Talaash

Talaash: The Answer Lies Within

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

Indie, 2012, 140 min

Díky poměrně vydatně spoilerujícím komentářům, které jsem si před shlédnutím filmu neprozřetelně přečetl, jsem už před polovinou stopáže uhodl jak se věci mají a jak dopadne zápletka kriminální i soukromá, ale to snímku v mých očích na působivosti nic neubralo. Atmosféra je vynikající, prostředí v němž se postavy pohybují mne odjakživa enormně zajímá a herecké výkony? Aamir Khaan se svým baasistickým knírem vypadá opravdu zlověstně, ale brzy se ukáže, že Suri v jeho podání je čestný a citlivý chlapík. O Rani škoda slov, na tu se vydržím dívat kdykoliv a jakkoliv dlouho a Kareena se tu objevuje v roli, která je jí šitá na míru. Holka je to vážně luxusní a že neumí moc hrát jak tu také kdesi zaznělo bych si tvrdit skutečně netroufl - s každým svým dalším filmem mne přesvědčuje o opaku.(1.1.2014)

Tak toto bol poriadny psycho-thriller. Len škoda, že prvé dve tretiny boli v porovnaní so záverom pomerne slabšie. No a záverečná polhodina bola úplne famózna - a som len pozeral s otvorenými ústami, že "to naozaj"? Lebo to ako sa to celé vyvinulo a všetko dalo konečný zmysel bolo aspoň pre mňa dosť nečakané. Už počas filmu si asi každý spraví vlastnú predstavu o všetkých udalostiach, ktoré sa tam odohrali. No zaujímalo by ma, kto by očakával takýto koniec - lebo ja veru nie! A čo určite treba vyzdvihnúť bola fantastická kamera počas celého filmu, dokonalá prepracovanosť. No a ako inak vynikajúca Kareena, nechápem ako môže byť taká perfektná vždy a všade. Neskrývam nadšenie, ale tie nevýrazné prvé dve tretiny tomu veľmi ublížili. Ale keby sa dalo dať 3 a pol hviezdičky, tak presne toľko by som dal.(16.7.2013)

(spoilery! - nejen v mém, ale snad ve všech zdejších komentářích!) ~ Mysteriózní indické krimi? Čekal jsem zas záplavu pestrobarevných niterných a osudových zpěvotanců, vyjadřujících pocity postav a osudovost dění.... a ono ne. Překvapivě ne a překvapivě to skutečně bylo krimi se sice nijak extra objevnou zápletkou, ale hodně dobře natočené, zahrané a zpracované. Možná jsem se nechal unést, ale ono mysteriózno udeřilo přesně tam a tehdy, kdy a kde mělo (protože jsem zdejší komentáře nečetl a na film narazil zase v podstatě náhodou). - ODTUD UŽ FAKT NEČTĚTE :) - Ano, to už bylo trochu přitažené za vlasy a místo toho, aby to tím skončilo, se to zbytečně natahovalo ještě pěkných pár minut, což byla docela škoda, ale nepůsobilo to na mě nijak trapně, jako že se spíš Indové, a rozhodně ne nesprávně, inspirovali u mnoha dalších západnímu divákovi známějších mysterióznějších dramat a thrillerů s třešničkou ku konci, kdy mnohé do té doby viděné je postaveno na hlavu ála třeba Šestý smysl. Ve výsledku tedy skutečně překvapivě povedené a pro západního diváka tak značně stravitelnější Bollywood. ~ Jediné, co mi tam přišlo trochu navíc bylo to osobní drama a závěrečný slzopud, protože si myslím, že jako samotné mystery-krimi by to celé vyznívalo ještě o něco lépe a dějová vsuvka s postavami syna a manželky se mohla vypustit. Ne, že by to ve filmu bylo rušivé a nesedlo to do příběhu, zakomponované to tam bylo zamýšleně dobře, ale samotné vyšetřování a rozpletení příběhu by se bez toho obešlo bez ztráty kytičky.(22.3.2014)

• - V době předprodukce uvažovalo scenáristické duo Reema Kagti a Zoya Akhtar o angažování herců jako jsou Saif Ali Khan, Salman Khan a Shahrukh Khan. Trojice se nakonec od projektu distancovala. (Conspi)

• - Původní záměr filmařů byl natočit dramatickou scénu mezi Aamir Khanem (Surjan Singh Shekhawat) a Kareena Kapoor Khan (Rosie) pro co největší autentičnost v reálném prostředí se zvýšenou kriminalitou, sexuální prostitucí, erotickými bary apod. Po zvážení rizika se nicméně režisérka Reema Kagti rozhodla pro bezpečnější variantu a danou scénu natočila v oblíbeném restauračním zařízení Leopold Café nacházejícím se vprostřed komerční bombajské ulice Colaba Causeway. (Conspi)

• - Ještě v době před permanentním ustanovením filmového názvu, vycházela z úst tvůrců i taková jména jako 'An Act Of Murder', 'Razdaar' nebo 'Dhuaan'. (Conspi)