Občan Ken Loach

• Francie Citizen Ken Loach
všechny plakáty

Z pohledu kariéry zahrnující více než čtyři desítky let je Ken Loach jedním z nejlepších evropských režisérů. Na rozdíl od téměř všech svých současníků, Ken Loach nikdy podlehl volání sirén Hollywoodu. Známý pro svůj naturalistický pozorovací styl, vyhraněný přístup a politické názory. Loach ve svých filmech důsledně prosazuje smolaře, ukazuje skutečné lidi se skutečnými problémy. Dokument je pohledem zpět na některé jeho nejlepší práce se značkou britského socialistického realismu. (oficiální text distributora)

Anderton

Dokument, približujúci nám postavu možno najdôležitejšieho britského art režiséra, dodnes pôsobiaceho. Zisťujeme, že sa jedná o sympatického domácky ladeného introverta, milujúceho sekanie trávnika a futbal. Jim Allen, jeho scenárista, naopak rád po večeroch vyrazí do krčmy a fajčí ako dúha. Herci, napríklad Robert Carlyle, rozprávajú o spôsobe práce s režisérom, a tak ďalej. Osobne by som očakával hlbší ponor do problematiky cenzúry a zákazov, napríklad Loach vs. Thatcherovský režim a tak podobne. ()