Britská gangsterka z prostředí, které je rozhodně neokoukané - cikánské gangy, IRA ani komunisti se totiž amerických show ze stejné doby moc nevyskytují... Rozhodně působivé, ale na můj vkus trošku sterilní, a možná poslední díl byl úplně zbytečný.(20.10.2013)

TOP10! K tomuto seriálu napíšu snad jen jednu patetickou větu.. Cillian, I love you!!!(11.11.2016)

Industriální gangsterka o birminghamských chuligánech s ambicemi, která se nebojí dát si načas s výstavbou děje, motivacemi postav i prostředním, aby to nekompromisně, stylově a mnohdy i sympaticky bez žánrových klišé zúčtovala. Jakkoli na první dobrou zaujme filmovost a postmoderní stylizace (a nářeční hrátky s angličtinou) či zasazení, tak to staví především na živoucích postavách a jejich bez výjimky skvostném obsazení. O Peaky Blinders se dá napsat mnoho, probírat je zleva i zprava, od dozvuků Velké války až po jejich práci s dobovými politickými hnutími, ale přes veškerá případná negativa ("netempo" úvodních epizod, nadužívání zpomalovaček některými z režisérů; jmenovitě Otto Bathurst to v tomto ohledu neukočíroval a pohříchu právě on má na svědomí úvodní trio epizod čili dělá seriálu spíše medvědí službu) jim nelze upřít, že mají svůj vlastní svébytný pouliční ksicht umouněný od sazí, který však ke vlastní škodě smyjí ve třetí sérii v neprospěch přesunu mezi "lepší lidi". Sice se nabízí v mnoha ohledech srovnání s Boardwalk Empire, ale až na dobu a žánr toho mnoho společného nemají. Rozhodně si nikterak vzájemně nelezou do zelí, každý si jde svou cestou a svým tempem. | S1: 4/5 |(9.7.2016)

Ač se Peaky Blinders rozjíždějí poněkud volněji - jak je ostatně očividně v dnešní době zvykem -, postupem času si mne získali. Je ostatně málo projektů se Cillianem Murphym, které si mne nezískaly. Avšak ani zbytek obsazení nezůstává o mnoho pozadu. Skvělá dobovost Irska, pardon, Británie dvacátých let, vidlácká, provinční brutalita okořeněná trochou té světové politiky. Jsem zvědav, co tvůrci vymyslí ve čtvrté sérii. Kvituji ctění britské tradice sérií o šesti dílech... 100% (1.-3. série - 100%)(21.11.2016)

Špičková záležitost. Srovnání s Boardwalkem Empirem se tady opravdu nabízí, proč ho nevyužít k zajímavějšímu komentáři. Stejné období, stejná tématika, velmi podobné zpracování, lišící se však ve dvou zásadních ohledech. Za prvé, Peaky Blinders se dívají na vznik rodinného organizovaného zločinu ze spoda, z ulice, hospody a malých sousedstvích. Hrdinové se nepohybují v nejvyšších patrech businessu a politiky, jako spíš v prostředí špinavých ulic válečnými veterány zaplaveného, zločinem prolezlého města. Řeší se tady spíše mezilidské vztahy, než politika a zkorumpovaná bureakracie. Přesto je to, minimálně ze strany scénáře Stevena Knighta, velice otevřeně politické dílo. Za druhé jsou Peaky Blinders mnohem drzejší a volnější (ne však nevěrní) v přístupu zachycení dobové atmosféry. Tam, kde Boardwalk podkresluje dobovými jazzovými motivy Cola Portera, pouští tvůrci Blinderů White Stripes a Nicka Cavea. Mnohem více se tady hraje na cool efekt - párátka mezi zuby, brokáda v podpaží, pětice mužů v kabátech kráčející v zpomaleném záběru v kaluži, za nimi vybuchují ohně pece, takové věci. Vzhledem k tomu, že takový přístup v zásadě nijak neubližuje snahám tvůrců poctivě zachytit charakter doby, je to myslím to, v čem budou Peaky Blinders zábavnější (lepší) než na opačné straně Atlantiku točený Boardwalk Empire. Ve většině ostatních ohledů jsou si podle mého názoru seriály rovny a za viděnou rozhodně stojí oba. 90%(23.1.2015)

• - Pomenovanie Peaky Blinders je odvodené od toho, že členovia gangu mali na prednej strane baretiek veľmi precízne všité britvy, ktorými ľahko oslepili protivníka. (Wooke)

• - Thomas Shelby (Cillian Murphy) používá zbraň Webley Mk. VI ráže .455 Webley. (dc125)

• - Ve 2. díle 2 série v čase 45:52 Polly Gray (Helen McCrory) natáhne kohoutek své zbraně, ale v čase 46:27 má kohoutek opět nenatažený. (dc125)