poster

Tom na farmě

 • Tom à la ferme

 • slovenský

  Tom na farme

  (festivalový název)
 • anglický

  Tom at the Farm

Drama / Thriller / Psychologický

Kanada / Francie, 2013, 102 min

Režie:

Xavier Dolan

Scénář:

Xavier Dolan, Michel Marc Bouchard (scénář, divadelní hra)

Kamera:

André Turpin

Hudba:

Gabriel Yared
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  *

  Tady se někdo zhlídl ve vlastní genialitě a očekává, že to uvidím stejně... Tak ne, Xaviere, po tomto rozháraném post-mortem gay thrilleru máš u mě našlápnuto na režiséra jednoho filmu. Hvězda za stodolní tango.(15.8.2014)

 • Malarkey
  **

  Třetí film, pod kterým je podepsaný Xavier Dolan, a který jsem málem nedokoukal. Mám takovej pocit, že ty jeho příběhy pro mě úplně nebudou.(21.11.2014)

 • d.beseda
  ****

  Ve srovnání s podobně laděnými filmy musím udělit psychologickému dramatu Xaviera Dolana nadprůměrné hodnocení. Příbuzní i kolegové zemřelého mladíka se zaplétají postupně do sítě lží, jednak aby matka zůstala ušetřena toho jaký její syn vedl život a také kvůli tomu aby se rodina nedostala do problému. Ze začátku to vypadá, že vývoj příběhu bude předvídatelný, ale naštěstí se tak nestalo a Dolan rozjíždí nápaditou dramatickou jízdu, která má spád. Také, jak jsem se dočetl v některých komentářích, občas nelogické chování hlavního hrdiny má ale v příběhu svou důležitou roli a připadalo mi uvěřitelné.(11.7.2014)

 • StarsFan
  ***

  Filmařsky vděčnou atmosféru homofobního prostředí narušuje nelogické jednání hlavního hrdiny. V některých filmech s činy hrdinů souhlasit nemusíte, a přesto chápete jejich motivace, v tomto případě jakékoliv osvětlení toho, proč se Tom chová tak, jak se chová, chybí. Ano, chápu, že oběť může přilnout ke svému vězniteli, jenže pokud ji tyran několikrát napadne jen pár hodin poté, co se poprvé potkali, a pokud oběť může svobodně kamkoliv jet nebo komukoliv zavolat, nedokážu si představit inteligentního, nezávislého člověka, který by vesnici neopustil nebo alespoň nezavolal policii.(9.7.2014)

 • Botič
  *****

  Čistokrevná žánrovka, která zraje jak víno a Dolanův zářez, který mě z celé jeho dosavadní tvorby baví snad nejvíce, protože se nejedná o přestylizovanou exhibici hrající všemi barvami makronek plnou hystericky řvoucích postav, ale utlumenou a syrovou podívanou, z které mrazí. [MFFKV 2014](13.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace