Star Wars: Síla se probouzí

• Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

mirinho85

Těšil jsem se, těšil jsem se moc na další epizodu...po shlédnutí ve mě zůstávají otazníky, proč je záporák ze stejné rodiny proboha proč zase? Jak může krásna Daisy směle konkurovat kdejakému rytíři se světelným mečem bez patřičného výcviku? Proč a to proboha proč zrovna Adam Driver? Trochu to ve mě nechává pocit byl to remake epizody IV nebo další epizoda? ach jo těšil jsem, ale asi moc. 3 hvězdy za Daisy, Johna a krásnou podivánou a ještě za to že mě to mohlo zklamat mnohem víc. ()

jpetricek

Na toto som ako milovník sci fi šiel na 3D do kina. Je to pekné, vtipné, zaujímavé, vtipné (ano, dvakrat) a dvere ďalším sériám otvárajúce dielo. Ale priznám sa, že oslovilo ma to asi ako Pán Prsteňov. Párdón, že to porovnávam, milovníci Clerks 2 by určite citovali pár poznámok. dávam tomu ****, no Strážci Galaxie ma oslovili viac. Ale rád si to pozriem ešte raz, kludne aj v 2D, len snáď na DVD nebude mat Adam Driver taký prihriaty hlas, ako mal v dabingu v kine. ()

Mertlas

Na Star Wars 7 jsem se moc těšil a musím říct, že je neuvěřitelné, jak se podařilo režisérovi neodbočit od předchozí série. Měsíc před premiérou jsem si zakoupil kompletní ságu na BR a 7 díl mi přišel, jak kdyby se natáčel týden po šestce :) Samozřemě jsou ve filmu použité novější efekty dnešní doby, ale i tak jdou v souladu s díly předchozími. Za mě tedy plný počet a určitě hodnocení přes 90% ()

LukasDCA

Sedím v kine, na očiach mám okuliare a čakám. Ešte stále si neuvedomujem, že fakt prichádza pokračovanie najväčšej filmovej ságy všetkých čias. To si naplno uvedomím až keď sa zjaví nápis ,, Long time ago, in a galaxy far, far away ... " Vtedy to do mňa udrie ako blesk a po chrbte mi prebehnú zimomriavky. Toto je teda siedme Star Wars, ja naozaj sedím v kine a za pár minút uvidím jedno z najvytúženejších filmových pokračovaní, aké kedy uzreli svetlo sveta. Film mi ubehol strašne rýchlo a z kina som odchádzal nadmieru spokojný. Prečo teda nie plný počet? Prečo len 4* ?? Nuž, miestami bol dej veľmi predvídateľný a niektoré postavy sa na plátne ukazovali menej ako som očakával. Piatu hviezdičku si teda odložím na ôsmu epizódu, ktorá dúfam, že sa odtrhne od príbehových štandardov starších sérií a vybalí na nás príbeh tak epický a strhujúci aký si zaslúžime. ()

Nubligo odpad!

Přemýšlel jsem dlouho co napsat a jak shrnout nové SW, protože mě neustále napadaly nové a nové myšlenky a nevěděl jsem co si ze svých dojmů vybrat a čím začít. Pokusím se tedy vše shrnout postupně. Nevím jestli je to špatným castingem, hromadou klišé, nebo jiným režisérem který ani trochu nectí předlohu, ale nové války na mě už nepůsobí jako geniální příběh naopak mám pocit, že se jedná o totální mišmaš věcí, které jsem už viděl v jiných fantasy. Přijde mi to, že spolupráce na scénáři probíhala následovně: Tak hoši co jim tam dáme, aby se jim to líbilo a moc jsme se nenadřeli? scénárista 1- OK tak kašleme na vymýšlení nového příběhu uděláme novou epizodu IV dáme tam hvězdu smrti lidi to mají rádi a všichni budou spokojení. Jenom tu hvězdu smrti uděláme 10x větší planetu smrti a bude to trhák. scénárista 2- hoši já bych si vzal inspiraci z toho Pottera tam ty hůlky volají čaroděje tak to uděláme stejně s světelným mečem a máme další nápad. scénárista 3- mě se vůbec nechce vymýšlet jak by měl vypadat ten hlavní vedoucí místo Palpatina tak tam dáme toho skřeta z hobita- ten byl cool, bude mít aspoň 5 metrů na výšku a lidi nám utrhají ruce. Přesně todle jsou mé pocity ohledně originality scénáře. Ano v tom filmu je spousta nápadů, inspirací jinými filmy ale výsledkem je hrozný guláš! Přitom se toho dalo vymyslet tolik! viz fan made příběhy na jakékoliv webovce, knihy od Zahna a příběh by byl hotov a to o 100% lepší než ten co servíruje Abrams. Co je, ale ještě horší je to, že k tak špatnému příběhu-nepříběhu se ve scénáři přidá spousta nelogických nesmyslů, které přímo jdou proti tomu na co jsme si ve SW zvykli. Namátkou jenom ty největší hrůzy: SIce zlehka, ale trénovaný temný jedi prohraje se slečnou, která poprvé vidí světelný meč, zraní ho Chewbacca se stormtrooperem co donedávna leštil hajzlíky. Přitom na začátku filmu střely z blasteru zastavuje nastavením ruky a lidi bez nedání v umění Jedi znehybňuje na místě jakoby nic. Dyť už i 5ti letí žáčci akademie Jediů uměli odrážet střely z blasterů se zavřenýma očima... Na ochranu generátoru štítů, který rebelové pravidelně s oblibou vypínají postaví První řád cca 5 stormtrooperů :) Další problém vidím v postavách jsou dost nudné a kupa klišé je až neunosná. Na jedné straně máme nepochopitelně rozpolceného záporáka, kterého asi rozpoltila fascinace jednou ohořelou maskou a to, že jeho děda se jmenuje Darth Vader... To pro mě opravdu nejsou pádné důvody pádu k temné straně síly- zvlášť když si pamatuji kvůli čemu se změnil Anakin. Na druhé straně síly Finn hází docela dobré hlášky- jo zasmál sem se, ale celou dobu sem si říkal proboha proč se na to mám dívat a k čemu tam ta postava je!! Přišlo setkání s Rey a už sem to věděl... potřebujeme udělat nějaké to milostné jiskření, bez toho už se dnes filmy ani netočí... Achjo já rozhodně nešel do kina ani na komedii/parodii na SW,ani na to abych se díval na záporáka, který působí neuvěřitelně zmateně a jakoukoliv prkotinu řeší směšným ničením nábytku. Co se týká dalších vedlejších postav zaujala mě Maz Kanata, ale ostatní jsou pro film úplně zbyteční např.uřvaný fašoun na straně Prvního řádu. Jediné pozitivum mezi postavami je pro mě Rey- nových Jediů není nikdy dost a na ní by se dal asi postavit i dobrý příběh,tak snad příště. Dokonce i do nebe volající klišé v případě, že to bude Lukova dcera bych přežil.. Doufám, že do dalšího dílu se ubere na střílení, přidá na příběhu a aspoň trochu vysvětlí co se děje, proč se to děje, pak ať se klidně střílí/bojuje, jenom chci znát důvody. Nový film nevysvětlil vůbec nic co se dělo v galaxii od té doby co rebelové zničili druhou hvězdu smrti.Člověk pak má po celou dobu filmu emoce na úrovni nula, když ani neví proč První Řád útočí na republiku, kde se vzali jeho představitelé co mají za sebou a proč se opravdu Kylo Ren nechal zlákat temnou stranou Ono totiž potom i takové "neočekávané zabití" Hana Sola nevyvolá to co by mělo... Motivace, zájmy a pádné důvody proč se děje co se děje to je to co dělá film filmem a to co dělá ságu hvězdných válek hvězdnými válkami. Potom i nějaké ty klišé momenty a křečovitou romantiku přežiju :) Tento film se nepovedl. Doufám, že nový režisér co dostane na starost další epizodu zabere a udělá film hodný světa Hvězdných Válek. Prostoru ke zlepšení oproti probouzející se síle má opravdu hodně... -------------------------- HODNOCENÍ Nebýt původní ságy hodnotím jako odpad. Takhle jedna hvězda a 15% () (méně) (více)

Krastom

Dlouho jsem přemýšlel nad tím, jak zhodnotit nové Star Wars a řekl jsem si, že přes veškerou chválu na internetu k sobě budu upřímný a nebudu brát zřetel na lidi, kteří film viděli přede mnou. Od začátku filmu jsem čekal na to, kdy ti dva vedlejší hrdinové (Daisy Ridley a John Boyega) naleznou hlavního hrdinu Luka Skywalkera. Od začátku žádné napětí a žádná akce. Ve chvíli, kdy se objevil Han Solo s Chewbaccou jsem začal doufat ve změnu, ale žádná změna nenastala. Místo toho do děje vstoupila zženštilá napodobenina Dartha Vadera, která zbytečně a zbaběle zabila legendárního Hana Sola. K Lukovu meči se dostala Daisy Ridley bez jakéhokoliv výcviku Jedi, bez toho aniž by v sobě měla velké množství midichlorianů vyřídila zženštilého Sitha. Jak je něco takového možné ptal jsem se sám sebe? Jak je možné že dříve, než se divák na film stihne podívat, je kaufland a tesco plné reklamních předmětů? Proč prodávají lego stavebnice před premiérou? Staří hrdinové umírají, Luke Skywalker si nechce vzít nalezený meč od dvacetitří leté holky bez původu a výcviku Jedi? Vím, že starší diváci Star Wars považovali první epizodu za propadák, ale co si mám myslet o tomto? Takové otázky se mi při sledování v kině honily hlavou. Podle mě tvůrci filmu natočili epizodu, která by měla svými novými mladými hrdiny započít novou řadu epizod. Jestli lepší, nebo horší, to je subjektivní, ale podle mě horší pro staré fanoušky a lepší pro ty nové (mladé, náctileté). Takže zkráceně řečeno. Tuto epizodu chápu tak, že byla natočena pro podchycení nových fanoušků Star Wars, aby se vydělalo na následujících epizodách co nejvíce dolarů. Doufám, že časem změním názor a modlím se v to, abych se neodvrátil od této mnou milované ságy. ()

final2

Velké očekávání,které se nenaplnilo. Tento díl je velkou vykrádačkou nápadů z první série. Z hlavního záporáka jsem se málem pochcal smíchy, když si sundal přilbu...takovej homosexuální slizoun :D Nebudu film hanit, protože byl výborně udělaný, ale já bohužel vyrostl v 90.letech a všechny díly znám nazpamět. Pro nové diváky pecka. Doufám že si najde stejnou diváckou základnu a přitáhne mladší diváky ke starším dílům. Uvidíme co nám přinesou další díly. ()

pedruska.n

Star Wars sú skrátka fenomén, či už na nich frčíme, alebo nie.. Ja teda áno. J.J opäť ukázal, že dokáže reštartnúť hádam každú kultovku (už pri Star Treku) bez toho, aby si pohneval "starých" fandov a nakoniec na svoju stranu dokáže nalákať masy nových, ktorí ani netušili, že existuje nejaký Han Solo alebo Spock. Soundtrack počúvam stále dokola, BB8 by som si najradšej adoptovala a už len škrtám dni v kalendári do premiéry ďalšej epizódy. Už dlho som v kine nevidela tak kompaktný a dobre fungujúci blockbuster. Pre mňa viac ako 100%. ()

D.D.Dees

Jasně, jasně...Star Wars jsou tady a Disney prostě nemohl přijít normálně..Musí dělat scény a přijít s monstroozním teaserem u kterého si ustříkne nejeden nerd...Nebojte, já taky! :D Bohužel jsem do kina šel až v únoru tj. 2 měsíce po premieře, ale ještě před vstupem do kina jsem věděl, že film bude stát za to a nemýlil jsem se! Star Wars VII jsou zatím nejlepším dílem celé série, jo mnohem lepší než prvních 6 dílů, bezpochyby. Už po prvních pár minutách se vžijete do postav, budete jim fandit a soucítit s nimi a jako bonus k tomu všemu se i parádně zasmějete. Ne jednou, ne dvakrát, ne třikrát, ale dokonce víckrát než čtyřikrát. A to výborně pomáhá uvolnit atmosféru a vytvořit vztahy mezi postavy a diváky. Herci hrají na výbornou, dokonce i H. Ford nechodí o holi ba naopak je docela stylovej, jako dřív. Nová princezna Leia je sice víc sexy než ta stará, ale už nemá headset sluchátka, což je škoda, působilo to docela fetiš a hlavně mi to dělalo choutky, nejspíš proto mi přítelkyně zakázala sledovat celou první trilogii. No popravdě se ji ani nedivim, taky by mě už štvalo mít při sexu sluchátka, člověk si nemůže ani povzdechnout. No i když vzdechala furt nebo to bylo spíš hekání? No to je jedno, protože vzdychat budete i u nových Star Wars. Jo budete vzdychat a hekat, prostě uděláte cokoli abyste dostali další díl, protože tohle, dámy a pánové, jsou vskutku vesmírné orgie. ()

FD123

Tento film jsem viděl teprve nedávno, nebyl jsem si jist, zda na něj jít. Ale rozhodl jsem se, že ano a rozhodně nelituji, před Vánoci jsem shlédl všech šest předcházejících epizod, abych byl v obraze a hezky na sebe vše navazuje. Jsem rád, že vrátili staré postavy, příjemná dávka nostalgie. Příběh kvalitně vystavěn, jsem rád, že je tam opět nějaká ženská hrdinka, vizuální efekty no comment. Co mě trochu ruší je skok v technické kvalitě mezi touto epizodou a předcházejícími, ale s tím nikdo nic nenadělá. Epizody IV až VI prostě vznikly už dávno, škoda, a je to trochu znát. Pro zajímavost přidávám skvělé dabingové obsazení: V českém znění: Jiří Štěpnička - Harrison Ford (Han Solo), Milena Steinmasslová - Carrie Fisher (Leia Organa), Štěpán Benoni - Adam Driver (Kylo Ren), Eva Josefíková - Daisy Ridley (Rey), Filip Tomsa - John Boyega (Finn), Filip Blažek - Oscar Isaac (Poe Dameron), Tereza Bebarová - Lupita Nyong'o (Maz Kanata), Jan Šťastný - Andy Serkis (Nejvyšší vůdce Snoke), Radek Valenta - Domhnall Gleeson (Generál Hux), Jaroslav Plesl - Anthony Daniels (C-3PO), Stanislava Jachnická - Gwendoline Christie (Kapitánka Phasma), Petr Pelzer - Max von Sydow (Lor San Tekka), Matylda Bartůňková - Cailey Fleming (Malá Rey), Otakar Brousek ml. - Tim Rose (Admirál Ackbar), Zdeněk Dolanský - Andrew Jack (Major Ematt), Lukáš Jurek - Greg Grunberg (Snap Wexley), David Matásek - Brian Vernel (Bala-Tik), Václav Rašilov - Ken Leung (Admirál Statura), Miloš Vávra - Simon Pegg (Unkar Plutt), Bohuslav Kalva - Frank Oz (Yoda), Tomáš Borůvka, Helena Dytrtová, Pavlína Dytrtová, Petr Gelnar, Michal Gulyáš, Jakub Hejdánek, Marek Hrazdil, Ivo Hrbáč, Irena Hrubá, Martin Janouš, Tomáš Karger, Lucie Kožinová Žďánská, Ludvík Král, Jiří Krejčí, Klára Kuklová, Stanislav Lehký, Daniel Margolius, Luděk Nešleha, Ivo Novák, Jiří Ployhar, Otto Rošetzký, Svatopluk Schuller, Martina Šťastná, Zdeněk Vencl, David Voráček, Vladimír Žďánský Překlad: František Fuka Zvuk a střih zvuku: Guillermo Teillier Asistent režie: Marek Hrazdil Produkce: Majda Holubcová, Kateřina Jindrová Zítková, Adéla Bláhová Dialogy a režie: Vladimír Žďánský Creative Supervisor: Magdalena Dziemidowicz Výsledný mix: Shepperton International Producent české verze: Disney Character Voices International, Inc. České znění vyrobilo Studio Virtual® v roce 2015 ()

Kresloun

Těšil jsem se, ale jsem zklamán. o čem to kurva jako bylo. Spousta skečů jakoby úplně o ničem, spousta zbytečných scén, nápady o ničem ( spíš jeden velkej "kopirajt") efekt good, ale to je žalostně málo. Z nostalgie, za efekty a za smrt Hana Sola (to bylo pro mě překvápko, škoda ho) dávam 3 hvězdy, a to dávám víc než bych měl. Pro mě zklámání :-( a to jsem fanda ()

Pimburger

Uznávám, že na dvě hvězdy to není a rovněž to, že jsem fanouškem úplně jiné hvězdy než té válečné, ale i tak mám úctu k původní trilogii a neúctu k přepáleným hodnocením na CSFD. Tenhle film byl, asi v domnění, že mladší generace nekouká na nic staršího než na to, co bylo před pěti minutama sdíleno na fejsbůku, totální vykrádačka původní série. Efekty jsou samozřejmě úplně někde jinde a je to paráda se na to koukat, ale celej film jsem měl pocit, že už jsem tu scénu někde viděl (a já jí opravdu viděl). Celý tenhle nový hvězdný boj mi přijde jako hrozně nastavovaná kaše a kdyby přišli s úplně novým filmem, co by se nejmenoval Star Wars, asi by mě to i víc bavilo (a oni tolik nevydělali), ale takhle jsem se jen díval a vůbec mě to nebralo. Když pominu to, že za zkázu asi deseti planet můžou asi dohromady dva až tři lidi z jedný rodiny a to, že zatímco Luke se musel učit šermovat a levitovat pod moudrým vedením mistra Yody asi půl roku, tak dnešní generace umí všechny triky s mečem hned (asi si po cestě na planetu pustili návod na youtube),musím konstatovat, že je příběh opravdu nudný a záporáci ubozí. Ty zlý vede nějakej přerostlej šmoula a puberťák, ty hodný důchodkyně, který i po tom, co zničila republiku, impérium a prokaučovala i další možnost, jak nastolit mír v galaxii, stále říkají princezno. Jediný, co vedle skvělých efektů zůstává dobrý, je prozatimní smrt Han Sola. ()

SeeSaw

J.J. se spolu s chytrákama od Disney rozhodli, že nejlepší bude natočit nostalgickou kopii a směs prvních dílů, předhodit nám pár nových postav a míst s nejasným původem, abychom měli více otázek než odpovědí a především, aby vydělal dost peněz na důstojné rozuzlení celé téhle maškarády.//PS: Teda doufám !!!// ()

corwin78

Čekání bylo dlouhé a jak se na novém díle podepsal Mickey Mouse? Začátek nás vrhne ihned do víru dění a upřímně během první půl hodiny jsem zažil pár WTF momentů, nicméně proti E1-3 toto skutečně vypadá jako Star Wars. Ostatně dalo by se říci, že E7 je prakticky E4, jen v trochu jiném obsazení. J.J. dává filmu celkem náboj, i když často jde za fórem za každou cenu, i za poměrně trapným, ale dokázal jsem s tím žít. Na hlavního záporáka si musí každý udělat názor sám. Adam Driver u mě nejprve vzbudil sarkastický úšklebek, ale víte co, vlastně se mi ten kluk docela zamlouvá a jsem zvědavý, jak se vypracuje. Daisy Ridley jako Rey byla dobrý tah, tato kočička je velmi půvabná a snad bude umět ukázat i drápky, ze staré gardy pak musím ohodnotit hlavně výkon Marka Hamilla, co ten chlap umí v E7 zahrát, to je koncert. Nakonec to Mickey celkem zvládl a hlavně potěšilo, že logo Disney na začátku rozhodně neuvidíte. ()

PaKo1980

SUPER, tohle slovo stačí.. I když né zas super na 5* Úplně zbožňuju když někoho totálně vytrénovanýho, seřeže někdo kdo ještě neměl v ruce ani klacek.. tak za to ta 1* mínus.. Pak taky ten zážitek z kina na Flóře kde se 30 min před koncem rozbilo 3D a ti blbci to bez toho nechali dojet prakticky až na konec, aby to vzápětí přetočili a pustili bez zvuku, aby to vzápětí přetočili a pustili už konečně normálně.. takze moje stopáž byla tak 176 min.. ()

Oxytocin

Taky patřím mezi ty, kdo se těšili a nemohli skoro dospat, až opětovně zazní úvodní melodie a naběhnou žluté titulky. To, co se mi však dostalo pod nos je pouze remakem klasického čtvrtého dílu ... Holka je skoro podobná postavě Luka, písečná planeta je jako Tatooine, zápletka je jako ve čtyřce s hledáním robota a plánu, robůtek je podobný osudu R2, scéna se vstupem do baru je jako když Luke a Kenobi si chtěli najmout letce Hana ... styďte se. HANBA. ()

jakubzeman78

Inu, šel jsem do tohoto filmu s bezmezným očekáváním. Jsem nezlomný fanoušek původní trilogie, a přes všechny jejich chyby se rád podívám i na prequely. Původní trilogie je ovšem natolik nasycena ikonickými momenty, které jsme si všichni přehrávali jako malí dokola, zapomatovatelnými postavami a nezapomenutelnou mytologií, že by se tomu jen těžko mohlo něco vyrovnat. Abrams tedy vymyslel zdánlivě bezchybný plán. Vezme všechny tyto momenty a postavy, dá jim nový kabát nebo je aktualizuje a máme tady něco obdobně skvělého? Ano a ne. Pro každého fanouška Star Wars to může být jak vysvobozením z prequelového pekla tak kopírovací propadák. Nicméně patřím, stejně jako většina fanoušků, k té skupině která jásala nad pohybujícím se žlutým textem, zmínkami legendárních postav a všemi těmi narážkami. Je to úžasný film s neuvěřitelně propracovanou kinematografií a několika zajímavými nápady, jen mu možná škodí přílišné odkazy na minulost ságy. ()

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý