poster

Star Trek IX: Vzpoura

 • USA

  Star Trek IX: Insurrection

 • Slovensko

  Star Trek IX: Vzbura

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1998, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Joe321
  ****

  Vzpoura je dobrá seriálová epizoda s lepším rozpočtem. Tam kde se tedy ubralo na zajímavější zápletce, člověk dostane tradiční Roddenberryho ST filozofické pozadí, které se z restartu naprosto vypařilo. A už sehranou posádku, která dohromady působí velmi přirozeně. Triková úroveň se opět i dnes drží sakra vysoko a průlety mlhovinou jsou krásnou podívanou. O exteriérech ani nemluvě. -"Have you ever experienced, a perfect moment in time?" -"A perfect moment?" -"When time seemed to stop and you could almost live, in that moment." -"Seeing my home planet from space, for the first time."(19.11.2012)

 • GodComplex
  ***

  Pekne prostredi a lehce televizni feeling, ve formatu, ktery by slusel spis jedne serialove epizode a ktery jakoby vypadl z jedne z prihod SG-1, ale stale ok Star Trek kousek. 6/10(24.5.2014)

 • ripo
  ***

  Úvodné scény akoby vypadli z knihy tvorcu Utópie. Dokonalosť a krása sama . Akoby aj nie, keď takmer všetci boli blonďatí, urastení a krásni ? Kapitán Piccard sa v tomto diele stáva ochrancom tých slabších a bez technológie. Protivníkom mu tu je nechutný F.M.Abraham s častým faceliftingom.(14.1.2007)

 • viperblade
  **

  Když jsem v mém komentáři k sedmému dílu napsal, že mi všechny Star Trek filmy s novou posádkou splývají dohromady, zapomněl jsem na tento. Tenhle totiž si pamatuju a nesplývá mi s žádným, ale to jen kvůli jediné věci - je nejnudnější a nejzbytečnější. Mám vcelku dobrou paměť, speciálně na filmy, ale u tohoto pokračování už si nevybavím, proč dělali to, co dělali, jak se na té planetě vůbec ocitli… Opravdu nic. Pamatuju si opravdu drobky a nic konkrétního. Což o něčem svědčí, když vezmu v potaz fakt, že si pamatuju hodně filmů, které jsem viděl. Na tenhle si nemůžu vzpomenout a to jsem jej viděl ani ne dva měsíce tomu… Nejzbytečnější a nejhorší Star Trek film. 40 %.(21.2.2015)

 • Marigold
  ***

  Star Trek pro zvané, několik opravdu pěkných vtipů na nedotknutelný klingonský majestát pana Worfa, vynikající etudy Daty, Rikera i kapitána Pickarda. Docela zajímavá aktuální úvaha, kterou by pan Spock shrnul jako "smějí zájmy většiny vždy zvítězit nad zájmy jednotlivce?", sympaticky pootevřený konec a pár naprosto standardních akčních scén, které znalce seriálu sotva zvednou do stratosféry blaha. Nakonec ale vítězí příjemná atmosféra světa věčného mládí, rodinná pohoda krbu jménem Enterprise a uvolněné vtipkování. Pro fanoušky série vítaný potlach u vesmírného ohně, pro kolemjdoucí asi dost nezáživné scífko. Samozřejmě, v Next Generation sérii jsou podstatně lepší kousky.(14.1.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace