Nepoužitelní

• Francie

De l'autre côté du périph

• slovenský

Nepoužiteľní

On the Other Side of the Tracks

Komedie / Krimi / Akční

Francie, 2012, 95 min

• kaylin

Mluvit o nějakém hlavním příběhu kriminální komedie "Nepoužitelní" nemá smysl. Dvojice policistů, každý z jiného okrsku, každý z jiného světa, se musí dát dohromady a řešit celkem nezajímavý případ. Ale proto, že mezi nimi funguje chemie, je to zábava k popukání. Jenže ona mezi nimi ta chemie nefunguje. Je to jen vršení nepříliš zajímavých a nepříliš zábavných scének, které vesměs dokážou aspoň na chvíli zaujmout, ale celkově to není nic, co by vás dokázalo i na krátkou hodinu a půl skutečně zabavit. Chybí zde pořádné vyvrcholení. Je škoda, že zde podrobněji nejsou rozebrána témata, která jsou naznačena - rasismus, kulturní rozdíly, společenské rozdíly. Všechno je podřízeno tomu, aby to byla zábava. Není. A to je prostě špatně. Francouzský film, který je francouzský jen jazykem, kterým se v něm mluví. Víc připomíná nějakou nedotaženou americkou komedii.(19.11.2013)

• mortak

Nevadí mi ani, že film není určen bílému evropanovi, ale černým klukům na pařížském předměstí. Omar Sy je vychovává přes příběh policisty, který se z otloukánka vypracoval na policajta. Francouzi jsou zobrazováni jen jako karikatury - pořád jen souloží, nebo o sexu mluví, rodina pro něnic neznamená, a jak jsou zobrazovány ženy o tom raději ani nemluvě (budˇsexuální objekty, nebo kariéristky). Horší je to zaštiťování Belmondem. Jeho filmy sice taky často měly mizerný scénář, ale byly alespoň přehlídkou scén a kaskaderských kousků. Sy a Lafitte ovšem hlavně rychle melou hubou, po půl hodině je divákovi úplně jedno, kdo vraždil, a konec bez finále je výsměch divákovi. Tvůrci si asi řekli, že hodinu a půl mají, tak co se namáhat.(24.6.2013)

Ušil jsem si na sebe trochu bič, když jsem tento film viděl v originálním znění, tedy ve frájině se slovenskými titulky. Chvíli jsem s tím zápasil, ale potom si to sedlo a na hodnocení filmu to nemělo žádný vliv. Překvapilo mě, jak málo lidí zde tento film hodnotilo, ale je pravdou, že tento film zas není všude možné stáhnout. K filmu jde snad jen říct, že je to klasická komedie, kde se dva protiklady (zde policajti) začnou spolupracovat. Hned po prvních 10 minutách jsem věděl, jak to skončí. Největším plusem tohoto filmu je účinkování Omara Sy, který je opravdu dobrý herec. Na relax je to film dobrý, jen moc od toho nečekejte.(5.4.2016)

Z českého názvu to vypadá jako pokus napodobit úspěch nedotknutelných, ale ve skutečnosti tomu je jinak. Zde se jedná spíše o bláznivější formu komedie, jenž se z velké části povedla. Pár momentů vtipných nebylo, ale většina, jak je u Francouzů zvykem, vtipná byla. Lepší 4 hvězdy.(31.3.2014)

• ABLABLABLA

Jedna slabší komedie s výborným Omarem Sy a jemu sekundujícím, ale ne o moc horším Laurentem Lafitte. Jako dvojka byli docela povedení komici, ale ne až tak moc. A zbytek filmu, kdy se neodehrávaly jejich popichování byl prostě úplně o ničem. Takže ty 2* jsou adekvátním ohodnocením. Pár humornějších scének tu ale bylo, kdy jsem se opravdu od srdce zasmála. Ousmane: "Co je?" - Monge: "Viděl jsem v reportáži.. ehm četl jsem v policejní zprávě, že někdy vyhazují z oken pračky". ........ později Monge: "Co je?" - Ousman: "Mám obavy, že někdo vyhodí z okna bustu od Rodina."............... Monge: "Převleč se. dej si něco pohodlnější. Uvolni se." - Ous: "Uvolni se? Co to má být?" - Monge: "Například jako tento pán, je uvolněný." - Ous: "On není uvolněný. On je nahý." A nejlepší nakonec. Monge: "Proč si mi to neřekl, že běžel tady." - Ous: "Ukazoval jsem ti to." - Monge: "To znamená utíkej." - Ous: "Hloupost. To znamená tamta budova. Utíkej je takto." - Monge: "Ne, to je uhni. - Ous: "Ne, uhni je takto." - Monge: "Ne, to je vypadni, ale toto znamená utíkej." Tato povedená snímka zde na čase 1:24.(29.10.2013)