Rubínově červená (festivalový název)

• Německo

Rubinrot

Rubínovo červená

Drama / Fantasy / Mysteriózní / Romantický

Německo, 2013, 122 min

• lucijelucije

Tak tohle byla hodně amatérská práce. Dialogy katastrofa. Děsně přehrávané, děsně pubertální a kýčovité. Ovšem, vůbec by to nemusel být špatný snímek, kdyby se ho možná zhostili jiní tvůrci. M. Ehrich není úplně od věci, ale bohužel ten snímek je absolutně bez struktury.(10.10.2015)

Hezký příběh, jen je trochu roztahaný a děj by mohl být i víc jasnější. Doufám, že bude konec stát za to.(16.3.2017)

• Lavinia

Nejzajímavější je, že Němci si ty své německé filmy pochvalují a snad to myslí upřímně. Formou teenie-girlie slátanina, místo děje Anglie, představitelé němečtí herci, kteří - jako obvykle - divně šišlají a vůbec mají divný způsob vyjadřování, tak trochu jako od necek, nikoli ve fantasy. Obsah: Holka z rodiny cestovatelů časem zdědila tuto schopnost místo své sestřenky, hraje se tedy na takové ty zhrzené city na několika stranách, její kámen je rubín, kamenů je 12 a je nutno je spojit v jakémsi chronometru, kterým se časem kontrolovaně cestuje, až budou všichni svou krví v přístroji spojeni, bude ten aparát mít blíže nespecifikovanou úžasnou moc, tedy ten, kdo ho vlastní. A to je jakýsi hrabě z a v minulosti, ale ten ho snad nevynalezl, rozhodně přístroje jsou dva a jeden byl ukraden, ten druhý je tu a není komplet krevně napojen, a tak naše hrdinka s pohledným hrdinou cválá minulostí, aby zajistila chybějící krve, ovšem jsou tu odpůrci, sám hrabě je hnusné zvíře a nakonec je bál s tancem. Že to nemá logiku? Že je to samá díra velikosti Macochy? To je fuk, hlavně se jede dál, další dva filmy, třeba se tam dojde k nějakým výsledkům. Blábol na entou, nedoporučuji.(3.7.2016)

Trocha cestování časem pro -náctileté. Pro starší generaci už jen velmi odpočinkový film na pondělní večer. Není nutné mnoho přemýšlet, stejně se nedá nic vymyslet. Žádný zázrak se nekonal, ale na dvě hodiny to zabavilo.(8.7.2013)

• honajz

Zcela zmatená směska vzájemně nesouvisejících scén, jako kdyby někdo sestříhal seriál a vzal z něj jen nepodstatné věci. Celému filmu chybí nějaké sevřenost děje, nějaké jasnější směřování, a dokonce i dodržování vnitřních pravidel. Chápu, ano, teenegerovské záhady ze středních škol s podivnými týpky a velkou, romantickou láskou, kdy do té doby podceňovaná dívka zazáří, jsou moderní, až to bolí. Ale přece jen by to mohlo snad mít nějakou úroveň. Oč v tom filmu šlo? Proč tedy hrabě chce tu krev? A proč po ní tedy nejde daleko dravěji? Ty dvě sekty vedle sebe se střetnou jen jednou, náhodně, někde v parku při projížďce kočárem? Jinak totiž o té druhé sektě netušíme nic, a o téhle vlastně taky ne, protože sice pořád něco ochraňuje, ale jinak nevyvíjí žádnou činnost. Ale financí mají hodně. Spousta náznaků, nedovedených do nějakého vysvětlení - vize tety, rodinná historie, dědeček, havrani, samotný hrabě - vše je jen nahozeno, letmo, jako když jedete vlakem a za oknem proletí listí ze stromu. Jednání postav ani nemá smysl komentovat, každý se každou chvíli chová jinak. Někteří jsou chvíli za idioty, jindy jsou stateční. ale hlavně - nikomu nevěřte, jen svým citům! Také ta němčina v Londýně zněla divně, a navíc je evidentní, že musel vzniknout srdceryvný soundtrack pro dívčí srdíčka. Jdu pod pseudonymem napsat Tajuplnou Lenku s tajemným přívěskem, kterak se na gymplu v Legerově ulici zamiluje do nějakého podivína, třeba mi to Němci časem taky zfilmují.(5.7.2014)

• - Natočeno podle knižní předlohy "Rudá jako rubín" od Kerstin Gier. (jlhgjh)