Obesel bych se bez Cavea i bez toho strasnyho ircanskyho prizvuku. Rozhodne je tu ale pritazliva linka rozporu mezi patriotskym vztahem k veteranum a jejich praci a mezi zakonem, kterej ma tu samou zemi ochranovat na druhym valu. A Cillian Murphy je proste klasa!(9.1.2014)

S01 - 10/10, S02 - 9/10.(20.5.2015)

Nehoráznej nářez. Pokud Boardwalk bylo - co se týče gangsterek - pecka, tak tohle je zatracená dužina, protože ač jsem tomu nevěřil, tak ta atmosféra britskýho Birminghamu spolu s "chuligánským" přízvukem některých postav mi sedne daleko víc a vzhledem k menšímu rozsahu jednotlivých sérií to má daleko větší tempo prošpikovaný naprosto nečekanýma zvratama. Samozřejmě to mocně táhnou postavy - hlavně bratři Shelbové jsou herecky i charakterově skvělý a zábavný, nemluvě o Hardyho Potulným Židovi, kterej je snad jednou z nejlepší seriálových postav, co jsem kdy viděl. A ještě navíc je to audio-visuální orgáč, ve kterým je rocková muzika k dokonalosti prolnutá s perfektní kamerou.(31.7.2016)

Špičková záležitost. Srovnání s Boardwalkem Empirem se tady opravdu nabízí, proč ho nevyužít k zajímavějšímu komentáři. Stejné období, stejná tématika, velmi podobné zpracování, lišící se však ve dvou zásadních ohledech. Za prvé, Peaky Blinders se dívají na vznik rodinného organizovaného zločinu ze spoda, z ulice, hospody a malých sousedstvích. Hrdinové se nepohybují v nejvyšších patrech businessu a politiky, jako spíš v prostředí špinavých ulic válečnými veterány zaplaveného, zločinem prolezlého města. Řeší se tady spíše mezilidské vztahy, než politika a zkorumpovaná bureakracie. Přesto je to, minimálně ze strany scénáře Stevena Knighta, velice otevřeně politické dílo. Za druhé jsou Peaky Blinders mnohem drzejší a volnější (ne však nevěrní) v přístupu zachycení dobové atmosféry. Tam, kde Boardwalk podkresluje dobovými jazzovými motivy Cola Portera, pouští tvůrci Blinderů White Stripes a Nicka Cavea. Mnohem více se tady hraje na cool efekt - párátka mezi zuby, brokáda v podpaží, pětice mužů v kabátech kráčející v zpomaleném záběru v kaluži, za nimi vybuchují ohně pece, takové věci. Vzhledem k tomu, že takový přístup v zásadě nijak neubližuje snahám tvůrců poctivě zachytit charakter doby, je to myslím to, v čem budou Peaky Blinders zábavnější (lepší) než na opačné straně Atlantiku točený Boardwalk Empire. Ve většině ostatních ohledů jsou si podle mého názoru seriály rovny a za viděnou rozhodně stojí oba. 90%(23.1.2015)

Ač se Peaky Blinders rozjíždějí poněkud volněji - jak je ostatně očividně v dnešní době zvykem -, postupem času si mne získali. Je ostatně málo projektů se Cillianem Murphym, které si mne nezískaly. Avšak ani zbytek obsazení nezůstává o mnoho pozadu. Skvělá dobovost Irska, pardon, Británie dvacátých let, vidlácká, provinční brutalita okořeněná trochou té světové politiky. Jsem zvědav, co tvůrci vymyslí ve čtvrté sérii. Kvituji ctění britské tradice sérií o šesti dílech... 100% (1.-3. série - 100%)(21.11.2016)

• - Tvorca seriálu Steven Knight pred premiérou tretej série prezradil, ako by chcel celý seriál zakončiť. Povedal, že je to beh na druhú trať, ale rád by seriál riadne ukončil, a to nasledovne: „Chcel by som, aby posledná epizóda poslednej série skončila prvým bombardovaním za druhej svetovej vojny.“ (Lucasion)

• - Prostředí Camden Town ve druhé sérii a scény s Alfie Solomonsem (Tom Hardy) se točily v Liverpoolu. (Zdroj: dailymail.uk) (Petrasuvicka)

• - Ve 3. díle 1. série je v čase 00:39:18 vidět, jak slečna kontroluje stav revolverového válce. V němž se nachází z pěti nábojových komor pouze 4 náboje. Ve válci jsou ale náboje neexistující ráže .37, a to ještě s označením SAW, což má signalizovat : Smith & Wesson. Jenomže ve skutečnost je uprostřed zmíněné zkratky vždy propletené áčko, nikoliv velké psací. Takto nikdy žádný výrobce střeliva náboje Smith & Wesson neoznačoval. Správné označení náboje do této zbraně je .38 S&W. (Dragunof)