Kráska a zvíře

Kráska a zviera

Fantasy / Romantický / Thriller

Francie / Německo, 2014, 112 min

• Chrustyn

Francouzský řezník a jeho variace na legendární romantický příběh. Popravdě velká a nevýrazná nuda.(14.12.2014)

CITÁT - V tomhle pekle už jsme přes měsíc........umřeme tady, shnijeme a sežerou nás brouci......... Zvíře (la Béte) vypadá celkem mile, nejde z něho skoro žádný strach. Kráska (la Bella) si z něho skoro udělá domácího mazlíčka. Příběh je vizuální pastva pro oči, ale to je tak vše. Hudba se mi k filmu nelíbila a chvilkama byla i otravná.(3.11.2014)

Jako, natočeno je to fakt krásně, o tom žádná, jenže vizuál, masky a triky jsou jedna věc, ale dobrý příběh nenahradí. Největší chybou podle mě je, že se tu odvíjí vedle sebe hned tři linie najednou - netvorova minulost, bratři a nakonec vztah mezi kráskou a zvířetem. A právě u toho to drhne nejvíc, protože zkrátka není dost času, aby se mezi těma dvěma vyvinula jakákoliv chemie, navíc nic proti Vincentu Casselovi, ale jeho charisma je tady na bodu mrazu, to už mi přišla zajímavější Léa Seydoux. Jako pohádka to není zas tak velký průšvih, jen škoda toho promarněného potenciálu. Ale ty malé pejskopotvůrky byly moc roztomilé a dětem se budou asi moc líbit.(20.7.2014)

// Production Companies: Eskwad, Pathé, TF1 Films Production, Studio Babelsberg, 120 Films //(7.7.2014)

Nádherný vizuál prekvapivo nechal za sebou aj nádherný príbeh, ktorý vo francúzskej verzii vlastne ani tak nádherný nieje. Nevadí mi, že príbeh je trochu odlišný, ale bohužiaľ tento príbeh, alebo skôr táto verzia mi tak nesedela. Emócie skoro žiadne a nejakú lásku, či chémiu som tam necítil ani z ďaleka. Jediné čo stojí za pozornosť je skutočne len vizuálna a hudobná stránka filmu. 55% - 3*(5.8.2014)