Loupež po italsku

Braquage à l'italienne

Lúpež po taliansky

Akční / Thriller / Krimi

USA / Francie / Velká Británie, 2003, 111 min

Pokračovanie mánie vykrádačských filmíkov typu Dannyho atď. Ale priznám sa, že podľa mňa oveľa kvalitnejšie spracovaná najmä z pohľadu akcie a premyslenosti! Nápad s tunelom na autíčkach Mini (reklama jak sviňa), alebo váženie prepravovaných kamiónov ma dostali. Navyše s príjemným obsadením a námetom. 80%..(18.5.2006)

Jak si tak pročítám komentáře, spousta uživatelů by uvítala, kdyby C.Theron místo trezorů otvírala jejich poklopec.. Ledoborec Soderbergh kdysi dovedně rozčísl zamrzlou hladinu Oceanu elegantních heist filmů a na vlně vzniklé za jeho plavidlem se od té doby pokoušelo surfovat (se střídavými úspěchy) mnoho dalších tvůrců. Grayova parta, ač dle jmen zajímavě složená, bohužel postrádá potřebnou chemii a hlavně lehkost - asi za to mohou ty zlaté cihly po kapsách.. A mimochodem, nemohu se zbavit dojmu, že za volantem Mini Cooperu to jde mnohem líp tomu, co má problém obelstít závoru pří výjezdu z placených garáží..(5.4.2011)

Svižná, pohodová oddechová jízda v malinkatých autíčkách (připomínámi to mé dětství a matchboxi ;-)). Krásná dívka, chytrý lupič, automechanik a genius přes počítače(tahle čtveřice mě něco připomíná) a dohromady chtějí peníze a pomstu. Pro letní zábavu dokonalé a nenucené!!(13.7.2004)

• charlosina

Hned po několika minutách mi bylo jasné, jak bude film pokračovat a taky jeho finišování bylo očekávané. Nicméně o nějakou hloubku tady jistě nešlo... uznávám, že jejich "akce" byla promakaná a efektivní, ale nijak mě nebavila. Jako béčkový (a komediální) film pro zabití nudy v podvečerních hodinách vhodné.(2.8.2008)

Scenár sa vydáva zlatou strednou cestou - nepôsobí tak priblblo, aby ste nad ním krútili hlavou, no zároveň príbeh ani zbytočne nezamotáva (a že u lúpežného podžánru sa zamotávať dá...), takže vo výsledku máme dočinenia s perfektnou oddychovkou. Akcia je zvládnutá slušne, Powellova nadupaná hudba - ako vždy - robí svoje a zlodejskú partu nielenže tvoria pestré a obľúbeniahodné postavy, ale väčšinu z nich aj stvárňujú tak charizmatickí herci (Norton, Statham), že sa to proste nedá nežrať.(27.5.2005)