Dějiny světa (TV seriál)

Velká Británie, 2012, 8x52 min

Neil Harvey

Andrew Marr

Robin Dashwood

Už záběrem popisovaného období vůči stopáži několika hodin je jasné, že si dokument nedělá ambice o nějaké vědecké zkoumání lidské historie. Podobně jako tomu bylo u Marrových dějin moderní Velké Británie, je dokument složen spíše z tu zajímavějších, tu méně zajímavých, fejetonů. Po prvním dílu, který byl dle mého názoru poměrně nezajímavý, ale pozdější díly nabraly dech a já jsem si odlehčený historický dokument užil. Řekl bych ale, že je tento seriál spíše vhodný pro lidi, kteří se o historii nikdy moc nezajímali, a teď by chtěli nějaký stručný úvod do dění.(14.4.2015)

• Ruut

Komerční, povrchní, zrůdné zjednodušující, nulová přidaná hodnota - vlastně nulová základní informační hodnota. Zaujme snad jen ty, které fascinují v dokumentech hrané scénky a nikdy nečetli nic o historii.(5.5.2015)

• CANNIBAL

Nevím jak tenhle mizerný a nabubřelý dokument mám vlastně hodnotit. V dokumentu se objevuje mnoho omylů, polopravd a zbytečných mýtů. Rovněž v dokumentu bylo vynecháno spoustu důležitých informací a nahrazeny zcela nepodstatnými. A na to, že to vyrobila renomovaná značka BBC je to o to ještě horší.(9.6.2016)

Dva díly uběhly a já se rozhodla pro první hodnocení. Jde rozhodně o kvalitní počin (ale na to jsme si už u BBC zvykli) - obrazová stránka nádherná, sdělené informace podané stručně a jasně, výběr toho nejdůležitějšího. A co mně osobně hodně vyhovuje je ukázka toho, jak to v jednu historickou dobu vypadalo na různých místech světa. Ve škole jsme to přeci jen brali po jednotlivých říších a takhle po kupě je to lepší. Malou výtkou je občasná, no, nechci říct nudnost, ale možná nezáživnost. Nechám si ještě schůdky nahoru i dolů a uvidím, jak budu hodnotit na konci. _________ Snižuju hodnocení na 3*. Postupem času byl seriál nudnější a zmatenější, až jsem se na poslední díl ani neměla potřebu podívat. Prostě a jednoduše, kvalita pořád dost dobrá, ale existuje hodně lepších historických dokumentů.(15.7.2014)

Parada ! Kopec veci, co som nikdy nepocula a necitala! Musim to sledovat s laptopom na kolenach a prevetravat wiki a ine zdroje .. proste: krochkam blahom !! Necakajte uplnost ... ale vytiahnute zaujimave miesta historie. Krasne spracovane. Povpletane pribehy su uzasne. Dufam, ze tvorcovia budu pokracovat a spracuju dalsie a dalsie temy. Snad uz len povzdych - snad je aspon vacsina informacii seriozna. Nastastie, ide o tak davnu historiu, ze interpretaciu udalosti - zatial a zda sa - minimalizuju.(11.1.2015)

• - Ve čtvrtém díle si lze všimnout, že postava Leonarda da Vinciho píše pravou rukou. Skutečný da Vinci byl však levák. (VMa)