poster

Mrtvá jáma

 • USA

  Dead Pit, The

Horor

USA, 1989, 95 min

Režie:

Brett Leonard

Kamera:

Marty Collins

Hudba:

Dan Wyman

Producenti:

Gimel Everett

Střih:

Gimel Everett
(další profese)
 • korbitch22
  ***

  Legendární béčko, jeden z úplně prvních filmů, který jsem viděl.Koukal jsem se na to asi před 3 rokama a vim, že už to nebylo vono, ale na začátku 90. let ještě v první třídě se u toho pod peřinou sralo dokonale, kompromisních a nostalgických 65% ;)(3.2.2013)

 • bassator
  **

  Jeden z nejlepších béčkových hororů co jsem za poslední roky viděl :D - 13. 1. 2011 - 40%(27.5.2011)

 • blackrain
  ***

  Při první scéně mi naskočila husí kůže, mohl za to šílený řev jednoho pacienta. Tak to zůstalo téměř po celou dobu filmu. Co dál k to mu říct? Snad jediné, je to typický hororový osmdesátkový počin, béčko jako vyšité.(16.6.2010)

 • choze
  ***

  To takhle v druhé půlce 90. let člověk zasedl v pátek večer k bedně, prokousal se Tabu a nechal se polechat na dobrou noc od Playboye a pak, když už usínal ve stoje a neviděl na oči, konečně začal novácký páteční (vlastně sobotní) popůlnoční horor. Většinou šlo o nekoukatelné shity (GHOULIES IV, BORROWER), ale občas na vás vyskočil nějaký šťavnatý kousek jako LAMPA nebo právě MRTVÁ JÁMA. JÁMA je poněkud netradiční zombiárna od režiséra TRÁVNÍKÁŘE, která hraje modrými, zelenými a růžovými barvičkami jak Schumacherovi Batmani a kde se nešetří krví ani mozky a nechybí ani pohledná slečna, co ukáže kozy a krásně béčkové finále s odpálením vodojemu plným svěcené vody zlikvidující zombie. Pomocí skvělé kamery s různými obraz deformujícími předsádkami a křivými úhly dosáhl Leonard správně groteskní atmosféry blázince a výsledkem je béčkový horor, na který se dobře kouká i po letech.(17.6.2005)

 • jonyyy
  *

  20%(18.11.2008)

 • - Film byl natáčen v Agnew State Hospital v Kalifornii. Křídlo, kde se nejvíce natáčelo, bylo do té doby již po několik let opuštěné a bez elektřiny. (Eluin)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace