Veronika se rozhodla zemřít

Veronika Decides to Die

USA, 2009, 99 min

• Davies182

Neznalci předlohy neřekne téměř vůbec nic - filmová Veronika je sondou do života nudného blázince. Sarah ujde.(4.12.2012)

Originální námět o tom, že nejlépe lze v člověku probudit chuť k životu tím, že ho mu ho někdo začne upírat. Skvělý začátek a první polovina. Pak začíná být trochu příliš průhledné, kam příběh směřuje, což vyprávění malinko podtrhává nohy. Naprosto bezchybný je zde David Thewlis.(2.11.2012)

Knižní předlohu jsem nečetla, ale přečtu si ji! Film dle mého gusta přesně tak, jak má být. Raketa mířená přesně do mého srdce - dle námětu. Osudy lidí mi nejsou lhostejné ani v reálném životě, ani v tom filmovém... ale "bohužel" v tom filmovém mě pohlcují více a vidím je častěji, nebo "bohudík"? Avšak s tímhle snímkem jsem měla problém... působil na mě totiž poněkud ploše, prázdně. Sarah mi v úvodu filmu, dokud se neocitla na psychiatrické klinice, připadala velmi přirozená, líbila se mi jak se do filmu dostala a vlastně se mi líbila po celou jeho stopáž, jenže jakoby mi tam chvílemi prostě vadila, jako bych chtěla vidět něco jiného, jiné gesto nebo pohyb... Stejně tak ostatní postavy, ač na první pohled na mě působily velmi přirozeně, když jsem se do nich položila, vadily mi... Uvidíme na druhé shlédnutí, které nebudu příliš odkládat.(16.12.2009)

• Pepinec

Že se Verča rozhodla zemřít jí neberu, každýho věc. Ale že jsem kvůli tomu nudou málem pošel do věčných lovišť i já, to ti děvenko jen tak nezapomenu.(18.6.2015)

• Roman.Ticka

Nemám ráda, když mě někdo nedobrovolně znásilňuje, ještě navíc skrze média. Prvoplánový útok na city diváka, přímo citové vydírání, se táhlo celým dějem jak nepříjemný zápach. Ono na demonstrativní sebevraždě není nic příjemného, u mladých nevyzrálých jedinců obzvlášť. Takže k ději nemám nic víc pozitivního co dodat a jedinou minihvězdu si zaslouží nekonvenční a troufám si říct 100% metody zainteresovaného pana medika. Vřele doporučuju zařadit mezi oficiální léčebné metody v každé psychiatrii, jsou účinné na 1000%, protože strach na žebříčku emocí pořád vede!(12.11.2012)

• - Aidan Quinn a Bridget Fonda byli zvažováni do role Mari a Dr. Blakea (v knize dr. Igor). (becki_tu)

• - Na motivy knižní předlohy "Veronika se rozhodla zemřít" od Paula Coelha se inspirovala i kapela Saturnus a albem z roku 2006 "Veronika Decides to Die". (Seabeast)

• - Veronika Deklava (Sarah Michelle Gellar) nosí hodinky značky Seiko. (dyfur)