné schránky, ale jeho zoufalost se stejně dere ven. Kareena Kapoor je siréna, která ho láká, svůdná a přitom nebezpečná jako kobra. Tenhle pár k sobě váže neskutečně třeskutá chemie. Rani jim zdatně sekunduje jako utrápená žena, která ale pořád stojí nohama na zemi. ____ V tomhle filmu se podařio vykreslit i vedlejší postavy. I ty, které jsou záporné, nejsou jednoznačné a mají své dobré stránky a pádné příčiny, proč se chovají tak, jak se chovají. ____ Ten film má atmosféru, dobrý příběh a vypráví ho skvostně.(24.9.2016)

Oc jde? Policajt s osobnim traumatem resi sebevrazdu bollywoodskyho herce, potka pri tom prosatitutku, ktera ho osudove pritahuje a leci jeho rany na dusi. On postupne zjistuje, ze jeho pribeh a jeji jsou tajemne propojeny. Fakt dobry, mozna lehce nadhodnocuju, ale dost to na me zapusobilo. Amir je skvelej, Kareena moc hrat neumi, Rani Mukherji ujde, ale celkove - atmosfera, zpracovani, absence tancu a pisni (az na jednu pisen a to peknou), portret Bombaje atd. z toho ucinily velkej zazitek.(13.1.2013)

Místní komentáře NEČÍST, ani skrz ně nescrollovat!!! Film stojí za to - mysteriózní detektivka s indicky vypjatými emocemi. Víc opravdu vědět netřeba.(6.4.2015)

Asi si na štandard dve- hodiny- a- viac filmov začnem zvykať pretože ma už po hodine a pol začínajú ''mrle žrať '' a robiť pľuzgiere na zadku i napriek tomu, že dej má gule a atmosféra by sa dala krájať! Pakoši ma ale opäť raz prekvapili! Tým, že nedali do filmu žiaden videoklip s idiotskými tančekmi a hlavne pointou, o ktorej som myslel, že som odhalil po prečítaní si hereckého obsadenia na IMDb už po polhodine. ( Ona totiž Kareena Kapoor má uvedené u jej mena dve ďaľšie.) Som rád, že som sa šeredne mýlil...(16.3.2013)

• - V době předprodukce uvažovalo scenáristické duo Reema Kagti a Zoya Akhtar o angažování herců jako jsou Saif Ali Khan, Salman Khan a Shahrukh Khan. Trojice se nakonec od projektu distancovala. (Conspi)

• - Původní záměr filmařů byl natočit dramatickou scénu mezi Aamir Khanem (Surjan Singh Shekhawat) a Kareena Kapoor Khan (Rosie) pro co největší autentičnost v reálném prostředí se zvýšenou kriminalitou, sexuální prostitucí, erotickými bary apod. Po zvážení rizika se nicméně režisérka Reema Kagti rozhodla pro bezpečnější variantu a danou scénu natočila v oblíbeném restauračním zařízení Leopold Café nacházejícím se vprostřed komerční bombajské ulice Colaba Causeway. (Conspi)

• - Herec Amir Khan (Surjan Singh Shekhawat) podstoupil náročný tří měsíční výcvik plavání a potápění. To vše z důvodů jeho plavecké indispozice, s níž se pro natáčení filmu musel vypořádat. Plavecké podvodní scény byly natáčeny v blíže nespecifikovaném londýnském vodním studiu. Dotáčení některých scén nicméně pokračovalo ještě i v indické přímořské oblasti Bandstand Promenade, oblíbený pěší kilometrový ochoz při pobřeží Arabského moře (Conspi)