poster

Monty Python a Svatý Grál

 • Velká Británie

  Monty Python and the Holy Grail

 • slovenský

  Monty Python a Svätý Grál

Dobrodružný / Komedie

Velká Británie, 1975, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morien
  *****

  (1001) Mým životním snem je po shlédnutí toho filmu stát se animátorem, který dostane infarkt při rozpohybovávání děsivých příšer. Toho povolání ovšem jenom o fous vyhrálo nad přáním stát se Černým rytířem. Ni!(18.11.2006)

 • -bad-mad-wolf-
  *****

  V předalekých krajích, daleko za pohořím konvenčních komedií, existují země zvané Satiria, Sarkasmia a Absurdia, a těmhle zemím vládne rukou neochvějnou skupina králů - Monty Python. Fascinuje mě především, s jakou lehkostí pánové ten svůj drasticky přímočarý a luxusně neuctivý humor prezentují. Scény s černým rytířem, čarodějnicí, zvířecí palbou, masakrováním svatebních hostů, králíčkem zabijákem nebo strážcem mostu by se měly promítat na univerzitách komiky.(19.1.2008)

 • Mr.Apache
  **

  Ještě štěstí, že jsem od MP viděl nejdřív Život Briana, potom Létající cirkus, a teprve pak tohle. Ještě štěstí. Téhle křeči asi nikdy na chuť nepřijdu. A že jsem to párkrát zkoušel.(14.6.2007)

 • J*A*S*M
  **

  Opět. Opět jsem se snažil najít si cestu k Montypythonskému humoru a opět to nevyšlo. Já ty vtipy sice chápu, vím na co naráží, vím proč mají být vtipné, ale prostě mi v drtivé většině případů vtipné nepřijdou. Jasně, párkrát jsem se zasmál, ale v takhle bezdějovém filmu, který je vlastně jenom sledem "vtipných" scének, bych se pro vyšší hodnocení musel smát pořád. Další šanci už Pythonům asi nedám.(9.12.2010)

 • Marigold
  ***

  Pominu-li pár již klasických skečů (Černý rytíř, Most smrti, kuplet o Camelotu) je tu až příliš patrný ten hajdalácký rámec "sebereme pár kostýmů a dobrých nápadů... no a něco natočíme". Celek totiž po letech ztrácí kouzlo a zbývají jen záblesky pythoní geniality. Svatý grál v sobě nemá tu geniálně semknutou podvratnost Briana či vygradovaný cynismus Smyslu života. Je to taková cesta odnikud nikam s občasnými zastávkami ve výtečné parodii na středověký folklór či historické filmy. Nedivím se, že film původně nefungoval a pomohlo mu až přidání opravdu retardované heroické hudby. Čím více Svatý grál sleduji, tím více mi to připadá jako trhací kalendář, jehož oslí můstky postrádají tu pošahanost i surreálnou obraznost pythonovských skečů. Nerad to říkám, ale... nudím se u toho... a to se pokládám za velkého fandu cirkusu.(26.1.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace