Kráska a zvíře

Beauty and the Beast

Kráska a zviera

Fantasy / Romantický / Thriller

Francie / Německo, 2014, 112 min

3,5* Vizual pekny, ale ta romance je hodne zkracena, kraska se nam do zvirete zamilovala snad po trech vecerich, kdy ani na jedne z nich zvire zadny zamilovani hodny pocin nepredvedlo. Asi jina doba :)(30.4.2016)

|| Scenár: Christophe Grandpierre, Sandra Vo-Anh / Predloha: Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve - Beauty and the Beast | Hudba: Pierre Adenot | Distribúcia: Pathé | Štúdio: Eskwad, Pathé, Studio Babelsberg | Rozpočet: 35 miliónov € | Tržby: 49,1 milióna $ | Ocenenia: Spolu - 1 výhra a 3 nominácie || Dokonalý prípad výťazstva formy nad obsahom. Je veľká škoda, že sa i ostatné svetové produkcie opičia po Hollywoode, a cpú všade digitálne prostredie a postavy, kým sa príbeh a charaktery zanedbávajú. Naozaj krásny vizuál za rekordne nízky rozpočet, ktorý vďaka nefunkčnosti vzťahov skončí v bedni jednorázoviek. 55% | FullHD, THX, HU DTS |(1.5.2015)

Výborná výprava, krásná kráska, charizmatický netvor a díry ve scénáři.(24.10.2015)

• maddy

Módna vlna klasických rozprávok v novej veľkolepej fantasy podobe už prišla z Ameriky aj do Európy a ako prvý reagujú Francúzi s Kráskou a Zvieraťom. Osobne som sa na film tešil hlavne kvôli Gansovi. Jeho Silent Hill považujem za najlepšiu videohernú adaptáciu, ktorá ide ruka v ruke so skvelým temným vizuálom. Po tých rokoch som sa preto tešil ako Gans opäť popustí uzdu svojej fantázie. Bohužiaľ sa zase raz ukázalo, že Gans je síce dobrý „maliar“, ale priemerný režisér. Opäť maľuje prekrásne obrazy a predstavuje veľkolepú výpravu, hrá sa s každou farbičkou, ponúka úchvatné kostými a celkovo vtláča tomuto obohranému príbehu nápadmi hýriaci fantasy vizuál. Ale čo z toho, keď celé toto opulentné pojatie je na hrane gýču a nemá opodstatnenie v príbehu. Gans síce pláca do obrazu jeden vnemový podnet za druhým, ale samotný príbeh mu nedáva najmenší zmysel. Scény na seba nekonzistentne nadväzujú, ani takto jednoduchý dej nedokáže zmyselne podať, aby bolo badať odkiaľ a kam smeruje. Navyše absolútne nefunguje chémia medzi ústrednou dvojicou, nebadať kedy vlastne k sebe získali sympatie a aj všetky dialógy medzi nimi sú skôr nepodstatné. Celé je to potom zbytočne zaobalené do retrospektívneho rozprávania, ktorá je prehľadné od prvého momentu. Gans má síce fantáziu hodnú dvadsiatich ďalších ľudí, ale nepozná mieru. Vo vlastných nápadoch sa stráca, hádže jeden za druhým bez toho aby si rozmyslel, či sa do filmu hodia. Raz zobrazuje úplne nahú lesnú vílu a občas sa snaží temnejšie podať príbeh, aby inokedy mohol predvádzať infantilné scény so zakliatymi psami. Otázne je pre koho je potom táto verzia určená? Pre dospelých bude priveľmi infantilná, ale pre deti zase zbytočne vážna. V závere Gans neustriehol cit a chcel by predvádzať až megalomanskú šou (scény s veľmi chabými CGI obrami), ale na to evidentne nemá rozpočet. Vznikol tak len nechutne predigitalizovaný, nekonzistentný, nezaujímavý mix všetkého možného. Chvíľu sa tvári dospelo ako Snehulka a Lovec, chvíľu infantilne ako nový Vládca Oz, ale v jeho jadre sa skrýva len ťažko nezvládnutý projekt. CELKOVO: 2* (4/10)(10.7.2014)

Pěkně natočené, výpravné, ale neoslní natolik, abych to považoval za více než průměr. Československá Panna a netvor má jaksi větší "grády". :)(26.7.2015)