Po čtyřech dílech dávám čtyři hvězdy, protože Cillian Murphy je prostě vynikající a Sam Neill jakbysmet. Mafiánské prostředí v Anglii po první světové válce, kdy klany se snaží přebrat moc, prostředí nelegálních sázek, dostihů, pašovaných zbraní a do toho sílící bolševismus jako prostředek k boji s obrovskou bídou.Tak dokoukala jsem, musím ocenit celkový dojem ze seriálu, který mě zcela věrohodně vtáhl do tohoto časového údobí.Musím vyzdvihnout Cilliana, ale i k němu herecky rovněž celý zbytek rodiny, Sam Neill, pro kterého mám spoustu let slabost, ten jeho zvláštní úsměv a jeho role tvrdého policejního představitele, dýchajícího pro Korunu, tak pokud to bylo dosud v mé hlavě za čtyři hvězdy,tak po shlédnutí dávám pět, a to je za skvělou, perfektně vybranou a sedící hudbu, která byla zlatou tečkou a moc se mi líbila. Musím uznat, což jsem už nedávno jednou udělala, Angličani seriály fakt umí. Škoda, že nežijí na jihu:-) :-)(3.1.2014)

Drsná atmosféra tehdejšího špinavého Birminghamu a ještě špinavějšího prostředí místních gangů ožívá za účasti naprosto dokonalých herců a navíc za doprovodu skvěle vybrané hudby. Děj je zajímavý a taky pořádně svižný- šest epizod v sérii tak uteče hodně rychle. I když bych na jednou stranu uvítal klidně dvojnásobně velkou porci, zase se takhle žádné pasáže zbytečně nevlečou a celý seriál díky tomu působí skvěle dynamickým dojmem. Po zakončení celého příběhu Peaky Blinders bych od tvůrců klidně uvítal ''sequel'' o osudech jiného proslulého gangu.(16.1.2015)

Love is Blindness! Naprostá dokonalost po všech stránkách s na dobovku neobvyklým soundtrackem, plným White Stripes, Nicka Cavea či Toma Waitse!(7.5.2014)

Špičková záležitost. Srovnání s Boardwalkem Empirem se tady opravdu nabízí, proč ho nevyužít k zajímavějšímu komentáři. Stejné období, stejná tématika, velmi podobné zpracování, lišící se však ve dvou zásadních ohledech. Za prvé, Peaky Blinders se dívají na vznik rodinného organizovaného zločinu ze spoda, z ulice, hospody a malých sousedstvích. Hrdinové se nepohybují v nejvyšších patrech businessu a politiky, jako spíš v prostředí špinavých ulic válečnými veterány zaplaveného, zločinem prolezlého města. Řeší se tady spíše mezilidské vztahy, než politika a zkorumpovaná bureakracie. Přesto je to, minimálně ze strany scénáře Stevena Knighta, velice otevřeně politické dílo. Za druhé jsou Peaky Blinders mnohem drzejší a volnější (ne však nevěrní) v přístupu zachycení dobové atmosféry. Tam, kde Boardwalk podkresluje dobovými jazzovými motivy Cola Portera, pouští tvůrci Blinderů White Stripes a Nicka Cavea. Mnohem více se tady hraje na cool efekt - párátka mezi zuby, brokáda v podpaží, pětice mužů v kabátech kráčející v zpomaleném záběru v kaluži, za nimi vybuchují ohně pece, takové věci. Vzhledem k tomu, že takový přístup v zásadě nijak neubližuje snahám tvůrců poctivě zachytit charakter doby, je to myslím to, v čem budou Peaky Blinders zábavnější (lepší) než na opačné straně Atlantiku točený Boardwalk Empire. Ve většině ostatních ohledů jsou si podle mého názoru seriály rovny a za viděnou rozhodně stojí oba. 90%(23.1.2015)

Peaky "FOKIN´" Blinders možno nie sú tak pútavý, tak intenzívny a tak všeobecne parádny vo všetkom, ale Steven Night je skvelý a flexibilný scenárista (hoci viac krát aj v PB jeho dialógy a zápletky až príliš zaváňajú klišé a gýčom, ale vždy to nakoniec ustojí). Prostredie je vykreslené dostatočne dirty, chlapíci sú dirty, je to správne drsné, má to aj romantiku, má to postavy a najmä... má to GENIÁLNEHO a charizmatického Ciliana Murphyho!!! Nebyť jeho, kto vie, kde by PB boli... Neviem sa dočkať tretej série.(13.11.2015)