Čti mi ze rtů

Čitaj mi z pier

Read My Lips

Krimi / Drama

Francie, 2001, 115 min

Skvelý film kde príbeh netvoria udalosti samotné, ako skôr hravý spôsb a nápady ktoré tieto udalosti vytvárajú. To platí aj pre postavy - nejde o ich hĺbkovú charakterizáciu, ale znova o ich zaujímavé a nejednoznačné vlastnosti, vďaka čomu sa ocitajú v neobvyklých situáciach. Originálne, skvelo zahraté a zábavné.(14.9.2011)

Tem film mě prostě nezačal zajímat. Těžko se mi říká, co je na něm špatně. Sice se mi vizuálně nelíbil, ale to neberu jako chybu, spíš věc vkusu nebo i nálady. Asi na něm není špatně nic, jen mě hezky postaru nebavil. Postavy mě nezajímaly, odhadnutelný děj nestrhnul. Svou roli v tom asi hraje moje celková nedůvěra v současný francouzský film - překonat ji dá asi víc práce.(15.9.2013)

Taťka by měl z Jacquese radost, byl na něj hrd a pyšen. Tenhle film má od začátku do konce úžasné napětí, včetně toho sexuálního. A všeho je s mírou a citem. Romance, kriminálka a drama jak za starých dobrých časů.(4.12.2012)

Chémia postáv funguje, Cassel opäť famózny, dejová linka pomerne zaujímava, ale.. predsa tomu niečo chýbalo. Akosi vo mne snímok nedokázal zanechať aspoň malý kúsok emócií. Mierne sklamanie, ale za jedno premietanie neľutujem. [MFF Cinematik 2011, PN](13.9.2011)

Taký obyčajný, ale pritom zvláštny film ... aj ma bavil, aj nebavil ... Vincent a Emmanuelle výborne vybratí.(31.10.2013)