Návrat idiota

(Německo)

Idiot Returns, The

Romantický / Komedie / Drama

Česko / Německo, 1999, 100 min

Takový trochu absurdní drama, když jsem si to pouštěl tak jsem nevěděl o čem to je a na takovej film se musím připravit.(16.11.2005)

Výborný kousek .. výborný Pavel ..(22.5.2008)

Stylizace některých záběrů (např. vláček, domeček s panenkami) budí dojem, že sám režisér je tak trochu blázen. A pokud ne on, tak Pavel Liška. Jak jinak by dokázali tak skvěle ztvárnit Františkovy vize? Nebo jeho promluvy...připomínají mi Dostojevského, ale je v nich něco víc. Návrat Idiota je o tom, že každý se občas chováme jako blázen, obzvlášť když jde o naše srdce (a tím nemyslím chlopně a ty věci okolo). Ne náhodou pak v těch "našich" spletitých milostných životních situacích působí nejnormálněji ten "idiot", který si ničím podobným nikdy neprošel. V náladě, kdy přijdete na to, že se opravdu pod vlivem lásky chováte jako magor, vás film hodně vtáhne. Jenže i tak budete kdesi mimo pohodu a after all je to jen trochu moc intelektuální nuda. 60%(3.4.2005)

Český Lev 5 : Nejlepší film, Režie, Herečka VR - Anna Geislerová, Hudba, Scénář + 6 nominací: Herec HR - Pavel Liška, Herečka HR - Tatiana Vilhelmová, Herec VR - Jiří Langmajer, Kamera, Střih, Zvuk(3.9.2004)

..."Zeptám se jinak, Františku. Kolik jsi v životě měl piv? Stačí přibližně." - "No žádný, zatím žádný." - "Nemusíš přesně." - "Přibližně žádný." - "Ani s Olinou?" :-D(11.9.2005)

• - Točilo se v Poličce a Trutnově. (M.B)

• - Na začátku filmu vlak přijíždí na první nástupiště brněnského nádraží. Potom však František sestupuje do podchodu z třetího nástupiště. [Zdroj: http://www.filmovamista.cz/865-Navrat-idiota] (fctp)

• - První slovo ve filmu padne až po osmi minutách. (hendrich6)