• tuntavala

Magor - pejorativní výraz pro blázna, pomatence – česká nadávka.(4.12.2014)

Magora miluju, a tak dávám 4*. Ale objektivně by bylo možné tak 40-50 minut vystřihnout a dokument by byl o dost lepší. O velikánech by se ale točit mělo!(5.1.2015)

• zette

Magor byl fakt magor, o tom zadna... Par zajimavosti se v dokumentu najde, divak se k nim ale musi prokousat pres hromadu plku mnoha osob. Minimalne pro me je Morgenstern neobjektivni tvurce, ktery nerad sestrihava svuj natoceny material a po technicke strance je hodne podprumernym dokumentarnim reziserem. Film urceny predevsim pro fanousky Jirouse.(8.11.2014)

• caba

Byl to opravdu Magor...magor.Tolik vulgárních slov a hrubosti jsem dlouho na obrazovce neviděla.Umělci skoro všichni co něco dokázali byli zvláštní,ale co je moc-- je moc!!!!!Jsem překvapená,že všichni jsou z něho nadšení( ...na haluzi),dokonce i pan kníže Schwarzenberg.(11.11.2015)

Jakousi ikonu před a poté normalizačního undergroundu v Československu jsem více poznal až díky tomuto dokumentu. Hektolitry alkoholu prokládané prózou a ranami obuškem vytvořily Magora. Vulgární, nestřízlivý a s nekontrolovatelnou myslí propojenou s činy. Pár útržků z jeho excesů se tu také najde. Čekal jsem dokument o člověku, který dělal underground v době, kdy byl nejvíce potřeba, ale dostal jsem obraz vychvalovaného, ale i nekontrolovatelného opilce. Pravý underground doby, tedy skupiny The Primitive group, či Plastici, zde slouží jako pozadí. Asi to tak mělo být, ovšem zdlouhavý dokument je od půlky monotonní a ne příliš záživný. Perličky z archívů jako Gottův projev na schůzi Anticharty okořenění emotivním projevem Jiřiny Švorcové, či soukromá fota patří jistě ke kladům snímku. Fotka několika mániček pod nápisem Potraviny LSD je dozajista k nezaplacení. Smysluplný underground doby mi z toho dokumentu nepřipadal tak silný, jaký bez diskuze byl.(9.11.2014)