Attonitas

Horor / Thriller

Slovensko, 2012, 94 min

Jaroslav Mottl

Jaroslav Mottl

Od úvodu je poznať, že sa nejedná o film vysoko profesionálny, ale keďže na Slovensku sa len zriedka natočí celovečerný film, tak som pri hodnotení pridal jednu hviezdičku.(27.10.2016)

Horor natočený na mojom sídlisku bol pre mňa povinnosťou a nakoniec to ani nedopadlo tak zle ako som čakala. Herci sympatickí a vcelku presvedčiví, pointa predvídateľná, no cení sa aj snaha o originalitu.... Pre mňa podstatne lepšie ako jeho slovenský predchodca Zlo. Dávam s kľudným svedomím 3* aj za originálnu opekačku "špekáčika" :).(2.11.2014)

Ono se to po většinu času jeví jako tuctový FF horor s mládežníkama, kteří v opuštěném stavení blbnou s kamerou, až někoho či něco naserou a někdo nebo něco jim jejich skotačení začne pekelně znepříjemňovat. Sice to je slušně nasnímané, ale jinak nic, co by mě vystřelilo z ponožek. Kor když mám k FF negativní postoj. Navíc to na mě bylo občas strašně hysterické a to ječení ve slovenštině bylo mnohonásobně protivnější, než jekot anglický. Jenže pak přišli pointa a závěr a já si musel říct "Ty vole, tohle bylo fakt dobrý!" 75%(23.4.2015)

veru skoro tak dobré ako paranormal activity, dych berúci scenár, plný úžasných zvratov, strašidelných momentov,... nuž amatérsky výplach ako hrom(28.4.2015)

• eraserhead666

Jestli jsem tu sotva před chvilkou vychválil jiný slovenský found footage ZLO, tak k Attonitas mám pouze toto: Mottl zkoncentroval z found footage všechno zlé a špatné a udělal z toho film. Trpěl jsem více, než jakákoliv postava tohoto filmu. Viděno na BXM 2014.(18.11.2014)

• - Snímka Attonitas sa nakrúcala dvanásť dní v lete 2011, osem až dvanásť hodín denne a v opustenom kaštieli na sídlisku Radvaň v Banskej Bystrici, ktorý si tvorcovia prenajali za dvetisíc eur. Celý film bol stopercentne financovaný zo súkromných zdrojov. (Sufferer)

• - Ve scéně, kdy Elena (Petra Blesáková) řečená Nina ve 36. minutě přikládá na ohniště velká polena, zůstanou na kupě asi tři kousky polen. Když pak za malou chvilku prochází kolem Petr (Peter Brajerčík), je u ohniště celá kupa polen. (Terva)

• - Režisér Jaroslav Mottl a Gabriela Marcinková či Peter Brajerčík spolupracovali už v seriáli Horúca krv (2012), no vtedy ešte ako hereckí kolegovia. (Johnny.ARN)