Život mladé Pike býval nekončící barevná párty, ale jednoho dne drogový večírek skončil a ona teď opouští vězení s osmiměsíční dcerkou v kočárku. Přes zdi sociálního bytu se ozývá řev a brzy se v jejím novém životě objeví dva muži z minulosti: bývalý přítel Lalli ji vtahuje zpět do spirály destrukce a násilí a nekonvenční policista inspektor Elias Kaski nabízí pomocnou ruku. (Febiofest)

Padme_Anakin

Pro mě osobně těžkotonážní nářez a smutná podívaná.. Půvabná mladá dívka, co sklouzla po šikmé ploše a snaží se vrátit do života, zejména kvůli maličké dcerce, kterou miluje.. Příběh je strhující a žalostný, herecký ansámbl skvělý, Jessica Grabowsky fantastická a Eero Aho opět charismatický a ve své roli naprosto zničující.. Závěr potěšil.. ()

Anderton

Táto mozaika asi nebude úplne najlepšou sociálnou drámou, ale zase sa odohráva niekde úplne inde, ako sme zvyknutí (túlať sa zase ulicami LA, Londýna, atď. by už nudilo). Fínska zima tejto depke nesmierne pomáha, ani sa niet čo čudovať, že niektoré živly dávajú prednosť drogám. Tu už k zlepšeniu nálady ani alkohol nepomôže. Čo skutočne pomôže, to je rodina a starostlivosť o vlastné dieťa. Je však možné sa zbaviť minulosti a čo je vlastne už minulosť? No proste originálne to nie je, ale film beriem ako úvahu nad postavením štatútu rodiny v modernej (postmodernej / hyperpostpostmodernej) spoločnosti dneška. Ono v prdeli nemusíte byť iba ak ste na drogách, stačí si posrať vlastný život "konvenčnejšími" prostriedkami. ()

Aljak

Typický severský chlad prenesený na plátno. Tentokrát o mladučkej Pike, ktorá sa snaží svoj život po páde na dno dostať späť do normálnych koľají. To by ju však nemohla prenasledovať minulosť v podobe jej narkomanských kamošov, ktorým je očividne Pikina snaha úplne ľahostajná. Základ filmu fajn, ale po dejovej stránke nič výnimočné. Čakal som od toho významnejšie zvraty v deji... ()

Fr

„UŽ NIKDY NEUDĚLÁM CHYBU…“ /// Pike je venku z lochu a jako bonus si nese vosmiměsíční dceru. Tak jakej život tam na tebe čeká, ty bejvalá(?) smažko? Sociální drama, který neukazuje pohádkovou cestu za polepšením a je dost drsný na to, aby to nebylo pravdivý (vo čemž jistě nikdo nepochybuje). Navíc miluju ženy, co se nebojej vzít svůj osud pevně do ponožky! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu něco pustit holkám na vodvykačce. 2.) Vod třinácti tráva, pák píchání za pár gramů… zajímá mě, co bude následovat. 3.) Thx za titule ,,Ergulis“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

misterz

O tom, ako ťažké je zbaviť sa svojich feťáckych kamarátov a starého života... Čo ja viem, čakal som niečo lepšie, celý príbeh si plynul len tak sám pre seba podľa osvedčenej šablóny. Svetielko nádeje na konci tunela niekomu vyhovuje, aj mne priznám sa, avšak mohlo to byť jasnejšie spracované. Sú momenty vo filme, ktoré sa zlievajú do jedného chaosu a bordelu, hlavne čo sa týka práce tých dvoch policajtov. Priemer. 60/100 ()