Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese

Tad, the Lost Explorer

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Španělsko, 2012, 90 min

• Tuax

Hm, Španělský animák a docela bída. Animace si mě nezískala, hudba se mi nelíbila a příběh nuda. Je v tom dost odkazů i podobností s jinými heldači pokladů. Ať už hlavní hrdina alias Indiana Jones bez biče a se srdcem zbabělce, který během příběhu provede slušný obrat, nebo spíš zkrat těžko to brt v tak krákém časovém úseku jako vývoj postavy. Už to jeho jméno je úplný alias. No a pk je tu Sara, která jakoby z oka vypadla postavě známé jako Lara... Nijak neodůvodněná fobie z mumií, ten baner u domu za to neberu, mi přišla dosti účelová pro příběh. Fajn byly aspoň zvířecí společníci, postarali se o pár pěkných a zábavných scén. Jinak jsem si to, ale dosti protrpěl. Scéna s vlakem to byl asi vrchol toho nejhoršího v tomto snímku. Nepřišlo mi to úplně dětské, když hned v úvodu řekne dětská postav "sakra" a pak některé smrti taky nevypadaly, dle mého názoru, zrovna nejlépe pro dětského diváka. 4/10(12.5.2013)

Takový animovaný Indiana Jones. Je to vlastně první španělský animovaný snímek, který jsem viděl, dosud jsem od nich žádný animák neviděl. A musím říci, že to umí. Příběh je sice kopírkou ostatních filmů, ale i tak dokáže zaujmout. Je to vtipné, dobrodružné a stopáž 90 minut je naprosto ideální. Animace a soundtrack jsou také velice kvalitní.(16.3.2016)

Letní zábavná animovaná komedie ve stylu dobrodružství Indiany Jonese za doprovodu archeoložky s velmi laracroftoidní postavou. Samozřejmě to není taková jízda jako třeba Tintinova dobrodružství, ale pořád je to jeden z těch povedenějších animovaných celovečeráků (70%).(6.7.2013)

Vlastně velmi příjemný animák, který si eklekticky vybírá ze slavných filmů a nestydí se za to. O originalitě nemůže být ani řeč, protože se tu "vykrádá" Indiana Jones, Lara Croft, Mumie a další slavné dobrodružné bijáky, které měly úspěch. Od začátku se jede podle jasného scénáře - hlavní hrdina je ňouma, který ale okouzlí nadšením a samozřejmě, že se ukáže jako hrdina a dívka jeho srdce mu nakonec lásku opětuje. Nechybí tu ani vtipný pomocník a zvířátka. natočené je to poměrně svěže, animace není úplně dokonalá a místy evokuje spíš lepší počítačovou hru, ale to vlastně tolik nevadí. Pořád se tu něco děje, takže není čas se nudit a všechno to tak nějak bez problémů odsýpá. Český dabing taktéž velmi slušný. Zkrátka jde o ničím nevybočující animák, který vydrží i dospělí a děti se u něj pobaví. Nic víc, nic míň. 60%(10.5.2013)

Sice to není kdovíjaký poklad, ale musím říct, že se mi na to docela dobře koukalo. Dozvěděl jsem se, že ke štěstí člověku občas stačí pevné odhodlání a odvaha jít si za svým a především klobouk Indiana Jonese. Navíc ty odkazy na známé filmy byly opravdu zábavné, především ten na Hvězdné války a musím říct, že telenovelu s takovýmhle zvratem (Nejsem tvoje máma, jsem tvůj otec) bych si klidně dal líbit. Postavy byly hodně povedené, hlavně papoušek s cedulemi a průvodce co musí uživit svojí velkou rodinu. V podstatě by to byl průměr a to i přes fakt, že mezi hudebními motivy zahrají i moji "velmi oblíbení" One Direction, ale protože to mělo vtip a napětí jako mají třeba filmy s již zmíněným Indianou Jonesem tak jsem byl nakonec docela spokojený i přes to, že některé věci byly strašně průhledné. 7/10(7.3.2016)

• - Hudbu k filmu nahrál Bratislavský filmový orchestr. (=woody=)

• - Podle komiksu „Tadeo Jones and the Secret of Toactlum", autora Javiera Barreira a Gorka Magallóna. (Zdroj: D-cinema)