poster

Monty Python a Svatý Grál

 • Velká Británie

  Monty Python and the Holy Grail

 • slovenský

  Monty Python a Svätý Grál

Dobrodružný / Komedie

Velká Británie, 1975, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J*A*S*M
  **

  Opět. Opět jsem se snažil najít si cestu k Montypythonskému humoru a opět to nevyšlo. Já ty vtipy sice chápu, vím na co naráží, vím proč mají být vtipné, ale prostě mi v drtivé většině případů vtipné nepřijdou. Jasně, párkrát jsem se zasmál, ale v takhle bezdějovém filmu, který je vlastně jenom sledem "vtipných" scének, bych se pro vyšší hodnocení musel smát pořád. Další šanci už Pythonům asi nedám.(9.12.2010)

 • kinej
  *****

  Já opravdu nedokážu říct, který film MP je nejlepší. V každém filmu je takových gagů, že jsem to v žádné jiné komedii neviděl. Monty Python znamenají pro anglický a i světový humor to co Beatles pro muziku.(21.11.2004)

 • Djkoma
  ***

  Humor opravdu hezký v některých případech geniální,ale kdyby poměr nebyl supervtip na půl hodiny opravdu bych byl rád. Dlouhé chvíle až moc krutého humoru, který přestává být vtipny jak vyletí z královských ostrovů jakýmkoliv směrem.(5.1.2006)

 • tron
  ****

  „Ako dlho poletí z miesta A do B kokosmi naložená lastovička?“ Výpravne nevýpravný historický epos o Artušovi (alebo kto bol ten chlap) a kokosových orechoch. Ako bojuje bezruký Čierny rytier? Ako sa asi správa čarodejnica, ktorú treba za každú cenu upáliť? Ako najjednoduchšie dobyť hrad Francúzov? Dokáže krava (a iné domáce zvieratá) lietať? A ako to bolo s trójskym králikom, trojhlavým obrom, nadržanými pannami, rytiermi „Ni“ (túžia po vzácnych okrasných kroch), obyvateľmi močiarov (a ich štvrtom hrade, pričom prvé dva sa potopili a tretí vyhorel a potom sa potopil), masakrou na svadbe (John Cleese mal vždy charakter), hradom Aaargh a strážcom Mostu smrti? To - a všeličo - iné sa dozviete vďaka tomuto dokumentárnemu, náučnému, poučnému a na informácie z histórie hodnotnému filmu. Od určitej chvíle pristupujem k bielym zajačikom s rezervou. P.S. Malá rada. Keď sa vás niekto spýta, aká je rýchlosť NENALOŽENEJ lastovičky, kontrujte otázkou, či africkej alebo európskej.(12.9.2006)

 • lesumir
  **

  Pár vtipných scén a hlášek, jinak nudná směsice všeho hloupého a ještě hloupějšího. V podstatě jsem to čekal, ale přišlo ještě něco horšího. Pokud se u toho někdo válí smíchy, tak není normální on nebo já. Snad bude Život Briana lepší. Slušné (pokud se to tak dá říct) dvě hvězdičky.(11.5.2008)

 • - Vzdušná rychlost vlaštovky je 11 metrů za sekundu. Vlaštovka mává křídly 7 - 9krát za minutu, ne 43krát. (Kulmon)

 • - John Cleese a Terry Jones ve filmu jako jediní Monty Pythoni nezemřou. (Kulmon)

 • - Představitel postavy Sir-Not-Appearing-In-This-Film William Palin je syn Michaela Palina. (Dreadd)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace