Star Trek IX: Vzpoura

Star Trek IX: Insurrection

Star Trek IX: Vzbura

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1998, 103 min

Slabší film. Tentokrát se posádka Enterprise snaží zachránit malou kolonii před přesídlením. Jejich planeta má totiž zázračné regenerační schopnosti. Nakonec se musí vypořádat utlačovateli a vzít věci do vlastních rukou.(21.10.2013)

Moc teda nechapu, co se tu vsem nelibi, jiste, jsou i lepsi ST filmy a po Prvnim kontaktu je clovek zmlsanej, ale i tohle ma svy kvality. Mame tu vcelku zajimavej pribeh, kterej sice zbytecne casto omyla furt dokola myslenky o braneni slabsich a podobne, ale to nejak extra nerusi. Akce tu je taky vcelku dost a ani nevadi, ze pribeh neni pojatej nejak zvlast temne a dokonce dojde i na spoustu vtipku, z nichz nektery fakt pobavi. Herci si odvadej svuj standart, Frakes tu je dokonce bez bradky a Abraham jako zaporak paradni. Triky jsou taky slusny, i kdyz se najde mezi nima sem tam i nejakej nic moc. To ostatne plati i o jednotlivejch scenach, krome tech komickejch nebo akcnich jich tu je i bohuzel dost, ktery jsou komicky a asi bejt nemeli, pripadne vypadaj lacine. Nicmene jako celek to je fajn star trekovsky dobrodruzstvi za slusny 4*.(17.7.2009)

Ja proste Star Trek nemohu hodnotit jinak. Je mi jedno jestli nekdo tento scifi skvost hanobi a urazi pro me je proste Star Trek jednim z nejlepsich science fiction a basta. Samozrejme co se tyce filmove kvality tak urcite ze serie Star Treku byli uz lepsi kousky, ale to nijak nesrazi kvalitu tohoto filmu. Je zde vse cim se Star Trek vyznacuje (kvalitni pribeh, skvela atmosfera, impozanti vesmirne lode a bitvy a v neposledni rade osobity humor a pristup k veci vsech hlavnich clenu posadky).(4.11.2004)

Pekne prostredi a lehce televizni feeling, ve formatu, ktery by slusel spis jedne serialove epizode a ktery jakoby vypadl z jedne z prihod SG-1, ale stale ok Star Trek kousek. 6/10(24.5.2014)

Vzpoura by si zasloužila o trochu více lepší výpravu, protože to i na velkém plátně působilo jako dvojepizoda z TNG. I tak si myslím, že Frakes si s tímto filmem ostudu neudělal...je to takový oddych mezi Prvním kontaktem a Nemesis. Taky poslední Star Trek s Picardovou posádkou, který u nás běžel v kinech.(10.11.2008)