Pandy (studentský film)

Slovensko / Česko, 2012, 11 min

Matúš Vizár

Matúš Vizár

Ink Midget

Na Pandách jsem byl v kině v rámci Brněnského Feinkostu a mohu potvrdit, že má svoje kvality. Možná někdy příliš drsné, avšak i přesto zábavné a s dobrou pointou.(15.11.2013)

Za odkaz zaprodám duši EDIT 16. 3. 2014: Duše úspěšně zaprodána, novým vlastníkem je DaviD3141! Pandy... Kašlete na pandy, tady vystupuje i lachtan (byť cvičený)! A ani oploutvené vzezření všehomíra není jediná zábavná věc, těch je v pandách narváno neskutečné množství, mnohokrát jsem se totiž dost upřímně zasmál, některé vizuální vtípky mi totiž neskutečně sedli do noty (osvalený delfín atd.). Jasně, není to bez chyby, ukazatel energie mi přišel zbytečně doslovný a otravný a animace samotná je trochu moc klasická a postrádal jsem tam nějakou originalitu, kterou by se vyjadřoval jen styl autorův, ale... Na to kašle pes.(27.11.2013)

• hollci

Slnko v sieti 2014 - 1 nominácia: Najlepší animovaný film(29.8.2014)

Snaha narvať tam toho veľmi veľa vytvorila taký animovaný eintopf. Prvoplánové žarty sa striedajú s tými lepšími, angličtina (?) s Margencanmi, kritika radikálnych zvieracích aktivistov s konzumerizmom, aby vyústila do posolstva o nelichotivom dôsledku evolúcie človeka. Hudba Adama Mateja (Ink Midgeta) aj odkaz na Dalího a Buňuelov Zlatý vek v podobe horiacej žirafy potešili.(12.11.2013)

Jednoznačně nejlepší studentský film, jaký jsem kdy viděl. Animace je vedena v lehce agresivním (průbojném) duchu, téma má šťávu a díky citátu Darwina vybídne i k menšímu zamyšlení. Snímeček působí ostře a neotřele, oplývá několika originálními nápady a nefalšovaně vtipnými momenty... 9/10(5.7.2013)