poster

Veronika se rozhodla zemřít

 • USA

  Veronika Decides to Die

Drama

USA, 2009, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TheMaker
  ****

  Masturbační scéna je nádherná.(8.4.2011)

 • Pilda17
  ***

  Špatný námět, myšlenku a příběh film nemá, ale má hrozně pomalé tempo a nudné pasáže. Závěr je hodně luxusní a nečekaný. Čekal jsem ho špatný, ale překvapivě se závěr změnil... 6/10 = 60%(18.11.2010)

 • Happens
  ***

  Knihu jsem nečetl, věřím, že byla skvělá, jako všechno od Coelha, s čím jsem měl co do činění. Ale film nezaujal, nemohl jsem se ztotožnit s hlavní hrdinkou, byla čímsi protivná. Nicméně závěrečná klička doktora byla dokonalá.(21.6.2016)

 • mat.ilda
  ****

  Pesimisté nechť si prolog nechají vytesat jako epitaf dřív, než se neodvolatelně utvrdí ve své pošmourné vizi, která jim našeptává, že realita je to, za co ji považuje většina a jen oni nejsou s to ji přijmout - vypsaný možná nebude vyznívat tak beznadějně, jako hlas zjitřené duše - v opačném případě se myšlenky přemění v definitivní stav, nebo v jeho trýznivější podobu - kolikrát bude třeba ještě zemřít, abychom si zasloužili smrt? I s ní je to totiž stejné, jako se vším ostatním, až když se s ní blíže seznámíme, začneme se jí bát, stejně, jako nelze od všeho prchnout bez snahy o řešení, život se nám pak může stát soukromou Planetou opic... O smrti, smutku a ztrátě nadějí, ale i o zázracích, které pro oči nevidíme - tím vším je příběh Veroniky, která se rozhodla zemřít. V hodinu dvacet dva se přihodilo něco, oč jsem vůbec nestála a scénárista podcenil, i tak ale mohu mluvit o nevšední podívané, na které měl vedle citlivě zakomponované hudby podíl i výborný David Thewlis a především oduševnělý výkon Sarah Michelle Gellar.(4.1.2014)

 • nunka
  ***

  Film od režisérky Emily Young je nedozretá a málo nápaditá storyline o Veronike, idúca viac po povrchu ako do hĺbky, s Coelhom má rovnaký akurát tak názov a knižná dejová predloha je len orietačne zachovaná. V prvom rade som čakala nátresk emócií, úvod celkom snubne divácky nažhavil a ja som očakávala emocionálny vrchol, gro celého snímku mal byť priam magický mimozmyslový zážitok...no niečo ako emocionálny boom som nedostala ani v najdôležitejšej časti - "prerode" Veroniky, zlomu v myslení, cítení, náhľadu na život...scéna pri klavíri bola "decentná", cudná a zahraná nie prežitá, čím nevydolovala zo mňa ani jednu emóciu...Režisérka tak stvorila priemerne seriózne hollywoodske drama.(19.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace