poster

Buena Vista Social Club

 • Německo

  Buena Vista Social Club

 • Francie

  Buena Vista Social Club

 • Slovensko

  Buena Vista Social Club

Dokumentární / Hudební

Německo / USA / Velká Británie / Francie, 1999, 105 min

Režie:

Wim Wenders

Kamera:

Jörg Widmer
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skip
  ***

  Tento dost vychvalovaný film, mě nijak zvlášť nezaujal.(20.8.2005)

 • Le_Chuck
  ***

  Tento dokument sa Vám bude tak páčiť ako veľmi inklinujete k hudbe zoskupenia Buena Vista a vôbec exotickému kubánskemu folklóru. Jednoznažne najzaujímavejšie (pre európana) je pohlaď na komunistickú Kubu cez optiku sociálnej vrstvy, z ktorej vzišla tálo legenda (chvalabohu bez propagandy, je to v prvom rade film o hudbe). A aj keď toto nieje zrovna môj štýl, ku koncu filmu som sa načapal, ako si podvedome vyklepávam do rytmu. Veľmi podmanivo podané. A môj favorit ? Jednodznačne Barbarito.(25.6.2006)

 • igi B.
  *****

  Skvělý dokument o odcházejícím světě legend kubánské hudby v čele s dnes již zesnulým Ibrahimem Ferrerem, který zemřel loni v srpnu ve věku 78 let. Díky tomuto nadmíru záslužnému, doslova objevitelském počinu pánů Coodera a Wenderse jsme mohli téměř na poslední chvíli nahlédnout do osudů a hudby téměř zapomenutých >soneros< , typických kubánských muzikantů, dnes na sklonku života živořících v jednom z posledních komunistických >rájů< na světě... Stejně vynikající je i samotný soudtrack. Neučesaně autentická a upřímná hudba s (-: banálními :-) texty ze života, která zasáhne i okoralá blahobytná evropská a americká srdce... - - - P.S. A nakonec je vlastně i jedno, kdeže vlastně stával ten starý dobrý společenský klub... :-)(19.2.2006)

 • Jordan
  *****

  Vynikajúci dokument. Zručný a kvalitný filmár ako Wim Wenders z TAKEJTO témy nemohol skrátka urobiť nič zlé, žiaden krok vedľa, a presnte tak: vznikol už teraz kultový a legendárny dokument, hovoriaci o ešte kultovejších a legendárnejších ľuďoch a ICH HUDBE. Tí páni sú neuveriteľní. Radosť pozerať a počúvať a otvoriť oči, uši, srdce . . .(20.8.2005)

 • Pohrobek
  ****

  Koho by nechali v klidu tihleti vitální staříci - i s devíti křížky na krku - kteří nejen své muzice rozumí stejně jako vlastní zemi. Atmosféra zlatého věku Kuby z přelomu minulého století z dokumentu přímo vyzařuje a pánové jako Ferrer či Gonzales si zaslouží úctu všech milovníků jakékoli - ale především dobré - hudby.(20.8.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace