Zloději času

Time Bandits

Fantasy / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie, 1981, 116 min

• vok

Rádoby na určitých místech filozofické, přitom je to hrozná kravina...(23.8.2009)

Tohle byl slušný úlet bláznivého muže z anglie Terryho Gilliame, kterého bych rád uctíval za tento snímek, ale on si to bohužel nezaslouží. Z putování časem, na které jsem se těšil, je nakonec jen ubohé běhání skrz časové díry a snaha útéct tomu Nejvyššímu. Jestli vás láká jméno Seana Conneryho rychle ho vypusťte z hlavy, protože Sean je ve filmu chabých 10 minut v roli Agamemnona. Při setkání s Robinem Hoodem je patrný zbytek MP humoru, který je lehce cítit v celém filmu. Terryho nápady a fantazie nemají hranice a Terry dokazuje jakým geniálním bláznem je. Film jistě padne do oka nejednomu jedinci, ale pro mě zůstane slabým odvarem toho co jsem čekal.(7.6.2006)

Dobrý nápad s cestováním v čase do zajímavých historických míst. Super vedlejší postavy typu Napoleon, Robin Hood a Agamemnon (zajímavá role Seana Conneryho). Příjemná fantasy pohádka od Terryho Gilliama, v podobném duchu je i jeho Baron Prášil.(2.4.2008)

Určitě nejzábavnější ztvárnění napoleonského komplexu jaké jsem kdy viděl, a navíc v podání samotného Napoleona (That's what I like. Little things hitting each other!). Jinak přehlídka velešílených, často ryze 'MontyPythonovských', nápadů (Robin Hood opět za luxusního debila), které z nějakého důvodu nedrží moc pohromadě. Jakoby se Gilliam nemohl rozhodnout, jestli točí pro děti nebo pro dospělé. Odpověď zní: jako obvykle především pro sebe. S Michaelem Palinem se pak během psaní scénáře dost možná hecovali, kdo vymyslí větší 3,14čovinu. A výsledek vypadá podle toho. Upřímně, já raději Nekonečný příběh, na který jsem si během sledování, nevím proč, několikrát vzpomněl.(13.12.2010)

Fascinující fantazie. Absurdnost Banditů nemusí vyhovovat úplně každému, ale v případě naladění na gilliamovskou vlnu by podle mého měla být zábava zaručena.(14.1.2010)