Kráska a zvíře

Beauty and the Beast

Kráska a zviera

Fantasy / Romantický / Thriller

Francie / Německo, 2014, 112 min

Ďalší (márny) pokus aspoň sa priblížiť kvalite Herzovho klenotu. Na prvý pohľad je všetko v poriadku, "americká" réžia, lahodný vizuál, super hudba a fajn herci. Lenže čo z toho, keď niekto zabudol vystavať ústredný romantický motív? Zbližovanie panny a netvora prebieha tak, že v jednej scéne sa ho kráska bojí, v ďalšej je naňho drzá, potom mu dáva krámové hubové polievky a v nasledujúcej scéne už je doňho nepochopiteľne a bezdôvodne zamilovaná. Veľká škoda, že sa zabudlo na to podstatné. Veľké trikové finále už potom iba odzívate...(3.9.2014)

• eLeR

Veľké sklamanie ... animovaná Kráska a zviera z 1991 ďaleko, ďaleko lepšia ... ale kostýmy nádherné, uznávam.(2.3.2015)

Nuž, popravde som čakala niečo o mnoho strašidelnejšie. Po pozretí som ale dospela k názoru, že to bez problémov môžem pustiť aj mladšej sestre. Film bol celkom dobre spracovaný aj keď ma sklamalo zviera (a fakt, že Vincent v príbehu nefiguroval často). Okrem toho som veľmi nepochopila moment, keď sa Belle zaľúbila do zvieraťa. Ako, prečo a kedy k tomu došlo mi nejako uniklo. Naviac sa mi zdalo, že na začiatku mali producenti množstvo financií, ale potom im financie ubudli (kvôli posledným scénam, tie efekty boli ako z B-čkového fantasy). Na film, ktorý sa dostal do kín sa mi to veľmi nezdá, lebo mi nepripadá určený ani pre dospelých alebo ani pre deti, ale ako niečo medzi tým. V každom prípade sa pri príbehu nenudíte a soundtrack funguje bezchybne. 60%(16.7.2014)

Jako, natočeno je to fakt krásně, o tom žádná, jenže vizuál, masky a triky jsou jedna věc, ale dobrý příběh nenahradí. Největší chybou podle mě je, že se tu odvíjí vedle sebe hned tři linie najednou - netvorova minulost, bratři a nakonec vztah mezi kráskou a zvířetem. A právě u toho to drhne nejvíc, protože zkrátka není dost času, aby se mezi těma dvěma vyvinula jakákoliv chemie, navíc nic proti Vincentu Casselovi, ale jeho charisma je tady na bodu mrazu, to už mi přišla zajímavější Léa Seydoux. Jako pohádka to není zas tak velký průšvih, jen škoda toho promarněného potenciálu. Ale ty malé pejskopotvůrky byly moc roztomilé a dětem se budou asi moc líbit.(20.7.2014)

Pohádka znovu ožívá, jen v rukou jiných tvůrců, s jinými herci, s jiným rozpočtem. A tím pádem i s rozdílnou vládou počítačových kouzel. Klasickému příběhu o dívce, prokletém zámku a s jeho neméně prokletým pánem nechybí cit pro výtvarnou stránku, zelená plátno však tvůrci nezapřou. Výsledek nezklamal, ale prostě mnou jen projel a nic moc nezanechal. Herci fajn.(1.5.2016)