Monty Python a Svatý Grál

• slovenský

Monty Python a Svätý Grál

Dobrodružný / Komedie

Velká Británie, 1975, 91 min

Som rád, že patrím k väčšine, ktorej podobný typ humoru sadol a takisto som sa aj ja slušne zabával. Takmer dokonalá paródia na stredovek a rytierske dobrodružné ťaženia, ktorú reprezentujú najmä vychytané slovné prestrelky a dialógové formulky. Ktoré ku koncu síce strácajú dych, ale záver samotný je tak trefne zakončený, že sa upadajúci pocit takmer úplne vytratil. 80%.(6.10.2007)

V předalekých krajích, daleko za pohořím konvenčních komedií, existují země zvané Satiria, Sarkasmia a Absurdia, a těmhle zemím vládne rukou neochvějnou skupina králů - Monty Python. Fascinuje mě především, s jakou lehkostí pánové ten svůj drasticky přímočarý a luxusně neuctivý humor prezentují. Scény s černým rytířem, čarodějnicí, zvířecí palbou, masakrováním svatebních hostů, králíčkem zabijákem nebo strážcem mostu by se měly promítat na univerzitách komiky.(19.1.2008)

Montíci potrénovali na bezkonkurenčního Bvaiena. Labužník si svůj absurdní humor najde v dostatečné míře, debil nepochopí. Mě osobně nikdy nesedly animované pasáže, proto mě potěšil fakt, že v grálu jich je relativně málo. A teď mě omluvte, beru coconut a cválám zapadajícímu slunku vstříc.(29.4.2012)

„Ako dlho poletí z miesta A do B kokosmi naložená lastovička?“ Výpravne nevýpravný historický epos o Artušovi (alebo kto bol ten chlap) a kokosových orechoch. Ako bojuje bezruký Čierny rytier? Ako sa asi správa čarodejnica, ktorú treba za každú cenu upáliť? Ako najjednoduchšie dobyť hrad Francúzov? Dokáže krava (a iné domáce zvieratá) lietať? A ako to bolo s trójskym králikom, trojhlavým obrom, nadržanými pannami, rytiermi „Ni“ (túžia po vzácnych okrasných kroch), obyvateľmi močiarov (a ich štvrtom hrade, pričom prvé dva sa potopili a tretí vyhorel a potom sa potopil), masakrou na svadbe (John Cleese mal vždy charakter), hradom Aaargh a strážcom Mostu smrti? To - a všeličo - iné sa dozviete vďaka tomuto dokumentárnemu, náučnému, poučnému a na informácie z histórie hodnotnému filmu. Od určitej chvíle pristupujem k bielym zajačikom s rezervou. P.S. Malá rada. Keď sa vás niekto spýta, aká je rýchlosť NENALOŽENEJ lastovičky, kontrujte otázkou, či africkej alebo európskej.(12.9.2006)

• golfista

Tenhle způsob humoru zdá se mi poněkud ujetým. Sorry - mimo můj terč :-((21.2.2003)