poster

Kráska a zvíře

 • Francie

  La Belle et la bête

 • Německo

  Die Schöne und das Biest

 • anglický

  Beauty and the Beast

 • Slovensko

  Kráska a zviera

Fantasy / Romantický / Thriller

Francie / Německo, 2014, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Kráska a zvíře má mnoho filmových verzí, každá z nich má svá plus a ta má samozřejmě i tato. Začnu u mínusů, pokus o dramatizaci, oživení, nevím o co všechno, v podobě zapletení jednoho z Belliných bratrů s městským bossem - proboha proč? Její reakce na prostředí zámku byla poněkud zvláštní. Nevěřím tomu, že by se někdo, kdo by se bál o život, zaobíral vytvářením složitého účesu, navěsil na sebe hromadu šperků a bloumal po tom strašidelném zámku. Normálnější by bylo naostřit lžíci o dlaždičku a těžký náhrdelník přivázat jako závaží k řemdihu. Zvíře vypadalo jako kříženec lva a žáby (o to hůř, že v maskované i lidské podobě), neumím si představit okolnosti, za nichž by k tomu mohlo dojít. Zápletka se zlatou laní a ztrátou velké lásky (co lásky, ve skutečnosti chlapec přišel o rodinu) byla taky divně cítit umělou hmotou a chemií v cukrové vatě. Kráska nebyla vůbec ošklivá, jen taková typická nerozlišitelná blondýnka, takže jsem se musela podívat do obsazení, abych si ověřila, že ty osudové ženy tam jsou ve skutečnosti dvě. K těm plusům, ty růže a bíglíci jako loutky i jako skuteční psi byli opravdu krásní.(28.7.2016)

 • Yardak
  ***

  Velká škoda neproměněné šance, přitom Christophe Gans umí. Nová verze Krásky a zvířete výpravou a hereckými výkony naznačuje, že Francie stále patří mezi hlavní filmařské země Evropy. U takové klasiky jako je právě příběh Krásky a zvířete, ovšem zcela postrádám větší vykreslení hlavních postav a zejména chybí důraz na vztahový vývoj ústřední dvojice. Tímto pádem scénář ztrácí na síle v mých očích. Nakonec jen tedy lepší tři hvězdy. Animovaná klasika od Walta Disneyho zůstala jasně nepřekonána! Škoda...(17.7.2015)

 • Jirka_Šč
  ***

  Výborná výprava, krásná kráska, charizmatický netvor a díry ve scénáři.(24.10.2015)

 • eLeR
  **

  Veľké sklamanie ... animovaná Kráska a zviera z 1991 ďaleko, ďaleko lepšia ... ale kostýmy nádherné, uznávam.(2.3.2015)

 • Hem.m
  ***

  Léa Seydoux je sexy, prostředí s vizuálními efekty a zvukem je pěkné, ale to mi na dobrou pohádku prostě nestačí..(20.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace