Návrat do atomového gymnázia, část 1 (festivalový název)

Return to Nuke 'Em High Volume 1

Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 2013, 85 min

Tak dlho sa hovorilo o Toxických Dvojčatách, až Lloyd Kaufman proste natočil remake/pokračovanie iného Tromáckeho šlágru. Návrat do atómového gymnázia je dokonca ambiciózne rozdelený na dve polovice, tak ako je to dnes v móde. Volume 1 je však po rozšupnutom štvrtom Toxiem a Poultrygeistovi prekvapivo krotký a neobsahuje žiadne zapamätaniahodné, lahôdkovo kreténske scény ktoré by divákovi Tromy rozžiarili oči. Žiadne turbosranie, strkanie hláv do riti, lietajúce črevá a papundeklové megamasakre perverzných degenerátov. Na to sa zrejme čaká do druhej polovice. Hneď na úvod tu síce máme zmutovaného červa čo sa pchá do zadku, odtrhnutý penis a roztekajúcu sa ženu, ale potom sa už film spolieha hlavne na klasicky Tromácky dementné vtipy, tlsťocha čo furt ukazuje svoje cecky, kačicu zarazenú v krku a pankáčov spievajúcich polku. To všetko je inak fajn a ja som sa nenudil, len to celé plynie tak nejak moc pokojne a nevymáčkne zo seba, okrem pravidelného prdenia, nič čo by už nebolo k videniu v pôvodnej verzii. Na Tromawillskej škole to ide stále rovnako, žiaci žerú v jedálni zeleno svietiace sračky a potom zhoria, alebo zmagoria. Ústrednými hrdinkami sú dve lesby, Kaufman sa stále oblieva mliekom a Lemmy je prezidentom USA. Potešil ma štek Cigárfejsa, tak dúfam že v druhom dieli bude mať viac priestoru. Sklamaný nie som, nadšený tiež nie, tak som asi lietadlo. P.S. apelujem na Lloyda nech už do ďalších filmov nestrká tú prekliatu scénu s autom čo vyletí do vzduchu. Ja viem že je to jeho trademark, ale nastal čas vysrať sa na to.(17.4.2014)

• mosnak

Tak tohle je opravdu masakr. Dovedu si to představit jako totální úlet ze 70-80 let, ale natočit takovou sračku v roce 2013? Díky moc,ale ne! Nesnáším tyto ohyzdné filmy - 1%(11.3.2014)

Návrat Tromácké klasiky, jsem očekával v trošku větším stylu. Nějak tomu chybí kouzlo 80. let. Ale i přesto jsem se dobře bavil, tak slušné 4. Uvidíme co ještě přinese Vol. 2.(28.11.2015)

Klasická zhovadilá úplná příšernost, ale znáte to .. hodně dobrý soundtrack a také ty dvě pohledné snaživky .. Chrissy Goldberg a Lauren .. to prostě nahlodá každého zdravého romantického chlapce, tedy i mě ... takže ...(2.2.2016)

Totální šílenost a jasný důkaz o tom, že Lloyd Kaufman je stále v dobré formě..)) Festival Otrlého diváka 2014 p.s. za rok očekávám v programu festivalu druhý díl..(5.3.2014)