poster

Tom na farmě

 • francouzský

  Tom à la ferme

 • slovenský

  Tom na farme

  (festivalový název)
 • anglický

  Tom at the Farm

Drama / Thriller / Psychologický

Kanada / Francie, 2013, 102 min

Režie:

Xavier Dolan

Scénář:

Xavier Dolan, Michel Marc Bouchard (scénář, divadelní hra)

Kamera:

André Turpin

Hudba:

Gabriel Yared
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  *

  Tady se někdo zhlídl ve vlastní genialitě a očekává, že to uvidím stejně... Tak ne, Xaviere, po tomto rozháraném post-mortem gay thrilleru máš u mě našlápnuto na režiséra jednoho filmu. Hvězda za stodolní tango.(15.8.2014)

 • Houdini

  Zlatý Lev - výběr(11.9.2013)

 • Botič
  *****

  Čistokrevná žánrovka, která zraje jak víno a Dolanův zářez, který mě z celé jeho dosavadní tvorby baví snad nejvíce, protože se nejedná o přestylizovanou exhibici hrající všemi barvami makronek plnou hystericky řvoucích postav, ale utlumenou a syrovou podívanou, z které mrazí. [MFFKV 2014](13.7.2014)

 • Pluhy
  ***

  Z Toma na Farmě číší deprese, chlad, nevraživost, homofobie a smrad chlévského hnoje. Lány kukuřic a uprostřed prázdnoty malá farma, která jako magnet táhne zpět Toma za vzpomínkou na jeho mrtvého přítele. Film střídá jeho úprky a návraty, jeho propadání panice a chvíle, kdy spokojeně dojí krávy. Atmosféricky se film vydařil ale je neskutečně prázdný, často nudí a postava Toma, kterou ztvárnil sám¨mladičký režisér filmu Xavier Dolan, působí naprosto nelogicky, zmateně a nesympaticky.(4.7.2014)

 • Vodnářka
  **

  Dolanovi se výborně podařilo přenést autentickou atmosféru, perfektní vizuální i hudební zpracování ze svých předchozích snímků, zbytek ovšem zůstal kdesi v minulosti. Snímek plný nelogických situací, absurdních postav, šílených zmatků a "proč" v hlavě diváka. Ty šílené psychologické pochody jsem asi nestíhala a vysvětlení "chovám se divně, protože mi umřel milenec" mě moc nebaví.(9.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace