Cillian Murphy ve vybroušené dobovce plné rozbitých hlav, rodinných intrik a koňské mrvy. Gangy New Yorku zasazené do Birminghamu. Velký těšinger na druhou sérii. /// 2. sezóna /// Závěr druhé řady je nehorázná pecka! Žezlo krále televizních gangsterek po Boardwalk Empire se ctí přebírá tahle parta ničemů z Birminghamu. Thomas Shelby v podání Cilliana Murphyho je neskutečný nadsamec s neprůstřelnou kuráží a neodolatelnou jiskrou v oku. Doporučují čtyři z pěti domácích hospodyněk. /// 3. sezóna /// No ty vole, ten Steven Knight, to je bůh… to není možný! Birminghamská sebranka stále drží za koule a nepustí. Se zatajeným dechem vyhlížím nášup.(17.7.2014)

Po úvodním díle velká spokojenost, doufám, že se to nezkazí a udrží to nastavenou laťku vysoko nebo ještě posune výš. Udrželo, nezkazilo a po 6 dílech první sezóny si musím povzdechnout, škoda že jich bylo tak málo. Kdo má rád gangsterské seriály rozhodně neprohloupí, hlavní devízou je neokoukané prostředí anglického podsvětí.(15.9.2013)

Komentář po první sérii: Vzhledem k tady těm ohlasům a ódám, jsem čekala mnohem větší nářez, víc krve, větší koncentraci žiletkových soubojů a uřezaných uší. Děj je zajímavý a je to rozhodně další příjemná změna po stereotypních kriminálkách a tak podobně. BBC se předvedlo, to bezpochyby, ale na můj vkus je to trošku roztahaný. Představovala bych si to svižnější. Hodinový díl by mi měl utéct ani nevím jak. Ve skutečnosti si myslím, jak dlouho už se dívám a odkoukala jsem teprve 15 minut. To jako vadí hodně. O jejich ušišlané angličtině, ve který rozumím jen jména nebo názvy, radši ani nemluvím. Uvidíme, s čím se vytasí druhá řada. Po druhé řadě zlepšuji hodnocení na plný počet, protože tam jsem našla to, co mi v první chybělo :) Pořád se tam něco děje, přibyla spousta nových zajímavých a charakterově rozličných postav. Celá série utekla jako voda, takže mi nezbývá nic jiného, než to sjet ještě jednou :D PS - skvěle vybraný a sestavený soundtrack!(18.12.2014)

Anglická odpověď na Martyho skvostné Boardwalk Empire a vlastně i Gangy New Yorku je dokonalá a má snad ještě lepší hudební podkres, než jsme doufali...Američan Jack White se prolnul s Nickem Caveem, no není to nádhera? Love is Blindness ... Skvělá atmosféra industrializované Anglie 20. let minulého století je umocněná tím nejlepším ze současného alternativního rocku. A jako třešnička na dortu ta jejich anglická angličtina, bloody hell! Tvůrci také použili velmi chytrý tah k tomu, aby se divákovi snáze vytvářelo pouto s hlavními gangsterskými hrdiny - všichni jsou příslušníky ztracené generace proživší peklo zákopů první světové války, jejich vyhoření a existenciální odstup od skutečnosti tak v očích vnímavého diváka ospravedlní mnohé... Druhá věc je pak skvělý casting...Cilliana Murphyho v téhle roli nelze nemilovat... 2. serie: Poté, co se do hudební party přidala PJ Harvey, začínám prožívat orgastické pocity a už teď je jasné, že Peaky Blinders jsou seriál s nejlepším hudebním doprovodem vůbec. A jak Blindeři expandují od Birminghamu směrem dolů, jde kvalita série nahoru. Šesté epizoda naprosto excelentní... 3. serie: Kvalitativní sestup je bohužel očividný, přijde mi, že scénáristé neví, kam přesně mají osudy Shelbyovic gangu vést a trochu vaří z vody. A ještě jeden dojem - na tomhle seriálu mne mimo hudby nejvíc bavila ta špinavá ulice, to industriálno tak přesně odrážející dělnickou podstatu průmyslové Anglie, přenesením děje do vyšších společenských vrstev a světa společenské smetánky a aristokratických paláců přichází tenhle seriál o kouzlo... Thommy Fucking Shelby!!! Série 1: 90%, Série 2: 95%, Série 3: 70%(4.9.2014)

Britští Sons of Anarchy: Thomas Shelby a jeho rodina jsou stejně jako američtí motorkáři Kurta Suttera styloví, neberou si servítky, přitom jsou sympatičtí, jejich příběhy dokážou dojmout a v neposlední řadě jsou i stejně rockandrolloví. Rodina pro ně znamená první a poslední, kořeny mají také v Irsku a v jádru jsou to taky féroví chlapi. Snad by jen neškodilo trochu jasněji ukázat, že kolem toho dobráckého jádra je pořád skořápka nekompromisních gangsterů, kteří nikdy žádnými andílky nebudou. Na druhou stranu mají ale tito Birminghamští floutci navíc společnou historii z Velké války a současnost plnou vzletných ideálů a velkých osob. Díky střízlivější délce taky působí mnohem lépe, než na první pohled podobný Boardwalk Empire. Především závěr první série mě trefil přesně tam, kam chtěl. Její pokračování naopak naprosto válí celých osm dílů, kterým není co vytknout, jen ten závěr naopak ani přes už stabilně perfektní práci s kamerou, mizanscénou, hudbou ani dokonalému Cillianu Murphy želbohu nezapůsobil tolik, jako se to o rok dříve podařilo odjíždějící Grace. Ten posun v čase pak sice kvůli odsunu některých postav zamrzí, co se samotného děje týče je to však parádní krok otevírající dveře dalšímu skvělému ději (ve kterém je sporadická ůčast Toma Hardyho nečekaně příjemná třešnička). Stejně jako oba zmíněné seriály jsou také zaštítěni velkou autorskou personou, takže jsou Peaky Blinders vlastně sázka na jistotu - nedělají nic, co by tu už dříve nebylo, ale své starší bratříčky napodobují prvotřídně a po jejich letošním uzavření je stejně tak dobře i nahrazují. A minimálně díky hudbě se jim v mých očích nejednou podařilo je i překonat. On the gathering storm comes a tall handsome man in a dusty black coat and a red right hand.(8.9.2014)