Mapy ke hvězdám

Mapy ku hviezdam

Psychologický / Drama

Kanada / USA / Německo / Francie, 2014, 111 min

• mat.ilda

Slabota. U klasické hollywoodské rodiny očekávám hlubší výpis z anamnézy... chybí mi - děda zoofil, bába pedofil, strýc nekrofil a jako rodinný přítel Marylin Manson. S výběrem Julianne Moore ovšem Cronenberg nepochybil.(29.10.2014)

Cronenbergova odpověď na otázku: "Mají se slavní, krásní lidé (v Hollywoodu) opravdu lépe než my ostatní?" Posuďte sami. Mě osobně by jen zajímalo o jak velkou nadsázku (a zda vůbec nějakou) se u něj jednalo. Další důkaz toho, že Julianne Moore patří k absolutní špičce americké herecké školy, a že Cronenberg ani náhodou nepatří do starého železa (v tomto názoru se zde s jinými váženými komentátory rád rozcházím). 70%(4.12.2014)

Moje hodnotenie je značne ovplyvnené ozaj kvalitným spracovaním, lebo samotný príbeh ma niekedy až iritoval. V prekomplikovanej zápletke som sa v prvej polovici strácal, príbeh postrádal spád a nepomáhala mu ani nevšedná kritika hollywoodskej smotánky.(1.11.2014)

• paascha

Celá sbírka oschlých a místy i okousaných former stars dělá celou dobu, co může, aby přesvědčila, že si své místo v propadlišti zaslouží. Julča smrděla i přes obrazovku a chorá rodinka psychouše a jeho ségry tomu nasadila korunu... A poučení z filmu? Všude blbě, v USA nejhůř!(30.10.2014)

Sbírka těch nejroztodivnějších postav aneb odvrácená tvář hollywoodského pozlátka.(2.12.2014)