Hal_Moore

Opravdu skvělý film. Výkony jsou jednoznačně velkolepé. Bruce Willis mne překvapil. Nikoho jiného si v jeho roli nedokážu představit. Je dokonalý jak v použití řeči a těla, tak v zabarvení hlasu. Zvládne vypadat nebezpečně, extrémně zranitelný a nemocný současně. Výkres postavy je poutavý a v jednom momentu začnete věřit, že by mohl být opravdu duševně nemocný a že vše kolem je součástí jeho halucinací. Film jako celek je krásně poskládán a je jedním z nejlepších sci-fi (dokonce bez třpytivých efektů). ()

Gilmour93

„The movie never changes. It can´t change. But every time you see it, it seems different, because you´re different. You see different things.“ (A taky něco "something completely different", že Terry..) Svatá pravda, 12 opic týkající se v mém případě obzvláště. Scény, kdy M.Stowe hledá na konci očima po letištní hale malého Jamese či dokonalý odkaz na Vertigo i s původním hudebním motivem Herrmanna mě po letech donutily vidět věci rozdílně a vytahuji hodnocení na zcela zasloužených pět hvězd. Mazaný lišák Gilliam ukázal, že vybičovat herce ke skvělým výkonům není zas až tak velká věda. Willise stačilo utlumit zákazem ocelově modrých pohledů a Pitta naopak nastartovat schováním cigaret.. ()

Boss321

Sci-fi, o kterém jsem předtím než jsem se na něj podíval, nevěděl vůbec nic. Jen jsem o kamaráda slyšel, že je to hodně dobrý. Po shlédnutím musím říct, že už dlouho jsem neviděl tak zamotaný a skvěle napsaný film. Bruce Willis, Madeleine Stowe a i Brad Pitt, kterého jsem nikdy moc nemusel, tak sem mi dokonale zapadl. Terry Gilliam natočil skutečně působivé sci-fi, které ve mne zanechalo velmi hluboký dojem a na které jen tak nezapomenu. Jen se trochu divím, že nebyl nominován Oscara za režii, protože podle mého názoru je hodně nadstandartní. S hodnocením jsem trochu na vážkách, rozhoduji se mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. PS po druhém shlédnutí dávám pět hvězdiček..... ()

Sarkastic

Bravo! Kradou se mi na jazyk téměř samé superlativy, tak aspoň na začátek zmíním jeden tmavší stín, a to v podobě faktické chyby, kdy je Bruce střelený do nohy, kulhá a o pár hodin později běhá jako rybička. Ale jinak filmu nemůžu (a ani nechci) vytknout vůbec nic. Výborná Gilliamova režie (vzhledem k tomu, že jsem od něj viděl jen 2 Monty Pythonovské filmy, tak velké překvapení), napínavý příběh, inteligentní pointa, propracované hrátky s cestováním v čase, nenápadná, přesto dobrá hudba, zajímavý, mnohoznačný konec, ale hlavně HERECKÉ výkony (zaujme určitě David Morse a Madeleine Stowe, ale svým výkonem mě naprosto uchvátili Brad Pitt, jehož dokonalého cvoka jsem fakt žral a Bruce Willis, pro mě ve své životní roli). Film si určitě hodlám v budoucnu pustit znovu, protože na poprvé jsem opravdu nepobral úplně vše, každopádně doporučuju všem, i těm, kteří se úplně neřadí k fanouškům žánru sci-fi. ()

kleopatra

Nejsem až za hrob uctívající tvorbu páně Gilliamovu, ale tenhle film, který jsem si musela pustit několikrát, abych ho absorbovala v jeho plné rozvětvenosti, barevnosti, emotivnosti a vůbec v celé jeho pestré škále, velmi ctím. Bruce Willis, kterého jsem do té doby vnímala především jako vtipného bodrého řízka, mě posadil svým výkonem na zadek. ()

• Ve filmu je použit krátký záběr ze snímku Kmen Andromeda (1971), v němž je opice mučena až k smrti. Je vysílán v televizoru během zpráv o krutém týrání zvířat kvůli lékařským pokusům. (3DD!3)
  • Režisér Terry Gilliam měl o konci filmu jinou představu než producent Charles Roven. Ten trval na závěrečné scéně na letišti, takže si Gilliam navymýšlel velmi specifický interiér a nákladné kulisy. Doufal, že Roven kvůli velkým nákladům ustoupí, ale bylo tomu právě naopak. Nakonec závěr filmu nadchl i režiséra a byl realizován. (don corleone)

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil