Estonka v Paříži

Veel üks croissant

(neoficiální název)

Francie / Belgie / Estonsko, 2012, 94 min

39. LFŠ(11.8.2013)

[FFF 2013, Sydney] "A moving story about the tyranny of age and loneliness, a film that reminds us we all yearn for the same things, no matter our social standing or prospects in life, Une Estonienne à Paris doesn’t rewrite the cinematic rulebook, but gently and gracefully makes its point." 3,5*(22.3.2013)

Stále okouzlující Jeanne Moreau.(13.4.2014)

Vlastně, více než příběh dvou osamělých žen (i když skutečně velmi uvěřitelně působící) mě tentokrát zaujala taková ta pomalá, teskná atmosféra, která mi k těm Anniným procházkám po Paříži, dneska vysloveně sedla.(7.12.2014)

Byly to takové http://www.csfd.cz/film/23862-spolecnice/ . Zde je podobný příběh o stáří, o obtížném vyrovnávání se s ním, o samotě, o vznikajících poutech, vše je umocněno toulkami po Paříži. Jeanne Moreau a její panovačná, tvrdohlavá, osamělá a přes to stále šarmantní a elegantní dáma s velkým srdcem. Na druhé straně tichá, nenápadná, úslužná, ale důstojnost neztrácející Laine Mägi = herecké umění v nápaditém snímku, který stojí za zhlédnutí.(4.4.2015)