poster

Pandy (studentský film)

 • anglický

  Pandas

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie

Slovensko / Česko, 2012, 11 min

Režie:

Matúš Vizár

Scénář:

Matúš Vizár

Hudba:

Ink Midget
(další profese)
 • Madsbender
  *****

  Agresívna protovízia evolúcie konzumu, ktorá sa vysmieva agitujúcim aktivistom a hnutiam, snažiacim sa o spásu uprostred modernej "civilizácie". Vizárov úchvatný audiovizuálny počin-kríženec zatienil nasledujúcu projekciu Fair Play niekoľkonásobne. 90% P.S.: Tunajšie hodnotenie ma milo prekvapilo.(27.8.2014)

 • Jirka_Šč
  **

  Ubírám jednu hvězdičku, protože mi nesedí logika, na které tvůrci stavěli - že co lidé dělají, musí být nesprávné. Návštěvníci zoo nemusí být zblbnutý dav. Zvířata v zoo nemusí být chudáci. Připadne mi, jako by tvůrci filmu byli fascinováni sebemrskačstvím. ■ P.S. Jako alegorie ok, ale evolučního hlediska nemá logiku, aby se živočichu bez ocasu vytvořil ocas jako má potkan. Takový ocas musí na něco sloužit. Může být chápavý, může se jím udržovat rovnováha, může upadnout v případě hrozícího nebezpečí. Nicméně návrat k něčemu, co bylo v průběhu vývoje ztraceno, je vždy velký problém (až nemožné). Než se toho dosáhne, je třeba mnoho mezistupňů a všechny musí být pro nositele výhodné.(1.1.2016)

 • Tom_Lachtan
  *****

  Za odkaz zaprodám duši EDIT 16. 3. 2014: Duše úspěšně zaprodána, novým vlastníkem je DaviD3141! Pandy... Kašlete na pandy, tady vystupuje i lachtan (byť cvičený)! A ani oploutvené vzezření všehomíra není jediná zábavná věc, těch je v pandách narváno neskutečné množství, mnohokrát jsem se totiž dost upřímně zasmál, některé vizuální vtípky mi totiž neskutečně sedli do noty (osvalený delfín atd.). Jasně, není to bez chyby, ukazatel energie mi přišel zbytečně doslovný a otravný a animace samotná je trochu moc klasická a postrádal jsem tam nějakou originalitu, kterou by se vyjadřoval jen styl autorův, ale... Na to kašle pes.(27.11.2013)

 • iamek
  *****

  [48. MFF KV 2013](10.7.2013)

 • Radko
  ***

  Snaha narvať tam toho veľmi veľa vytvorila taký animovaný eintopf. Prvoplánové žarty sa striedajú s tými lepšími, angličtina (?) s Margencanmi, kritika radikálnych zvieracích aktivistov s konzumerizmom, aby vyústila do posolstva o nelichotivom dôsledku evolúcie človeka. Hudba Adama Mateja (Ink Midgeta) aj odkaz na Dalího a Buňuelov Zlatý vek v podobe horiacej žirafy potešili.(12.11.2013)

 • - Autor Matúš Vizár týmto dielom obhajoval svoju bakalársku prácu. Film nemal úplne dokončený a takmer nespravil štátnu skúšku. (vander19)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace