• ABLABLABLA

Jedna slabší komedie s výborným Omarem Sy a jemu sekundujícím, ale ne o moc horším Laurentem Lafitte. Jako dvojka byli docela povedení komici, ale ne až tak moc. A zbytek filmu, kdy se neodehrávaly jejich popichování byl prostě úplně o ničem. Takže ty 2* jsou adekvátním ohodnocením. Pár humornějších scének tu ale bylo, kdy jsem se opravdu od srdce zasmála. Ousmane: "Co je?" - Monge: "Viděl jsem v reportáži.. ehm četl jsem v policejní zprávě, že někdy vyhazují z oken pračky". ........ později Monge: "Co je?" - Ousman: "Mám obavy, že někdo vyhodí z okna bustu od Rodina."............... Monge: "Převleč se. dej si něco pohodlnější. Uvolni se." - Ous: "Uvolni se? Co to má být?" - Monge: "Například jako tento pán, je uvolněný." - Ous: "On není uvolněný. On je nahý." A nejlepší nakonec. Monge: "Proč si mi to neřekl, že běžel tady." - Ous: "Ukazoval jsem ti to." - Monge: "To znamená utíkej." - Ous: "Hloupost. To znamená tamta budova. Utíkej je takto." - Monge: "Ne, to je uhni. - Ous: "Ne, uhni je takto." - Monge: "Ne, to je vypadni, ale toto znamená utíkej." Tato povedená snímka zde na čase 1:24.(29.10.2013)

Průměrná buddy-cop krimi komedie, na kterou se dá v pořádku koukat, ale ničím ani nepřekvapí ani neoslní, snad jedině přisprostlým humorem, který mohl ale bez obtíží zcela absentovat. Je tu jen kvůli chabým pokusům o jakési šokování, aby si na film alespoň někdo nějak pamatoval. Omar se snaží vytěžit co nejvíc z toho, že se ve Francii a i mimo ni stal o něco známějším díky preceňovaným a taktéž velice průměrným a stejně jako tenhle film i nepřekvapivým a neoslnivým Intouchables. Do televize a na DVD fajn film, nenáročná podívaná bez ambicí, která odsýpá.(29.9.2013)

Škoda, že scenár je na úrovni televízneho seriálu. Divák si ani neuvedomí, že ide o vyšetrovanie vraždy. Herci sú sympatickí, odkazy na SMRTNONOSNÚ ZBRAŇ, POLICAJTA Z BEVERLI HILLS, PROFESIONÁLA či CHOBOTNICU potešia, zaujímavo sa tu pracuje aj s kritikou francúzskej spoločnosti. V porovnaní s napr. sériou TAXI je film umiernenejší, ale stále dostatočne zábavný...(21.3.2015)

• Terva

Film nepřináší vůbec nic nového. Naopak se opět snaží dát dokupy herce, kteří se k sobě vůbec nehodí. Omar Sy (Ousmane Diakhité) jehož jméno se nedá ani vyslovit a Laurent Lafitte (Francois Monge) jsou jen podprůměrná nejiskřící a mnohdy i nudná dvojice. Tak vše musí zachraňovat Sabrina Ouazani v roli Yasmíny.(16.4.2013)

• mortak

Nevadí mi ani, že film není určen bílému evropanovi, ale černým klukům na pařížském předměstí. Omar Sy je vychovává přes příběh policisty, který se z otloukánka vypracoval na policajta. Francouzi jsou zobrazováni jen jako karikatury - pořád jen souloží, nebo o sexu mluví, rodina pro něnic neznamená, a jak jsou zobrazovány ženy o tom raději ani nemluvě (budˇsexuální objekty, nebo kariéristky). Horší je to zaštiťování Belmondem. Jeho filmy sice taky často měly mizerný scénář, ale byly alespoň přehlídkou scén a kaskaderských kousků. Sy a Lafitte ovšem hlavně rychle melou hubou, po půl hodině je divákovi úplně jedno, kdo vraždil, a konec bez finále je výsměch divákovi. Tvůrci si asi řekli, že hodinu a půl mají, tak co se namáhat.(24.6.2013)