1. série - 5* » stylová britská gangsterka, která se může pyšnit výbornou dobovou atmosférou, vymazleným vizuálem, božským (a skvěle pasujícím) soundtrackem, geniálním Cillianem Murphym a hromadou převážně drsných a nekompromisních postav, které jsou kvalitně napsány i zahrány.. jsem maximálně spokojen a těším se na druhou sérii, ve které to snad pořádně roztočí Tom Hardy.. (18.10.2014) | 2. série - 4* » druhá série není tak přímočará, děj místy působí zbytečně překombinovaně, jelikož je rozmělněn spoustou více či méně důležitých odboček a seriál se nakonec stává především soubojem "chudáka gangstera" s větrnými mlýny v podobě Koruny.. potenciál Toma Hardyho mi zde navíc přišel trestuhodně nevyužit.. to už ale moc kritizuji, protože Peaky Blindeři jsou i ve druhé řadě pořád tou skvělou podívanou jako předtím a další sezónu budu v napětí očekávat.. (6.1.2015) | 3. série - 4* » Shelbyovcům se i ve třetí sezóně daří držet vysoko nastavenou laťku, ale podobně jako u druhé série mám i zde pocit, že jim po většinu stopáže chybí jasně vymezená ústřední zápletka, a tudíž tah na bránu.. v nadupané poslední epizodě si to pak sice všechno sedne, ale občasné rozčarování z předchozího dění to přirozeně jen tak nepřebije.. přesto jisté čtyři hvězdy (19.7.2016) ||| průměr = 4,3*(19.7.2016)

Vrátili se ze zákopů Velké války, ale ti, za které bojovali, se k nim nechtějí znát a tak jim nezbývá, než ovládnout ulice Birminghamu a živit se po svém. Gangsterský seriál z poválečného roku 1919, kdy Anglii sužují komunističtí agitátoři, teroristé z IRA a pouliční gangy plné bývalých vojáků. Výborné obsazení, výborný příběh. Jediný větší problém jsem měl s hudbou. Čekal bych spíš ostrovnní folk, než ostré rify elektrických kytar. Ale to zase nebyl takový problém. 85%(17.2.2014)

Britská gangsterka z prostředí, které je rozhodně neokoukané - cikánské gangy, IRA ani komunisti se totiž amerických show ze stejné doby moc nevyskytují... Rozhodně působivé, ale na můj vkus trošku sterilní, a možná poslední díl byl úplně zbytečný.(20.10.2013)

Drsná atmosféra tehdejšího špinavého Birminghamu a ještě špinavějšího prostředí místních gangů ožívá za účasti naprosto dokonalých herců a navíc za doprovodu skvěle vybrané hudby. Děj je zajímavý a taky pořádně svižný- šest epizod v sérii tak uteče hodně rychle. I když bych na jednou stranu uvítal klidně dvojnásobně velkou porci, zase se takhle žádné pasáže zbytečně nevlečou a celý seriál díky tomu působí skvěle dynamickým dojmem. Po zakončení celého příběhu Peaky Blinders bych od tvůrců klidně uvítal ''sequel'' o osudech jiného proslulého gangu.(16.1.2015)

Nehoráznej nářez. Pokud Boardwalk bylo - co se týče gangsterek - pecka, tak tohle je zatracená dužina, protože ač jsem tomu nevěřil, tak ta atmosféra britskýho Birminghamu spolu s "chuligánským" přízvukem některých postav mi sedne daleko víc a vzhledem k menšímu rozsahu jednotlivých sérií to má daleko větší tempo prošpikovaný naprosto nečekanýma zvratama. Samozřejmě to mocně táhnou postavy - hlavně bratři Shelbové jsou herecky i charakterově skvělý a zábavný, nemluvě o Hardyho Potulným Židovi, kterej je snad jednou z nejlepší seriálových postav, co jsem kdy viděl. A ještě navíc je to audio-visuální orgáč, ve kterým je rocková muzika k dokonalosti prolnutá s perfektní kamerou.(31.7.2016)