V dnešní době jsou nejcennějším zbožím informace. Film Kandidát ukazuje velkou moc médií, která manipulováním s událostmi mohou ovlivňovat celý svět. Příběh sleduje zákulisí politické kampaně kandidáta na prezidenta. Do volby hlavy státu zbývají 2 měsíce. Úspěšný a vlivný majitel reklamní agentury Adam Lambert přijímá lukrativní zakázku. Má realizovat prezidentskou kampaň pro zvláštního kandidáta - nevýrazného, maloměstského podnikatele. Cílem je pouze rozvířit politické vody a ubrat pár hlasů protistraně. Lambert je zvyklý bez skrupulí každým manipulovat a vždy dosáhnout svého. Jenže na večírku v klubu se nechá vyprovokovat a uzavře sázku se svým rivalem - Ivanem Mullerem, který pracuje pro jasného favorita celých voleb. Ve hře je přibližně sedm miliónů eur. Lambert vsadil všechen svůj majetek na jediného koně, neznámého kandidáta. Zapřísáhnul se, že z této nuly udělá nového prezidenta, a to rovnou v prvním kole prezidentských voleb... Kandidát zobrazuje, co se na politické scéně děje nebo velmi lehce udát může. Je cynickou analýzou společnosti, která se nechá manipulovat bohatými a mocnými. Ti, kteří tahají za nitky, vytvářejí svět, ve kterém mizí hranice mezi pravdou a iluzí či dobrem a zlem. (Bioscop)

Mordenroth

Slušne natočená stupidita najhrubšieho zrna, ktorú zachraňuje iba zaujímavá hudobná kulisa z dielne Matúša Širokého. Pozitívne hodnotenia chápem, ale odmietam ich. ()

ScarPoul

Nový slovenský film, ktorý ma na počudovanie potešil. Karásek sa ako keby vykašľal na filmy z časoch dávno minulých a už úplne zanevrel na sociálne drámy. Vytvoril obrazovo pútavú paródiu na ten veľký reklamný systém, ovládajúci naše životy, rozhodnutia a spôsob zmýšľania. Výsledok je možno v konečnom dôsledku mierne rozpačitý, ale aj napriek tomu prevládajú skôr pozitívne pocity. V prvom rade je to obraz, tradične dobrá hudba Matúša Širokého - ten človek by mal začať vydávať svoje vlastné soundtracky a dejová línia z dvojicou odposlúcháčov. Civilná, vtipná a po mnohých stránkach pamätná. Druhá dejová línia sledujúca všetko to zákulisie, je príliš klipová, príliš umelá a príliš hraná na efekt - čo hraničí dakedy zo sebaparódiou ľudských hodnôt. Je mi úplne jasné, že to bolo zámerom tvorcov, pretože by pre mňa bolo nepredstaviteľné, že by vedľa seba fungovali dve línie - pôsobiace ako od dvoch rozdielnych režisérov. Problém je, že sú natoľko rozdielne,že keď ich postavíte k sebe, tak tam kde by sa mali dopĺňať sa skôr žánrovo rozchádzajú. Jedna je v mnohých hereckých rovinách nefunkčná a tá druhá je zase príliš ľudská a uveriteľná. Keď ale obhliadneme tento fakt a tiež to, že film má tendenciu hovoriť o mnohých aspektoch ľudského života na malej ploche, čo sa mu dakedy vypomstí v podobe nefunkčného vtipu(jazda autom a nadávanie pomalým vodičom), jedná sa rozhodne o film a režiséra, ktorého ďalšiu tvorbu sa oplatí sledovať. Rozhodne ďalšia z pozitívnych filmových udalostí. ()

GeusX

Zajímavé téma s šedivým dějem. Zajímavá zápletka, ale s málo záživným zpracováním. (viděno: 2x ...2 maximálně 3hvězdy) ()

curunir

,,ZA TOTO SKONČÍME V PEKLE." ,,TAM UŽ JSEM PÁR KRÁT BYL. TROCHA LEPŠÍ ŽRÁDLO A JSOU Z TOHO PÍŠTANSKÝ KOUPELE." __ Úspech ,,Kandidáta" u slovenského publika spočíva predovšetkým v tom, že okrem odvážnej a príťažlivej formy, rieši globálny problém vtipne a s nadhľadom, čím sa vymyká tradičným a už nezaujímavým komorným príbehom o jednotlivcovi na okraji spoločnosti, na ktoré je naša kinematografia a priori zameraná. Celá scéna fenomenálneho Kubovčíka diskutujúceho s Dlouhým v McDonalde o vzájomnom postupnom odcudzovaní sa Čechov a Slovákov je pre príbeh v podstate zbytočnou, svojím podaním je však neskutočne vtipná (Hradec Králové - Trenčín Traktoristi) a dlho som sa tak dobre nezasmial. Vulgarizmy mi nevadili, akurát bočná dejová linka s Lambertovou manželkou je až zbytočne zamotaná. Zrejme preto len tie 4*. (3602. hodnotenie, 292. komentár k filmu, P.S. môj komentár č. 900) ()

DEXTER099

Čekal jsem daleko víc a ne jen samé rádoby hlášky slovenského herce,který i když nechápu proč byl předabován Martinem Stránským.Film o tom jak fungují reklamní agentury a jak s někoho nevýrazného udělají pro ovce jejich vůdce.Nejlepší na filmu byl pro mě nejspíše Michal Dlouhý.Takže celkově 50 % a tři hvězdy. ()

SaNcHeZ_cz

A ono to jde když se chce. I když totiž kandidát nedopadl ani zdaleka tak dobře jak mohl, stojí alespoň krásný příklad toho, že i v našich končinách se dá natočit film, který bude vypadat světově a nebude se přitom cachtat vtypickém rybníčku melodramat a komedií pro masy. Kandidát je provokativní, hodně solidně natočený však na scénář hodně nevyrovnaný a slabý snímek, který ovšem rozhodně stojí za shlédnutí už jen díky tomu, že tohle tu prostě debutant Jonáš Karásek natočil. (Ps. Ten kdo pro českou distribuci dělal dabing dvou hlavních slovensky mluvících postav by si zasloužil pohlavek. Židlí. Martin Stránský je jako dabér hodně fajn, nicméně tady je to prostě show Marka Majeského který je tu bezchybný v tomto ohledu a nucené úkorky zvukové stránky kvůli dabingu zbytečně sráží dojem z filmu.) [55%] ()

NinonL

Film o přípravě prezidentských voleb na Slovensku a mediální tvorbě zcela neznámého kandidáta. Těšila jsem se, že budou mediální vliv a manipulace zobrazeny trochu podrobněji a že jim bude věnováno více času. To se bohužel nestalo. ()

ivishka

Občas docela lituji toho, že se na csfd nedá hodnotit mezistupněmi. K tomuto filmu by se hodilo 3,5 hvězdičky a bohužel ani o trošku více. Čtyřmi hvězdami si dovoluji hodnotit filmy skoro dokonalé, kterým k dokonalosti chybí opravdu málo. Zapůsobily na mě už první minuty filmu, které měly zvláštní formu zpracování, kterou jsem snad ani nikde neviděla. Na druhou stranu se mi nelíbily záběry, které zbytečně často kopírovaly rozpoložení postav. Samotný obsah nebyl zbytečně zkrášlován a tudíž splnil s filmem mé očekávání. Docela jsem se divila, jak málo lidí se sešlo v kině a taky tomu, že se skoro nikdo nesmál při vcelku vtipných scénách. Nejvíce mě pobavilo, jak Slovák přemýšlel nad naším českým národem (viz. scéna v McDonalds). Kandidát je snímkem obstojným ba až nadprůměrným na našich pultech a tak ho mohu jen doporučit. ()

MikO_NR_1909

Buďme vôbec radi za tie dva-tri filmy ročne, ktoré stoja (ako tak) zato. Karásekov voľný remake amerického filmu zo 70.tych rokov je obsahovo o čosi iný ako jeho predchodca, prispôsobený je takmer výhradne len pre slovenského diváka. Filmársky veľmi slušné remeslo (na prvotinu) s výbornými filtrami a strihom, častejšie kamerové snímanie z nadhľadu by však prospelo rovnako ako vypointovanejší scenár v kľúčových momentoch. Dokonca aj artikulácia reči vyznieva spočiatku dosť zvláštne (pravda, môže zato ľúbozvučne spisovná slovenčina a vedomá absencia expresívnejších reakcií z jednotlivých nárečií by pri odviazanom chovaní postáv nepochopil asi každý, ale čo je dôležité i to sa zlepší). Ináč je to v celku svižný, adresný a premenlivo vtipný snímok, ktorý mohol jednať úprimnejšie a korektnejšie miesto toho aby pôsobil nasilu frajersky-coolovým hi-tech dojmom, rovnako sa mohol preštrikovať k niečomu viac ako len povrchným satirickým ambíciam súčasného politického stavu a ponúknuť i verejné prejavy kandidátov, avšak v kontexte našinskej tvorby je prítomnosť Kandidáta pre našu (ochudobnenú) kinematografiu znamenitý. Mentalita národa zachytená dobre i keď mohla byť šalamúnsky predsa len výstižnejšia. ()

Macejko

Kandidátovský ošiaľ, ktorý sa minulý rok prehnal Slovenskom, ma nechal chladným. Vzmáhanie sa tunajšej kinematografie? No to určite, vravel som si. To len bryndzou okyckaní sheeple videli v kine niečo, čo nestálo úplne za kokot, a tak z toho majú pomaly druhý príchod Krista. Podobných fantasmagórií tu už bolo. Nechcete to rovno poslať na Oscary? Skrátka a dobre, takéto a ešte omnoho farbistejšie veci sa mi v tých mesiacoch preháňali hlavou, a vy už asi tušíte, že teraz príde krutá pointa. No a nemýlite sa, zasrani premúdrelí, skutočne si teraz sypem popol na hlavu a následne ho trúsim na zem, pretože tou gebuľou ešte aj uznanlivo prikyvujem. Kandidát je na naše pomery skutočne takým malým zjavením. Iste, slovné spojenie "na naše pomery" je v podstate iba iným spôsobom, ako povedať "medzi slepými jednooký kráľom". Ale tento jednooký kráľ má tú osamelú buľvu naozaj ostrozrakú a kvalitne naleštenú. Pokojne si to môžeme priznať, v hociktorej aspoň trochu filmovo schopnej krajine by bol Kandidát béčko ako remeň. Ale trúfam si povedať, že by bol béčkom, s ktorým by strávený čas nikto neľutoval. Je to film miestami režijne neistý a snahou o okázalú coolovosť sem-tam tak trochu trápny, to bez debaty. Ale je to tiež film, ktorého tvorcovia majú nespochybniteľný prehľad o súčasných formách filmového remesla a rozprávania a na dôvažok dokážu svoje veľké vzory napodobniť tak, že to väčšinu stopáže funguje tým správnym spôsobom. A to je skrátka obdivuhodné. Vedel by som si celkom dobre predstaviť, že po tejto filmárskej etude na tému "sociálna dráma mi môže fúkať cukor do riti" natočí Jonáš Karásek niečo skutočne zrelé, sebaisté a s vlastnou identitou. Nábeh je na to obrovský, stačí mať "len" dobrý scenár, pevnú víziu a železnú disciplínu. Tak uvidíme, či z toho niečo bude, alebo zostane Kandidát v kolektívnej slovenskej pamäti iba ako "ten film, ktorý nezmenil ani prd". P.S.: Má to parádne hlášky! ()

Makky

Skvelá satira súčasnej politickej scény v našej krajine, respektíve zrkadlo bábiek ovládaných vyššími záujmami. Ani príliš sofistikovaná, ani hlúpa. Po všetkých stránkach ma film pobavil, potešil a dá sa považovať za jeden z najkvalitnejších snímkov našej scény za ostatných niekoľko rokov. ()

kaylin

Tohle jsem nečekal. Na česko-slovenský relativně nezávislý film překvapivě velmi propracovaný příběh, který funguje a kterému celkem věříte, a to i přesto, že je poměrně minimalistický a zaměřený jen na pár postav, i když jde o volbu prezidenta. Tohle jsou věci, které by se měly dostat do širší distribuce a do kin, ne jen do televize, kde to zapadne. ()

SarumanKo

Každý jeden záber v Kandidátovi vyzerá ako vystrihnutý z audiovizuálne raz viac, raz menej nápaditej reklamy alebo videoklipu – je to zámerný autorský ťah, formálna hračka, ktorá zdôrazňuje obsah o moci médií? Prikláňam sa k názoru, že skôr nie. Že ide o (s)prosté vizuálne lákadlo pre cieľového tj. panelákového slovenského diváka. A taký divák má rád konšpirácie a kydanie na súčasnú politiku, pokiaľ ich dostane po lopate. To všetko Kandidát má a občas v ňom prebleskne ambicióznejšia a kontroverznejšia myšlienka, ale po väčšinu stopáže je presne taký plytký, povrchný a prvoplánový ako Panelák sám. Kostrbato vystavaný príbeh a chabé dialógy z úst poväčšinou nepresvedčivých hercov (Majeský je úplné dno) silnú tému neunesú. Ani totálne z prsta vycucaný záverečný zvrat. Vo filme najlepšie funguje humorná dvojica Kubovčík-Dlouhý, ktorej línia s dejom samotným paradoxne skoro nič spoločné nemá. (5/10) ()

slunicko2

U mňa by vyhrál Peter Potoň. A u vás? 1) Politický "thriller" ze současnosti je spíš satirickou reklamou na současné lifestylové produkty. 2) Celý scénář i zpracování je bulvárně líbivé asi jako televizní seriály. Umělecky mě film neobohatil, ale ztrávil jsem u něho příjemné chvíle a to se počítá. Nekvalitní zvuk, kdy chvílemi není hercům rozumět, poněkud ruší celkový zážitek. 3) Je zbytečné spekulovat o tom, jak moc snímek zobrazuje realitu. Ne v detailech, ty mohou být úplně vymyšlené. Jiné mohou být postavy, události, místa, čas. Nejhorší na věci je, že mi připadá, že všechno by klidně tak, jak bylo zobrazeno, proběhnout mohlo. 4) Pěkný je rozhovor v McDonaldu. Je potěšující, že i Slováci si umějí udělat sami ze sebe srandu. Alespoň doufám, že to byla legrace. 5) Zaujali mě 41letý elegantní Marek Majeský (majitel reklamní agentury Lambert) a 33letý Michal Kubovčík (blonďatý maník od odposlechu). 6) Výstižný koment: Illioplius, keoma26. ()

Helo

Překvapení jak sviň. O filmu jsem nevěděl do té doby, než jsem se jednoho dne dozvěděl, že ještě téhož večera na něj jdu do letňáku. A vyplatilo. Moderně a efektně natočený film, kterému tento styl už jen díky tématu naprosto sedne a rozumí si s ním. A i přes vážné zaměření se rozhodně nešetří vtipem (u scény v Mekáči jsem se řezal). ()

Skip

Kandidát je místy dost chaotický, zvukově hodně nevyvážený a dost často působí směšně a to nechtěně v momentech, kdy chce být vážný. Tam, kde se pokouší být vtipný se mu to někdy i podaří, většinou však ne. Střih je také až moc chaotický. Pochopil jsem, co nám tím vším chtěli tvůrci říct, jaké jsme v podstatě stádo ovládané pár ovčáky se psi, a možná tomu tak i je. Každopádně považuji tento film o manipulátorech a manipulovaných za slabší průměr. ()

Aljak

Som rád, že aj Slovensko dokáže vyprodukovať nejaký kvalitný film aj v dnešnej dobe. Podľa mňa dosť dobre vystihnutá politická satira prostredníctvom reklamnej agentúry, ktorá sa stará o kampaň úplne neznámeho človeka, ktorý sa uchádza o prezidentský palác. Kandidát, ktorý bol do volieb nasadený len preto, aby ubral niekomu hlasy, sa napokon stáva favoritom, alebo lepšie povedané spasiteľom. Skvelo vystihnuté zákulisie celej kampane a všetkého čo to obnáša. Aj keď niečo tomu proste ešte chýbalo, aby to bolo úplne celé dokonané, ale aj tak schopný film, teda na slovenské pomery značný nadpriemer. Škoda, že to bolo celé poňaté len akoby z dvoch hľadísk (Lambertova reklamná agentúra a "eštbáci"). Ale aj tak fajn, rozhodne som sa nenudil. ()

Martin741

Uz dlhodobo som zmiereny s tym, ze vysiny 60. rokov v ceskoslovenskej kinematografii sa proste nezopakuju. Tento film je toho dalsim krasnym dokazom. Umely pribeh, nuda, prazdne rozhovory, dalsia nuda ...... ne a ne aj toto je len dalsi dokaz, ze /byvala/ ceskoslovenska kinematografia tape a nema dohromady co ponuknut. Ak, tak dobry film pride raz za 5 rokov.   30 % za koniec ()

peiton

Nerozumiem prečo sa o tomto snímku dozvedám až teraz!Naša kinematografia ešte NIKDY nebola taká fresh,šla s dobou a neodviedla tak kvalitnú prácu.Na hercoch vidieť ich snahu, prezentujú sa v celkom inej polohe ako sme u nich už tradične (a bohužiaľ) zvyknutí - vraví sa tomu mať výraz.Po prvý krát v živote som im to herectvo verila.Chválihodné plus.Netradičná téma vniesla nový a čerstvý vietor do našich súčastných skúseností s filmom.Vlastne akékoľvek.Táto snímka bola výzvou a s kľudom toto spracovanie politiky vs.médií mohlo skončiť fiaskom,ale vypálilo to nad očakávanie dobre.Snímok náhodne ,,zaprel" o moju pozornosť a hodnotím ho kladne. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015