Monty Python a Svatý Grál

• slovenský

Monty Python a Svätý Grál

Dobrodružný / Komedie

Velká Británie, 1975, 91 min

Vatikánský handgranát, černý rytíř, tři otázky, příšera z Aaarrgghhhhh a hrad nadržených paniček. Pauzy mezi huróským smíchem trvaly cca 5 vteřin. Takhle dobře jsem se nebavil ani nepamatuji.(19.2.2008)

This is my cup of tea. První plnohodnotné celovečerní řádění Monty Pythonů. Dokonalost, originalita a absurdita přímo srší z každé scény.(31.1.2007)

• golfista

Tenhle způsob humoru zdá se mi poněkud ujetým. Sorry - mimo můj terč :-((21.2.2003)

Za nejlepsi film Monty Pythonu sice povazuju Zivot Briana, ale i tohle je slusnej masakr. Film je docela kratkej, takze je to prakticky jedna velka jizda, ale je tu i par hluchejch mist, kdy se nektere fory opakujou a ty pak nepusobi tolik vtipne. Nicmene to se deje jen vyjimecne. Je tu spousta naprosto genialnich scen a ani vas nenapadne se pozastavovat nad levnejsima kulisama. Herci jsou jako vzdy perfektni, ale nekteri mohli dostat vic prostoru. Jediny co mi moc nesedlo byl konec, byl sice spravne ujetej, ale precejen to zustalo takove nedoresene. I kdyz mam k filmu drobne vyhrady, tech 87 minut jsem se skvele bavil, takze jasnejch 5*.(24.11.2006)

Já opravdu nedokážu říct, který film MP je nejlepší. V každém filmu je takových gagů, že jsem to v žádné jiné komedii neviděl. Monty Python znamenají pro anglický a i světový humor to co Beatles pro muziku.(21.11.2004)

• - Bůh je ve skutečnosti fotka známého anglického hráče kriketu z 19. století jménem W. G. Grace. (Kulmon)

• - Terry Gilliam umírá ve filmu jako 4 různé postavy. (Kulmon)

• - V roce 2006 se film v anketě anglické stanice Channel 4, ve které přes 22 000 diváků zvolilo 50 nejlepších komedií, umístil na 6. místě. (Vrata88)