Veronika se rozhodla zemřít

Veronika Decides to Die

USA, 2009, 99 min

• ninon

Věčný problém předloh, jejich adaptací a následného hodnocení. Knižní předloha se mě určitým způsobem dotkla (i když teď už to vidím s odstupem taky trochu střízlivěji, vlastně celé Coelhovo dílo), tak mi nedalo se nepodívat na americkou adaptaci....kde z knihovnice udělali úspěšnou účetní? Ale tak prosím. Hlavní hrdinka si pustí k sebevraždě RH? Ale tak prosím, koho by to nenapadlo, že. Jenže s přibývajícím počtem minut se čím dál tím víc zdálo, že celý film jen hezkou skořápkou bez obsahu. Jakoby scénárista přečetl předlohu, vytáhl kostru, celou ji zahodil a ze zbytku udělal scénář pro tenhle film. Herecké výkony radši nehodnotím, jejich výběr mi nepřijde nejšťastnější, ale možná je to jen síla zvyku, že, Buffy.(12.1.2010)

Originální námět o tom, že nejlépe lze v člověku probudit chuť k životu tím, že ho mu ho někdo začne upírat. Skvělý začátek a první polovina. Pak začíná být trochu příliš průhledné, kam příběh směřuje, což vyprávění malinko podtrhává nohy. Naprosto bezchybný je zde David Thewlis.(2.11.2012)

• Radko

Autor románovej predlohy Paolo Coehlo je instantný katolícky kazateľ, plný ľahko uchopiteľných životných právd a hlbokých zamyslení, schopných čitateľom vsugerovať zmenenie dráhy ich osudov. Veronika sa rozhodla zomrieť je len variáciou jeho najznámejšieho románu Alchymista a film je namiešaný presne z tých istých prímesí ako jeho knihy: emocionálne zdrvujúci, nádejeplný, dávajúci druhú šancu, lásku a tak. Nepochybne to mnohým pomôže, no mne takéto vydestilované a presne na mieru pripravené príbehy skôr ako citovo-myšlienkové dobrodružstvo s posolstvom pripadajú ako dokonale zabalený sériový výrobok podpriemernej úrovne. Mechanizovaný emocionálny grc, snažiaci sa ľudí presvedčiť o univerzálnej pravde života.(26.7.2013)

Povedené, zajimavé drama které mnohé donutí se zamyslet na životem, který je přece tak krásný, ale uvědomíte si to většinou pozdě.(16.1.2010)

• Richie666

Předvídatelný, strašně klišoidní příběh i se všemi postavami, ubohé herecké kreace a asi nejtrapnější soulož (nebo co to bylo), jakou jsem kdy viděl. Předlohu neznám a zhnusilo mě to stejně. Veronika se rozhodla mě nasrat.(10.3.2010)

• - Veronika Deklava (Sarah Michelle Gellar) nosí hodinky značky Seiko. (dyfur)

• - Na motivy knižní předlohy "Veronika se rozhodla zemřít" od Paula Coelha se inspirovala i kapela Saturnus a albem z roku 2006 "Veronika Decides to Die". (Seabeast)

• - Scénář napsal Robert Hanley. (AngelusCZ)