poster

Where the Trail Ends

 • Slovensko

  Kde sa chodník končí

  (festivalový název)

Dokumentární / Dobrodružný / Sportovní / Drama

USA / Argentina / Kanada / Čína, 2012, 82 min

Režie:

Jeremy Grant

Hudba:

Edward Rogers
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • heyda
  ****

  Určitě lepší než Art of flight. Alespoň pro mě, přece jenom na snowboardu nejezdím, navíc krajina pouští v Utahu, Číně, Argentině apod. mě fascinuje milionkrát víc než hory někde na Aljašce. Stejný problém jako u Art of flight mám s tím, že to nesplňuje příliš roli dokumentu. Já bych rád věděl o každém jezdcovi něco ze života, zajímalo by mě jaká mají kola, kolik je stály peněz, jak je mají upravený, kde vzali peníze na takový projekt, kolik je to stálo. Klidně mohli ukázat i nějaké záběry z toho jak táboří, co tam jí, o čem se baví. Prostě stavět film jen na cool záběrech není cool. Už jsem to psal i u Art of flight. Nicméně stojím si za tím, že tohle byla lepší podívaná než v případě snowboardistů a určitě pomohlo i to, že se zde víc mluvilo. To bez debat...(25.6.2013)

 • Frajer42
  ****

  I dnešních teploučkách, která nás v současnosti provází se mi po těle několikrát projela husí kůže. Tento snímek dělá tak velkolepým výborná kamera. Všechny záběry jsou opravdu fantastické. Kluci si prostředí pro svoje kousky umějí vybrat a vezmou nás na velmi zajímavou projížďku okolo světa. Snad všechny krajiny, které navštívili jsou pro divákovo oko naprosto úžasné. A když se takovým uzoučkým horským průsmykem prožene někdo pekelnou rychlostí na kole, tak je to úplná pastva pro oči. Smekám před odvahou se na tak nehostinném a extrémně nebezpečném místě projíždět a hazardovat se životem, nebo minimálně se zdravím. Líbilo se mi, že kromě samotné jízdy bylo divákům nastíněno, jak vypadá taková příprava a že se za jejich životní vášní skrývá taky dost práce. Dále je nutné pořádně pochválit hudbu, protože ta dokonale sedí snad úplně každičkému záběru. Naopak, nelíbilo se mi, že účastníci nebyli divákům představeni trošku více jako lidé. Určitě bych ocenil třeba více záběrů z toho jejích táboření a podobně. Snad kromě krátkého táborového přibrnknutí na kytaru si nic jiného nevybavuji. Dále mi vadila obrovská spousta skrytých i neskrytých reklam, ale chápu, že z něčeho tak rozsáhlý projekt zaplacen být musel. Celkově jsem potěšen. Adrenalin mám rád a tomuhle snímku se podařilo mi ho trošku předat prostřednictvím obrazovky. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatele FFilipCZ.(16.8.2015)

 • Num3roO
  *****

  Opravdu je to The Art of Flight hodně podobné, jediné co se mění, je samozřejmě "cestovní" prostředek. Pro mě další dech beroucí dokument extrémního sportu. Opět velké plus na filmu byla příroda a její neuvěřitelné krásy, ale bez extrémně rychle jedoucího sebevraha, pro kterého to znamená asi jako pro mě jet na kole na nákup, by to nebylo ono. A díky nejmodernějším technikám, které umožňují tak neuvěřitelně plynulé slow-mo, akorát na filmu přidá něco, co jste v jiném filmu nebo dokumentu ještě neviděli. Za mě 5/5, čuměl jsem, jak puk.(4.1.2013)

 • Chrustyn
  ****

  Vizuálně neskutečně nádherný a tématem poutavý dokument o opravdových bláznech na kolech, pro které není žádná trasa překážkou. Podobně jako v "The Art of Flight" i zde si užijete nádherné exteriéry (tentokrát sníh nahrazují prosluněná kamenná údolí) a dokonalou vizuální stránku s řadou nádherných zpomalovaček.(19.2.2013)

 • Malarkey
  ***

  Kluci evidentně umí jezdit na kole. Proto je podpořil Red Bull a proto jsem se na ně podíval. Také rád jezdím na kole. Ale ne úplně jako oni. Maximálně si tak zajedu do vedlejší vesnice, dám pár piv a v noci za svitu měsíce se lesem vracím zpátky, abych podpořil bobříka odvahy na kole. Každopádně záběry na jejich sjezdy jsou nádherný. K tomu není co dodat. Všechno ostatní nicméně neexistující, což chápu. Je to přeci jenom právě o těch kolech, což je v rámci názvu tohoto dokumentu prakticky všeříkající.(8.9.2015)

 • - Natáčalo sa v najodľahlejších kútoch sveta, vrátane Andského pohoria Salta, Argentíny, púšte Gobi, Nepálu, nepreskúmaných brehov rieky Fraser v Britskej Kolumbii a Utahu. (Game90)

 • - Natáčení trvalo 3 roky. (MeanWhile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace