Mrtvá jáma

Marty Collins

Dan Wyman

Gimel Everett

Gimel Everett

Legendární béčko, jeden z úplně prvních filmů, který jsem viděl.Koukal jsem se na to asi před 3 rokama a vim, že už to nebylo vono, ale na začátku 90. let ještě v první třídě se u toho pod peřinou sralo dokonale, kompromisních a nostalgických 65% ;)(3.2.2013)

Film má celkem hutnou atmosféru, sympatickou hlavní hrdinku. Čekal sem hordu utrhaných končetin, střev atd.. Nic z toho sem nedostal, né v takové míře jak bych si představoval. Já osobně si mýslím, že by si tento starý horor zasloužil kvalitní remake.(6.10.2009)

• juta

Takový typický horor z tohoto období. V dnešní době moc úspěchů už nesklidí a hlavní hrdinka filmu také moc nepomáhá, ještě že tu byli alespoň ti zombíci ke konci.(28.10.2014)

• petero

Začiatok navodí tú správna atmošku drsného hororu 80tych rokov, blázninec, šialený doktor, pokusy, doktor dostáva guľku do čela ... o 20 rokov neskôr ... opäť ten istý blázninec, strelec je šéfom, história zabudnutá, prichádza nová pacientka ktorá sa dosť často promenáduje po tmavej chodbe v spodnom prádielku, zemetrasenie, zjavuje sa šialený doktor s guľkou v čele ... Prvá polka veľmi dobrá, hudba, nasvietenie, tajomno super no v polovici začne nudné pobehovabie po liečebni a keď sa dostanú zombies z mŕtvej jamy je jasné že Brett Leonard nie je Romero. Škoda, škoda filmy so zombies mám rád.(3.12.2006)

Brett Leonard se snažil do svého filmu namíchat co nejvíce hororových ingrediencí, počínaje šíleným chirurgem, přes prostředí psychiatrické kliniky, povedené gore efekty až po hordy nemrtvých, kteří se pohybují patřičně křečovitě trhaně. Leonard se snaží pracovat s nasvětlením jednotlivých lokací, kde se děj odehrává, podobně jako Mario Bava nebo Dario Argento a musím uznat, že vůbec ne špatně. Takže psychiatrická klinika i se svým nepoužívaným křídlem tone v modročervené barvě a jáma smrti v opaleskující zelené. Děj je na horor nestandardně promyšlený a není jen podpěrná berlička k různým nechutnostem jako např. u Fulciho. Představitelka hlavní role Cheryl Lawson je moc pěkná ženská a je jen škoda, že nedostala více příležitosti jako herečka, protože ač asi nemá moc hereckého talentu, musím to zopakovat, je vážně moc pohledná. Nicméně se ve filmové branži proslavila jako uznávaná kaskadérka. Ze začátku mi moc neseděla hudba, ale ke konci, k vyhroceným scénám padne jako ulitá. Takže je to takových 70 %, s přimhouřenýma očima 4*.(9.3.2006)