Skvela drogova odyssea jednoho novinare s uzasne "zfetovanym" Johnny Deppem.(8.8.2002)

We can´t stop here... this is a bat country Best of Terryho Gilliama. Kým sa Terry potácal v rôznych symbolikách, ktoré viedli až k nude a vo svojich ďalších filmoch prezentoval skôr šialený svet, ktorý prevyšoval nad formou príbehu, v tomto filme sa mu to podaril iný solokapr. Ide o veľmi pozorný, svižný a nezainteresovaný pohľad do myslí post-hipisákov a tiež pohľad na dobu po kvetinovej revolúcií. Plno odkazov na vojnu, ale hlavne bezvýchodiskovosť ľudí tej doby. Pri hercoch sa nenájde jeden chybný článok, lebo Depp a Del Toro sú záruka tej najlepšej kvality. Film som videl najmenej 6 krát a vždy som na ňom našiel niečo nové, zaujímavé a zábavné. Od bezduchých replík predrogovaných protagonistou, až po detaily večného puntičkára Gilliama. najprv som vlastne myslel, že mi celý dej uniká, no zistil som len, že som bol málo sfetovaný :). Dukov vnútorný monológ, ktorý nás sprevádza celým dejom je asi tým najkrajším monológom, plný zahmlených opisov, predstáv a paranoje, kde už aj divák niekedy nevie, či všetko čo sa dozvedáme je reality, alebo fikcia (také sú drogy amigos). V podtexte je skrytý akýsi pozdný absurdný pytonovský humor, ktorý je nenápadný a pritom tak jasný. Fakt úchvatné dielo, pri ktorom sa asi nikdy nebudem nudiť.(13.8.2006)

• Malarkey

Nevím o nějakém pořádném důvodu, jak bych zkritizoval tento film. Prostě se mi nelíbil, a to tak že moc. O tom jak jedou dvě sjetý fetky sejmout nějakýho vidláka do Las Vegas je uhozený, a jak je to šíleně natočený, já z toho měl až husí kůži. Z toho jak jsou oba šílení, z toho jsem měl uplně šíleně hnusný pocity. Možná jako bych byl na drogách, jako oni, ale já nebyl, já to viděl v té skutečné realitě, která prostě skutečná je, ačkoliv si myslí, že k realitě jim dvoum drogy dají něco navíc, nedají. Chvíle, kdy jsem se měl smát mi to neuvolnili, a bylo mi ještě hůř. Tenhle film se snaží být vtipný, jindy bych se tomu smál, ale tady to dost dobře nešlo. Nevím proč, prostě bylo hrozné na to koukat, ale ne že by filmařinu režisér odbyl, jen jsem z toho měl šílený pocity, a jak Johnny Depp mluvil, jen všecko potvrzelo. Ono teda jde asi o to, že to tak chtěl, ale já jsem u toho pořádně nedokázal vydržet, bylo toho na mojí hlavu v jednu chvíli až moc, což se na filmu docela radikálně podepsalo. Je to šílenost, zběsilost a ujetost toho největšího formátu, kde droga bude jiná dimenze, asi tak jako pochopení tohoto filmu.(21.8.2008)

Gilliamův úlet o dvou smažkách, podnikající "drogově-vzdělávací" výlet po Las Vegas. Fantastický Benicio del Toro a těžce přehrávající a všelijak se pitvořící Johny Depp. Je to síla, takových filmů se moc netočí.(13.1.2003)

As your attorney, I advise you to rent a very fast car with no top. And you'll need the cocaine. (neobjektivně za 5 hvězdiček)(25.12.2010)