Zloději času

Bandité času

Time Bandits

Fantasy / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie, 1981, 116 min

Od Terryho Gilliama som cakal kadejaku stupiditu ale to, ze dokaze natocit pozeratelne dobrodruzne fantasy ma skutocne prekvapilo (v prvej polovici dokonca rodinne orientovane). A tentokrat mi neprekazala ani vizualna stranka. Niekolko trapnych humornych vsuviek sa najde no daju sa prezit. Dej miestami stagnuje a v zaverecnej 30 minutovke sa zacinaju prejavovat Terryho filmarske neduhy co je skoda pretoze z podobneho nametu by sa dalo vytazit viac. Kazdopadne spolu s 12 opicami jediny Gilliamov film pri ktorom som vyrazne netrpel. 60%(9.3.2009)

Na dobrodružnú fantasy málo dobrodružné a napínavé, na komédiu pramálo vtipné. Gilliam sa asi len hľadal, lebo film pôsobí dosť rozpačitým dojmom. Veľkou slabinou sú aj slabo využití herci (Cleese, Palin, či Connery ... Kriste!). Ak sa polemizuje, že Gilliam má problémy zo zháňaním peňazí na svoje projekty, treba povedať jednu dôležitú vec: ja by som mu prachy na Time Bandits nedal.(2.8.2009)

Ke konci už Terry Gilliam to svoje fantazírování přece jen přestřelil a vypadalo to, jakoby pejsek s kočičkou kuchtili dort.(9.2.2012)

Fascinující fantazie. Absurdnost Banditů nemusí vyhovovat úplně každému, ale v případě naladění na gilliamovskou vlnu by podle mého měla být zábava zaručena.(14.1.2010)

Je to pěkné, ale na můj vkus trochu podřízené vkusu a schopnostem chápání dětského publika.(3.7.2007)