Miluj ma alebo odíď

(festivalový název)
  • Slovensko Miluj ma alebo odíď (více)

Matka a dospievajúca dcéra v zápase o toho istého muža. Tri kamarátky v najlepšom veku sa rozhodnú osláviť na chalupe rozvod, štyridsiate narodeniny a nové sexuálne dobrodružstvo. Nepočítajú však s príchodom Zuzinej šestnásťročnej dcéry Miry, ktorá si okrem rebelantstva voči svetu konvencií prinesie aj nenávisť k matke a túžbu byť za každú cenu milovaná. (oficiální text distributora)

suuperchlap odpad!

Film, ktorý by som si ani v TV nepozrel. Vyhodených 600.000 Euro zo slovenských daní. Film bez pointy, bez poriadneho scenáru a tým pádom bez deja. Najhoršie je, že po premiére, ikeď potlesk bol fakt vlažný, sa každý tváril,že je to ok, že film sa na nič nehral. Vážení, film za moje dane by sa už konečne mohol aspoň trochu podobať na zábavu!Videl v kine premiéru! ()

Anderton

Slovenský Sex v meste všetkých generácií na dedine. A podstatne existencionálnejší a depresívnejší. SK kinematografia je začarovaný kruh. Filmy sú enormne drahé, ale stále vyzerajú ako materiál do televízie a aby sa zaplatili, museli by sme do kina ísť na každý film všetci. Na Miluj ma... nevidím žiaden dôvod ho vidieť v kine, pár záberov peknej krajiny ten dôvod nebude. A nebude to ani podľa mňa celkom slušný a relatívne uveriteľný scenár. A prečo to tak je, je otázkou na filmárov. Napriek tomuto hendikepu ma film donútil trochu popremýšľať nad Čengelovej prístupom, pretože ona vidí ako zdroj šťastia a nešťastia žien výhradne mužov, čo je dnes síce celkom konzervatívny postoj, ale stále na tom niečo bude aj v 20. vlne feminizmu. Platí to aj opačne, chlapi sú bez žien stratení ešte viac. Trochu škoda, že režisérka viac nerozvinula hru so symbolmi, myši a mačka naznačovali, že by to šlo. ()

Autogram

Veľká dámska jazda s osadenstvom cez všetky generácie nemôže priniesť nič dobré, len odhalenie všetkých svárov a skrytej nenávisti, ale snáď až tak sa dcéra s matkou nemôžu nenávidieť. Skoro po celý čas sme vo filme na jednej chate, pričom na nedostatok zábavy sa tam nedá sťážovať. Nakoniec aj môj dojem z filmu je lepší, ako som prepokladal. Lepšie tri hviezdy, a triková scéna s vlakom za päť. Tá bola ako z akčného filmu, azda nezhltla polovicu rozpočtu. –––– Som si povedala, že toto je všetko? Mňa už nič v živote nestretne? ()

Kefas21

Dokážu Slováci vôbec natočiť niečo, čo je bez vulgarizmov, plytkého príbehu, zápletky každého s každým a s nejakým zmyslom alebo myšlienkou? Dokážu vôbec natočiť niečo, čo by bolo hodné aspoň tých troch hviezd? Asi nie. Téma rodinných vzťahov a všetkého okolo toho už boli dávno vyčerpané. Po zhliadnutí tohto "diela" na domáci film do kina ešte dlho nepôjdem... ()

Luckyman

Veľmi zaujímavý film, ale miestami až priveľmi nudné a naťahované. Celkovo je to lepší priemer a niekedy sa človek aj dobre pobavil a nasmial. Je to o medziľudských vzťahoch a tie sú, ako všetci vieme, dosť komplikované a nevyhneme sa tomu ani v tomto filme. Dobre, že nebol dlhší, lebo by to pre neho dopadlo len horšie. Takto je to tak akurát a dá sa to zniesť, ale človek sa musí poriadne zamyslieť a vidieť v tom hlbšie súvislosti a hlavne čo chcel básnik povedať. ()