Vedoucí mládeže Stuart bere několik teenagerů na víkendové táboření. Proti své vůli s nimi jede i Ashley. Její neustále špatná nálada z nechtěného výletu ale negativně působí na všechny táborníky. Proto se Stuart rozhodl podělit se s táborníky o dojemný příběh starozákonního proroka Ozeáše a jeho příklad opravdové bezpodmínečné lásky. Motivuje tento příběh táborníky, aby jejich srdce zatoužila po takové lásce? (KrestanFilms)

misterz

A to bolo čo? Vedel som do čoho idem, ale čo je moc je moc. A to proti kresťanským agitkám nič nemám, veď čo je zlé na tom pripomínať, aká dôležitá je láska a že si treba vzájomne pomáhať? No žiaľ pri tomto som mal dojem, že sú tu herci nafetovaní. Sean Astin sa musel zblázniť, alebo vziať nejaký tučný balík peňazí, inak si neviem vysvetliť ako je možné, že sa na toto dal nahovoriť. Čo sa týka obsahu, žiadna sláva. Vlastne išlo len o také posedenie pri táboráku a predčítanie z Biblie, pričom to, čo by ma aj možno zaujímalo tu nebolo vôbec rozobraté (napr. osobná dráma tej dievčinky, viac o súkromí postáv...). Historická časť dejovej linky ma už bavila o trocha viac, no zase sa mi tu nepáčila výprava. Podpriemer. 40/100 ()

KrestanFilms

Biblická kniha Ozeáš převyprávěna tak, aby člověk na názorném příkladu pochopil, jak velká a bezpodmínečná je Boží láska vůči nám... TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

harfuska

Príbeh, ktorý rozpráva Stuart na tábore, je o prorokovi Ozeášovi a jeho nevernej žene Gomere. Je to pekne spracovaný príbeh a určite dojme každého kresťana. Táborová časť s mládežníkmi trošku zaostáva, ale príjemne oživuje a hlavne vysvetľuje biblické posolstvo. ()

hygienik

Celá kniha Ozeáš je symbolická a pojednáva o vzťahu Boha a vyvoleného - židovského národa. Ozeášova neverná žena sa v tom texte vyskytuje iba chvíľu. Z tej chvíle vznikol celovečerák, ktorý je pozoruhodne súdobý a pojednáva o medziľudských vzťahoch. Film je fajn, lenže si nie som istý, či je takáto historická aktualizácia správna. Pri nej totiž môže dôjsť k pomerne veľkým významovým posunom. A potom začne platiť známa veta ateistov: V biblií nájdeš všetko, čo chceš, len musíš dopredu vedieť, čo chceš nájsť. ()

Aljak

Nie som žiadny náboženský fanatik, ale toto ma naozaj oslovilo (aj keď s malými výhradami). Ale schéma príbeh v príbehu je a bola vždy pre mňa veľmi príťažlivá, takže aj v tomto prípade to bola doslova voda na mlyn. Za príbeh o Ozeášovi by som dal hoci aj 5* (len škoda, že tomu príbehu nebolo venované ešte viac času, lebo bol naozaj krásny), no ale tá táborová časť príbehu v reálnom čase bola dosť priemerná. Ale páčila sa mi tá spriaznenosť medzi oboma situáciami, ktorú chcel Stuart práve tým príbehom z Biblie priblížiť. Peniazmi možno dokážeme získať niekoho priazeň, ale Láska je nepredajná (teda nemala by byť). ()

mimozakon odpad!

ehm, každý ateista, agnostik a človek, ktorému sú náboženské veci ukradnuté, nech sa tomuto snímku zďaleka vyhne. Na druhú stranu, pre náboženských fanatikov povinná literatúra. ()

carodejb

Aj pre kresťanov je toto strata času. Tak neuveriteľne tupé dialógy a ploché charaktery som dávno nevidel. Hviezdička za Ozeášovu linku. Ale ani tá nebola nejak skvelo prevedená. ()

veronique22 odpad!

Proboha lidi, budte trochu soudny! Clovek se na podiva na hodnocen, vidi 77%, tak mrkne na film a tam tragedie na jednu hvezdu max! Odpad! ()