Mapy ke hvězdám

Mapy ku hviezdam

Psychologický / Drama

Kanada / USA / Německo / Francie, 2014, 111 min

• mat.ilda

Slabota. U klasické hollywoodské rodiny očekávám hlubší výpis z anamnézy... chybí mi - děda zoofil, bába pedofil, strýc nekrofil a jako rodinný přítel Marylin Manson. S výběrem Julianne Moore ovšem Cronenberg nepochybil.(29.10.2014)

• paascha

Celá sbírka oschlých a místy i okousaných former stars dělá celou dobu, co může, aby přesvědčila, že si své místo v propadlišti zaslouží. Julča smrděla i přes obrazovku a chorá rodinka psychouše a jeho ségry tomu nasadila korunu... A poučení z filmu? Všude blbě, v USA nejhůř!(30.10.2014)

• penylane

Myslela jsem si, že už jen těžko letos uvidím nějaký film, u kterého budu přemýšlet, proč byl vůbec natočen. Zmýlila jsem se. Nuda, nuda, spousta nezodpovězených otázek a nedořešených situací. Kdyby tenhle film neexistoval, svět by o nic nepřišel. Bez nápadu, bez pointy. Hvězdu dávám jen za herecké výkony.(29.10.2014)

[Be2Can 2014] Smrť apoteóze, aneb "Fuck you Hollywood!" v zámerne divadelnej generačnej metafore Štyroch ročných období. Hláška "Informuje mne mrtvola!" definuje skostnatenú postavu Julianne Moore. A ja ju milujem aj s vedomím, že som zrejme nekrofil. Dá sa vôbec kohokoľvek z tej "sebranky" nemilovať? 85% P.S.: Najpodvratnejším na filme je fakt, že sprvu pôsobí v kontexte Cronenbergovej tvorby nevinne.(12.10.2014)

Čekal jsem ostrou hollywoodskou satiru. Ačkoli se ale jedná o nehollywoodský film z prostředí Hollywoodu, satirické prvky nejsou zas až tak výrazné, jak jsem si myslel. Sem tam se sice člověk dočká nějakého dialogu, který si z výstřelků a manýr hvězd dělá legraci, ale mnohem spíš se jedná o podvratnou netradiční vztahovku, jejímiž protagonisty jsou takoví pošuci, že to snad ani v Hollywoodu není úplně běžné. Opravdu, taková přehlídka zvrácených a sebedestruktivních charakterů se jen tak nevidí. Cronenberg je tentokrát zkrátka ve formě, a ačkoli se fanoušek jeho rané tvorby v Mapách nedočká hnusu fyzického, hnusu vnitřního psychického je tu požehnaně, a to až tolik, že film pro spoustu diváků nebude vůbec lehce stravitelný, ačkoli je vyprávěn s nadhledem a černým humorem. Je to zábava na hraně, ale mně to sedlo výtečně. 9/10(25.9.2014)

• - Poprvé za celou kariéru natáčel režisér David Cronenberg v USA, všechny jeho předchozí filmy vznikaly bud' v Kanadě, nebo ve Velké Británii. Natáčení probíhalo 5 dní v Los Angeles a Beverly Hills. Dále se točilo v Torontu. (Phill67)

• - Spoiler: Robert Pattinson se s Julianne Moore poprvé setkal v den, kdy společně natáčeli milostnou scénu v limuzíně. (Ajjinka)

• - Spoiler: Agatha (Mia Wasikowska) bije Havanu (Julianne Moore) soškou Genie Award, kterou se dříve oceňovali úspěšní kanadští filmaři. Sám David Cronenberg ji získal pětkrát. (Phill67)