poster

Mapy ke hvězdám

 • Maps to the Stars

 • německý

  Maps to the Stars

 • slovenský

  Mapy ku hviezdam

Psychologický / Drama

Kanada / USA / Německo / Francie, 2014, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Seberu tě z ulice, platím ti, abys mohla chodit pozdě do práce a ty mi klidně menstruuješ na můj nábytek." V Hollywoodu je snadné najít hodného zaměstnavatele, ale jakmile skončí titulky, tak se z těch usměvavých sympaťáků stávají hysteričtí spratci, kteří si zaslouží ránu nějakým těžším oceněním do hlavy. Pan Cronenberg to tradičně pojal po svém a i když se z počátku zdálo, že je ze svých úchylek vyléčený, tak s přibývajícím časem dal jednoznačně najevo, že tohle se prostě léčit nedá. Bylo to zkrátka divné, vtipné, pitomé, zábavné, oslovující i nesrozumitelné, ale rozhodně to nebyla předvídatelná nuda.(15.12.2015)

 • Sarkastic
  ****

  Kousavá a mírně depresivní satira na Hollywood. A zároveň sonda do jedné takové „reprezentativní“ rodinky a všeho, co se kolem ní točí-tedy úspěch, peníze, přetvářka, pomíjivost, nevraživost, konkurence atd. Ona „divnost“ hlavních hrdinů je možná až přehnaná, ale chápu, že to má působit především demonstrativně. Stejně tak i konec filmu…nicméně musím si rýpnout do trikové scény u bazénu, která mu předcházela; to bylo něco neskutečně amatérského. Jinak jsem se ovšem docela dost bavil, takže ani tohle selhání snímek o slabší 4* nepřipraví.(26.10.2014)

 • POMO
  *

  Nezrozumiteľná ohavnosť, ktorej námet mohol v rukách iných tvorcov (Sam Mendes, David O. Russell) skončiť viac než zaujímavo. Cronenberga som mal kedysi v režisérskej TOP10, a stále väčšinu jeho tvorby zbožňujem (vrátane rozporuplne prijatých kúskov ako Crash). Unikátny je v tom, ako zrozumiteľne a akceptovateľne dokáže podať patolgické odchýlky od “normálu”, a ešte ich urobiť súčasťou strhujúceho príbehu. S Maps to the Stars ale prešľapol, film je nestráviteľným balastom, prehliadku postáv alegoricky natoľko vzdialených realite, až sa ich definícia a pointovanie ich vzájomnej interakcie rozplývajú do stratena. Jednu hviezdu dávam za Julianne Moore, ktorá by hereckým výkonom nadchla aj hrajúc zelenú okurku.(4.11.2014)

 • Enšpígl
  *

  První půlka byla nudná jak lenochodův život. Tvůrci si zřejmě mysleli, že znám celej Hollywood, protože slovní sprcha všech těch jmen byla větší než seznam nepřátel USA. V druhý půli se občas něco podařilo, ale byl to magořinec a je mně úplně jedno ,co tím chtěl pan režisér říct, protože to říkal hodně blbým jazykem. S velkou pravděpodobností můj poslední Cronenberg v životě.(28.10.2014)

 • Pedestrian
  ****

  Sbírka těch nejroztodivnějších postav aneb odvrácená tvář hollywoodského pozlátka.(2.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace