poster

Mrtvá jáma

 • USA

  Dead Pit, The

Horor

USA, 1989, 95 min

Režie:

Brett Leonard

Kamera:

Marty Collins

Hudba:

Dan Wyman

Producenti:

Gimel Everett

Střih:

Gimel Everett
(další profese)
 • bassator
  **

  Jeden z nejlepších béčkových hororů co jsem za poslední roky viděl :D - 13. 1. 2011 - 40%(27.5.2011)

 • eraserhead666
  ***

  „Jsem tady hlavní chirurg!“ Sličné (ta hlavní je opravdu festovně stavěná, radost pohledět v době současných vychrtlin) chovanky ústavu, pomatení blázni, vyšinutý chirurg, kozičky, prdelky, v tom pozitivním smyslu dost šílená hudba, litry krve, hromada zombíků, nějaké rozteklé hlavy a stylový závěr. Konec osmdesátých let. Všechno, co mám rád. Tak proč mě to, do prdele, nebavilo tak, jak by mělo?(5.5.2012)

 • Andersis
  ***

  Film má celkem hutnou atmosféru, sympatickou hlavní hrdinku. Čekal sem hordu utrhaných končetin, střev atd.. Nic z toho sem nedostal, né v takové míře jak bych si představoval. Já osobně si mýslím, že by si tento starý horor zasloužil kvalitní remake.(6.10.2009)

 • J*A*S*M
  **

  Vidět film před půl rokem, možná by na mne zapůsobil lépe. Od té doby jsem ale viděl tolik osdesátkových béčkových hororů, že jsem se jich doslova přejedl a nyní mě uspokojí asi tak jeden z deseti. The Dead Pit výjimečný není. Na těchto filmech mi teď nejvíc vadí to, že se u nich člověk prostě nebojí - hraje se tu hlavně na zábavnost, herecké výkony jsou tomu odpovídající, napětí aby divák pohledal. Proto nyní osobně dávám přednost hororovým sedmdesátým létům a současnosti, která je podle mne mnohem různorodější.(18.9.2008)

 • Pro-EaZzy
  **

  Brett Leonard přichází s nikterak zajímavým béčkem 80. let, kde spojil prostředí blázince s hromadou zombies. Bohužel zde nejsou takovým lákadlem, jak jsem zprvu předpokládal. K čemu je tu horda zombies, když kamera je otřesná a osvícení nedá jasnější záběr. Takto zničit stěžejní prvek se jen tak nevidí. Neztotožňuji se ani s jejich likvidací svěcenou vodou, ale v koncepci filmu, tak jak je dělaný, to ani nepřekvapí. Mrtvá jáma je dlouhá nuda, která sice nabídne nějakou tu krev, ale svým stylem zpracování podráží nohy sama sobě.(17.4.2009)

 • - Film byl natáčen v Agnew State Hospital v Kalifornii. Křídlo, kde se nejvíce natáčelo, bylo do té doby již po několik let opuštěné a bez elektřiny. (Eluin)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace