Jamieho škola snů

• Velká Británie Jamie's Dream School

Jamie Oliver dává dohromady skupinu význačných a inspirativních britských individualit, jež mají vystupovat v jednom pořadu s 20 teenagery, kteří opustili školu s nedostatečným vzděláním. Těmto mladým lidem chce dát Jamie druhou šanci, a to nejen v oblasti vaření. Studenti ve věku od 16 do 18 let mají podle něho být uneseni kouzlem osobnosti takových lidí, kteří platí ve svém oboru za uznávané experty – a mělo by to změnit jejich názor na školu a na vzdělávací proces. Mezi účastníky tohoto pokusu v roli pedagogů jsou vědci, novináři a sportovci, herci i hudebníci. Seriál se snaží odhalit, proč hodně mladých lidí na vzdělání úplně rezignuje a jak by bylo možno zlepšit – jednak sociální systém, jednak celé školství Velké Británie tak, aby žákům přerušujícím studium pomohl. V našem seriálu půjde o to, nakolik budou nové silné „učitelské" individuality schopné dosáhnout toho, aby poučení z opravdových zážitků přeložily do věrohodného jazyka reality školní učebny. (oficiální text distributora)