Zloději času

Bandité času

Time Bandits

Fantasy / Dobrodružný / Komedie

Velká Británie, 1981, 116 min

Rozpočet $5miliónovTržby USA $42,365,581Tržby Celosvetovo $46,300,000║ Začiatok mi prišiel nejaký moc uvlečený bez smeru kam sa to má uberať... /35%/(10.5.2009)

Hodně ale hodně divný film. V pár minutách jsem nemohl odtrhnout oči od obrazovky a v dalších pár minutách jsem se neskutečně nudil. Tak za lepší 3*.(25.10.2009)

70% ..paci sa mi, ked sa ukaze, ze aj dospely clovek ma v sebe nieco z detskej fantazie..gilliam taketo vlohy ma.(23.12.2006)

• Jara.Cimrman.jr

Obvykle nemám nic proti tomu zahrát si s králem Agamemnonem skořápky, podělit se o lup s úslužným Robinem Hoodem a ani účast při přeměně Titanicu v ponorku mi nečiní větších potíží, ale já jsem se u toho zoufale nudil a to se neodpouští. Prostě se těmi očekávanými montypythonovskými šprýmy příliš šetřilo a já na oplátku poněkud pošetřím s hvězdami pro snímky, které přímočařeji zaútočí na mou bránici.(3.3.2014)

Od Terryho Gilliama som cakal kadejaku stupiditu ale to, ze dokaze natocit pozeratelne dobrodruzne fantasy ma skutocne prekvapilo (v prvej polovici dokonca rodinne orientovane). A tentokrat mi neprekazala ani vizualna stranka. Niekolko trapnych humornych vsuviek sa najde no daju sa prezit. Dej miestami stagnuje a v zaverecnej 30 minutovke sa zacinaju prejavovat Terryho filmarske neduhy co je skoda pretoze z podobneho nametu by sa dalo vytazit viac. Kazdopadne spolu s 12 opicami jediny Gilliamov film pri ktorom som vyrazne netrpel. 60%(9.3.2009)

• - David Warner musel mít dabléra při scéně na schodech. Trpí totiž závratí. (Terva)

• - Terry Gilliam řekl, že nízký úhel kamerových záběrů zvolil schválně, aby divák děj vnímal jako trpaslík. (Terva)

• - Podle Terryho Gilliama představitel Randalla, David Rappaport, věřil, že role ve filmu mu byla nabídnuta pouze na základě jeho hereckých schopností, a nikoliv s přihlédnutím na jeho výšku. To byl důvod, proč nespolupracoval s ostatními herci. Při scéně před neviditelnou zdí, kde ostatní na Randalla doráží, to tak bylo ,,pouze" vyjádření frustrace ze strany dalších herců. (MrCreosote)