poster

Dějiny světa (TV seriál)

 • Česko

  Dějiny našeho světa

 • Velká Británie

  Andrew Marr's History of the World

 • Slovensko

  Dejiny sveta

Dokumentární

Velká Británie, 2012, 8x52 min

Kamera:

Neil Harvey

Hrají:

Andrew Marr

Producenti:

Robin Dashwood

Střih:

Judith Robson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ruut
  *

  Komerční, povrchní, zrůdné zjednodušující, nulová přidaná hodnota - vlastně nulová základní informační hodnota. Zaujme snad jen ty, které fascinují v dokumentech hrané scénky a nikdy nečetli nic o historii.(5.5.2015)

 • bohemia_regent
  ****

  V titulcích (jednotlivých dílů) seriálu uvedeno: režie Neil Rawles (díly 1, 2), Renny Bartlett (díly 3, 4, 5), Mark Radice (díl 4), Robin Dashwood (díly 6, 7), Guy Smith (díl 8); koprodukce Velká Británie / Jihoafrická republika / Německo.(5.12.2014)

 • Jenda
  ***

  Už záběrem popisovaného období vůči stopáži několika hodin je jasné, že si dokument nedělá ambice o nějaké vědecké zkoumání lidské historie. Podobně jako tomu bylo u Marrových dějin moderní Velké Británie, je dokument složen spíše z tu zajímavějších, tu méně zajímavých, fejetonů. Po prvním dílu, který byl dle mého názoru poměrně nezajímavý, ale pozdější díly nabraly dech a já jsem si odlehčený historický dokument užil. Řekl bych ale, že je tento seriál spíše vhodný pro lidi, kteří se o historii nikdy moc nezajímali, a teď by chtěli nějaký stručný úvod do dění.(14.4.2015)

 • haWranka
  ***

  Dva díly uběhly a já se rozhodla pro první hodnocení. Jde rozhodně o kvalitní počin (ale na to jsme si už u BBC zvykli) - obrazová stránka nádherná, sdělené informace podané stručně a jasně, výběr toho nejdůležitějšího. A co mně osobně hodně vyhovuje je ukázka toho, jak to v jednu historickou dobu vypadalo na různých místech světa. Ve škole jsme to přeci jen brali po jednotlivých říších a takhle po kupě je to lepší. Malou výtkou je občasná, no, nechci říct nudnost, ale možná nezáživnost. Nechám si ještě schůdky nahoru i dolů a uvidím, jak budu hodnotit na konci. _________ Snižuju hodnocení na 3*. Postupem času byl seriál nudnější a zmatenější, až jsem se na poslední díl ani neměla potřebu podívat. Prostě a jednoduše, kvalita pořád dost dobrá, ale existuje hodně lepších historických dokumentů.(15.7.2014)

 • Fretakata
  ****

  Parada ! Kopec veci, co som nikdy nepocula a necitala! Musim to sledovat s laptopom na kolenach a prevetravat wiki a ine zdroje .. proste: krochkam blahom !! Necakajte uplnost ... ale vytiahnute zaujimave miesta historie. Krasne spracovane. Povpletane pribehy su uzasne. Dufam, ze tvorcovia budu pokracovat a spracuju dalsie a dalsie temy. Snad uz len povzdych - snad je aspon vacsina informacii seriozna. Nastastie, ide o tak davnu historiu, ze interpretaciu udalosti - zatial a zda sa - minimalizuju.(11.1.2015)

 • - Ve čtvrtém díle si lze všimnout, že postava Leonarda da Vinciho píše pravou rukou. Skutečný da Vinci byl však levák. (VMa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace