poster

Muž bez tváře

 • USA

  The Man Without a Face

 • Slovensko

  Muž bez tváre

Drama

USA, 1993, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Riddick77
  ****

  Režisérská prvotina Mela Gibsona má hlavu a patu, přičemž newyorský rodák odvádí nadstandard i před kamerou coby krutou nehodou poznamený pedagog. Snímek nepřináší v obsahové rovině nic převratného a neklade si závratné cíle ve smyslu filosofické květnatosti, leč téma "druhé šance" v moralizujícím kontextu hesla "Nesuď člověka podle zevnějšku" podává srozumitelnou a citlivou formou, když zručně vykresluje výjimečný vztah psychicky nevyrovnaného mladíka a člověka, jenž ztratil veškerou víru v sebe sama. Kvalitní kus filmařiny! 8/10!(23.3.2013)

 • Big Bear
  ***

  Film, ve kterém se Mel na konci nenechá rozčtvrtit či jinak zmasakrovat jako v pozdějších snímcích. Ani já moc nevěřil té ,,dramatické" vážnosti snímku. Poselství je jasné a stokrát ohrané. Průměr. * * *(22.1.2012)

 • kingik
  ****

  Velmi silný film, který působí až komorně a velmi niterně ve vztahu k divákovi. Žádné okázalé scény, žádné zbytečné emoční výlevy a žádné teatrální herectví kalkulující s případným Oskarovým oceněním. Příběh muže skrývajícího se před světem kvůli svému zohyzdění natočil Gibson tak neuvěřitelně uvěřitelně, až z toho mrazí. A přitom je to jen film. Jedna z kontroverzních příměsí příběhu, ve které je hlavní postava nařčena ze sexuálního obtěžování žáka, není optimálně dotažena a mírně působí rušivě, protože je to přece jen choulostivé téma a bouřlivák Gibson si toho byl dobře vědom a raději se jen o tohle téma nenápadně otřel. Jinak je to poměrně nevšední dílo, které se vzpírá nálepce "doják". 80%(28.11.2011)

 • mandes
  ****

  rozpočet : ? tržby americke : $24,760,338(10.12.2006)

 • Anthony
  ****

  Skvěle vystavěný komorní příběh o vztahu problémového třináctiletého kluka a znetvořeného zatrpklého člověka. Gibsonovi se jeho režijní debut opravdu povedl, navíc se výborně zhostil i hlavní role. Příjemný výkon podává i tehdy malý Nick Stahl v roli malého Chucka (tehdy ještě netušil, že za 10 let bude utíkat před Terminátorkou). Nádherně smutná je hudba Jamese Hornera.(20.8.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace