Monty Python a Svatý Grál

• slovenský

Monty Python a Svätý Grál

Dobrodružný / Komedie

Velká Británie, 1975, 91 min

Úlet. Totální, naprostý a nepřekonatelný. Humor místy černější než celá afrika, a trvalo mi dost dlouho, než sem rozdejchal ten konec...(3.5.2006)

• golfista

Tenhle způsob humoru zdá se mi poněkud ujetým. Sorry - mimo můj terč :-((21.2.2003)

Humor opravdu hezký v některých případech geniální,ale kdyby poměr nebyl supervtip na půl hodiny opravdu bych byl rád. Dlouhé chvíle až moc krutého humoru, který přestává být vtipny jak vyletí z královských ostrovů jakýmkoliv směrem.(5.1.2006)

Anglie 932 léta Páně. Postavy a události jsou smyšlené. Artuš, král Britů dostává od TOHO na nebesích úkol a s nejstatečnějšími rytíři se vydá jej splnit. Zde jsou jejich skutky...... Ohromná šílenost, která začíná již titulkama. Občas i velmi krvavé dělání si legrace z národní historie a smrti (těch druhých). A statečnosti, protože ,,být bez rukou je jen povrchové zranění."(31.3.2007)

Britskému humoru jsem nikdy moc nevěřil, takže jsem Monty Pythona ignoroval. A to byla velká škoda. Nedá se sice říct, že bych umíral smíchy, ale bavil jsem se po celý film, téměř bez přestávky. Je to sice docela krátké, ale alespoň tu nejsou hluchá místa. Rozhovor o vlaštovkách nebo souboj s černým rytířem jsem si pustil hned dvakrát. Už se chystám na další díly... pokud budou alespoň takovéhle, bude dobře.(4.9.2009)