poster

Král rybář

 • USA

  The Fisher King

 • Slovensko

  Kráľ rybár

Drama / Komedie / Romantický

USA, 1991, 137 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davies182
  *****

  Konečně: na mém javorovém televizním stolku přibyl nový zářez, neboť jsem byl dychtivým svědkem dalšího skvělého filmu Terryho Gilliama. Tento režisér dokáže se svou režijní taktovkou hotové zázraky, a nejinak tomu bylo i v případě tohoto kouzelného dramatu. Co na tom, že pointa vyjde najevo hned po první zmínce o kouzelném grálu, když se na to celé tak pěkně dívá. Jeff Bridges s culíkem mi sice moc nesedne, ale o to více se hodil do role arogantního člověka, který "nesnáší lidi". Robin Williams pak jako roztomilý bezdomovec přímo srší energií a elánem, a ti dva se skvěle doplňují. Stopáž uteče jedna radost, a docela teď koulím oči: to měl film opravdu 137 minut? Nepřišlo mi to, jak jsem se dobře bavil. Velmi mě překvapily (u Gilliama? Ale kdeže...) fantasmagorické vsuvky, a pohádkový konec s nočním zlodějem me dokázal rozesmát samotným svým diváckým požitkem a kouzelným vyzněním.(8.6.2009)

 • ORIN
  ****

  Film dvou naprosto odlišných polovin (první za 3*, druhá za 5*). Změna přichází v intimní chvíli mezi Jackem a Perrym v nočním Central Parku, kdy Jack poslouchá příběh o Králi Rybáři a hledání Svatého grálu, který dává celému filmu smysl. Jen si nejsem jistý tím, kdo je Král, kdo je Blázen/Šašek a kdo je vlastně hlavním hrdinou filmu. Možná ten klasický happy end, který ale tentokrát přijmete bez výhrad. Robin byl výjimečný komik i charakterní herec. V Králi rybáři ukázal obě polohy v plné parádě, škoda ho.(23.11.2014)

 • Arbiter
  *****

  Každý sebestředný posera by měl vyfasovat svého Robina. Šrámy, ty, které se nehojí, si zaslouží co nejvíce dirigentů a co nejméně porouchaných sboristů chórové úpravy písně How About You, uzavírající Giliamovo dobrodružné podivno. Nejlépe v poměru nekonečno ku nule. A Bridges by měl přestat funět a mlaskat, proboha.(21.8.2011)

 • Malarkey
  ****

  Točil to Terry Gilliam, takže je třeba se připravit na ne úplně obvyklý způsob vyprávění. Místy to opravdu vypadá víc fantasy, než jako dno New Yorku. Pořád si to ale drží dostatečnou hladinu realističnosti, že jsem se ty dvě hodiny nedokázal od křesla odpoutat. I když jsem si třeba ze začátku říkal, že jestli to takhle půjde dál, tak tomu dám sotva dvě hvězdičky. Po chvíli jsem si ale na ten způsob vyprávění zvykl a začal jsem si samotný příběh vysloveně užívat a hltat každou další minutu. Jeff Bridges a Robin Williams tady předvedli tak skvělé výkony, že bez nich by film byl ani ne poloviční.(15.8.2014)

 • mandes
  ***

  rozpočet : ? tžby americke : $41,895,491(16.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace