Loupež po italsku

Braquage à l'italienne

Lúpež po taliansky

Akční / Thriller / Krimi

USA / Francie / Velká Británie, 2003, 111 min

Hudba a svižný režijní styl se snaží divákům nakukat, že se dívají na druhé Dannyho parťáky, což je zásadní chyba. Gray totiž na Soderbergha jednoduše nemá. Eda Norton je můj nejoblíbenější herec, takže mu odpustím i to, že se skoro vůbec nesnaží - se svým oslizlým knírkem pořád funguje jako velmi dobrý záporák. Pak je tu sympaťák Wahlberg, cool Statham a hlavně my personal sexual heroine Charlize Theron, která by svou krásou vytáhla i Teletubbies z odpadních vod. Hezké tři hvězdy.(10.11.2003)

Dobre pozerateľný, nezávadný (prístupný) film s plejádou top hercov, všetko je pekné – najviac však Charlize Theron, a i napriek menším komplikáciám ktoré musia ukázať že i záporák nie je nejaký nýmand, všetko dobre dopadne. Jasný zásah pre nenáročné publikum ktorému nie je v podstate čo vytknúť.(24.4.2008)

Frajer, slizoun, sexy hrdinka a souboj Mini Cooperů s vrtulníkem. Tahle jízda má velmi předvídatelné zatáčky a na rovinkách se nedá nic zkazit. Jenže ta rychlost vžene do žil tolik adrenalinu, že jsem výtky zapomněl hned po startu.(19.11.2006)

Nenáročná oddychovka, která je silnější v jednotlivých scénách, než-li jako celek. Škoda, že vynikající prolog v Benátkách je zároveň i předčasným vrcholem snímku.(17.4.2005)

Docela názorný příklad toho, jak se dá z daného žánru vytěžit maximum, jsou-li k dispozici nemalé finanční prostředky a vynikající herecké obsazení se svižnou Grayovou režií za zády..Víc už to, bohužel, nešlo..Zpracování výtečné, efektivní blesková akce, propracované důvtipné a inteligentní dialogy, rázně znějící hudba a, jak už jsem zmínil, kvalitní herecké obsazení, jsou hlavními klady tohoto rozhodně v druhé půli nenudícího filmečku, který odsýpá jak hodiny. Zároveň jsem si tímto filmem nejspíš doživotně zamiloval sporťáky zn. Mini-cooper a Charlize Theronovou.....Film nejen pro IT specialisty, film beze zbraní, někdy úplně zbytečných mrtvol a hlavně blbých keců:-)(1.8.2008)