Star Trek IX: Vzpoura

Star Trek IX: Insurrection

Star Trek IX: Vzbura

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Thriller

USA, 1998, 103 min

70% Po druhém shlédnutí bez dabingu musím říct, že to nebylo zas tak špatné. Planeta, jejíž radiační prstence omlazují, s tím přece může být docela sranda - zvláště, pokud se ženským členkám posádky zpevní prsa a Worfovi naroste na obličeji jebák velikosti mexického dolaru (akorát je nechutně růžový). A rebelující Picard v koženici a tahající nepozorovaně ve tři ráno arzenál schopný vymazat z povrchu velkoměsto tomu skutečně nasazuje korunu. Dočkáme se taky dalšího dílu telenovely Poradkyně a Jedničky...(9.8.2007)

Star Trek IX: Vzpoura by měl být v červeném pásu, neboť ta modrá mu nesluší. Samozřejmě je to slabší než předešlý díl(První kontakt), ale zas né o tolik. Hodně humoru a akce, slušné 4 hvězdy.(15.10.2009)

Federace se rozhodla kecat do života obyvatel jednotlivých planet asi tak, jako Evropská komise zlepšuje život obyvatel Evropy svými směrnicemi. Tady sice nejde o nic tak důležitého, jako o velikost nádržek na splachování WC, omezení příkonu vysavačů či zákaz standardních žárovek, ale někoho by zkrátka mohlo rozčílit, když by mu někdo jiný chtěl ukrást jeho planetu pod nohama. Ale Picard již nakopává svou USS Enterprise, aby tradičně zabránil nespravedlnosti, což tentokrát činí způsobem dostatečně napínavým i zábavným. Moc se přitom sice newarpuje, ale své kouzlo to rozhodně má.(12.4.2014)

Klasické pokračování, velmi povedené, hlavně romantický nádech se mi líbil. S přihlédnutím k dalšímu filmu Nemesis dávám čtyři hvězdičky, jinak by to bylo za tři. Ale rozhodně jsem se celý film bavil a jsem s tímto filmem velmi spokojen. Tentokrát se posádka Enterprise snaží zabránit násilnému vystěhování obyvatel planety, kde se nestárne a neumírá. Kapitán Picard musí učinit několik zásadních rozhodnutí a poté poskytnout ochranu nevinným občanům. Jistě se mu to bez větších problémů podaří.(17.8.2003)

Úvodné scény akoby vypadli z knihy tvorcu Utópie. Dokonalosť a krása sama . Akoby aj nie, keď takmer všetci boli blonďatí, urastení a krásni ? Kapitán Piccard sa v tomto diele stáva ochrancom tých slabších a bez technológie. Protivníkom mu tu je nechutný F.M.Abraham s častým faceliftingom.(14.1.2007)