Loupež po italsku

Braquage à l'italienne

Lúpež po taliansky

Akční / Thriller / Krimi

USA / Francie / Velká Británie, 2003, 111 min

Pokračovanie mánie vykrádačských filmíkov typu Dannyho atď. Ale priznám sa, že podľa mňa oveľa kvalitnejšie spracovaná najmä z pohľadu akcie a premyslenosti! Nápad s tunelom na autíčkach Mini (reklama jak sviňa), alebo váženie prepravovaných kamiónov ma dostali. Navyše s príjemným obsadením a námetom. 80%..(18.5.2006)

Líbí se mi, jak se film nesnaží doslovně kopírovat originál, protože to byla především komedie a navíc britská. Remake vcelku promyšleně pracuje s jednotlivými zápletkami/náměty - otrocky je nenapodobuje, ale vsazuje do nových dějových rámců a jednotlivá kauzální schémata nabírají nových významů, žánrová modifikace je oproti originálu již jen logickým vyústěním úvodní zápletky/motivu celého filmu.(12.3.2011)

Žánrovka s obrovským potenciálom, dobrou hereckou gardou a výpravou. Faktor X však chýba, a tým pádom je to len lepší priemer, a žiadna výnimočnosť. Škoda. Najhorší efekt na film majú určite produkcie komerčnývh televízií, ktoré to púšťajú ostošesť s neúnosným kvantom reklám... Ale to je už s tv proste tak :((10.10.2010)

Na začátku docela slušná kriminálka, v pohodě by snesla 4*. No ale ten strašnej konec, nezničitelné auta, nepravděpodobné situace. Prostě konec strašná slátanina, nazdar.(2.8.2008)

Tenhle film mi nějak nesedí, ale asi to bude tím Wahlbergem ..... jak já ho nemám rád - ten týpek neumí Proboha vůbec hrát ! Ke konci už také film ztrácí dech a zavání nudou.(1.8.2008)