Loupež po italsku

Braquage à l'italienne

Lúpež po taliansky

Akční / Thriller / Krimi

USA / Francie / Velká Británie, 2003, 111 min

Hudba a svižný režijní styl se snaží divákům nakukat, že se dívají na druhé Dannyho parťáky, což je zásadní chyba. Gray totiž na Soderbergha jednoduše nemá. Eda Norton je můj nejoblíbenější herec, takže mu odpustím i to, že se skoro vůbec nesnaží - se svým oslizlým knírkem pořád funguje jako velmi dobrý záporák. Pak je tu sympaťák Wahlberg, cool Statham a hlavně my personal sexual heroine Charlize Theron, která by svou krásou vytáhla i Teletubbies z odpadních vod. Hezké tři hvězdy.(10.11.2003)

RETRO Uloupili zlato za 35 mega aniž se dotkli zbraně…. Do posledního detailu naplánovaná loupež – to můžu. Je to vtipné, napínavé a dobře obsazené. A mám rád optimistický konce. Ale tady je takový vlastně celý film! PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ **(15.9.2009)

Neviděl jsem původní film, ale i přesto se mi tento snímek velmi zamlouval. Výborné herecké obsazení a ta hudba. Auta super a nápaditost vynikající.(28.3.2004)

Tohle je naprosto, naprosto, naprosto pohodový film, kterému nelze nic vytknout, ale také nejde úplně přechválit. Film neomrzí ani po letech, což je jen další plus. Lepší čtyři hvězdy. Víc není třeba dodávat. Ono už jen to herecké složení mluví za sebe...(9.6.2011)

Kupodivu mám tenhle film radši než všudemožně vychvalované Dannyho parťáky. Moc se o něm nedočtete, ale je to stejně pohodová gangsterko-kriminálka se vším všudy, hlavně Donalda Sutherlanda jsem mohla :-) ( SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER do té doby, než mi ho asi v 10. minutě zabili)(3.4.2006)

• - Každý Mini Cooper bol upravený tak, aby umožnil umiestnenie kamery na i vo vnútri auta. (Greenpeacak)

• - V roce 2003 vyšla videohra na motivy filmu pro konzole Playstation 2, Gamecube a Xbox. Hru vytvořilo herní studio Climax Brighton a produkovala jí společnost Eidos Interactive. (didas)

• - Pro scény z metra bylo nutné použít speciální auto s elektromotorem, protože město v podzemí nedovolilo provoz spalovacích motorů. (109)