poster

Alice ve městech

 • Západní Německo

  Alice in den Städten

 • slovenský

  Alica v mestách

 • anglický

  Alice in the Cities

Drama / Psychologický / Road movie

Západní Německo, 1974, 110 min

Režie:

Wim Wenders

Scénář:

Wim Wenders

Kamera:

Robby Müller
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jondzavid
  ****

  Wenders bol vždy o atmosfére a tentokrát vsadil na roadmovie, ktorá v jeho poňatí vyznieva ako osobitý film s príbehom, ktorý by sa mnohým iným utopil v klišé a sentimente, pokým tu zostane "len" krásnym vzťahom dvoch životom opustených existencií.(22.8.2005)

 • Kass
  ****

  Krásný film. Z počátku jsem se sice trochu lekl, protože sledování osudu odtažitého německého fotografa v anonymitě velkého světa nevěštilo nic zajímavého, ale s příchodem dětsky bezprostřední Alice vše dostalo nové a podmanivé kontury... a člověk tomu jejich netradičnímu vztahu pomalu a nenásilně propadal stále víc, až byl jeho součástí. A/nebo mám prostě rád roadmovie... zvláště s tak poetickou atmosférou jakou umí stvořit W. Wenders.(8.5.2009)

 • Jellini
  *****

  Road-Movie. Pohyb. Amerika - Evropa. ... Nejde o to film pochopit. Důležitý je pocit z filmu.(5.4.2011)

 • gogo76
  ***

  Dosť to trvá, kým film zaujme. Hlavne prvá tretina je skôr umelecká, veľa sa toho nenarozpráva a až stretnutie s Alice a jej mamou na letisku konečne nakopne nejaký dej. Hlavný hrdina toho s Alice veľa nacestuje napriek tomu, že pred každou jazdou a návštevou reštaurácie nezabudne zahlásiť, že už nemá takmer žiadne peniaze. Čiernobiela road movie ponúka hlavne to, čo zdobí tento žáner a naozaj sa stále niekam cestuje. Problém je v tom, že režisér trochu neodhadol stopáž. Skrátiť to o 20- 30 minút, pridať trocha humoru a dal by som štyri. Takto iba priemer. 60%.(19.3.2012)

 • Vančura
  *****

  Dílem náhody jsem tuto první část volné Wendersovy road-movie trilogie viděl až nakonec, poté, co jsem zbylé dva filmy CHYBNÝ POHYB a V BĚHU ČASU už viděl v minulosti. Z velké části jsem tak k tomuto filmu přistupoval s jistým pocitem důvěrné povědomosti - Rüdigera Voglera jsem si již stačil oblíbit v uvedených filmech, a byl to tak pro mě skoro starý známý. Je to takový sympatický přemýšlivý flegmouš, moc toho nenamluví, není vyloženě hezký ani ošklivý, a má v sobě prostě něco, kvůli čemu mě na něj baví koukat a co ve mně evokuje dobrou náladu a pocit, že život je báječný, elektrizující a bezstarostný. Jeho toulky po světě, po boku s doprovodem 9 letého nevinného andílka, v sobě mají něco očišťujícího a hluboce symbolického. Sledovat tento krásný film se pro mě rovnalo údivu z toho, s jakým málem lze dosáhnout takového účinku. Film je to málomluvný, černobílý, jednoduchoučký děj je prostý všeho dramatického napětí i jakýchkoli elementů vystavěných na efekt, a přece si dokázal získat mou pozornost neuvěřitelným způsobem, kdy jsem doslova okouzlen sledoval každý záběr a smál se replikám toho blonďatého zlatíčka - teď a tady jsem v pokušení napsat, že na světě není nic roztomilejšího, než malá blonďatá holčička, která mluví německy (och, tento film mi vrátil mou afinitu k němčině, kterou jsem na čas ztratil). Jsem rovněž v pokušení si přiznat, že toto je nejen nejhezčí film, jaký jsem zatím od Wenderse viděl, ale že je dost možná i lepší než Bessonův LEON, který léta zbožňují a uctívám jako jeden ze svých nejmilejších filmů vůbec. Marná sláva, tento film mě tak okouzlil, že se mi pravděpodobně stejně nikdy nepodaří nějak slovy předat svou radost z něj dál - za mě je i 5 hvězd málo.(9.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace