Sága: Prokletí stínů

• Česko Sága: Prokletí stínu (více)

Ve Druhém věku se válka bohů rozhořela naplno a živých bylo stále méně. Lidé proto založili Řád, v němž ze zoufalství spojili své síly s pyšnými elfy a proradnými trpaslíky. Zatímco se Řád snažil vzkřísit civilizaci, na západě znovu ožilo dávné zlo. Temnými kouty špinavých krčem se plíží šepot tajného spolku spiklenců, známého jako Stín, jehož hrůzní vyslanci již překročili hranici země. Magistři Řádu proto vyslali své vlastní špehy, aby včas zmařili plány nepřítele. Lidský poutník a vyslanec Světla Keltus, lovkyně odměn a nemilosrdná elfka Nemyt a svojí loupeživou hordou zapuzený ork Kullimon se pod přízračně žlutým nebem kraje Battlegrave vydávají hledat tajemný artefakt, jehož pomocí chtějí služebníci Stínu znovu nastolit vládu pána temnot Gotha Azula. (TV Barrandov)

verbal odpad!

To takhle za osm dolarů na hodinu najmete tři nejzáriťvější hvězdy z veleúspěšného filmu Fekal adventures 3 a za patnáct odkoupíte scénář ke čtyřce, z něhož vyškrtáte všechny sexuální scény. Nezbude nic, a tak na první stranu napíšete centrofixem "Jít a sem tam předstírat srandosouboje, z nichž by se poslintal i náctiletý down.". Pak pořídíte jeden pár nalepovacích, špičatých uší, za pomoci kterých lehce proměníte ústřední pornoherečku na pornoelfku, akorát ji musíte poučit, aby během natáčení moc nehekala a nepředstírala orgasmy, a asi tak deset latexových masek na bondáž pro gangbangový komparz, které z něj jako mávnutím kouzelného dilda vytvoří dokonalou skřetí hordu. Ještě rychle gumové brněníčko pro hlavního jelimana, jehož úd je nepochybně větší než jeho herecký talent, klapka a jedem! Výsledkem je úžasná parodie cílená na mentálně zaostalé pubescenty, která by se taky klidně mohla jmenovat Pár kreténů: Dvě vleže. ()

Tom_Lachtan

Totální béčko, které by ovšem béčkem být nemuselo, na rozdíl od kolegů od Asyla, sem tvůrci nevecpali dokonce ani jedinou černošskou postavu (ale zase jsou tu ohyzdní skřeti, ti tento nedostatek vůči politice korektnosti napravují, tak snad nedostali od USA pokutu za nebetyčný rasismus). Děj je ale na stejné kvalitaticní úrovni, jako třeba většina neHowardovských Conanovek, co jsem četl, navíc má skvostné masky (skřetí tváře, oči hlavní a jediné elfky) a některé souboje vypadají o dost lépe, než ve fantasy s pětkrát větším rozpočtem. Souboje jsou taky docela fajn, ač nevypadají jako něco, na co by dozoroval mistr šermíř (nebo alespoň lepší amatér, který v létě blbne po hradech českých), ale rozhodně nevypadají jen jako tupá bezkrevná choreografie, bohužel to ale neplatí o všech soubojích, polovina z nich je jednoduše na kulhavého koně. A dokonce i ten hlavní přihlouplý paladin (který vlastně není ani jednou jako paladin označen, ale znáte to..) vypadá docela poměrně nedebilně a daří se mu eliminovat štěněčí xicht, kterým je nejspíš od přírody vybaven. Nu, je to prostě hovadina, ale vkusná hovadina, které prostě narvu tu hvězdičku navíc jako potěšení z provinilých gulitypleasuerů. ()

Beckett51

Když nebduu brát to, že si meče vypůjčili od tvůrců Pána Prstenů, oblečení z filmů DD a děj je fakt neskutečně tupej, máme tu docela dost zábavné béčko se super choreografiema soubojů (ikdyž to mnohdy kameraman značně posral), příjemným orkem a super Nazgůlem. Jsem spokojen. ()

Stegr

60% - Triky předpotopní a příběh jednoduchý, ale hlavní postavy byly sympatické a děj hezky odsejpal, takže to ani na chvíli nebyla nuda... ()

Terva

Tak jak na Harryho Pottera padalo Stmívání, je Jacksonův Hobit haněn Prokletým stínem. Ale je to jen odvárek dětí hrajících si na písečku. Na filmu je nejlepší hudba. Herci nic moc, choreografie je odfláknutá a triky průměrné. CITÁT - Kdo to sem k čertu leze!!!!!!.... ()

ConanVJ

Na to, že z toho kouká nedostatek financí, to neni špatnej filmek. Většinu času je na co se dívat. Osobně bych to viďěl radši o něco kratší. Souboje jsou tak půl na půl, některé hodně povedené, některé méně. To samé platí i o efektech. Hlavní trio, Elfka, Ork a člověk působí sympatickým dojmem a po čase jsem jim i fandil. Elfka s těma modrýma kukadlama hodně pěkná. Hudba se mi zdála hodně utopená v pozadí což je docela škoda. Příběh je hodně prostej, ve kterém bych nehledal nic jiného, než přímočarý děj, bez jakýchkoliv zvratů. Pro mě filmek průměrná, místy svižnější podívaná, která má i svoje kouzlo. Za mě 60% :) ()

kaylin

Je mi líto, ale tahle variace na hraný WoW je až moc chabá. Inspirace v "Pánovi prstenů" je více než jasná, alespoň tedy v tom, jak mají orkové/skřeti vypadat. To, že už se nikdo neinspiroval kvalitou příběhu, to je věc druhá. Nudné a předvídatelné postavy se chtějí skrývat za ucházející efekty a rádoby novou mytologii. Jenže je to strašně předvídatelné a spojení lidí s orkem nefunguje. ()

Lenka.Vilka

Jako klalitově "hlavní vysílací čas na barrandově" to nevypadá špatně. Jsem si přesto vědoma, že tím jsem filmu uškodila. Barandovská žumpa to není, protože jde nedostatek financí poznat, mělo to hlavu a patu. Narozdíl od zbytku programu zmiňované stanice... ()

Nivenx

Na takovéhle fantasy mám slabost, alespoň co se týká bytostí. Příběh nějak obzvlášt' neuchvátí, herci jsou průměrní a není ve filmu nikdo z nich, kdo by to alespoň malinko táhnul. Efekty nic moc, ale neurazili tolik jako celkový dojem. U takového nízkorozpočtového filmu jsem to čekal přeci jen horší. 35% ()

Aargh

Naivní, jednoduché, ale příjemné fantasy se sympatickými charaktery a - vzhledem k minimálnímu rozpočtu - s neuvěřitelně kvalitní výpravou. Nevím, jestli si zdejší kritičtí hodnotitelé jsou vědomi toho, že tenhle film vznikl asi za tisícinu rozpočtu Hobita a že to tudíž nejde tak docela srovnávat... Dávám tři body a jeden navíc na dorovnání. ()

ecceHOMMO

Už úvodný nezáživný a zbytočne zdĺhavý súboj predznamenal v akom duchu sa bude vyvíjať celý film. A aj keď to miestami nebolo až také zlé, doslova to kričalo, že financií na film príliš nebolo. Ale aj napriek menšiemu rozpočtu sa s tým autori popasovali pomerne solídne. Rozhodne vydareným sa však nedá nazvať záverečný súboj a boj s drakom, ktorý bol vyslovene na smiech a bol výsmechom celej práce na filme. Ne-fanúšikovia fantasy nech dajú od tohto ruky preč! A ostatní nech očakávajú minimum a možno tu nájdu aspoň niečo. */** ()

Kosmik 1

Vzhledem k tomu, jak se tu bezmyšlenkovitě odpaduje, tak já zas neváhám dát plný počet a klidně mě za to i ukamenujte. Kdejaká kravina tu má lepší hodnocení a tohle vcelku příjemné fantasy by si zasloužilo mnohem víc. 38%? Ale jděte, to je hodně přehnané! To, že filmu chybí finance, je sice zřejmé už od začátku. Ale možná i dobře, že více financí nebylo. Přibylo by tak více efektů, které podle mě stejně nejsou potřeba. Příběh je prostý, ale přesto dokáže zaujmout. Moc zvratů v něm nenajdeme a ubírá se k jasnému cíli. Avšak stále je na co se dívat a to mě baví. Uvidíme zde dostatek soubojů. Některé hodně povedené, některé průměrné. Přesto ani jeden z nich není nudný. Hlavní trio elfka, člověk a ork působí hodně sympaticky a já jim fandil. Ork navíc občas utrousí nějakou fajn hlášku a líbil se mi ten jeho lišácký smích. Jak už jsem psal výše, prostě je toho hodně co hodnotit a 38% si tohle fantasy (pro někoho třeba pohádka) určitě nezaslouží. Jestli bude někdy pokračování, tak budu stát v první řadě, abych ho mohl vidět. Jo a docela parádní hudba. Keltus: "Zabíjení nemá cenu, je jich hodně!" Kullimon: "Nic jiného ale neumím!" EDIT ve stejný den: Tak jsem si ještě zjišťoval pár informací a překvapilo mě, že tohle všechno bylo zrealizováno za mizerných 33k dolarů. To museli herci hrát prakticky zadarmo a mají můj obdiv za herecké výkony, páč bylo vidět, že do toho dávají vše a baví je to. A tím pádem se ani nedivím, že bylo i tak málo komparzu a kulis. A v podstatě si ten film vybojovali fanoušci. Tohle se prostě musí už jen z principu ocenit, protože tu máme spoustu špatných filmů za hodně peněz. Ale jen málo dobrých filmů za málo peněz. Tohle je však unikát, dobrý film za úplnou almužnu a těch je velmi poskrovnu. 85% ()

Šakalík

Dvě třetiny filmu jsou koukatelné, místy dokonce velmi. Když pomineme očividný nedostatek financí, který je především v bojových scénách až bolestivě zřetelný, dostaneme klasické fantasy s poněkud přitroublým příběhem, jehož epické rozměry jsou v kontextu s úspornou výpravou vyloženě k smíchu. I přesto film nabídne docela svižný děj, spoustu šarvátek a trojici překvapivě sympatických hrdinů. Namaskování skřetů i elfů je výborné, stejně tak služebníci Stínu vzbuzují respekt. Bohužel závěrečná půlhodina je opravdu velmi špatná. Už tak brakový děj se ponoří hluboko do odpadních vod, digitální přerostlá příšera i způsob jejího odstranění profackuje diváka z obou stran a nestydatě infantilní happyend tomu nasadí korunu. Přesto jsou tři hvězdy na místě. Vzhledem k omezeným finančním i technickým možnostem filmařů je tohle ještě docela solidní film. Mohlo to dopadnout daleko hůř... ()

Ashar

Hezká příroda a scenérie, sympatičtí herci, ale na odpad to je zase moc povedené. Jsou horší filmy a dostávají lepší ohodnocení. Myslím si, že za čtyři si tento film zaslouží. ()

Dixiee

Tohle fantasy "béko" nebo spíš až "céčko" za to opravdu nestojí. A rozhodně to nevylepší protivná hlavní hrdinka, protivný hlavní hrdina a spousta příšerných namachrovaných skřetů. ()

HArna

Lepší průměr, já bych dal tak 60-65%, těch 37% je poměrně málo. A já se bavil víc než například u posledních dílů Transformers nebo třeba Drákuly(2014). Čili filmů, ve kterých je rozpočet někde diametrálně jinde. ()

lucijelucije odpad!

Ehm..tohle nemohl John Lyde myslet vážně. Nemohl, protože jestli myslel, tak opravdu nedomyslel ten hrůzostrašný následek. Děs. ()