Jenom zírám s otevřenou pusou, kam kouzelníci z Pixaru zase posunuli počítačovou grafiku, jsem moc zvědavá, jak budou filmy od nich vypadat třeba za 10 let...(4.9.2006)

Docela příjemné, byť míra infantility a filmových klišé, které postrádaly porci animáckého nadhledu, byla místy jen tak tak únosná. Animace je velmi pěkná a disneyovská morálka jako vždy pohádková. Za nejlepší bod považuju retrospektivu do minulosti Kardanové Lhoty, která v sobě měla velký kus staré poezie. Jinak pouze nadprůměrný film pro děti.(15.10.2007)

rozpočet : $120 million tržby celosvetovo : $461,979,982(13.2.2007)

Malinkaté zklamání, což je ale s ohledem na nepředstavitelné nadšení s kterým jsem Auta očekával pochopitelné. Silné stránky filmu - dokonalá animace, perfektní smysl pro detail a jemný dospělácký humor, dokonale se doplňující s tím dětským. To co animátoři prováděli s očima aut je vskutku něco nevídaného (mimochodem, Pixaaři si opět troufli na sousto, o které před nimi ještě nikdo nepokusil, vdechnout život strojům - ano, Příběh hraček také pracoval s "neživými" postavami/hračkami, ale jedna věc je oživit loutku kovboje a druhá neosobní auto). Pěkný soundtrack a milá rolička pro Paula Newmana. Největším záporem je pak ten nejprovařenější příběh, který bych s ohledem na vše ostatní odpustil komukoli, jen ne mistrům z Pixaru. Jinak je to fantazie, jděte do toho. 80%(21.8.2006)

Fantastické. Veškerá současná hraná produkce ať pukne Vzteky. Auta to dokázala. Mame co do činění s nejlepším filmem tohoto roku. Oscar je jasnej. Scéna strašení traktorů je geniální! PS S odstupem času a dalších dvou shlédnutích bohužel klesám o celé dvě hvězdy. Auta jsou technická špička, bohužel klasická Pixarovská opakovatelnost se zde nekoná - vyplouvá na povrch na Pixarovské poměry až trestuhodně hloupoučký scénář a také moralizování ať mi Disney do Pixarovek netahá - ne takhle okaté...(6.7.2006)

• - Tvůrci filmu navštívili zrušenou dálnici Route 66, odkud si pro inspiraci přivezli více než deset tisíc fotek a vzorky půdy i betonu. (TheCrook)

• - Hudba z traileru je hlavním hudebním tématem z filmu Život brouka (1998). Další písní v ukázce je např. Westbound Sign skupiny Green Day z jejich alba Insomniac z roku 1995. (hippyman)

• - Státní poznávací značka Buráka je "A113", což je odkaz na animační místnost v Kalifornii na Institute of the Arts (Institut umění), kde studovalo mnoho z animátorů společnosti Pixar. (skliba)