Loupež po italsku

Braquage à l'italienne

Lúpež po taliansky

Akční / Thriller / Krimi

USA / Francie / Velká Británie, 2003, 111 min

Mě se tenhle símek líbil o poznání více, než tolik vychvalovaní (nevím proč) Dannyho parťáci. Přišel mi zajímavější, svižnější, vtipnější, vynalézavější, lépe obsazený a, eh co, bavil jsem se, vem to čert...(13.12.2004)

Tohle je naprosto, naprosto, naprosto pohodový film, kterému nelze nic vytknout, ale také nejde úplně přechválit. Film neomrzí ani po letech, což je jen další plus. Lepší čtyři hvězdy. Víc není třeba dodávat. Ono už jen to herecké složení mluví za sebe...(9.6.2011)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $106,128,601Tržby Celosvetovo $176,070,171║ Takýchto filmov je v posledných rokov požehnane, ale ide o to či svojou kvalitou splnia svoj potenciál a hlavne či majú šancu zaujať. Tento film sa pozerá dobre, má výborné obsadenie, príbeh má spád, občas akciu bez krviprelievania a scénky s dobrou nápaditosťou čo mám moc rád, pokiaľ majú aj svoje opodstatnenie. /80%/(12.6.2006)

Vcelku podarená gangsterská kriminálka , ktorá nesie stopy Dannyho jedenástky. Tu mi však chýbala tá akcia a šmrnc, ktoré neboli rovnomerne rozložené . Napriek tomu to bol takmer za 4*, ale chýbal k tomu ešte povestný slepačí krok(23.6.2007)

Docela názorný příklad toho, jak se dá z daného žánru vytěžit maximum, jsou-li k dispozici nemalé finanční prostředky a vynikající herecké obsazení se svižnou Grayovou režií za zády..Víc už to, bohužel, nešlo..Zpracování výtečné, efektivní blesková akce, propracované důvtipné a inteligentní dialogy, rázně znějící hudba a, jak už jsem zmínil, kvalitní herecké obsazení, jsou hlavními klady tohoto rozhodně v druhé půli nenudícího filmečku, který odsýpá jak hodiny. Zároveň jsem si tímto filmem nejspíš doživotně zamiloval sporťáky zn. Mini-cooper a Charlize Theronovou.....Film nejen pro IT specialisty, film beze zbraní, někdy úplně zbytečných mrtvol a hlavně blbých keců:-)(1.8.2008)

• - Speciálně pro Charlize Theron bylo přichystáno auto s automatickou převodovkou a dva týdny autoškoly navíc. (CrypzzXD)

• - Režisér odmítl kaskadéry, protože podporuje totální zapojení herců do filmu. (109)

• - Zatímco zloději slídí v domě Steva, můžeme na velkoplošné televizi spatřit Michaela Caina ve filmu Alfie (1966). (žvanimírek)