Loupež po italsku

Braquage à l'italienne

Lúpež po taliansky

Akční / Thriller / Krimi

USA / Francie / Velká Británie, 2003, 111 min

Já bych tak moc přísný (jako Cinema) nebyl. Je to dobře natočená gangsterka s výborným obsazením a tématem lehce připomínajícím "Ocean´s Eleven". Ten "švih" Dannyho parťáků sice nemá, ale i tady má partička pár výborných členů (Napster) a místo Julie je tu Charlize, která je jako vždy okouzlující - takže z těch 70% jsou rázem **** :) .... Shrnuto - nečekaně dobře jsem se pobavil.(21.2.2004)

Je to taková průměrná béčková záležitost, při který nesmíte nad ničim moc přemejšlet a jenom sledovat, co se děje na obrazovce. Pak se to dá brát jako akční komedie. Pokud bych chtěl vidět thriller (jak je zde uvedeno), tak mě tento film zklame na plný čáře. 55%(3.7.2010)

Nenáročná oddychovka, která je silnější v jednotlivých scénách, než-li jako celek. Škoda, že vynikající prolog v Benátkách je zároveň i předčasným vrcholem snímku.(17.4.2005)

Žánrový mix-up o slabých berličkách v místě, kde bych to ani trochu nečekal - totiž v samotném plánu podrazu. Ten je sám o sobě velkým podrazem v okamžiku položení dotazu, zda má cenu plánovat něco, co se v příběhu neobjeví. A tak jen sympaticky zametá cestu třem barevným autíčkům, před kterými musíte rezignovaně slintnout a nad lehkým prvoplánovým kalkulem (prosté vědomí o jejich přítomnosti) přimhouříte oči. Nebýt hereckých výkonů, klesla by Loupež po Italsku někam pod schody k Bobmakšeftu, který dojel na podobně píchlou pneumatiku - neuskutečněný plán, zabírající čtyři pětiny stopáže. Více akce, podrazů a hlášek a mohl Gary Gray olíznout paty i Dannyho parťakům. Takhle vznikla příjemná páteční koktejlovka, o které ale za týden nebudu ani vědět, že jsem ji viděl...dokud na ulici neuvidím Minicooper :)(14.9.2003)

Režisér a scénárista se s dějovou stránkou a různými trapnými překážkami příliš nemazali, a to tak že jsme kdesi pod úrovní Ocean's Eleven. A Mark Wahlberg opravdu není George Clooney. A vzato kolem a kolem, Ed Norton taky není jako hlavní záporák porovnatelný s Andy Garciou - ten měl aspoň tu fantazii:)) Mini, Jason Statham, John Powell, a hlavně kožená bundička s vysokým límcem, zkrátka je to na 70% a o kousek navíc, díky Charlize;)(10.6.2006)