poster

Estonka v Paříži

 • Francie

  Une Estonienne à Paris

 • Estonsko

  Eestlanna Pariisis

 • anglický

  A Lady in Paris

 • Estonsko

  Veel üks croissant

  (neoficiální název)

Drama

Francie / Belgie / Estonsko, 2012, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sarkastic
  ****

  Jsem moc rád, že po Zkažené mládeži dokázal Ilmar Raag natočit film úplně o něčem jiném a znovu se mi velmi trefil do vkusu. Zmíněná Klass je sice o level výš, ale Estonka v Paříži má také o dost jinou atmosféru. Vztah odlišných stárnoucích žen se pohybuje od konfliktů k hřejivým a pohodovým pasážím. K plnému počtu mi chybí trocha prostříhání, tempo je velmi pozvolné a stějně tak se mohlo více přitlačit na pilu. Na druhou stranu by pak asi musely jít pryč ty příjemné chvilky. Raag mě každopádně začal hodně zajímat a budu ho do budoucna bedlivě pozorovat.(4.8.2013)

 • kareen
  ***

  Vlastně, více než příběh dvou osamělých žen (i když skutečně velmi uvěřitelně působící) mě tentokrát zaujala taková ta pomalá, teskná atmosféra, která mi k těm Anniným procházkám po Paříži, dneska vysloveně sedla.(7.12.2014)

 • Malarkey
  ****

  Filmové Pobaltí nemá chybu. Každý film, který jsem z tohoto prostředí potkal, mě něčím zaujal. Stejně tak i tenhle kousek. Estonka v Paříži, jak už název sám napovídá, vypráví o Estoncích a vše se odehrává v Paříži. Je to moc hezky pojaté. Moc se tam nemluví, a když jo, tak k věci. Estonka, která dorazí do Paříže prochází ulicemi a prohlíží si ji stejně jako já, když jsem v Paříži byl poprvé. Je to všechno hrozně hezky natočené a nakonec Vám i ty postavy budou dělat radost. Jsou zajímavé, jsou lidské a stejně takový je i samotný film.(27.11.2013)

 • rt12
  ****

  Byly to takové http://www.csfd.cz/film/23862-spolecnice/ . Zde je podobný příběh o stáří, o obtížném vyrovnávání se s ním, o samotě, o vznikajících poutech, vše je umocněno toulkami po Paříži. Jeanne Moreau a její panovačná, tvrdohlavá, osamělá a přes to stále šarmantní a elegantní dáma s velkým srdcem. Na druhé straně tichá, nenápadná, úslužná, ale důstojnost neztrácející Laine Mägi = herecké umění v nápaditém snímku, který stojí za zhlédnutí.(4.4.2015)

 • kusper
  ***

  39. LFŠ(11.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace