Nepoužitelní

• Francie

De l'autre côté du périph

• slovenský

Nepoužiteľní

On the Other Side of the Tracks

Komedie / Krimi / Akční

Francie, 2012, 95 min

Z českého názvu to vypadá jako pokus napodobit úspěch nedotknutelných, ale ve skutečnosti tomu je jinak. Zde se jedná spíše o bláznivější formu komedie, jenž se z velké části povedla. Pár momentů vtipných nebylo, ale většina, jak je u Francouzů zvykem, vtipná byla. Lepší 4 hvězdy.(31.3.2014)

• verbal

Žabožrouti se evidentně snaží z nové, zářící cirkusové gorily vyždímat maximum, a tak kvapen splácali pro svého senegalského Žángabéna rychlokvašnou sračku, jen aby si rychle zaparazitovali a vyždímali ještě pár Ojr z veskrze dokonalých Nedoknutelných. No, udělali by lépe, kdyby raději nechal odlít v Číně pár jeho velmi toxických figurek a rozhodili je do předměstských tržnic mezi všechny ty milé a vítané azylanty z afrických kolonií, co by si je flákli na poličku mezi djembe a bongo a snili dál svůj "francouzský sen". A tak mu místo velmi charismatického kripla přiřkli za partnera velmi nesympatického buzeranta a za každou cenu se z něj snažili udělat galského Eksla Folyho, přičemž tato snaha vyznívá uboze až trapně a z populárního dakarského lidoopa napodruhé vyždímali akorát tak profesora Klumpa.(3.9.2013)

• Wacoslav1

Jestli, že ta totálně přeceňovaná Francouzská verze byla u mě sračka, tak tohle je ovšem extra, mega, hyper, super, sračka. Občas mě Amerikánci lehce iritují tím jak musí všechno co se dá okopírovat a dokonce i okopírovat to co za to nestojí. Pak si říkáte jaký, že je vlastně do pytle smysl vzniku takových filmů?! No to je jednoduchý nějaký hovado jim na to dalo prachy a někdo si řekl, že je dobrý nápad něco podobnýho natočit. Tím to asi zřejmě z největší pravděpodobností bude...5%(9.1.2014)

Filmu by spíš slušel název "Lehce zapomenutelní". Hodina a půl co tak nějak uteče a z které si zapamatujete tak akorát běloskvoucí úsměv Omara Sy. Ale kdyby to byl pilotní díl nějakého kriminálního seriálu určitě bych na to dál koukal radši jak na Simíra. :)(24.3.2013)

Pohodová krimi komedie na jedno zkouknutí. Nepříliš originální scénář zachraňuje zručně natočená akce, dobrá hudba a sympatická dvojice Omar Sy a Laurent Lafitte v hlavních rolích.(16.3.2013)