Nikdy bych nevěřila, jak může být zábavný film, kde jsou jen a jen auta. Klasicky úžasná animace, jak jsme u Pixaru zvyklí, milý příběh o tom, jak jedna nafoukaná hvězda ke zmoudření došla a příjemné fórky.(12.7.2006)

V hlavě se mi míhá těch pár nesouvislých scén,které jsem viděla všelijak,jen ne za sebou tak,jak měly být.Přišla jsem na návštěvu za svojí pětiletou sestrou,té to zrovna běželo na DVD a děj byl někde v půlce.Přišla jsem podruhé a zrovna si to pouštěla od začátku..Takže tak.Moc si nepamatuju,ale když je z toho dítě takhle unešené,že má doma všechno s Burákem a McQueenem,je to určitě fajn a pocit mi z toho zůstal dobrý:)(28.11.2011)

A to jsem si myslel, že mě Úžasňákovi s Pixarem (a animáky obecně) definitivně smířili. Velebená Auta prokazují opak. Chápu sice, co se na nich všem tolik líbí, uznávám i naprosto neskutečnou úroveň animace. Přesto pro mě nějakých prvních čtyřicet minut (až do nočního dialogu Bleska s Materem) bylo velkým rozčarováním. Všechny ty figurky rychle mluví, jezdí, překřikují se a roztomile žvatlají na nejrůznějších stupních infantilnosti, ale opravdové gagy v mých očích chybí a jediné, co je zastupuje jsou milé detaily (ale že je veterán z Vietnamu jeep, to mi k radosti doopravdy nestačí) . Nějaké zázračné fóry (v tom smyslu, že je někdo zkonstruuje ve scénáři a ne že přijede Ferrari s hlasem Schumachera a autíčka začnou sladce padat na zem) nepřijdou ani posléze, ale při oprašování idejí krásného amerického maloměsta (uf) se alespoň projevuje Lasseterova režijní zručnost, který vydyndá emoci i z obyčejného ježdění aut za zvuků popíkového cajdáku. S příběhem z třetí ruky je to nekonečné pomrkávání bez opravdu účinných vtipů snadno zapomenutelnou záležitostí za 65%.(9.8.2006)

Omleté životní pravdy v tom nejsympatičtějším obalu. Dlouho mě nic tak upřímně nepobavilo a nedojalo zároveň. Pokud rádi brázdíte silnice zpoza volantu, není co řešit.(26.8.2009)

Všechno neskutečně nablískané! První dojem? Jasně nej animák! Všechno se točí kolem aut(?), kamarádství atd., tedy poučné pro děti, kterým se to může jednou hodit. Boží kukačky, mouchy, zvuk, prostě skoro všechno. Ideální rodinná zábava.(21.1.2007)