Kráska a zvíře

Beauty and the Beast

Kráska a zviera

Fantasy / Romantický / Thriller

Francie / Německo, 2014, 112 min

Nuž, popravde som čakala niečo o mnoho strašidelnejšie. Po pozretí som ale dospela k názoru, že to bez problémov môžem pustiť aj mladšej sestre. Film bol celkom dobre spracovaný aj keď ma sklamalo zviera (a fakt, že Vincent v príbehu nefiguroval často). Okrem toho som veľmi nepochopila moment, keď sa Belle zaľúbila do zvieraťa. Ako, prečo a kedy k tomu došlo mi nejako uniklo. Naviac sa mi zdalo, že na začiatku mali producenti množstvo financií, ale potom im financie ubudli (kvôli posledným scénam, tie efekty boli ako z B-čkového fantasy). Na film, ktorý sa dostal do kín sa mi to veľmi nezdá, lebo mi nepripadá určený ani pre dospelých alebo ani pre deti, ale ako niečo medzi tým. V každom prípade sa pri príbehu nenudíte a soundtrack funguje bezchybne. 60%(16.7.2014)

Kráska má krásný vizuál- triky, kostýmy, scenérie... Tím ale výčet kladů končí. Příběh je trochu odlišný než v Disneyho 'masterpiece' verzi, ale to by tak moc nevadilo. Mnohem víc zamrzí alarmující nepropracovanost scénáře, který poslal ke dnu vzájemnou chemii obou protagonistů. A udělal z na první pohled krásné milé pohádky, nedůstojně bezduchou slátaninu. 55%(28.11.2014)

Léa Seydoux je sexy, prostředí s vizuálními efekty a zvukem je pěkné, ale to mi na dobrou pohádku prostě nestačí..(20.7.2014)

"To muselo dát práci, co? A přitom, taková blbost!" Máš pravdu, Simonko. Gans si hezky hraje s barvičkami a lavíruje na hraně opulentního a odpudivého kýče, úchvatně máchá kamerou a překvapuje víceméně povedenou trikovou omáčkou z ranku evropské Sněhurky a lovce. Jenže k čemu to, když příběh v kritických bodech nedává moc smysl (zamilovanost proběhla kde?), chemie je pod bodem mrazu (Cassel je v téhle verzi fakt odpornej slizoun) a poměrně vratká je i samotná konstrukce retrospektivního vyprávění, v němž se třepí motivy, ale nakonec zůstane adekvátně zakončený jen jejich zlomek.(17.3.2014)

• Lokutus

Nechutně přeplácanej digitální blábol, kterej dokonale zabil a i to, co bylo na tomhle paskvilu zajímavý (tj celkem solidní casting a vynikající hudba).(1.7.2014)

• - Scénář nevychází z předešlých adaptací, které stvořili Jean Cocteau a poté Walt Disney, ale z původního příběhu z roku 1740 od Madame de Villeneuve. (Gyorgy)

• - Natáčení začalo dne 5. listopadu 2012 v Berlíně v Babelsberg Studios. (Gyorgy)

• - Snímek měl nesoutěžní premiéru v únoru 2014 na 64. ročníku Berlínského filmového festivalu. (Terva)