Tom na farmě

Tom at the Farm

Drama / Thriller / Psychologický

Kanada / Francie, 2013, 102 min

Xavier Dolan

Xavier Dolan, Michel Marc Bouchard (scénář, divadelní hra)

André Turpin

Gabriel Yared
  • mat.ilda

Tady se někdo zhlídl ve vlastní genialitě a očekává, že to uvidím stejně... Tak ne, Xaviere, po tomto rozháraném post-mortem gay thrilleru máš u mě našlápnuto na režiséra jednoho filmu. Hvězda za stodolní tango.(15.8.2014)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(11.9.2013)

Čistokrevná žánrovka, která zraje jak víno a Dolanův zářez, který mě z celé jeho dosavadní tvorby baví snad nejvíce, protože se nejedná o přestylizovanou exhibici hrající všemi barvami makronek plnou hystericky řvoucích postav, ale utlumenou a syrovou podívanou, z které mrazí. [MFFKV 2014](13.7.2014)

Z Toma na Farmě číší deprese, chlad, nevraživost, homofobie a smrad chlévského hnoje. Lány kukuřic a uprostřed prázdnoty malá farma, která jako magnet táhne zpět Toma za vzpomínkou na jeho mrtvého přítele. Film střídá jeho úprky a návraty, jeho propadání panice a chvíle, kdy spokojeně dojí krávy. Atmosféricky se film vydařil ale je neskutečně prázdný, často nudí a postava Toma, kterou ztvárnil sám¨mladičký režisér filmu Xavier Dolan, působí naprosto nelogicky, zmateně a nesympaticky.(4.7.2014)

• Vodnářka

Dolanovi se výborně podařilo přenést autentickou atmosféru, perfektní vizuální i hudební zpracování ze svých předchozích snímků, zbytek ovšem zůstal kdesi v minulosti. Snímek plný nelogických situací, absurdních postav, šílených zmatků a "proč" v hlavě diváka. Ty šílené psychologické pochody jsem asi nestíhala a vysvětlení "chovám se divně, protože mi umřel milenec" mě moc nebaví.(9.7.2014)