• xxmartinxx

Hezky natočený a naprosto samoúčelný rauš. Ke konci už vlastně hrozně nudné. Gilliam měl na víc. Co by s tím udělal takový Herzog, Cronenberg, Lynch?(22.4.2011)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(20.1.2006)

• viperblade

Všechno špatně. Mám rád divné filmy a mám rád i Terryho, ale na tomhle jsem nenašel nic. Příběh? Prakticky žádný, film se "fláká od rohu k dalšímu rohu", černý humor (který miluju a který tady podle obsahu měl být) mě nijak neoslovil (opravdu jsem se během filmu zasmál maximálně jednou a to už ani nevím čemu) a film mě neuvěřitelně nudil. Jediné pozitivum zde byli herci. Od těch hlavních (tradičně skvělý Depp, i když i on měl už mnohem, mnohem lepší role) až přes epizodní roličky (Ricci, Diaz). Věřím tomu, že takhle nějak to vypadá, když jste "sjetej", ale to já nevím, v životě jsem neměl ani trávu (možná proto nemůžu docenit tenhle film?) Už dlouho mi dvě hodiny nepřipadaly jako čtyři (cože, to uběhlo jen pět minut?) Nevěřím tomu, že bych tohle chtěl někdy vidět znovu - 40 %.(28.9.2011)

• zputnik

Tento snímek mi bohužel/bohudík (nehodící se škrtněte) nesedl. Snažil jsem se ho brát tak-jak-je, bavit se z něj, "poučit" se z něj, pochopit ho. Nic nepomáhalo. Film jsem dokonce vypnul a vrátil se k němu za pár dní; a to ve víře, že prozřu a konečně pochopím jeho sílu, hloubku a neskutečnou zábavnost nic se však nezměnilo skutečně nic. Poznámka: Film imho dostatečně dobrý do archívu DROP-IN; všichni na odvykačce by se mu však měli vyhýbat velkým obloukem. ;o)(7.9.2003)

• kleopatra

Tak tahle substance se mi rozhodně do žil nedostala a to ani na třetí pokus (ten třetí byl první do konce). Divoká jízda? Nikoli. Pěkná nuda a o čem? O drogách? Kdybych nebyla tak otrávená, tak se zasměju "ha, ha", protože tohle bylo jen pozlátko a v něm nic. Ještě že Benicio Del Toro věděl, co a jak hraje, protože Johnny Depp, si myslím, o tom do poslední chvíle neměl páru. Proti soundtracku nemám to nejmenší.(16.1.2006)

• - Scéna "Give me a kiss" v podání Gary Buseyho (dálniční policista) byla improvizována. Tvůrci filmu i Thompson ji chtěli z filmu vystřihnout, ale Gilliam si prosadil svou a scénu ve filmu nechal. Nakonec všichni uznali, že je vtipná. (PußyMagnet)

• - Na tričku stopaře (Tobey Maguire) je obrázek Ralpha Steadmana s názvem "Mean Mouse" znázorňující Mickey Mouse v šortkách z americké vlajky. Steadman je původní ilustrátor knižní předlohy filmu. (Dr Lizal)

• - Autor knižní předlohy Hunter Stockton Thompson se ve filmu objevuje v roli sebe sama. Možné je záhlédnout jej ve scéně, kdy Raoul Duke (Johnny Depp) ve vzpomínkách prochází sálem klubu „The Matrix“ a říká: "There I was... Mother of God, There I am! Holy Fuck!", jako osobu u stolu. (Aelita)