Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese

Neuveriteľné dobrodružstvá Tada Stonesa

Tad, the Lost Explorer

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Španělsko, 2012, 90 min

Vlastně velmi příjemný animák, který si eklekticky vybírá ze slavných filmů a nestydí se za to. O originalitě nemůže být ani řeč, protože se tu "vykrádá" Indiana Jones, Lara Croft, Mumie a další slavné dobrodružné bijáky, které měly úspěch. Od začátku se jede podle jasného scénáře - hlavní hrdina je ňouma, který ale okouzlí nadšením a samozřejmě, že se ukáže jako hrdina a dívka jeho srdce mu nakonec lásku opětuje. Nechybí tu ani vtipný pomocník a zvířátka. natočené je to poměrně svěže, animace není úplně dokonalá a místy evokuje spíš lepší počítačovou hru, ale to vlastně tolik nevadí. Pořád se tu něco děje, takže není čas se nudit a všechno to tak nějak bez problémů odsýpá. Český dabing taktéž velmi slušný. Zkrátka jde o ničím nevybočující animák, který vydrží i dospělí a děti se u něj pobaví. Nic víc, nic míň. 60%(10.5.2013)

Napodobenina Ameriky je zřejmá, ale to vůbec nevadí. Jsem celkem potěšen, pohádka mě bavila a nejvíce to samozřejmě rozjel papoušek, co si budeme povídat. Slušná jízda od začátku až do konce.(7.1.2014)

• kaylin

V poslední době vzniká poměrně velké množství animovaných filmů mimo Spojené státy americké. Je to pochopitelné. Animované filmy jsou jedněmi z nejoblíbenějších, protože na ně chodí většinou celé rodiny. Rodiče vezmou děti a hned je tu i dvojnásobek tržeb za lístky, než na jaké by se dostal film standardní. Jenže... Německé "Hurá do Afriky!" bylo hlavně ekologickou agitkou bez originálního příběhu, Podobným snímkem je i australský "Happy Feet 2", němečtí "Hrdinové z říše Gaja" také zrovna neoslnili, i když to už je kousek starší jako norské "Zachraňte Jimmyho", od kterého jsem očekával rozhodně víc. Čím tedy mohl překvapit film, který se natáčel ve Španělsku? Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/las-aventuras-de-tadeo-jones-2012-35.html(15.3.2013)

Máš rád Indiana Jonese? Nebo třeba Flynna Carsena? Chceš hledat poklady? Prahneš po dobrodružství? Co animák, nevadí ti? Ne? No tak jsi na správné adrese. Neváhej a vydej se společně s Tadem Stonesem zachránit Ztracené město Inků do Peru... 60%(11.1.2015)

• Tuax

Hm, Španělský animák a docela bída. Animace si mě nezískala, hudba se mi nelíbila a příběh nuda. Je v tom dost odkazů i podobností s jinými heldači pokladů. Ať už hlavní hrdina alias Indiana Jones bez biče a se srdcem zbabělce, který během příběhu provede slušný obrat, nebo spíš zkrat těžko to brt v tak krákém časovém úseku jako vývoj postavy. Už to jeho jméno je úplný alias. No a pk je tu Sara, která jakoby z oka vypadla postavě známé jako Lara... Nijak neodůvodněná fobie z mumií, ten baner u domu za to neberu, mi přišla dosti účelová pro příběh. Fajn byly aspoň zvířecí společníci, postarali se o pár pěkných a zábavných scén. Jinak jsem si to, ale dosti protrpěl. Scéna s vlakem to byl asi vrchol toho nejhoršího v tomto snímku. Nepřišlo mi to úplně dětské, když hned v úvodu řekne dětská postav "sakra" a pak některé smrti taky nevypadaly, dle mého názoru, zrovna nejlépe pro dětského diváka. 4/10(12.5.2013)