Křídla Vánoc

Wings of Christmas

Drama / Komedie

Česko, 2013, 110 min

• Marthos

Zázraky se dějí (ne)jen o Vánocích. Karin Babinská a její střapatý bílý anděl, vznášející se nad lidskými osudy je totální úlet. Prostředí velkého obchodního centra, zasazeného do období vánoční hysterie, vyvolává pouze znechucení a odpor, stejně jako všechny figurky, které se v něm pohybují. Richarda Krajča lze za určitých podmínek respektovat coby populárního hitmakera své doby, nicméně jeho herecké možnosti jsou přinejmenším sporné a film, v němž hraje hlavní roli prostě neutáhne. Slušné výkony podávají jedině Cibulková s Preissem, u ostatních se jedná o stylizované karikatury, zoufalce s povrchními charaktery a v povrchním provedení. Křídla Vánoc jsou přesně taková, jaká být neměla. Nudná, hloupá a zbytečná. Jako Tomáš a Nina, holka, která dala každýmu.(12.2.2016)

Ku Krídlam Vianoc nesmiete pristupovať s rozumom. Je to melancholická, snová rozprávka so sympatickými postavami, zmietanými ľudskými slabinami a slabosťami. Jej hrdinovia tápu hľadaním niečoho, čo buď nepotrebujú, alebo to majú pred nosom, len o tom ešte nevedia. A ten song je pre ňu ako stvorený.(9.12.2013)

• dopitak

Technicky docela fajn, ale podobnou náruč klišé a vylisovaných motivů aby jeden pohledal. Naprosto neoriginální film, ve kterém mi vadili andělé, oblečená a zmalovaná Vica, a postupné přibalování těch nejprofláklejších scenáristických kliček. Tři ze čtyř hlavních postav mají "rodinné" problémy. A Globusu se divím, v Penny marketu inspekce běžně loví myši, ale aby se našel kůň... Mariu Pavlovovou příště prosím svlíknout!(20.3.2014)

• swamp

Příliš moc reálné, aby to bylo snové - příliš moc snové, aby to bylo reálné. Já bych preferoval (a autoři snímku se o to zřejmě snažili) tu snovou linku, jenže se nepovedlo. Takový marný pokus o Michela Gondryho a netvrďte mi, že ne!(25.3.2014)

Těžko říct, jak přistupovat k tomuto dílku, které se na jednu stranu tváří jako melancholické depresivní drama, kdy se čtveřice přátel z obchodního domu společně perou se svými životními strastmi a podělaným osudem, a na druhou se snaží vykřesat na divákově tváři široký úsměv. Místy je to opravdu mistrovsky zvládnuto, ale jinak zabředává děj do ponuré a pomalé nudy s nejasnou strukturou a záměrem. Zdálo se mi, že se autorka snažila vmáčknout příliš do tak malého prostoru, a kdyby se soustředila pořádně jen na jednu postavu, bylo by to snesitelnější. Na druhou stranu by možná utrpěla výpovědní hodnota příběhu a celkově by šla kvalita ještě hlouběji. Takto tu máme vcelku povedenou mozaiku, která se dá hezky přirovnat k předvánoční pohádce s nejistým koncem, který je alespoň malinko laděn optimisticky a pozitivně. 55%(14.10.2014)