• Wacoslav1

To jsem si zase s tou CSFD projekcí pěkně naběhnul, ale furt tam polezu a furt. Něco si řeknu, ale pak zase já debil Wacoslav1 vidím hele film zadarmo a už na to lezu. Komu není rady tomu není pomoci. Na tohle jsem šel ze zvědavosti, protože cokoliv spojené z tématem 2 světové války mě zajímá. Tady byl minimálně potenciál na zajímavý film, ale to tragikomický zpracování do pohřbilo do hlubin pekelných. Nejdřív si film hraje na komedii ve stylu Sedmé roty což zjevně nefunguje. Vtípky jsou nucený jako by násilně narvaný a vyznívají trapně marná sláva, ale jediní kdo si umí přesvědčivě dělat prdel z druhý světový aby se člověk zasmál jsou Francouzi. Amíci se akorát zase ztrapňujou a dokazují, že o daným tématu vědí velký kuloví. Když pak film přejde do rádoby vážný polohy, tak to nefunguje už vůbec. Cloney furt pronáší jenom nějaký patetický kydy děj je naprosto o ničem a bylo mi fakt fuk co se tam děje. Kvalitních herců je tu určitě spousta, ale nebavil mě ani jeden. Navíc to tak trochu působí dojmem agitační masírky o hodných Amících co tu vlastně v Evropě všechno zachránili. Zachránili umělecká díla, neničili památky a už vůbec nám tu nevybombardovali naše továrny aby jsme jim pak po válce museli zobat z ruky. Jo zato Rusáci to jsou parchanti stejnej odpad jako Němci a i oni plundrují památky a kradou je pro sebe! Je proto třeba aby to ti filantropičtí Američané zachránili i před nimi. Dobrá fraška co k tomu dodat. Konec to zabil úplně kdy (SPOILER!) ti úžasní památkáři najdou větší množství uměleckých děl ukrytých v jeskyni a dostanou echo, že se blíží Rusáci. Samozřejmně, že stihnou všechno včas naložit odvézt a zachránit, a navrch aby ukázali jací jsou to kabrňáci tam nechají Rusům na památku pověšenou tu nádhernou Émerickou hvězdnatou vlajku...LOL. Bohužel takto se alespoň trochu objektivní a seriózní film na podobné téma opravdu nedělá. Jo a ještě musím na závěr zmínit další věc která mi na náladě opravdu nepřidala spíš to naopak dojebala definitivně a to opět skvělá (míněno ironicky) atmosféra na projekci kde se opět sešli solidní rušící hovada vedení jakousi hysterickou vygebenou pyzdou která se nahlas a afektovaně smála snad úplně všemu prostě každý píčovině. Už hodně dlouho jsem nebyl takhle blízko od předčasného odchodu z kina jako teď. No nakonec jsem přežil a díky tomu, že jsem seděl na úplně krajním sedadle jsem se mohl hned jak film skončil bleskurychle zvednout a jako první opustit sál. Takže odpad udílím nejenom filmu, ale i tý chátře se kterou jsem byl nucen sdílet stejný sál. Samozřejmně byli tam i slušní lidé co vědí jak se normální člověk chová v kině ty zdravím. Jinak nevím kde se podobný hovada na CSFD berou, protože když jdu normálně do kina, tak se mi tohle zpravidla nestává. Přitom by to tu měl být ráj skutečných milovníků filmů a tací by měli chodit i na projekce. A ne se tam jít nažrat napít dělat bugr a chechtat se jak retard. Takže pro vás mám vy vypatlanci jednoduchý vzkaz : Vyvádět vás z kina a střílet na ulici.0%(27.2.2014)

Nekulturní hovado, které se kdysi zabydlelo hluboko ve mně, by nedokázalo obětovat někoho ze svých blízkých, aby zachránilo úsměv Mony Lisy, kalhotky Madonny či torzo Jupitera. Mne zkrátka nikdo nepřistihne v muzeu, kapli či na výstavě, kterak onanuji před nějakým kulturním dědictvím a tak mne dobrodružství party historiků v uniformách nechalo poměrně chladným. Na druhou stranu mne však upřímně rozesmál ten "skutečný příběh", podle kterého chránili umění před špinavými fašistickými i komunistickými prackami a vraceli ho do prázdných bytu zplynovaných židovských rodin. Je to zkrátka jenom taškařice, která se sice tváří hrozně vážně, ale já tu komedii odhalil a tak si ty tři hvězdy zaslouží.(16.8.2014)

Prvé zmienky o príprave vojnového filmu s tak hviezdnym obsadením ma potešili, ale už prvý dostupný trailer skôr znechutil. Osobne nemám rád tieto humorne ladené príbehy v tak vážnych témach akou je vojna. Nájdu sa i úspešné a dobré filmy(Život je krásny), ale väčšinou ide o čisté komédie. G. Clooney kráča na hrane komédie a drámy tak neisto, že to nefunguje ani ako jedno ani druhé. Poniektoré krátke vtípky pobavia, ale na komédiu je to málo vtipné a na vážny vojnový film strašne naivné a nedotiahnuté. Partia Američanov kráča Normandiou i zasneženými Ardenami ako nôž maslom. Málo problémov, málo prekážok a kurevsky málo Nemcov. Netrú to i Rusom a ešte aj smrť jedného z dvojice, ktorí to neprežili je natočená s takým odľahčením, že som do poslednej sekundy neveril , že ho to strelné poranenie zabije. Film nemá ani jedinú napínavú scénu a ani hviezdy hollywodu výsledku nepomohli. Mohol s toho byť dobrý film, ale bohužiaľ nie je. Na pobyt v Normandii dosť nuda...Iba na jedno pozretie. Odporúčam radšej starší film Vlak. 60%.(27.9.2014)

Památkáři jsou zvláštně nevyrovnaným filmem, neobvykle poskládaným a odvyprávěným. Citelná roztříštěnost není pro Clooneyho jako auteura (režiséra a scénáristu) příliš obvyklá, aktuální novinku považuji za jeho nejslabší režisérský počin, ačkoliv ve světle ostatní hollywoodské produkce stále stojí nad jejím průměrem. Naštěstí pocit rozpačitosti, který se zcela jistě v první polovině filmu dostaví, střídá o to lepší v polovině druhé a v závěru.(10.5.2014)

Škoda, že George Clooney si nestanovil, jestli z tohoto příběhu udělá komedii ve smyslu sedmé roty a nebo klasický válečný film se vším všudy. Se všemi těmi herci jako jsou Murray, Damon, Goodman, Dujardin nebo právě Clooney se přiklonil spíše k té komediální stránce, jenže když jsem pak film sledoval, skoro vůbec jsem se nezasmál. Na druhou stranu ani klasické válečné atmosféry jsem si pořádně neužil. Prostě je to takový svůj paskvil, který má od všeho trochu, ale dohromady nemá nic, což mě hrozně mrzí. Každopádně i přesto musím uznat, že se jedná o dobrý příběh a jak to tak bývá, tak i v něm se objeví pár naprosto skvělých scén. Třeba přestřelka, cigárko s náckem nebo návštěva u jednoho Němce, který má po obýváku rozvěšenou jednu "kopii" významných obrazů vedle druhé, rozhodně stáli za to. Nicméně, mrzí mě to, ale jako celek je film prostě průměr. Ono se těžko hodnotí více něco, co Vám místy připomíná M.A.S.H., ale všichni jsou tam až neuvěřitelně vážní.(15.6.2014)