Proč chudoba? (TV seriál)

Why poverty ?

• Francie

Poor us - an animated history

Prečo chudoba?

Dokumentární

USA / Velká Británie / Francie / Německo, 2012, 8x52 min

Femke Wolting

Když jsem viděl jak ti špinavci lezou do popelnice a pak v obchodu osahali všechno pečivo tak se mi z toho dělalo zle. Tupost "maminek" neznala mezí. Ta s tim bordelem na ksichtě byla obzvlášť vylízaná. Z mé strany naprosto nulové sociální cítění k těmto parazitům co jen čekají s nataženou rukou. Líto mi je akorát dětí. edit: 4 Umbajz: Každej má na výběr ty špíno zasraná. A kdybys nebyl uplně tupá socka a četl jsi pořádně co píšu tak ti dojde že jsem viděl ČESKOU VERZI to jest zanech žvásty typu "konce světa kde nemaj na výběr" ty tupče. Pro mě prostě socky co si naprcaj x dětí a nechaj se živit státem jsou paraziti. Ale sorry že jsem se dotkl tématu který se tě zřejmě týká osobně :DDD(30.11.2012)

• kaposlav

Stačil mi len kúsok jedného dielu, kde spevák čo sa ponášal na Bona z kapely U2 išiel za exprezidentom USA Bushom. Pokritec si pozrel írsku bibliu od Bona a charizmaticky súcitil s chudobou a pritom na jeho predvolebnú kampaň utratili nadnárodne spoločnosti 1 000 000 000 dolárov. Prečo by dával niekto tolko peňazí na reklamu, keď sa mu z platu a výhod, ktoré ako prezident má nevráti ani 1%? Aby mohol kradnúť, klamať a robyť politiku pre oligarchiu. Týto speváci, umelci na čele s vládou USA majú chudobu u prdele ba naopak testujú na nej zrane rôzneho tipu a žijú ako egiptský bohovia na úkor chudoby. odpad! je ešte pomerne dobré hodnotenie. Toto je pokritecký grc najhrubšieho zrna.(2.12.2012)

• Mallinali

Víc, než nějaký tendenční kecy tvůrců tohoto pořadu, mi to v něm osvětlila jakási aktivistická černošská spisovatelka. Ta nadávala na Bona a Geldofa, že jejich naprosto zásadní pomoc při záchraně životů milonů lidí při etiopském hladomoru, nebo velevýznamná angažovanost při odpouštění obrovských afrických dluhů (které by ty státy nikdy nesplatily a nemohly se tak normálně rozvíjet), je zbytečná, povrchní, bere legitimitu skvělým africkým vůdcům a celkově nic neřeší. No, jestli jsou takhle vymletý i ostatní afričani, tak asi fakt ne.(10.12.2012)

Vlastně odpověď na otázku, kterou dokument ve svém názvu má, nedostanete, alespoň ne přímo, přesto se ale jedná o jeden z mnoha zajímavých pohledů na problém chudoby. Spíše však, než o popis stavu jde o dílko, které má informace v něm obsažené "vykřičet" do světa. A snad se to i povedlo.(26.7.2013)

Ukradená Afrika - 4*(4.11.2013)