Strach a hnus v Las Vegas

Strach a hnus v Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

Komedie / Road movie

USA, 1998, 118 min

Fakt, že je Terry Gilliam geniální blázen s nezměrnou představivostí, kterou zcela bez zábran sděluje svými mimořádnými vizuálními prostředky, jsme již myslím všichni vzali na vědomí:) Nyní si pro své fantaskní orgie vybral prostředí a téma, které se snad k jeho stylu ani nemohlo hodit lépe. S kufrem plných nejrůznějších drog, Tráva, LSD, Mezkalin, Torazin či Kokain se dva exoti Johnny Depp a Benicio Del Toro v drogovém opojení vydávají do Las Vegas. Po cestě naberou stopaře. Tobey Maguire s dlouhými vlasy. Ha! Tobey Maguire na blond. HA HA HA! :D Po příjezdu se ocitají na jednom nekončícím, zběsilém a šíleném tripu, kde se bizarnosti meze nekladou. Jak bylo ve snímku řečeno: Lidé se sjeli do Vegas. Naopak Johnny a Benicio se SJELI ve Vegas:) Film v podstatě nemá žádný výrazný příběh. Jde jen o jeden velký, dlouhý drogový večírek, kde se lidé mění v plazy, motivy na kobercích začínají ožívat a skutečné už není skoro nic. Gilliam jak má být, i když jsem měla dojem, že v tomto případě forma výrazně přebíjela samotný obsah.(14.4.2012)

• Tsunami_X

Úmorný kolovrátek, který nabízí dvě možnosti vyústění. Buď se unudíte k smrti, nebo si z téhle zběsilé jízdy něco odnesete a pod nánosy zběsilých scén, které jsou jedna jako druhá, dojdete k uvědomění, že květinová dítka jsou pryč a celá ta konzumní společnost stojí za hovno.(2.1.2004)

Asi nejslabší Terryho film. Nedává to moc smysl a vtipné to taky není. Škoda.(22.7.2005)

Film s dobrými a zajímavými nápady, které mohly krásně podpořit ujetost i vtipnost drogového příběhu mimoňských flákačů, kdyby se měly pořádně o co opřít. Dějová linka je takřka nulová, a tak po pár atraktivních záběrech s netradičně umístěnou kamerou a slušivými i trefnými vizuálními hrátkami drogofilmové opojení vyšumí neznámo kam, zatímco zbyde jen nuda a paradoxně i nijakost (druhá polovina už nemá moc co nabídnout). I tak se však výborné herecké duo se specifickým ztvárněním jejich prazvláštně sympatických charakterů postará o nadprůměrný zážitek. 6/10(5.11.2009)

Teda tady v tomhle filmu si Johnny a Benicio fakt užívaj. Smrkaj a papaj všechno co najdou, zkrátka brutálně smaží. Tripy jsou natočeny skvěle a reálně, čímž na sebe Gilliam prozrazuje, že má asi taky nějaké ty zkušenosti s ilegálními látkami. První půlka je nabitá humorem a je škoda, že ta druhá půlka lehce kolísá. Jinak je to ale super.(17.11.2004)

• - Americká vlajka je ve filmu druhým nejpoužívanějším fetišem. Tím prvním je špička z cigaretou, kterou Duke (Johnny Depp) skoro neustále kouří. (Terva)

• - Johnny Depp si nechal kvůli filmu oholit hlavu přímo od Thompsona. (PußyMagnet)

• - Hoci sa Hunter S. Thompson úprimne skamarátil s Johnnym Deppom (Raoul Duke) a schvaľoval jeho výkon vo filme, raz povedal, že ak by niekedy niekoho videl správať sa ako jeho postava vo filme, tak by ho ubil so stoličkou. (misterz)