poster

Mapy ke hvězdám

 • Maps to the Stars

 • německý

  Maps to the Stars

 • slovenský

  Mapy ku hviezdam

Psychologický / Drama

Kanada / USA / Německo / Francie, 2014, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hortensia
  ****

  Ohromne sa mi páči zobrazenie šialenstva v tomto snímku. A jeho až démonická podstata plynúca z čírej zlo vôle všetkých postáv. Zlovôĺa, ktorá prechádza do bludov a blúznenia, prízrakov, ktoré sú sprievodcami tejto tragédie, ktorá na jednej strane bezvýcodnosťou a determinovanosťou pripomína shakespearovské masakre, na druhej anitcký Cosmopolis. Desivý, rozrušujúci film. Sympatické, že sa v dnešnej dobe niekto odváži problematizovať na filmovom plátne Eitku.(28.12.2014)

 • Visáč
  ***

  Cronenberg je nezmar. V Cosmopolise si vytrel prdel Pattinsonovou fanbase a tu naložil skomírajúcej hollywoodskej mašinérii. Bohužiaľ, tak ako pri prvom menovanom, ani tu sa nevyhol skutočnosti, že to nie je až také zábavné, ako mohlo (malo?) byť. Postavy a ich vzťahy sa zdajú byť predimenzované a skutočne sú. Ich amorálnosť a iracionalita však proporčne narastá s vašou vzdialenosťou od mindsetu showbizovej elity.(7.6.2015)

 • Marigold
  **

  Cronenbergova kritika kapitalismu a pokrytecké společnosti klamu je stejně povrchní jako Wagnerův scénář a stejně umělá jako digitální barbecue na konci. Přehlídka polodetailů, které v případě Nebezpečné metody skutečně vytvářely obraz světa jako celistvého zrcadla, které postupně praská, se v téhle postmoderní stylizaci mění v něco zoufale anachronického a bezzubého. Je v tom kus planého kazatelství a neschopnosti dobrat se čehokoli chorobného (nad rámec chorobné snaživosti scénáře). Obludárium plné povrchních karikatur a schémat, kterým je od první chvíle vidět až do slepého střeva. S filmem, ve kterém je Robert Pattinson nejsympatičtější a nejuvěřitelnější figurou, je něco špatně. Mistře, nastal čas natočit svoje dožínky.(30.10.2014)

 • swamp
  **

  Cronenberg je starý úchylák, který se rozhodl nám ukázat, že celý Hollywood je snad ještě úchylnější a bizarnější než on. :) "On the stairs of Death I write your name... Liberty."(10.11.2014)

 • emma53
  ****

  Souhlasím s tím, že zvláštní režisérský rukopis Davida Cronenberga je v Maps to the Stars jasně čitelný. Tady nemilosrdně s určitou dávkou satiry tepe do života lidí z filmařské branže a možná nejen do nich. Cynismus, deprese, zoufalost a ještě spoustu dalších negativních emocí v této neobvyklé až absurdní mixáži se na mě chrlilo pomalu, ale jistě, aby finále vyústilo jediným možným způsobem, který jsem víceméně očekávala. Těch kostlivců ve skříni se tam sejde víc než dost, ale já se od toho nedokázala odtrhnout a navíc jsem dostala prostor i pro sebe na přemýšlení o jednotlivých postavách a jejich pohnutkách, které je vedly k určitému jednání. Julianne jako Havana hrála sexyskvostně, ale Mia v roli Aghaty jí byla herecky rovnocennou partnerkou. A nedá se nic dělat, zamrzí to, ale Robert se tam mezi nimi přece jen trochu ztrácel. 75%(16.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace