poster

Where the Trail Ends

 • Slovensko

  Kde sa chodník končí

  (festivalový název)

Dokumentární / Dobrodružný / Sportovní / Drama

USA / Argentina / Kanada / Čína, 2012, 82 min

Režie:

Jeremy Grant

Hudba:

Edward Rogers
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Frajer42
  ****

  I dnešních teploučkách, která nás v současnosti provází se mi po těle několikrát projela husí kůže. Tento snímek dělá tak velkolepým výborná kamera. Všechny záběry jsou opravdu fantastické. Kluci si prostředí pro svoje kousky umějí vybrat a vezmou nás na velmi zajímavou projížďku okolo světa. Snad všechny krajiny, které navštívili jsou pro divákovo oko naprosto úžasné. A když se takovým uzoučkým horským průsmykem prožene někdo pekelnou rychlostí na kole, tak je to úplná pastva pro oči. Smekám před odvahou se na tak nehostinném a extrémně nebezpečném místě projíždět a hazardovat se životem, nebo minimálně se zdravím. Líbilo se mi, že kromě samotné jízdy bylo divákům nastíněno, jak vypadá taková příprava a že se za jejich životní vášní skrývá taky dost práce. Dále je nutné pořádně pochválit hudbu, protože ta dokonale sedí snad úplně každičkému záběru. Naopak, nelíbilo se mi, že účastníci nebyli divákům představeni trošku více jako lidé. Určitě bych ocenil třeba více záběrů z toho jejích táboření a podobně. Snad kromě krátkého táborového přibrnknutí na kytaru si nic jiného nevybavuji. Dále mi vadila obrovská spousta skrytých i neskrytých reklam, ale chápu, že z něčeho tak rozsáhlý projekt zaplacen být musel. Celkově jsem potěšen. Adrenalin mám rád a tomuhle snímku se podařilo mi ho trošku předat prostřednictvím obrazovky. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatele FFilipCZ.(16.8.2015)

 • heyda
  ****

  Určitě lepší než Art of flight. Alespoň pro mě, přece jenom na snowboardu nejezdím, navíc krajina pouští v Utahu, Číně, Argentině apod. mě fascinuje milionkrát víc než hory někde na Aljašce. Stejný problém jako u Art of flight mám s tím, že to nesplňuje příliš roli dokumentu. Já bych rád věděl o každém jezdcovi něco ze života, zajímalo by mě jaká mají kola, kolik je stály peněz, jak je mají upravený, kde vzali peníze na takový projekt, kolik je to stálo. Klidně mohli ukázat i nějaké záběry z toho jak táboří, co tam jí, o čem se baví. Prostě stavět film jen na cool záběrech není cool. Už jsem to psal i u Art of flight. Nicméně stojím si za tím, že tohle byla lepší podívaná než v případě snowboardistů a určitě pomohlo i to, že se zde víc mluvilo. To bez debat...(25.6.2013)

 • FFilipCZ
  *****

  WOW! Kam se na to hrabe "Seasons" nebo "Follow me" (dva MTB snímky, které mám zatím za sebou). Toto je naprosto jiná liga. Neskutečný orgasmus pro oči. Kamera je perfektní - jak ve zpomalených záběrech, tak při záběrech zblízka či z dálky. A letecké záběry? To je jak z dokumentu od National Geographic. Nádherná pastva pro oči ať už budeme mluvit o tricích či destinacích. Oceňuji, že do dokumentu zařadili nejenom ty "krásy" ježdění ale také bolest a dřinu, která s tím souvisí (pády, výšlapy pěšky,..). PS: Pokud chcete stejnou kvalitu, ale všestrannější pojetí, doporučuji "Strength in Numbers"(26.2.2013)

 • Hem.m
  ****

  Hezká hudba, drsné sjezdy, to je dokonalé, ale to mezi tím se hochům moc nepovedlo, protože to mezi nebylo jako v TAoF, ale bylo to takové no, prostě nudné.. Jednoduché, když nejeli byla to nuda, když jeli byla to jízda.. Tak nenudil jsem se a navíc jsem si musel sehnat soundtrack, takže jasné čtyry+..(12.6.2013)

 • Richie666
  *****

  Utah, Čína, Argentina, British Columbia, Nepál. Tuhle partu by to na Rychlebských stezkách asi moc nebavilo. Možná mohli tvůrci přistoupit aspoň k letmému přehledu, co jsou vlastně tito borci zač. Extra lahůdkové slow-motion záběry na těžce zrezavělé řetězy ale jasně napovídají, že kvůli šlapání to nedělaj (ačkoli nechápu, jak se na některý kopce s tím kolem vůbec vyškrábali). Jejich pojetí freeride-downhillu má spíš blíže k akrobacii než k jízdě na kole. Pro svoje adrenalinové dýchánky sice vyhledávají výhradně pouštní terén, což může diváka zamrzet, ale mezi pařezy se lítá hůř. 'How sick was that?!'(28.1.2013)

 • - Natáčení trvalo 3 roky. (MeanWhile)

 • - Natáčalo sa v najodľahlejších kútoch sveta, vrátane Andského pohoria Salta, Argentíny, púšte Gobi, Nepálu, nepreskúmaných brehov rieky Fraser v Britskej Kolumbii a Utahu. (Game90)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace