Loupež po italsku

Braquage à l'italienne

Lúpež po taliansky

Akční / Thriller / Krimi

USA / Francie / Velká Británie, 2003, 111 min

Já bych tak moc přísný (jako Cinema) nebyl. Je to dobře natočená gangsterka s výborným obsazením a tématem lehce připomínajícím "Ocean´s Eleven". Ten "švih" Dannyho parťáků sice nemá, ale i tady má partička pár výborných členů (Napster) a místo Julie je tu Charlize, která je jako vždy okouzlující - takže z těch 70% jsou rázem **** :) .... Shrnuto - nečekaně dobře jsem se pobavil.(21.2.2004)

Prumerny odvar prumerne klasiky ze 60.let... takze vlastne celkem vydareny remake ;)(23.10.2003)

Neviděl jsem původní film, ale i přesto se mi tento snímek velmi zamlouval. Výborné herecké obsazení a ta hudba. Auta super a nápaditost vynikající.(28.3.2004)

• choze

Průměrný akčňák, kterému ale z mnoha důvodů nemůžu přijít na jméno. Za prvé se mi nelíbil už originál s Michaelem Cainem, za druhé F. Gary Gray je průměrný až podprůměrný packal (nabízí se srovnání s jiným černošským diletantem Timem Storym) a na jindy vynikajícím Edwardovi Nortonovi je až příliš vidět, že je tu na zapřenou (k natočení filmu ho na základě smlouvy přinutilo studio). Film má v podstatě jen dvě velké akční scény - úvodní průměrnou honičku motorových člunů benátskými kanály a o něco lepší finální honičku s mini coopery (která ale opět bledne vedle honiček v RELOADED a T3 ze stejného roku). Scénář je podřízený schématu a klišé zlodějských filmů a i proto maximálně předvídatelný. Např. od začátku je jasné, že Wahlbergova otravná postava lupiče gentlemana skončí v posteli s ještě otravnější postavou Theron a že za kladný tým bude muset udělat špinavou práci (popravu nevýrazného záporáka Nortona) někdo jiný, protože kladní hrdinové prostě padouchy nezabíjejí. Pochválil bych jen herce ve vedlejších rolích, jmenovitě vždy spolehlivého Jasona Stathama a Setha "Napstera" Greena. Ve videopůjčovnách to musel být hit a taky je to ideální film pro kabelovku, protože se na něj právě díky jeho průměrnosti dá koukat pořád dokola.(6.3.2006)

Velice zdařilý akční film, který nás ihned chytí za pačesy a nenechá nás ani na chvíli oddechnout. Po rychlém úvodu se ještě nestačíme uklidnit z předešlé akce a blíží se další. Pic bum, přichází zrada a pak efektně natočené scény.(24.9.2005)

• - Počas toho, ako sa auto so zlatom prepadáva pod zem, si môžeme v dave utekajúcich ľudí všimnúť Spider-Mana. (damine178)

• - Během natáčení bylo použito 32 vozů MINI Cooper. (109)

• - Na simuláciu dopravnej zápchy na konci filmu mali tvorcovia k dispozícii 300 áut, prípravy na ňu trvali týždeň. (Greenpeacak)