poster

Návrat idiota

 • Německo

  Rückkehr des Idioten, Die

  (Německo)
 • anglický

  Idiot Returns, The

Romantický / Komedie / Drama

Česko / Německo, 1999, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  ****

  Od tohoto filmu Saši Gedeona jsem čekal nějaký děj. V podstatě jsem byl zklamán, ale to je tak všechno. Ostatní dopadlo podle mne na výbornou. Od hereckých výkonů až k režii. Někdy si říkám, zda ten František neměl spíše štěstí, že nic pořádného nezažil a má jen první dojmy :-)(25.10.2004)

 • Phobia
  ***

  Sorry, Lišku ani Vilhelmovou prostě nemusím, stejně jako tenhle typ tragické komedie... Třeba časem změním vkus i názor. 55%(9.4.2009)

 • Chermy
  ****

  Přišlo mi to spíš jako povídka, než celovečerní film.....(21.5.2008)

 • Gemini
  ***

  Stylizace některých záběrů (např. vláček, domeček s panenkami) budí dojem, že sám režisér je tak trochu blázen. A pokud ne on, tak Pavel Liška. Jak jinak by dokázali tak skvěle ztvárnit Františkovy vize? Nebo jeho promluvy...připomínají mi Dostojevského, ale je v nich něco víc. Návrat Idiota je o tom, že každý se občas chováme jako blázen, obzvlášť když jde o naše srdce (a tím nemyslím chlopně a ty věci okolo). Ne náhodou pak v těch "našich" spletitých milostných životních situacích působí nejnormálněji ten "idiot", který si ničím podobným nikdy neprošel. V náladě, kdy přijdete na to, že se opravdu pod vlivem lásky chováte jako magor, vás film hodně vtáhne. Jenže i tak budete kdesi mimo pohodu a after all je to jen trochu moc intelektuální nuda. 60%(3.4.2005)

 • Chrustyn
  ****

  Film, který stojí na famózním výkonu Pavla Lišky.(28.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace