poster

Kráska a zvíře

 • Francie

  La Belle et la bête

 • Německo

  Die Schöne und das Biest

 • anglický

  Beauty and the Beast

 • Slovensko

  Kráska a zviera

Fantasy / Romantický / Thriller

Francie / Německo, 2014, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ***

  Sklamanie. Začiatok vypadal nádejne, ale veľmi skoro sa dejová linka prepadla do totálnej nudy a naivno-trápnych dialógov. Atmosféra miesto toho aby pomohla diváka vtiahnuť do deja skôr odpudzovala. Jediné čo stojí za zmienku sú pekné kostýmy a pár vizuálnych efektov, inak len strata času. 50/100(27.12.2015)

 • Gilmour93
  ***

  V Mufasu s dlouhým ocasem zakletý nimrod osaměle čeká ve své honitbě na krásnou pannu (nehledat prosím skryté podtexty).. Známý pohádkový příběh v Gansově stylizaci zaujal výtvarností na hraně kýče a já si užíval všechen ten rozteklý vosk ze svíček, plevelem zarostlé vitráže, opulentní kostýmy i Léu Seydoux v roli beastgirl. Škoda jen, že scénám sbližování nebylo věnováno tolik prostoru a intenzity jako digitálním obrům, lostomilým hafáčkům a přiblblému příbuzenstvu. Během dívání jsem se na oko vážně zeptal dcery, kdo zvířeti vaří ty hostiny, uklízí, pere a žehlí a ona mi v klidu odvětila, že je to kouzlo. Nezapomínejme na to…(3.5.2016)

 • Stanislaus
  ***

  (UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 2.5.2014) Od Ganse jsem viděl již dříve Bratrstvo vlků, což byl zajímavý, ale pro mě rozporuplný film. Kráska a zvíře je na tom dosti podobně. Co se týká audiovizuální stránky, tak nemám slov, protože to byla prostě nádhera. Vizuální efekty byly velmi zdařilé a to s celkem nízkým rozpočtem. Soundtrack byl nepřeslechnutelný, naprosto jsem si liboval v titulkové písni, která byla úžasná. A co se kostýmů týká, tak návrháři zaslouží pochvalu až k zemi, jelikož to byla hotová módní přehlídka. Jenže, všechno to na druhé straně narušuje příběh. Vztah mezi Kráskou a Zvířetem byl na můj vkus až poněkud příliš odbytý a bez jakéhokoli vývoje, který by osvětlil závěr. Zkrátka vizuálně opulentní podívaná s nádherným hudebním doprovodem, která bohužel trpí scénáristickými nedostatky.(2.5.2014)

 • Cervenak
  ***

  Ďalší (márny) pokus aspoň sa priblížiť kvalite Herzovho klenotu. Na prvý pohľad je všetko v poriadku, "americká" réžia, lahodný vizuál, super hudba a fajn herci. Lenže čo z toho, keď niekto zabudol vystavať ústredný romantický motív? Zbližovanie panny a netvora prebieha tak, že v jednej scéne sa ho kráska bojí, v ďalšej je naňho drzá, potom mu dáva krámové hubové polievky a v nasledujúcej scéne už je doňho nepochopiteľne a bezdôvodne zamilovaná. Veľká škoda, že sa zabudlo na to podstatné. Veľké trikové finále už potom iba odzívate...(3.9.2014)

 • Jinny
  **

  Christophe Gans nám vypráví o rodině Krásky, což nikoho nezajímá, a když se na konci opravdu, opravdu rozjede, předvede... kamenné obry a smrtící liány. Od jeho filmu především nečekejte pohádku, působí spíš, jako by chtěl udělat verzi Krásky a zvířete ve stylu Angely Carterové, ale pak se ke slovu dostali konzervativnější producenti. To, že jsme přišli o scény, kdy se Kráska do Zvířete zamiluje, už na ně ale můžu hodit jenom stěží. Za jediný pozitivní přínos můžu označit jenom příběh o tom, jak se Zvíře stalo Zvířetem (působí jako cosi z Kytice), který aspoň nespočívá v klasickém zakletí uraženou čarodějnicí. Jednu hvězdu dávám za vizuál a druhou za Vincenta Cassela, ale jenom když nehraje Zvíře, jinak mě nic hezkého nenapadá.(5.10.2014)

 • - Scénář nevychází z předešlých adaptací, které stvořili Jean Cocteau a poté Walt Disney, ale z původního příběhu z roku 1740 od Madame de Villeneuve. (Gyorgy)

 • - Snímek měl nesoutěžní premiéru v únoru 2014 na 64. ročníku Berlínského filmového festivalu. (Terva)

 • - Natáčení začalo dne 5. listopadu 2012 v Berlíně v Babelsberg Studios. (Gyorgy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace