Monty Python a Svatý Grál

Monty Python a Svätý Grál

Dobrodružný / Komedie

Velká Británie, 1975, 91 min

• J*A*S*M

Opět. Opět jsem se snažil najít si cestu k Montypythonskému humoru a opět to nevyšlo. Já ty vtipy sice chápu, vím na co naráží, vím proč mají být vtipné, ale prostě mi v drtivé většině případů vtipné nepřijdou. Jasně, párkrát jsem se zasmál, ale v takhle bezdějovém filmu, který je vlastně jenom sledem "vtipných" scének, bych se pro vyšší hodnocení musel smát pořád. Další šanci už Pythonům asi nedám.(9.12.2010)

Já opravdu nedokážu říct, který film MP je nejlepší. V každém filmu je takových gagů, že jsem to v žádné jiné komedii neviděl. Monty Python znamenají pro anglický a i světový humor to co Beatles pro muziku.(21.11.2004)

Humor opravdu hezký v některých případech geniální,ale kdyby poměr nebyl supervtip na půl hodiny opravdu bych byl rád. Dlouhé chvíle až moc krutého humoru, který přestává být vtipny jak vyletí z královských ostrovů jakýmkoliv směrem.(5.1.2006)

„Ako dlho poletí z miesta A do B kokosmi naložená lastovička?“ Výpravne nevýpravný historický epos o Artušovi (alebo kto bol ten chlap) a kokosových orechoch. Ako bojuje bezruký Čierny rytier? Ako sa asi správa čarodejnica, ktorú treba za každú cenu upáliť? Ako najjednoduchšie dobyť hrad Francúzov? Dokáže krava (a iné domáce zvieratá) lietať? A ako to bolo s trójskym králikom, trojhlavým obrom, nadržanými pannami, rytiermi „Ni“ (túžia po vzácnych okrasných kroch), obyvateľmi močiarov (a ich štvrtom hrade, pričom prvé dva sa potopili a tretí vyhorel a potom sa potopil), masakrou na svadbe (John Cleese mal vždy charakter), hradom Aaargh a strážcom Mostu smrti? To - a všeličo - iné sa dozviete vďaka tomuto dokumentárnemu, náučnému, poučnému a na informácie z histórie hodnotnému filmu. Od určitej chvíle pristupujem k bielym zajačikom s rezervou. P.S. Malá rada. Keď sa vás niekto spýta, aká je rýchlosť NENALOŽENEJ lastovičky, kontrujte otázkou, či africkej alebo európskej.(12.9.2006)

• lesumir

Pár vtipných scén a hlášek, jinak nudná směsice všeho hloupého a ještě hloupějšího. V podstatě jsem to čekal, ale přišlo ještě něco horšího. Pokud se u toho někdo válí smíchy, tak není normální on nebo já. Snad bude Život Briana lepší. Slušné (pokud se to tak dá říct) dvě hvězdičky.(11.5.2008)

• - Vzdušná rychlost vlaštovky je 11 metrů za sekundu. Vlaštovka mává křídly 7 - 9krát za minutu, ne 43krát. (Kulmon)

• - John Cleese a Terry Jones ve filmu jako jediní Monty Pythoni nezemřou. (Kulmon)

• - Představitel postavy Sir-Not-Appearing-In-This-Film William Palin je syn Michaela Palina. (Dreadd)