Where the Trail Ends

Dokumentární / Dobrodružný / Sportovní / Drama

USA / Argentina / Kanada / Čína, 2012, 82 min

Jeremy Grant

Edward Rogers

Né že by to bylo špatný, ale Art of Flight bylo prostě lepší a bylo to víc koukatelný. Pár luxusních záběrů a pády, to bylo vše co film nabídl. U AoF jsem se nenudil ani chvíli a fakt mě to bavilo, tady jsme se s bratrem shodli, že to vypadá, jakoby měl film přes dvě hodiny a polovinu filmu jsem prozíval. Sněhové laviny a celý ten sníh je prostě hezčí než vyprahlé pouště, ve kterých se nedá dělat nic extra zábavného. u nějakých záběrů mi tuhle krev v žilách a vážně jsem si říkal co za magory tohle může dělat, ale pořád to nebyl takový zážitek jako u AoF, takže víc jak *** dát nemůžu.(4.6.2013)

WOW! Kam se na to hrabe "Seasons" nebo "Follow me" (dva MTB snímky, které mám zatím za sebou). Toto je naprosto jiná liga. Neskutečný orgasmus pro oči. Kamera je perfektní - jak ve zpomalených záběrech, tak při záběrech zblízka či z dálky. A letecké záběry? To je jak z dokumentu od National Geographic. Nádherná pastva pro oči ať už budeme mluvit o tricích či destinacích. Oceňuji, že do dokumentu zařadili nejenom ty "krásy" ježdění ale také bolest a dřinu, která s tím souvisí (pády, výšlapy pěšky,..). PS: Pokud chcete stejnou kvalitu, ale všestrannější pojetí, doporučuji "Strength in Numbers"(26.2.2013)

Hodnocení je vlastně jen za záběry. Ty jsou nádherné a ohromující. Plus samozřejmě umění takhle jezdit na kole. Nějaké informace se člověk nedoví. Navíc mi neni uplně sympatický ten styl, kdy vám zaplatí výlet na druhou stranu světa, do nedotčené krajiny pulzující svou jedinečnou kulturou, kde sjedou kopec a jedou domu. Ještě se diví, že jim uprostřed Číny v nemocnici nerozumí anglicky. Možná to trochu vyvolává zbytečně epický komentář, který dělá ze sjezdu kopce filozofické bádání.(27.10.2013)

Utah, Čína, Argentina, British Columbia, Nepál. Tuhle partu by to na Rychlebských stezkách asi moc nebavilo. Možná mohli tvůrci přistoupit aspoň k letmému přehledu, co jsou vlastně tito borci zač. Extra lahůdkové slow-motion záběry na těžce zrezavělé řetězy ale jasně napovídají, že kvůli šlapání to nedělaj (ačkoli nechápu, jak se na některý kopce s tím kolem vůbec vyškrábali). Jejich pojetí freeride-downhillu má spíš blíže k akrobacii než k jízdě na kole. Pro svoje adrenalinové dýchánky sice vyhledávají výhradně pouštní terén, což může diváka zamrzet, ale mezi pařezy se lítá hůř. 'How sick was that?!'(28.1.2013)

Vizuálně neskutečně nádherný a tématem poutavý dokument o opravdových bláznech na kolech, pro které není žádná trasa překážkou. Podobně jako v "The Art of Flight" i zde si užijete nádherné exteriéry (tentokrát sníh nahrazují prosluněná kamenná údolí) a dokonalou vizuální stránku s řadou nádherných zpomalovaček.(19.2.2013)